Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Epilepsie (2)


Recommended Posts

Buna dimineata, Ieri nu am mai intrat pe forum si abia azi dimineata am citit ca am avut o sarbatorita mica. [bum][bum][s][s][s] La multi ani Irinuca!!! Sa fii sanatoasa si sa aduci multe bucurii parintilor tai ptr care esti lumina ochilor. Sa dea D-zeu sa treaca toate lucrurile rele si sa va bucurati alaturi de fetele voastre. Dar ati avut o petrecere pe cinste acolo dragelor!! Am fi vrut si noi sa vedem macar poze de la party.Poate face Flavia un album pe net si ne trimiti si noua adresa unde sa le vedem. Spor la terapie incontinuare si multe achizitii!!! Puiul meu iar a dormit rau, se fpieste si geme jumate de noapte. Ieri si ziua a fost un pic mai mofturici ca de obicei. Ii ies maselutele, este umflat peste tot in gurita si poate si asta il agita, sper sa nu fie altceva. Astazi avem serbare asa ca avem motive de bucurie.Irinei i-au placut de micuta serbarile, nu se emotioneaza deloc si spune foarte frumos poeziile.Anul trecut a primit diploma de "Cel mai bun recitator", va dati seama ce mandra a fost. Nana - multumesc ptr sfaturi, ma bucur ca mai intri pe la noi. In fiecare zi repetam mersul in 4 labe, chiar daca pare ca nu intelege ce vreau sa ii arat, ma gandesc ca dupa mult exercitiu tot se va prinde ce vreau de la el. Nu putem grabi lucrurile dar sigur il ajuta daca repetam in fiecare zi. Ii place cand gfacem gimnastica, intre timp ne mai pupam, ne gadilam ...si tot asa.Acum se ridica pe genunchi din pozitia de 4 labe, iar cand se plictiseste se pune in fundic. Reuseste sa isi scoata piciorusele de sub el. Inca ceva care poate face acum este sa se invarta in toate partile stand in sezut. Se mai dezechilibreaza dar acum pune se s[prijina pe manute ca sa nu cada. Pisselino - cum ai dormit asta noapte?? Ti-au trecut durerile?? Multa sanatate si sa nu mai ai dureri!! Am vorbit aseara cu mama lui Filip.Era ingrijorata ca avea febra fara un motiv anume. Filip merge tot asa rau dar este un pic mai linistit. V-a transmis multe, multe salutari tie si lui Robi. Letitia, Magda, Ioana, multe salutari si [pup][pup][pup] de la noi. Katerryna - pe unde mai umblati, v-ati intors de la Budimex?? Ce face printesa cea mica??[pup][pup] Sa aveti o zi frumoasa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru urari,deasemenea si noi va dorim voua si puiutilor vostri multa sanatate,o viata lipsita de griji si plina de bucurii! Cata,am discutat aspectul asta in familie dar nu am ajuns la un acord din motive legate strict de protectie,si aici ma refer la Flavia,deocamdata am o retinere dar as putea sa-ti dau un mail(bineinteles tot sub indrumarea Flaviei,ca eu sunt in urma mult[:I])in care sa pun cateva poze. Ma bucur ca Robi e bine dar ai grija si de tine,vezi care e treaba cu cezariana,o fi vreo bucatica de ata pe care organismul il respinge,eu am patit cu o alta operatie de ma luasem de ganduri,la spital m-au chinuit de vedeam verde ,pana la urma am rezolvat singura acasa cu betadina,era un nod de ata uitat care-si facea loc sa iasasi infecta putin si zona respectiva. Sanatate multa![pup] Letitia,eu ti-am dat doar informatiile,tu ca mama iei deciziile cele mai bune pentru puiul tau,asa am procedat si eu ,am cautat centre mai multe,am luat in calcul avantaje si dezavantaje si am ales in cale din urma astfel incat sa ne fie cat de cat bine la toti. Succes in sustinerea lucrarii si sanatate multa lui Tudor![pup] Stefanut,si eu credeam ca e de la dinti atunci cand Irina nu mai dormea noaptea dar dupa ce am inceput sa-i dau seara o jum.pastila nitrazepam,cu toate ca n-as fi vrut nici in ruptul capului,copilul meu s-a linistit,practic ar fi trebuit sa aibe dureri si in prezenta medicamentului.Daca persista tulburarile de somn cere parerea medicului. Succes la serbare![pup] Pup pe toata lumea si va doresc o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ma asteptam, mi-a trecut durerea, nu stiu ce e cu crizele astea de durere de mi se umfla operatia, am fost data trecuta de mi-a facut si ecograf si toate alea si n-au gasit nimic, ma rog, important e ca a trecut [pk] avem si poze noi tot cu ratza ambra si ratzoiu' robi [:D] marinarul voi ce mai faceti? eu nu stiu ce sa mai gatesc azi ca acush le e foame la barbatii astia ai mei, lui robi ii combin eu ceva cetogenic dar sotului nu stiu ce sa-i dau...un sfat aveti si pt noi? [url="http://community.webshots.com/album/577544719VniiSQ?start=0"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576"]POVESTEA LUI ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata,ce frumosi sunt!!![olala] Ma bucur ca a trecut durerea,cine stie,poate ieri ai facut mai mult efort fizic si biata cicatrice s-a revoltat,zic si eu ca nu ma pricep. Ce mancare sa faci?Pai,pe caldura asta ar fi bine sa improvizezi ceva rapid,niste salate...apropos de salate iti dau o reteta:salata italieneasca. ingrediente:rosiicoapte si zemoase,ardei gras galben,oua fierte,maioneza acrisoara,telemea de vaca si cascaval.Cantitatile nu conteaza. Intr-un castron asezi un rand rondele de rosii(sau le poti taia cum vrei,dupa imaginatia ta),un rand subtire de ardei gras,un rand rondele de oua(la fel le poti toca sau taia cum vrei tu),un strat de maioneza,telemea rasa si o iei de la capat,rosii,ardei,oua,maioneza,telemea iar la sfarsit razi cascaval pe deasupra si cateva frunze de patrunjel pentru aspect.Se tine la frigider cateva ore si se poate servi simpla sau ca garnitura pentru friptura.Este delicioasa si f.racoritoare. [pup] pe Robi cel dragut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Eu nu lipsesc de aici dimineata, a devenit un obicei peste care nu pot sa sar. Incep ziua foarte bine daca beau cafeaua cu voi. Probabil ca atunci cand voi incepe serviciul o sa intru de acolo pe forum.sper sa nu fie paginile blocate. Patronii sunt austrieci si ptr a preveni " statul pe net" in timpul orelor de program au blocat multe pagini si site-uri care considera ei ca nu sunt folositoare in munca pe care o faci. Dar cred ca pe DC am intrat si de acolo. Ieri am fost la serbare si a fost foarte frumos sa o vad pe Irina fericita printre copiii de varsta ei. Dar m-am si intristat in acelasi timp cand am vazut mamici cu copilasi de varsta lui Stefanut sau mai mici care ii aplaudau pe fratiorii sau surorile lor. Irina chiar mi-a spus ca s-ar fi bucurat sa fie si fratiorul ei acolo si sa aplaude. Toate mamicile ma intrebau de ce nu l-am luat ptr ca trebuie sa fie mare acum, ele ma stiu de cand eram insarcinata. A fost foarte cald acolo si am stat in plin soare ca umbra nu am gasit si puiul mic ma tem sa il tin in soare. Stefanut tot doarme foarte rau noaptea, saptamana viitoare mergem la doctor si o sa ii spun.Ptr ca nu se odihneste bine, si ziua este mai mofturos ca de obicei. O sa pun mai tarziu cateva poze de la serbare, acum ne pegatim de ultima zi de gradinita din acest an. Inca un an de gradinita si voi avea fetita scolarita. O zi frumoasa va doresc!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut reteta vio dar am pus ardeii copti [:D] a iesit super, multumesc mult de idee [asia] si eu beau cafeaua, stefanut astept poze cu voi [:D] va pupam fetele nana? iar ai absent... [url="http://community.webshots.com/album/577544719VniiSQ?start=0"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576"]POVESTEA LUI ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf,Stefanut,[pup] si te strang in brate...te inteleg perfect,incearca sa alungi tristetea asta,priveste in jurul tau,Dumnezeu ti-a dat doua minuni, numai ca una dintre ele are nevoie mai mult de atentia si iubirea ta...sa stii ca putini oameni sunt fericiti pe deplin pentru ca reusesc sa se impace cu viata lor,asa cum e ea, cu bune si rele,asta trebuie sa incercam si noi si vom reusi, Dumnezeu ne-a ajutat sa vedem altfel lucrurile,sa le apreciem si sa fim constienti de insemnatatea lor in viata noastra. Pentru Irina ta,un zambet de-al lui Stefanut valoreaza mai mult decat aplauzele unei sali pline,ea va invata asta cu timpul si va fi mandra de fratele ei indiferent cum va fi el. Felicitari Irinei pentru prestatia ei la serbare,sunt convinsa ca a fost minunata![flo] Cata,ma bucur daca ti-a placut!Si la voi este canicula? Eu am ajuns de o ora acasa,am mancat,am despachetat si acum bag la spalat ca am un munte de rufe plus alte activitati gospodaresti. [pup]pe toata lumea si va doresc un weekend racoros si linistit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, E cineva cu mine la cafea sau sunt prima in dimineata asta?? Vio - esi o draguta, mereu stii ce cuvinte sa spui ca sa ma incurajezi cand sunt suparata si ptr asta iti multumesc!![f lo][flo].Eu vreau sa fiu puternica dar sunt momente cand durerea din suflet este mai mare si ma invinge.Am noroc de mamici inimoase ca voi. Am incarcat poze noi in album, cateva si de la serbarea Irinei. A inceput vacanta de vara asa ca nu mai trebuie sa ne grabim dimineata sa mergem la gradinita. Stefanut nu stie ca e vacanta si s-a trezit de la 6. [olala]Asta noapte a dormit mai bine dar nu am putut dormi eu din cauza unei masele care ma doare. Tu si Irina mai aveti inca o saptamana de terapie la Gura Ocnitei, nu?? Ai reusit sa o intalnesti pe babbete?? Si la noi este canicula asa ca dimineata stam pe afara apoi ne ascundem in casa la racoare. De astazi este si nepotelul meu la mine asa ca am 3 copii. Nu o sa ma plictisesc deloc cu ei in casa. Pisselino, Nana, Letitia, Magda , Ioana, Kateryna - [pup][pup][pup]de la noi. Sa aveti o zi frumoasa!! Dau o cafeluta si ptr maine dimineata, eu o sa lipsesc ca am din nou examen.[:D][:D] http://community.webshots.com/album/577923623xexWUj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Stefanut,succes la examen,se simte lipsa ta...am gasit pagina goala dar sper sa nu beau cafeaua singura. Vacanta placuta Irinei! Doamne ,am vazut pozele,sunt minunati,m-am indragostit de cea in care dorm![pup] Cata,pe unde umblati?Ce face Robi?[pup] Ioana,daca ati ajuns acasa sa ne dai si noua un semn despre cum va simtiti.Sunteti in gandurile mele,ma rog sa fiti bine si optimisti![pup][pup] si sanatate multa! Noi,astazi facem bagaje si mancarica pentru Irina iar maine plecam pentru ultima saptamana de recuperare din seria asta,urmatoarea va fi probabil de pe 5 iulie,facem o pauza mai maricica in septembrie cand kinetoterapeuta intra in concediu. Celelalte mamici ce fac?Dar puiutii lor? [pup]pe toata lumea si va doresc sa gasiti linistea de care aveti nevoie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...