Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost si eu la Duni saptamana trecuta. Am fost pe ruta Russe - Schumen - Varna - Burgas si m-am intors pe la Karnobat - Schumen -Russe.

La dus a fost drumul bun. A trebuit sa iesim de pe autostrada ca era in reparatie. Au fost cateva camere de filmat si un radar, dar ne-au atentionat camionagii romani. O singura masina de politie.

La intoarcere drumul a fost plin de gropi, cratere pot sa spun, intre Karnobat si Schumen cca 40 km. Peisajul era frumos, dar era cam pustiu, sate la distante foarte mari. Nerecomandat traseul in caz ca ai vreo masina mai veche. Nici o statie de benzina, nici un service. E drumul mai scurt decat pe la Varna, dar foarte prost.

Impresii despre Dunii: foarte frumos, o zona linistita cu multa verdeata, flori, tei. Vilele cam departe de parcare, dar au masinute pentru bagaje. Camera mea a fost cu 2 paturi pentru adulti si unul pentru copii. Eu nu am avut probleme, dar alti turisti se plangeau de aer conditionat sau frigidere stricate.

Mancare pentru bebelusi, copii, adulti, dietetica. Se poate manca la orice hotel, in afara de cel la 5 stele. Baruri peste tot cu bauturi si prajituri, pe plaja si la piscina sandwich-uri.

Spectacol in fiecare seara la amfiteatru.

Magazine cu suveniruri, jucarii si tricouri doar in hoteluri.

Joi seara foc de tabara pe plaja.

Terenuri de tenis, ping pong, dar trebuie sa ai rachete de acasa.

Discoteca in fiecare seara.

Piscine de marimi diferite, pentru copii, sauna. Nu au tobogane de apa.

Multe locuri de joaca pentru copii: leagane, tobogan.

Sah la marime de 30 cm.

Tras cu arcul si calarit contra cost.

Pe langa plaja cu sezlonguri mai e o plaja pustie unde sunt multe scoici fumoase si intalnesti si nudisti.

Apa curata, limpede, nisipul fin.

 

 

 

 

Poze Vladut 8 luni

Poze primul Craciun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello TweetyGeo. am si eu cateva intrebari in legatura cu duni: - sunt suficiente umbrelute pe plaja? anul trecut am fost in elenite si era bataie pe umbrelute, nu erau suficiente si tr. sa dai o atentie paznicului de acolo sa-ti rezerve niste sezlonguri cu umbreluta. sezlonguri mai gaseai dar la soare. e nevoie sa car umbrela dupa mine de acasa pentru bebe? - te-ai uitat cumva in ce consta mancarea pentru bebelusi si ceea dietetica si pe unde gasesc? la fiecare restaurant sau doar in anumite locuri? ma duc cu un bebe de 8luni si vreu sa stiu de ce am nevoie de acasa, sa nu car degeaba ca stau prost cu locul de bagaje. multumesc anticipat Ildy [majoreta] [url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/Blanca#"]Blanca Andreea [/url] (16.06.06) si [alap][url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/RaulFelix?feat=directlink"]Raul Felix [/url](7.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mai fost la Sol Palace Nesebar, stiti cumva la ce ora se face check in-ul ? Nu la toate hotelurile se practica aceeasi ora din cate stiu. "Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo] [url="http://travel.webshots.com/album/573223612vBpPcE"]Bodrum Aegean Dream resort 2009[/url] [url="http://travel.webshots.com/album/573221650angsLU"]Canakkale[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Crinutz"]Grecia 2006/2007[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/574759133yeetzI"]Thassos 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, bine v-am regasit. Tocmai ne-am intors de la Riu Evrika-Sunny Beach. Sa incepem cu cazarea: ne-au facut check in imediat, adica in jur de ora 11.30, am fost cazati in corpul D al hotelului, cu vedere la piscina, camera foarte mare, un pat pt. copil, si doua separate pt. adulti( pe care le puteai uni, erau pe roti). Zilnic se facea curatenie, schimbat prosoape, ne faceau tot felul de aranjamente din prosoape. Aveam sepaarat prosoape pt. plaja, pe care le puteai schimba zilnic intre orele 16-18, la piscina.Parcarea si sezlongurile la plaja gratuite. Mancarea: micul dejun acelasi in fiecare zi, iar celelalte mese erau diversificate, si d ecalitate. Prajituri foarte bune,inclusiv baclava, sarailie, nu erau gretoase( in comparatie cu ce aveam in alti ani la Albena), fructe, compoturi, ciorbe( una cu carne, iar cealalta supa crema de legume), nu erau mancaruri grele cu sos, zilnic peste. Animatorii erau tot timpul in actiune: gimnastica in apa, step aerobic, polo , volei pe plaja,fotbal, boccia, plus alte jocuri si concursuri , inclusiv pt. copii. In fiecare seara era spectacol la amfiteatru: magie, seara latino, seara bulgareasca, concurs de miss Evrika, etc Cam atat imi amintesc acum, daca va mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere. AAAAA- ATENTIE UNDE SCHIMBATI BANII: sa schimbati numai la casele de schimb valutar CROWN, la celelalte va luati teapa( noi am patit-o[:(]. Pupici, si vacanta placuta tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delmo
deci daca vreau internet in camera contra cost nu se poate??? :O doar jos?
Eu am fost anul trecut la Marina Palace. Nu ai internet decat in holul receptiei, in loby semnalul este destul de prost si pierzi conexiunea. In camera nu ai posibilitatea sa te conectezi. A fost singurul minus pe care l-am dat hotelului. Exista o firma cu care ei au contract pentru furnizarea serviciilor de internet care (cel putin impresia asta mi-a creat-o mie) este cam neserioasa. Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui TweetyGeo
Am fost si eu la Duni saptamana trecuta. Am fost pe ruta Russe - Schumen - Varna - Burgas si m-am intors pe la Karnobat - Schumen -Russe. La dus a fost drumul bun. A trebuit sa iesim de pe autostrada ca era in reparatie. Au fost cateva camere de filmat si un radar, dar ne-au atentionat camionagii romani. O singura masina de politie. La intoarcere drumul a fost plin de gropi, cratere pot sa spun, intre Karnobat si Schumen cca 40 km. Peisajul era frumos, dar era cam pustiu, sate la distante foarte mari. Nerecomandat traseul in caz ca ai vreo masina mai veche. Nici o statie de benzina, nici un service. E drumul mai scurt decat pe la Varna, dar foarte prost. Impresii despre Dunii: foarte frumos, o zona linistita cu multa verdeata, flori, tei. Vilele cam departe de parcare, dar au masinute pentru bagaje. Camera mea a fost cu 2 paturi pentru adulti si unul pentru copii. Eu nu am avut probleme, dar alti turisti se plangeau de aer conditionat sau frigidere stricate. Mancare pentru bebelusi, copii, adulti, dietetica. Se poate manca la orice hotel, in afara de cel la 5 stele. Baruri peste tot cu bauturi si prajituri, pe plaja si la piscina sandwich-uri. Spectacol in fiecare seara la amfiteatru. Magazine cu suveniruri, jucarii si tricouri doar in hoteluri. Joi seara foc de tabara pe plaja. Terenuri de tenis, ping pong, dar trebuie sa ai rachete de acasa. Discoteca in fiecare seara. Piscine de marimi diferite, pentru copii, sauna. Nu au tobogane de apa. Multe locuri de joaca pentru copii: leagane, tobogan. Sah la marime de 30 cm. Tras cu arcul si calarit contra cost. Pe langa plaja cu sezlonguri mai e o plaja pustie unde sunt multe scoici fumoase si intalnesti si nudisti. Apa curata, limpede, nisipul fin. [URL="http://family.webshots.com/photo/2225371240056434019rvFZcM"]Poze Vladut 8 luni[/URL] [URL="http://family.webshots.com/photo/2495622130056434019MdyFZq"]Poze primul Craciun[/URL]
Tras cu arcul contra cost [:0]? Anul trecut era gratuit. Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui ildyqo
Hello TweetyGeo. am si eu cateva intrebari in legatura cu duni: - sunt suficiente umbrelute pe plaja? anul trecut am fost in elenite si era bataie pe umbrelute, nu erau suficiente si tr. sa dai o atentie paznicului de acolo sa-ti rezerve niste sezlonguri cu umbreluta. sezlonguri mai gaseai dar la soare. e nevoie sa car umbrela dupa mine de acasa pentru bebe? Umbrelele pe plaja sunt suficiente, dealtfel sunt fixe, nu le poti misca, asta e un dezavantaj ca trebuie sa plimbi sezlongul dupa umbra, in alte ordine de idei toate umbrelele din duni sunt dintr-un fel de plasa elastica si dupa parerea mea (de om alergic la soare) nu prea protejeaza. - te-ai uitat cumva in ce consta mancarea pentru bebelusi si ceea dietetica si pe unde gasesc? la fiecare restaurant sau doar in anumite locuri? ma duc cu un bebe de 8luni si vreu sa stiu de ce am nevoie de acasa, sa nu car degeaba ca stau prost cu locul de bagaje. Eu in restaurant am vazut un "diet corner" care era slab, marcovi fierti, cartofi fierti, nu mare lucru, da ai ce da copilului, sunt foarte multe legume gatite la aburi, carne la gratar, fructe , desi la 8 luni nu mai stiu ce papa un bb, exista si cate 2 feluri de supe (bune), gasesti borcanele pt bb la supermarketul din duni si la magazinele din fiecare hotel. Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yuppi, bune informatiile! [:)] Mai spune-mi te rog, pe ce drum ai fost? Ai vazut cumva cum erau celelalte corpuri ale hotelului? Noi avem camera cu vedere la park (gradina. Ati cerut voi la receptie corpul D? Mai sunt chestii de dat bani, pentru copil, gen masinute, tiribombe sau alte lucruri de astea? Vreau sa imi fac niste calcule cam cati bani ar trebui in plus. Ca pentru mancare, dulciuri dupa cum zici ca a fost mancarea buna nu se cheltuie prea mult in plus. Mersi si daca mai am intrebari sper sa nu te superi daca te intreb. Ma gandesc. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre www.calendare2010.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...