Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (11) langa Emma


Recommended Posts

Clau, singura mi-am scos negrul din par. Am fost la coafeza ieri si nu avea loc liber pt mine. I.am spus ce vreau si nu am timp de asteptat. Cand imi intra ceva in cap e musai sa fac. Mi-a dat instructiuni, am fugit la DM si ai vazut ce a iesit [:D]. Am fost dimineata cu Misterul pe la ea si cand m-a vazut a zis ca mi-am gresit meseria, trebuia sa ma fac ccc coafeza [:D]. Merg mai tarziu cand are pauza de tigara sa-mi taie putin din par, ca la taiat nu ma bag. Spor la treburi Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Na deci m-am lamurit cum e si cu dintisorii si cu laptele ala mirific de capra, cu vaccinul la fel, mi-am imbogatit cultura generala [alcool] vai de mine,numai imi dati lecturi din astea ca devin prea dasceapta [:D] io vi-am zis ca nu am nervi de porcari din astea,nu intru sa citesc banalitati de genul celor de mai sus,na sa revenim la oile noastre [:D]. Mira am o idee mai bune,vinul licoros il tin ptr cand ne intalnim la Bodensee si il bem acolo impreuna da,drum bun si sedere placuta acasa [pup]. Adino si io is lamurita iti da o acritura de kuchen si o cafa ametita,iar eu fac mese,mese vecinii mei is in limba dupa salata de vinete,salata de boeuf, sarmale,pasta de conopida,de tun fisch,abia asteapta sa ii chem la zilele noastre de nastere,anul trecut cand am facut tamabalu (la implinirea a 40 de primaveri a sotului) au venit colegi de serviciu,prieteni,vecini [alcool] deci au plecat cu dureri de stomac ca numai stiau ce sa mance cat de bun a fost totul,deci mititeii luati din Heilbron de la metzger roman, au fost teroarea zilei,la urmatorul einkauft a trebuit sa le luam si lor si a trebuit sa dau explicatii la tot ce au mancat : ce e aia, cum am facut-o, vai ce buna e! ma bucur sa ii invat cate ceva,ar trebui clar deschis un restaurant romanesc fetelor vb serios,a fost in stuttgart dar cred ca iarasi s-a desfintat,am mancat acolo de 2 ori,dar tot timpul au fost alti patroni,nu stiu ce neintelegeri au fost pe acolo. Ufffffff ce m-am intins merg la rindbraten,revin............. [url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki da si la mine instructiunile alea pretioase,sau te astept sa ma rezolvi tu,eu iti fac unghiile,tu mie paru,ia uite,haideti ma sa facem si un beautysalon in De asta sa vada si nemtoaicele ce inseamna femei curate si ingrijite,vai de steaua lor,ca l-i naclait paru si au jeg sub unghii [alcool] mai io bag seama ca m-am facut rea wtf,is nervoasa ce merg la lucru dupa masa si azi e ziua lui tata si nu l-am prins la tel e plecat si nu stiu daca revine pana plec eu la lucru [q]. [url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mikiriki
Accept deal-ul [:D]. La multi ani tatalui tau! Poate reusesti sa vorbesti cu el. Revin, ma sacaie cineva [:-@] Miki
Mersi [flo][pup] cica tata se cinsteste de ziua lui la...........pescuit cu prietenii fain deci il voi suna deseara cand vin de la lucru,la Tm is 15 grade si aici 5 [q]. Da-i sa mance la al de sacaie,la mine-i gata pranzul,va poftesc la masa. [url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani tatalui tau Claudia!!!! Mercie mult fetelor pentru sfaturi...am vb azi cu cumnata mea shi mi-a zis ca shtie de la cineva ca Baby Line e marca buna. Mi-a dat de inteles ca din asta ar vrea...deci m-am lamurit...din astea iau shi nu ma mai bat cu capu de pereti. Shi inca ceva vreau sa va mai intreb....cind creshte burtica, banuiesc ca e nevoie de o crema/lotiune buna pentru intretinerea pielii de pe burtik. Voi de care a-ti folosit??? We frumos va doresc shi [pup] Dino
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAAAIIII, fetelor , sa traiti sa infloriti, ca merii , ca perii.... Clau , "LA MULTI ANI" tatalui tau , sa fie sanatos si numai bien. Atit este bine " cit avem parinti pe pamint nu in gind"-vorba lui Paunescu(Adrian), daca va place . MIe poezia asta a lui imi place grozav(Ruga pentru parinti!)Si , uite daca tot ai o "Lacrima lui Ovidiu", macar virtual , sa inchinam pentru tatal tau , caci si eu ma pot rasfata cu un pahar de licoare din asta, si asteptam si fetele cu ce vor vrea fiecare !![flo][alcool] Lasa Adina , ca si eu am fost la un geburtstag, la copil de nemti (sa imi fie cu iertare, nu incerc sa denigrez toate femeile nemtoaice-sint si gospodine foarte bune printre ele , insa cele tinere , cel putin din cite am vazut eu , lasa de dorit .)si era pe masa un chec un pic glazurat si ceva , care semana cu o piftie , facuta probabil cu gelatina si suc de fructe(DAr care nu "spunea"nimic)si cafea , nimic altceva . Bineinteles ca Matei nu a mincat nimic(el este si asa foarte mofturos!-vai si amar de soarta mea , cind se va insura , ce voi auzi de la nora![:D]), dar ma uitam la ceilalti copii ce infulecau , de zor la checul ala .... Dar poate ca asa este obiceiul aici , asa ca....este adevarat , ca sint pe lumea asta si lucruri mai importante de facut , decit cratita ...dar asta tine de mentalitatea fiecaruia.. HAi ca m-am erijat acum si in critic culinar[:D] Miki , esti , tare ! A-si vrea si eu sa ma pot vopsi singura , dar in privinta asta am 2 maini stingi[:D]. Am atita par alb , ca imi vine sa pling(bine ca este spiritul tinar[:D]), dar deocamdata urmez un tratament , ca imi cadddeee...., si vom mai vedea .- Da sa stiti ca nu este rea ideea , cu cabinetul cosmetic . Cind eram , acasa , in Romania , nu treceau 3 saptamani , sa nu ma duc la cosmetica , si sa ma rasfat, insa din pacate aici .... ce preturi ...asa ca ce se poate face acasa ... este bine venit . Mooniik , multumim pentru dedicatii , sper ca esti bine! Ma duc sa fac un tort , ceva dulce ...ca imi cere glicemia[:D], si pentru restul omenirii, mai am o supa de pasare , si voi mai face niste pui la capac , ca imi este pofta si se lasa udat cu ce mai am pe balcon, din Grasa de Cotnari [:D](aprovizionare din Romania) Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dinora , cind eram gravida , ma dadeam pe burta cu o crema (cam "ordinara "-a se citi fara pretentii) cu galbenele , de la Penny-Melkfett., se numea , sau se mai numeste . Pentru mine a fost excelenta , nu am ramas cu nici o urma . Dar sa ma vezi acum , ce burta am ....oohhhooo, insa in asta am investit ....mancare [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dinora, eu am folosit ulei de corp pt beblushi (pt burtica) de la Penaten, am doar cateva crepaturi fine intr-o parte a burtzii (invizibile pt altzii)... se spune ca nu e prea important ce fel de crema, principalul e sa hidratezi pielea, depinde foarte mult si de elasticitatea naturala a pielii , deci e si chestie de noroc. Dar mai, in Anglia nu se prea gasesc, sau sunt extrem de scumpe? - asa , ca si curiozitate. claudia, La multi ani! tatalui tau, sa ma invitzi si pe mine cand mai avetzi vreun Geburstag in familie [pofta]! restaurant romanesc avem aici in Ludwigsburg, e ok, mai bag o ciorba de burta din cand in cand acolo. mira, drum bun , sa ajungetzi cu bine, peste 2 saptamani o taiem si noi,deja taiem zilele din calendar cu baietzii, ei tot imi spun sa mergem "morgen la opa" :). Fetelor, iconul asta cu "prieteni" apare la toata lumea automat, ca la mine nu-l vad (dar poate il vedetzi voi)? Va pup, o zi faina! Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...