Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Epilepsie (2)


Recommended Posts

Buna dimineata, In dimineata asta beau cafeaua cu voi, ieri v-am simtit lipsa. Ieri puiul meu a stat cu sora sotului meu si de asta eram cam agitata. A mai stat cu el cate jumate de ora-o ora dar ieri am lpsit vreo 4 ore si imi faceam griji. De obicei sta mama sau sora mea si atunci plec linistita de acasa.Acum s-a intamplat ca ele nu au putut si a trebuit sa alegem alta solutie. Dar a fost totul bine, puiutul a fost cuminte. Irinuca este un ajutor de nadejde, a stat mai mult pe langa el ca o sora mai mare ce este. Dupa ce am venit, Irinuca si verisorul ei au plecat la circ si a fost tare entuziasmata de asta. Este primul circ adevarat pe care l-a vazut in viata ei. Cand a venit acasa a mers direct la fratiorul ei si i-a povestit tot ce a vazut.Ma bucur tare mult ca sta mult cu fratiorul ei.M-am distrat sa vad cu ce placere ii povesteste ea totul, vorbea si in locul lui." Nu-i asa ca ti-ar fi placut si tie? Da, sigur ca ti-ar fi placut, dar data vitoare te ia Irinuca cu ea..." Vio - si eu m-am obisnuit sa batem pasul pe loc in ceea ce priveste evolutia puiului mic si ne bucuram de fiecare gest pe care il face.Si la el hipotonia este destul de accentuata, terapeutul chiar se mira ca sta in fundulet nesustinut si se ridica singurel in sezut cu atata usurinta. De cand se lasa pe spate face singur exercitii de ridicare, se lasa pe spate- se ridica inapoi, si tot asa.Mult noroc la Gura Ocnitei si sa dea D-zeu sa veniti cu achizitii noi. Letitia - vad ca ai postat un mesaj aseara dar nu l-ai pus aici. Imi pare rau sa aud vesti rele despre Tudor.Stiu prin ce treci si sunt alaturi de tine.[ruga][ruga] ne rugam sa se opreasca crizele si sa ii fie bine puiutului tau. Catalina- ai baut cafeluta de dimineata?? [pup][pup] lui Robi Nana - te ademenim si pe tine cu o cafea romaneasca?? O zi frumoasa tie si lui Andrei!! [pup][pup] si numai bine ptr toate celelalte mamici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stefanut,sotul meu imi lasa cafeaua langa laptop stiind ca asta fac la prima ora,s-a obisnuit si el cu indeletnicirea mea[:D]. Irina ta e asa dulcica,am vazut-o-n poze,dar daca nu le vedeam,mi-o imaginam dupa descrierile tale,protectoare si iubitoare cu fratiorul ei mai mic,dornica sa se joace cu el,sa-l invete atatea lucruri noi.Pentru Stef e un mare castig si sunt convinsa ca el stie si intelege tot dar nu poate sa exprime in gesturi si cuvinte deocamdata,eu asta imi spun mereu despre Irina mea,si nu ma mint ,chiar asta e convingerea mea. Astazi am o zi plina,cu facut bagaje,ca iau o juma de casa cu mine,cu gatit,spalat,baita Irinei etc.De maine am mai mult timp,si-o sa-mi faca placere sa mai vorbim daca sunteti pe aici. [pup][pup] si va doresc numai bine! Cata,ce face Robi?[pup] pe amandoi si sper ca sunteti mai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [:D] cam tarziu la noi, robi azi a dormit mult, de aseara nu a mai facut nici o criza deci suntem pe drumul cel bun, sper sa nu mai faca nici azi stefanut, ce bine de copilasul tau ca are o surioara, e important, si eu as vrea sa-i fac lui robi o surioara sau fratior dar parca ma cam strange-n spate cand ma gandesc, mi-e frica [q] daca nu va fi bine? azi vine la noi copila la care am stat in italia, fetita prietenei mele, o cheama ambra si e un exemplu de copil. s-a nascut cu scor apgar 2 la 6 luni de sarcina si a stat 4 luni in spital, acum e bine si e o luptatoare, cand o doare ceva spune ca trece, se incurajeaza singura, e o scumpica. am sa le fac poze sa le pun pe net, e ca surioara lui robi pentru noi. vio de ce esti descurajata de gura ocnitei? pai daca nu pleci cu fruntea sus o sa-ti fie tare greu. eu te incurajez si ai sa vezi ca o sa fie totul bine [pup] important e sa crezi nana chiulesti? ai absent pe ziua de ieri [:D] pup fluturasului [url="http://community.webshots.com/album/577544719VniiSQ?start=0"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576"]POVESTEA LUI ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai dau o cafea sa ne trezim toate [nani] eu adorm cu capul pe tastatura am facut ordine in casa, robi doarme, de-acu ma ia si pe mine somnul [nani] [url="http://community.webshots.com/album/577544719VniiSQ?start=0"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576"]POVESTEA LUI ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fetelor!Si noi am avut astazi in program curatenie.Cata sa auzim numai de bine,Vio spor la facut bagaje,Stefanut bafta in continuare ,Letitia sanatate multa puisorului tau!Nana ce mai faci?Am scris repede ca nu ma lasa Alex[pup][pup][pup]pentru toate mamicile si multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma simt si eu deoarece eu locuiesc la ,,tara,, si stiti cred cum sunt ,,vecinii,, de acolo,mai ales ca mi se intampla pentru a doua oara. Deja se intreaba ca de ce nu-l scot pe afara, este bolnav? La primul copil unii vecini au spus ca asa ne trebuie pt. ce s-a intamplat,ca meritam. Vreau sa va zic ca suntem o familie mai retrasa in relatiile cu vecinii,nu participam la barfe si de acea nu suntem prea agreati de unii.Nici nu stiu ce vor mai zice cand vor afla si de Tudor.Am sperat ca se va face mai bine,dar in zadar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, V-a dat cineva cafea in dimineata asta??? Eu am o cana mare langa mine si e tare buna. Asta noapte puiul meu a dormit foarte bine, s-a trezit o singura data si a adormit repede la loc.Cred ca ptr prima oara am dormit amandoi pana la 8.30. Irinuca a plecat de ieri la bunica ptr ca e greva si astazi la gradinita. Vio - o sa imi lipsesti dimineata la cafea dar ma gandesc la tine in fiecare dimineata si iti transmit ganduri bune. Sa aveti multa bafta la recuperare!! Catalina - ma bucur ca se raresc crizele, speram sa dispara cu totul. Te astept la cafeluta!! Letitia - Acelasi lucru mi se intampla si mie cu vecinii de la tara. Noi ne-am construit casa in oras mai mult din aceasta cauza, ma disperau barfele si curiozitatea vecinilor de la tara. Era Ioana mica cand am hotarat sa ne facem casa in oras si ma bucur foarte mult ca am facut-o. Locuim la periferia orasului intr-un cartier nou cu multe familii tinere care au al;te conceptii de viata.Nimeni nu ma intreaba nimic de Stefanut, daca spun eu bine daca nu, nu. Chiar ma simt tare bine aici.Cand locuiam la mama mea era bine ptr ca ii aveam pe parinti aproape si ma ajutau mult si asta imi lipseste. Acum stateam cu tata la cafea si nu singura. Cand au inceput problemele cu Ioana ne gandeam ca in oras avem o sansa mai mare la gradinita speciala, scoala speciala, de asta am optat sa luam teren aici. Numai ca Ioana nu a mai apucat sa se bucure de camera ei si de toate cate i le pregateam noi. Cat despre barfele vecinilor, obisnuieste-te sa nu le bagi in seama.Va aparea altceva de barfit si vor uita de asta. Eu o plimbam mult pe Ioana pe strada noastra, ii placea sa o plimb cu bicicleta si iesem in fiecare zi chiar daca auzeam barfele in spatele meu.Inca mai imi amintesc multe dintre ele " Ce tanara este si are un copil prost".Cand era Irina mica inca locuiam la mama si toate babele din vecini o urmareau sa vada daca si ea e la fel.Pe stefanut nu l-au vazut foarte des, dar multa lume din sat stie despre el. Dar de data asta chiar ca nu imi mai pasa deloc de barfe.Asta este ultimul lucru ptr care mi-as face griji.Probabil ca am mai prins si eu la minte.Acum daca aud ceva in spatele meu imediat ma intorc si le inchid frumos gura, nu stiu ce gandesc mai departe dar cel putin sa nu aud barfe chiar in spatele meu.Cine e curios sa ma intrebe ce il intereseaza si gata!! Iar m-am lungit la scris. Nana - nu reusim sa te ademenim la cafea dupa cum se vede. [pup][pup] lui Andrei. Sa aveti o zi frumoasa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...