Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui codruta_grg Voi cu cat timp inainte ati primit voucherele? ca mie mi-au zis la agentie ca numai inainte cu o saptamana inainte de plecare se primesc de la touroperator, care e german, deci am totusi o speranta....desi daca vad aia ca suntem romani, cine stie??!!
Voucherele le-am primit cam la 2 saptamani dupa ce am achitat, adica pe la jumatatea lunii mai. Asta in cazul meu ca am achitat in termenul limita ptr EB. Dar altii au achitat mai inainte si le-a spus ca voucherele vor fi trimise dupa ce vor achita ei - agentia- la turoperator, adica odata cu mine, ptr ca ei achita totul odata. Acum...de ce oare? Si ce se intampla cu banii dati ca avans, de exemplu, sau cu banii achitati cu 1-2 luni inainte de terminarea perioadei EB? Asa e la Giramondo. Poate ca la altii nu-i asa. Ildyqo, multumesc, stiu situl, intru acum. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tocmai ne-am intors si noi de la bulgari si pot sa zic ca am venit cu un gust amar si asta nu din cauza lor ci din cauza compatriotilor nostri care nu rateaza nici o ocazie sa arate tot ce pot.Atata nesimtire si jaf cu orice nu am putut vedea.Se deosebeau de la o posta de ceilalti turisti nemti,francezi sau englezi.Pe langa faptul ca erau foarte galagiosi,isi lasau copii sa se desfasoare in voie fara sa tina cont ca deranjeaza,la masa faceau adevrate jafuri cu gramezi de mancare care sfarseau prin a fi lasate neatinse pe mese,la umplut sacose,la pipait fructele cu mana dupa bunul plac si apoi lasate acolo sa vina altul sa le consume impreuna cu microbii de rigoare de pe mainile "cucoanelor descurcarete".Pana cand si anumite feluri de mancare si le srveau cu mana in farfurie si asta doar pentru ca erau descurcareti si nu stateau la rand in fata platoului ci veneau in fata si se serveau cu mana.Ce pot sa mai zic, nesimtire totala si proasta crestere cat cuprinde. Mi-a fost rusine ca sunt romanca. Asta am vazut in cele sapte zile petrecute la Hotelul RIU EVRIKA.Asa ca ,fetelor nu va mai mirati ca le sunt anulate rezervarilor romanilor in favoarea nemtilor pentru ca ne-o facem cu mana noastra.Sincer daca as fii in locul lor as proceda exact la fel pentru ca mi-e sila de toti descurcaretii care inca de cand isi cumpara biletele,le platesc pe cele mai ieftine cu speranta ca odata ajunsi acolo cu o sticla de vin data la receptie vor obtine cea mai scumpa camera,de cei care dau din coate si se imbulzesc sa fie primii sfidand restul lumii si as mai putea continua dar mai bine ma opresc ca deja am spus destule. Pana la urma avem soarta pe care o meritam ,nu avem de ce sa le puratam pica bulgarilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic, cu intrare in 9 iulie la duni.....acum chiar imi doresc sa-mi dea banii inapoi......dupa cate am auzit in ultima luna despre atitudinea resorturilor....sau e chiar f mult spus resort.....hotelistilor bulgari si a conationalilor nostri.....chiar nu-mi mai doresc sa profite bulgaroii de banii mei.....apropo....eu am platit avans in ian-feb si restul in martie......deci sa-mi dea si dobanda la bani..... spunea cineva mai sus ca trebuie sa ne multumim, ca e bulgaria, nu antalia......ba eu am platit cat pt o antalie...diferenta a facut-o doar biletele de avion(x4 pers) din pacate nu cred totusi ca voi asa "norocoasa" sa-mi anuleze rezervarea.....pe voucher e scrisa agentia din ro(din buc....si incepe cu fam..ly...vel) care se pare ca nu a avut anulari....inca....[:D] Eliza "Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat de cineva care avea intrare la Duni (la Marina royal) pe 27 iunie si, ajunsi la poarta, nu vroiau sa-i lase sa intre pe motiv ca nu figureaza pe listele lor. Au facut scandal si au lasat totusi masina acolo, mergand la receptie. La receptie...nici acolo nu figurau. Tipul, inalt si solid si umblat, vorbind bine engleza, a facut scandal si a chemat managerul resortului, cert e ca pana la urma le-a dat una din camere pe loc si alta peste cateva ore (aveau 2, erau cu parintii). Deci inclin sa cred ca odata ajunsi acolo, intr-o astfel de situatie, depinde de cat de tare te dai la ei... Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geliza, ce turoperator scrie pe voucher? Daca nu-i Solvex, sigur esti ok. Apoi problema este ptr rezervarile din perioada 1-10 iulie, iar tu avand spre sfarsitul perioadei, e posibil sa fiti ok chiar si cu Solvex. Si azi au mai anulat rezervarile a 3 familii, de bine ce aveau intrare maine....de fapt azi, ca-i trecut de ora 12. Deci cu cateva ore inainte de plecare. Agentia n-o mai spun ca e aia pe care am laudat-o eu[bang][bang][bang] Cred ca se vor duce totusi acolo, sper din tot sufletul sa reuseasca sa obtina camerele. Ma simt ca naiba din cauza asta, macar ma consolez la gandul ca azi agentia a fost amendata si cred ca de teama sa nu mai ia alta amenda am aflat ca seful lor a facut sau urma sa faca reclamatie la ministerul turismului din Bulgaria. Cam tarziu s-a gandit, daca ar fi facut asta atunci cand au inceput sa apara probleme....era altceva, nu acum cand a actionat din teama. Dar tot e ceva, un pas inainte, zic eu. Si vor mai face cativa inainte, va asigur, dupa ce ii voi instiinta ce penalizari le cer. Dar pana atunci...sa mai fiarba putin sa vada cum e. Pana acum mi s-a parut ca fetele mele n-au fost afectate , sau nu mult, dar acum, pe seara, incepusera: " acum trebuia sa fim la amfiteatru", "acum ne plimbam pe-acolo" , " acum eram la bar"....etc. Si am trimis un mesaj varului meu in care i-am scris sa se intereseze maine in resort daca mai sunt locuri pe undeva si cat costa, si am pus-o pe cea mare sa scrie mesajul ca eu nu ma descurc pe telefonul ala, iar cea mica a si sarit cand ii dictam celeilalte: " daca sunt locuri mergem acolo? " si cand i-am spus ca nu stiu, nu cred, mai repede cred ca Grecia...incepuse sa intrebe daca acolo e miniclub, spectacol cu copii...[bang] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kiki31
Tocmai ne-am intors si noi de la bulgari si pot sa zic ca am venit cu un gust amar si asta nu din cauza lor ci din cauza compatriotilor nostri care nu rateaza nici o ocazie sa arate tot ce pot.Atata nesimtire si jaf cu orice nu am putut vedea.Se deosebeau de la o posta de ceilalti turisti nemti,francezi sau englezi.Pe langa faptul ca erau foarte galagiosi,isi lasau copii sa se desfasoare in voie fara sa tina cont ca deranjeaza,la masa faceau adevrate jafuri cu gramezi de mancare care sfarseau prin a fi lasate neatinse pe mese,la umplut sacose,la pipait fructele cu mana dupa bunul plac si apoi lasate acolo sa vina altul sa le consume impreuna cu microbii de rigoare de pe mainile "cucoanelor descurcarete".Pana cand si anumite feluri de mancare si le srveau cu mana in farfurie si asta doar pentru ca erau descurcareti si nu stateau la rand in fata platoului ci veneau in fata si se serveau cu mana.Ce pot sa mai zic, nesimtire totala si proasta crestere cat cuprinde. Mi-a fost rusine ca sunt romanca. Asta am vazut in cele sapte zile petrecute la Hotelul RIU EVRIKA.Asa ca ,fetelor nu va mai mirati ca le sunt anulate rezervarilor romanilor in favoarea nemtilor pentru ca ne-o facem cu mana noastra.Sincer daca as fii in locul lor as proceda exact la fel pentru ca mi-e sila de toti descurcaretii care inca de cand isi cumpara biletele,le platesc pe cele mai ieftine cu speranta ca odata ajunsi acolo cu o sticla de vin data la receptie vor obtine cea mai scumpa camera,de cei care dau din coate si se imbulzesc sa fie primii sfidand restul lumii si as mai putea continua dar mai bine ma opresc ca deja am spus destule. Pana la urma avem soarta pe care o meritam ,nu avem de ce sa le puratam pica bulgarilor.
Am mai auzit astfel de comentarii, spre rusinea noastra, ca se generalizeaza... Ne poti da mai multe detalii? ca si noi mergem in aceeasi statiune. Ai fost la aqua park? ce e de evitat pe acolo, in afara de romani [:D]? Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://b4.lilypie.com/1sOgp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toate cele care v-ati petrecut sau va veti petrece concediul la bulgari.Anul trecut am fost la Duni(Marina Royal)si,desi a fost super,am zis ca-i cazul sa mai incercam si altceva...mai ieftin,drept pt care anul asta am facut rezervare la Nessebar(Sol Nessebar Bay&Mare).Plecarea e pe 2 august!!!!Daca printre voi sunt mamici care-ati fost vara asta pe acolo....astept cu nerabdare impresiile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c. Voucherele le-am primit cam la 2 saptamani dupa ce am achitat, adica pe la jumatatea lunii mai. Asta in cazul meu ca am achitat in termenul limita ptr EB. Dar altii au achitat mai inainte si le-a spus ca voucherele vor fi trimise dupa ce vor achita ei - agentia- la turoperator, adica odata cu mine, ptr ca ei achita totul odata. Acum...de ce oare? Si ce se intampla cu banii dati ca avans, de exemplu, sau cu banii achitati cu 1-2 luni inainte de terminarea perioadei EB? Asa e la Giramondo. Poate ca la altii nu-i asa. Roxana
aaaaaa, eu cred ca asta e problema cu rezervarile. desi omul a platit din februarie, ei nu au virat banii si bulgarii nu au tinut rezervarile facute si neplatite. daca tineti minte, scandalul cu rezervarile a fost inainte cu 2 saptamani de expirarea EB-ului care pare sa corespunda cu data in care agentiile au vrut sa plateasca. atunci deja nu mai erau locuri la marina beach si la royal (stiu sigur deoarece acolo am vrut si nu am prins, exact atunci). deci tot ai nostrii sunt ticalosi, degeaba dau vina pe altii. si uite asa sufera niste oameni nevinovati pentru niste nemernici. saracii copii. imi vine sa plang cand citesc. Ildy [majoreta] [url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/Blanca#"]Blanca Andreea [/url] (16.06.06) si [alap][url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/RaulFelix?feat=directlink"]Raul Felix [/url](7.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...