Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L
roxana c, si eu plec la Duni in iulie, sper ca pana atunci o sa mai aflu impresii despre drum si locatie.Voiam sa-mi spui ce acte ti-a trimis agentia, eu am primit totul pe mail....contract, factura, vaucer, act aditional....si daca intradevr scaunul de masina este necesar la vama, noi nu mai stam in el, a stat pana 2ani si 7luni. Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
si noi tot in iulie plecam :D eu am primit tot asa pe mail totul... in mai am fost de 2 ori in bulgaria si tot asa aveam o copie cum am scos de pe mail si nu e nici o problema! iar in legatura cu scaunul nici noi nu il luam si oricum nu zice nimeni nimic! :X
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami
Va deranjez cu o intrebare....in aug, pe 11 avem bilet la Ralitsa Superior 4*....Albena......mergem impreuna cu niste prieteni si cu 2 copii de 7 ani respectiv 9 ani dupa noi[alcool]......stiti cumva deca este oki.....e cineva care a fost in anii trecuti.....m-ar ajuta orice parere.....multumesc frumos.......ma duc sa citesc din urma....sa vad ce acte nu am inregula[bang] ...am citit pareri pe net....nu foarte bune....oricand pot schimba hotelul....aici pe DC voi rec Kaliakra Superior.....pe net numai pareri la superlativ [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42"]Just.........Maria[bis][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3"] Moeciu 2006 [/url]
eu sincera sa fiu as merge la kaliakra! e cel mai bun hotel iar un astepct ff important este ca se afla pe plaja! e absolut magnific din toate punctele de vedere! am fost luna trecuta o saptamana si nu as mai fi plecat! ralitsa e la intrare in statiune cam la un 1km de plaja sunteti nevoiti sa mergeti cu un buss care merge din jum in jum de ora si sa va plimbati prin centru tot asa aveti ceva de mers si de coborat multe scari....iar voi cum aveti copii care obosesc repede destul de aiurea! eu am fost prima data in albena si sincera sa fiu am mers cu inima stransa dar hotelul dar kaliakra mi-a placut enorm (si ca pozitie si ca servicii iar de mancare nu mai zic...)aaa si plus ca au si un minicentru de joaca ptr copii cu 2 leagane un topogan si ceva chestii de catarat iar piscina ptr copii e fantastica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L
roxana c, si eu plec la Duni in iulie, sper ca pana atunci o sa mai aflu impresii despre drum si locatie.Voiam sa-mi spui ce acte ti-a trimis agentia, eu am primit totul pe mail....contract, factura, vaucer, act aditional....si daca intradevr scaunul de masina este necesar la vama, noi nu mai stam in el, a stat pana 2ani si 7luni.Cecilia si [copil]Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)Cand in iulie?La Marina Palace, anul trecut, n-am avut nevoie la receptie (si la intrarea in resort) decat de voucher, CI si pasaportul copilului.Nu s-a legat nimeni de noi la vama pentru ca n-am avut scaun pentru copil. E adevarat ca era asezat pe cotiera si avea centura.
align="right" id="quote2">Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L
roxana c, si eu plec la Duni in iulie, sper ca pana atunci o sa mai aflu impresii despre drum si locatie.Voiam sa-mi spui ce acte ti-a trimis agentia, eu am primit totul pe mail....contract, factura, vaucer, act aditional....si daca intradevr scaunul de masina este necesar la vama, noi nu mai stam in el, a stat pana 2ani si 7luni. Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
Scuze, desi citesc zilnic, n-am vazut mesajul tau, probabil unde esti noua pe forum si iti apar mesajele cu intarziere. De la agentie am factura trimisa pe mail, contractul care-i trimis pe fax, confirmarea rezervarii - primita tot pe fax si doar cu stampila agentiei, voucherul trimis si prin posta si pe mail, in copie ambele, n-am originalul. Cam astea, dar acolo ai nevoie doar de voucher si pasapoarte/CI ( iau cu mine si restul, ptr orice eventualitate, inclusiv chitantele cu care am platit). Revin de la servici cu restul raspunsului ca acum am vazut ca-i aproape ora 1. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaa...cum spuneam...am revenit[:D] Cu scaunul de masina : nu l-am avut nici anul trecut si nici acum 2 ani ptr ca nu statea in el , vama am trecut-o fara sa ne intrebe nimeni nimic, anul trecut dormea la mine in brate. Tu cand pleci si la ce hotel? Cine mai este la Duni la sfarsitul lui iunie si inceputul lui iulie ? Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]ne-am intors! Roxana cu vaucerul copie nu am avut nici o problema! Despre drum pot da datelii doar pentru ruta pe la vama veche daca intereseaza pe cineva. Pe scurt Duni e super! Acum imi pica ochii in gura de somn, asa ca astept intrebari si raspund. Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]neata! Foarte important, nu uitati sa luati cu voi un spray pentru tantari, sunt foarte multi "mutanti" cum treci prin pasaj spre padure. Roxana cat am stat noi nu a fost spectacol cu copii, a fost ceva vineri pe la pranz un soi de carnaval spuneau ei cam de jumatate de ora, joi seara a fost beach party cu artificii, dans pe plaja (nu am crezut ca aud manele atat de departe de casa [bang] ). Apa in mare calda, limpede, plina de pesti, crabi si meduze mici spre deliciul plodului meu , in piscina de asemeni apa era numai buna de scaldat. Curatenia in camera era facuta zilnic cu schimbat prosoape si lenjeria se schimba la 2 zile. Foarte aglomerat, cel putin in ultimele zile era coada la masa, mancarea ok ai de unde sa alegi, bautura aghezmuita rau, daca iti propui sa te imbeti nu prea iti iese [:D], fauna e destul de pestrita, sunt foarte multe familii tinere cu copii mici si foarte mici, multi sunt si cu "mamaitele" care dimineata la 6 sunt pe plaja si ocupa un rand intreg de sezloange pentru toata familia si toti prietenii din grup care catadicsesc sa vina pe la 11 pe plaja sau deloc, deci se practica la greu treaba cu pusul prosoapelor, m-am trezit si eu intr-o dimineata si la ora 7 am pus prosoapele numai ca in ziua aia a fost inorat [:I] din cauza mea cred hehehehe, multi nemti la a treia tinerete, rusi si moldoveni "di pisti prut". Oricum pe "ai nostri" nu ai cum sa nu ii observi, daca e o tanti cu tocuri de 10cm seara la plimbare pe dealuri sau prin nisip insotita de un domn cu blazonul agatat de gat sigur sunt roamani [:I]. Trebuie sa recunosc ca mi-a placut foarte mult zona de vile cat si hotelurile mai departate de plaja, e mult mai liniste. Peste tot este foarte curat, cimentul se spala noaptea cu mopul [:-@]. Nu stiu ce sa mai zic, mai intrebati ce va intereseaza. Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alina, bine te-ai intors... Pe mine ma intereseaza drumul prin Vama Veche, mai exact prin Varna, pe autostrada... de 1 Mai, cei care au mai fost, ziceau ca autostrada e inchisa... s-a dat drumul, se mai ocoleste?! In rest poti povesti cam tot ce ti-a parut interesant... Bine ai venit![flo] Zambeste, iubeste, iarta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! A fost cineva de curand la Hotel Elitsa in Albena? Nu am gasit decat o parere despre acest hotel (nefavorabila) dar asa vrea sa aflu si altele mai recente. In prezentarile de pe net nu difera de alte hoteluri similare ca pret dar as vrea o parere de la cineva care a fost acolo. Multumesc anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...