Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui connie1974
Yuppi, bune informatiile! [:)] Mai spune-mi te rog, pe ce drum ai fost? Ai vazut cumva cum erau celelalte corpuri ale hotelului? Noi avem camera cu vedere la park (gradina. Ati cerut voi la receptie corpul D? Mai sunt chestii de dat bani, pentru copil, gen masinute, tiribombe sau alte lucruri de astea? Vreau sa imi fac niste calcule cam cati bani ar trebui in plus. Ca pentru mancare, dulciuri dupa cum zici ca a fost mancarea buna nu se cheltuie prea mult in plus. Mersi si daca mai am intrebari sper sa nu te superi daca te intreb. Ma gandesc. Noi am fost pe Giurgiu-Varna-Sunny Beach, am facut 5-6 ore din Bucuresti. Rezervarea am avut-o cu vedere la gradina, standard, si ne daduse camera in corpul A, nu ne-a placut acolo pt. ca era chiar in fata amfiteatrului, si ne gandeam sa nu fie galagie. De altfel, camerele sunt cam la fel, ca spatiu ma refer.Am platit la receptie o diferenta de 40 euro, si am solicitat in corpul D, cu vedere la piscina.Corpul D este cel mai nou, si mai estetic sa zic asa...dar nici celelalte nu sunt rele, stai linistita. Pentru mancare si bautura, cu siguranta nu vei fi nevoita sa cheltui nimic. Distractii pentru copii sunt in statiune foarte multe: saltea, trambulina, masinute, biciclete electrice de inchiriat, jucarii,etc( astea toate contra cost). Pt saltea plateam 5 leva 10 minute( dar te lasau sa stai mai mult), pt. trambulina parca era 10 leva, bicicletele de inchiriat 15 leva/ora( sunt super...poti vedea toata statiunea), altceva nu-mi amintesc acum. Ti-am spus in fiecare seara diferite spectacole in amfiteatru, la restaurantul principal am avut o seara spaniola, una greceasca, alta bulgareasca. Sa va faceti rezervare la restaurantul asiatic si cel bulgaresc(la cel din urma nu am m-ai facut). Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre www.calendare2010.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am sosit si eu azi de la Duni - Marina Palace Royale. Pe scurt: apartament destul de ok, mancare ok, servicii f. proaste, drumuri de tara, la anul nu ma mai duc acolo. Va stau la dispozitie pentru intrebari. Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20050305_12_Alexia+are.png"] Varsta Alexiei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20060517_12_Daria+are.png"] Varsta Dariei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am citit pe un alt site pareri ale celor de-abia sositi de la Duni si esti singura careia nu i-a placut. Ce anume nu ti-a placut , nu ne lasa in ceata, lamureste-ne.

 

Vad ca tot din Ploiesti esti, spune-mi si mie pe ce ruta ati fost, cum a fost drumul si cat ati facut pe drum. V-a cazat imediat sau ati asteptat? Ai facut rezervarea prin agentie din Ploiesti?

 

Apa marii si apa din piscine era calda sau nu? Vremea cum a fost?

 

Unde ati avut vederea: spre mare sau spre drum si imi poti spune nr camerei, te rog? ( adica se termina cu 20 ...si ceva sau cu 50...si ceva...sau altfel?) Ati avut o baie sau 2?

 

Scuze daca am pus prea multe intrebari[pup]

 

 

 

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinam Umbrelele pe plaja sunt suficiente, dealtfel sunt fixe, nu le poti misca, asta e un dezavantaj ca trebuie sa plimbi sezlongul dupa umbra, in alte ordine de idei toate umbrelele din duni sunt dintr-un fel de plasa elastica si dupa parerea mea (de om alergic la soare) nu prea protejeaza. Eu in restaurant am vazut un "diet corner" care era slab, marcovi fierti, cartofi fierti, nu mare lucru, da ai ce da copilului, sunt foarte multe legume gatite la aburi, carne la gratar, fructe , desi la 8 luni nu mai stiu ce papa un bb, exista si cate 2 feluri de supe (bune), gasesti borcanele pt bb la supermarketul din duni si la magazinele din fiecare hotel. Alina, mama de Vlad
multumesc mult. am citit pe undeva ca lumea se ducea la 6-7 pe plaja sa faca rezervare la sezlong-uri. oare din cauza ca vroiau mai aproape de hotel, de plaja, sau nu inteleg. in 2008 stiu ca nu erau probleme dar atunci erau multi nemti care preferau piscinele, nu plaja. cu mancarea sper sa ma descurc. e ok cu legume la aburi, numai sa nu fie sarata Ildy [majoreta] [url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/Blanca#"]Blanca Andreea [/url] (16.06.06) si [alap][url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/RaulFelix?feat=directlink"]Raul Felix [/url](7.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem de pe 4 iulie la Duni la Royal Marina nu mai stiu cum [:D], sper sa stam acolo ca am fost unii dintre neferictii carora li s-au anulat rezervarile din cauza de overbooking, insa cu putina galagie ni s-a dat apartamentul prezidential, acum sper ca nu o sa dorm la plaja prezidentiala din fata hotelului. Nu stiu cine scria de aparut la stiri dc e vreo pb, apai sa ne vedeti pe noi cand suntem furiosi...CNN, BBC mici copii.[:D] Asadar dc ma este cineva in aceeasi perioada, m-as bucura in special pentru copilasi.[flo] [gravired] in 21s cu [fetita] si mamica de[url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477"] Karinutza[/url](14.10.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Tocmai am citit pe un alt site pareri ale celor de-abia sositi de la Duni si esti singura careia nu i-a placut. Ce anume nu ti-a placut , nu ne lasa in ceata, lamureste-ne. Vad ca tot din Ploiesti esti, spune-mi si mie pe ce ruta ati fost, cum a fost drumul si cat ati facut pe drum. V-a cazat imediat sau ati asteptat? Ai facut rezervarea prin agentie din Ploiesti? Apa marii si apa din piscine era calda sau nu? Vremea cum a fost? Unde ati avut vederea: spre mare sau spre drum si imi poti spune nr camerei, te rog? ( adica se termina cu 20 ...si ceva sau cu 50...si ceva...sau altfel?) Ati avut o baie sau 2? Scuze daca am pus prea multe intrebari[pup] Roxana
Cred ca am fost foarte mult sub efectul drumului cand am scris aseara. Oricum la dus am fost pe Shumen-Karnobat-Burgas-Duni drum prost, la intoarcere am luat-o pe la Calarasi drum de asemenea f. prost. Camera: am stat la 8521, noi am avut rezervare cu park view, apartamentul asta era cu vedere la mare si piscina, era pe un colt. Camerele erau ok, in schimb la bai (2 la nr.) curgeau wc-urile non-stop, cosurile de gunoi erau stricate, marginea aia de silicon de la cada era neagra, etc... Ca sa nu mai spun ca, din cauza tamplariei care nu se inchidea prea bine, vajaia vantul prin camere la furtuna care a fost... De cazat ne-am cazat imediat, deoarece am ajuns pe la 2 si ceva...Acum nu stiu daca vii mai devreme ce se intampla... Vremea a fost ok 5 zile, ultimile 2 naspa. Ce m-a deranjat cel mai mult a fost atitudinea bulgarilor. Am simtit ca le datoram ceva. Nu am avut conflicte cu ei ca nu am vrut sa ne stricam concediul. Dar erau momente in care nici nu te bagau in seama, si nu sufar de mania persecutiei...[:D] Si nu e prima data cand merg in Bulgaria: am fost 2 ani la Kaliacra ( in 2007 si 2008) si la munte de 2 ori. Pana acum a fost ok... Echipa de animatie ca si inexistenta...Mi-au placut mult spectacolele de seara de la 9.30 la 10.30, dar in rest toata ziua nu i-am vazut... Nu au fost pregatiti pentru un program de zi in caz de vreme urata. Poate mi-am facut eu prea multe iluzii, dar se vedea clar ca erau plictisiti de romani. Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20050305_12_Alexia+are.png"] Varsta Alexiei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20060517_12_Daria+are.png"] Varsta Dariei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam la noapte la Sunny Beach, la Riu Evrika Beach. Va dati seama ce ghinion cu vremea asta, ploua torential, si toata saptamana viitoare asa o sa fie, cel putin conform previziunilor meteo[bang]. Abia vineri sau sambata cica apare soarele, iar noi sambata plecam acasa[bang][bang][bang]. Tineti-ne pumnii sa avem parte macar de o zi de plaja[8D] Anna si [8**] Ioana (11.07.2008) [url="http://lb2f.lilypie.com/oRS1p3.png"]asa creste Ioana[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124225"]povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

multumesc mult. am citit pe undeva ca lumea se ducea la 6-7 pe plaja sa faca rezervare la sezlong-uri. oare din cauza ca vroiau mai aproape de hotel, de plaja, sau nu inteleg. in 2008 stiu ca nu erau probleme dar atunci erau multi nemti care preferau piscinele, nu plaja.

 

cu mancarea sper sa ma descurc. e ok cu legume la aburi, numai sa nu fie sarata

 

 

 

O da, la 7 am gasit eu sezlong in al trei-lea rand, primele doua erau deja ocupate, in principiu se ocupa cele de langa hotel si langa apa, pentru ca multi sunt cu copii si asa ii au tot timpul in ochi, se stie ca astia mici stau tot timpul in apa.

Mancarea nu era sarata mereu puneam sare la mancare.

 

 

 

 

Alina, mama de Vlad

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...