Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

Alina, te astept cu impresii. Despre drum: anul trecut am fost pe Giurgiu- Shumen-Karnobat-Burgas- Duni si in afara de cateva denivelari, drumul a fost bun. Nu stiu unde au vazut altii serpentine....sunt ceva curbe, se trece muntele doar, si muntele ala se trece indiferent pe unde mergeti, uitati-va pe harta....Ceva mai prost- cu carpeli- a fost partea dinspre Shumen. Tot anul trecut spuneau unii ca drumul prin Aytos era plin cu gropi, acum cica nu mai sunt gropile....Pe alt forum spunea cineva de un drum prin Aytos si dadea o localitate...ceva cu Dimitriev...n-am apucat sa ma uit pe harta ca o am in masina... Pana plec vor veni altii si daca vor fi parerile diferite...vad atunci ce hotarare iau. Nu stiu nimic de drumul ala prin Veliko Tarnovo si prin Targoviste, dar stiu ca pe acolo am mers in urma cu 3 ani spre Turcia. Drumul era bun, dar mi se pare ca se ocoleste mult, chiar sunt curioasa, ma duc dupa harta[:D] Revin. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda....uitati distantele: Giugiu- Veliko Tarnovo-Gurkovo-Burgas- Duni- 450 km Giurgiu-Shumen- Varna- Burgas-Duni-380 km Giurgiu-Shumen- Karnobat-Burgas-Duni- 315 km Giurgiu-Razgrad-Omurtag- Kotel-Karnobat- Burgas-Duni-330 km Nu mai retin exact, dar intre Targoviste- Kotel era o portiune de aprox 40 km cu serpentine- alea da serpentine[:D]- si camioane, tir-uri...la greu. Sincer...eu inclin spre varianta Shumen- Karnobat sau Shumen- Ajtos , ptr cazul in care nu-i gata drumul spre Varna. Si nu mai stiu daca am spus, dar drumul prin Karnobat e frumos, niste peisaje...de vis, si liber....cand ne-am dus anul trecut era duminica, drumul era pustiu, iar cand ne-am intors era luni dupa amiaza...atunci am intalnit cateva masini. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor, am decis: Riu Helios Sunny Beach. Nu mi-a fost greau sa-l aleg ca singurii prieteni care merg in Bulgaria in iunie au luat bilete la acest hotel.[:D] Sper sa fie ok. Vreau sa va intreb daca in Sunny Beach as putea gasi marketuri cu pampers si borcanase pt copii? Ma duc eu pregatita, dar daca apare ceva neprevazut sau uit ceva acasa sa fiu linistita ca pot lua de acolo. [mamica] de [fetita] Laura Ioana [fetita] Irina Maria(26 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va deranjez cu o intrebare....in aug, pe 11 avem bilet la Ralitsa Superior 4*....Albena......mergem impreuna cu niste prieteni si cu 2 copii de 7 ani respectiv 9 ani dupa noi[alcool]......stiti cumva deca este oki.....e cineva care a fost in anii trecuti.....m-ar ajuta orice parere.....multumesc frumos.......ma duc sa citesc din urma....sa vad ce acte nu am inregula[bang]

 

 

...am citit pareri pe net....nu foarte bune....oricand pot schimba hotelul....aici pe DC voi rec Kaliakra Superior.....pe net numai pareri la superlativ

Just.........Maria[bis]

Moeciu 2006

 

 

id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost anul trecut la Ralitsa Superior (4*) si chiar nu am avut de ce sa ne plangem. Camera frumoasa, mancare buna, spectacole foarte frumoase. Drumul pana la plaja nu ne-a deranjat chiar deloc ba chiar ne prindea bine un pic de plimbare. Baietelul nostru avea 1 an atunci si nu am avut nici cea mai mica problema cu el. Masina am parcat-o chiar langa hotel, la umbra. Acum depinde si cat de "carcotas" esti ca daca te duci acolo sa cauti nod in papura, sigur gasesti dar iti spun ca e un hotel bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul trecut si a fost super desi am fost la Ralitsa 3 .Oricand m-as intoarce acolo cu placere. Gasesti suficiene locuri de parcare ,are o echipa de animatori mai buna ca la orice hotel din Albena. Singurul minus este departarea de plaja 850 m dar este un autobuz cu aer conditionat care circula de la 9-17 .E un complex minunat dar cea mai frumoasa piscina e la Ralitsa 3 unde ai acces si iarasi pot sa spun ca nici un alt hotel nu are piscina Ralitsei.

Concediu placut iti doresc du-te fara griji noi ne-am simtit minunat.

Simona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor[pup] multumesc frumos, sunt mai linistita acum, mult mai linistita......in anii trecuti, dupa ce am vizionat zeci de site-uri cu pareri despre anumite hoteluri, din Rom, in special, am fost super dezamagiti la fata locului.....si d'asta zic[bang]...ca sunt patita..oricum si anul asta, vacanta in Bulgaria la 4* este muuult mai ieftina decat in Rom la 3* si dif de "all inclusive" ....nici nu exista termen de comparatie. Multumesc si va citesc in continuuare...si dupa vacanta, revin cu poze. Concediu placut sa aveti si vreme frumoasa....[flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42"]Just.........Maria[bis][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3"] Moeciu 2006 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana c, si eu plec la Duni in iulie, sper ca pana atunci o sa mai aflu impresii despre drum si locatie.Voiam sa-mi spui ce acte ti-a trimis agentia, eu am primit totul pe mail....contract, factura, vaucer, act aditional....si daca intradevr scaunul de masina este necesar la vama, noi nu mai stam in el, a stat pana 2ani si 7luni. Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...