Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai (5)


Recommended Posts

Buna mamici! Noi suntem bine, sanatosi cu totii, nu strangem virusi, nu suntem sensibili dar daca tot nu se lipesc bolile lasa ca dam noi cu genunchii si coatele de pamant sa nu uitam ce e durerea. Ilinca e mai rau ca un baietoi, pe zi ce trece in loc sa devina mai feminina devine mai baietoasa. mai noi ne jucam cu bacugane- stiti ce sunt alea? eu nu stiam acum vre-o saptamana dar daca vin baietii la gradi cu asa ceva a trebuit sa-i cumpar si eu "baiatului" meu si sa o vedeti in parc cum sta pe jos intr-o gashca de 5-6 baieti, ea singura fata cum se bat ei cu prostiile alea si se masoara in energii si nustiuce bazaconii mai au alea de nu-mi vine sa cred ce bine se simte ea intre baieti si ce procupari comune au.

Iar cand mergem pe strada, de acasa la gradinita sau de la gradi in parc sau oriunde, ea nu merge frumos de mana cu alearga calare pe Sabrina sau pe Astec si cu o mana tine haturile si cu alta sabia si asa a facut de a cazut de doua ori numai in ultimele doua saptamani de umblam numai cu genunchii si coatele ori julite ori vinete.

Alexa a terminat cu tezele, usor mai prost decat sem 1 dar nu i-a afectat media atat cat sa trebuiasca sa ne schimbam optiunile. Acum tragem de note sa mai impuscam cate un 10 colo, altul dincolo sa ingrasham ce se mai poate si facem toata ziua adunari si impartiri sa vedem media in diferite cazuri, daca mai ai un 10 la una si ii iese media mai mare sau daca nu... Oricum diferentele sunt doar la sutimi si asta nu ne afecteaza deloc. Inca nu am decis intre cele doua licee preferate pe care sa-l punem primul pe lista, deocamdata o sa incepem sa exersam completarea fisei de optiuni cu pozitia 3 cu muulte licee, astia zic la peste 100 de optiuni ceea ce mi se pare o mare tampenie dar ce sa fac, o sa joc cum o sa-mi cante diriga ca trebuie sa-mi bag o data in cap ca in tara asta nu totul are o logica.

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daiopri, noi am vrea sa stim ce e bebe, dar el vrea sa fie surpriza, nu se vede cu niciun chip. si suntem toti curiosi, sa vedem cine are dreptate. eu zic ca e baiat

Dana, m-ai distrat cu baietoiul tau. eu ma asteptam ca Elena sa fie mai baietoasa intre atatia frati, dar nu e cazul, din contra

 

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Theo! Chiar daca mami uita sa mai treaca pe la noi La multi ani Anais...oare ce mai face Olo? Ca tare ma mai distra cu povestile despre fetele ei nastrusnice! La multi ani Stefu!Sa cresti voinic si cuminte sa fi sanatos si te distrezi de minune la petrecerea de ziua ta! Noi facem ce stim mai bine..i-a sa vedem ghiciti???? L-am dus la praid pe Mircea si de acolo s-a intors cu TUSE si muci la greu, iar luam pufuri si siropuri de tuse [bang][bang]. Nu cred ca-l mai duc nici eu la gradi, mai sunt 2 saptamani si se incheie anul scolar, care din pacate nu prea l-a onorat cu prezenta.Astept sa se faca bine si in iulie incerc sa-l duc la mare, macar ca nu stiu cat il pot ajuta 6 zile ametite de sejur. Cu admiterea la Liceu stam bine, Andrei a trecut de probele eliminatorii la Liceul Militar si asteptam testele grila la mate si romana care sunt tot eliminatorii..daca trece si de alea intra in discutie media de la scoala generala care este hotaratoare. Eu nu ma prea stresez, daca nu intra acolo intra la oricare din liceele bune sau medii din TG Mures.Ideea e sa faca un liceu, sa i-a bacul si sa aibe NOROC in viatza. Daiopri, multa sanatate va doresc sa treceti cu bine si peste virusi si raceli si toate alea.E cuminte cel mik, iti doarme noaptea? Deja e marisor..se joaca Cristi cu el..il baga in seama? Imi amintesc de Andrei al meu ca se uita la Mircea ca la un bibelou, sa vada ce face si pe urma gata ca si cum era o mobilutza in casa...ei dar lucrurile s-au schimbat dupa ce a crescut piticul si a avut drept de replica [:D] Aalina,si cum e cu doi acasa, ai??? Norocul tau ca Dori e cuminte si intelegator....sa se faca bine cu otita si aveti grija de voi...eu drept sa-ti spun cel mai mult uram sa merg afara cu Mircea sa pierd ore in sir plimbandu-ma printre blocuri caci parc nu avem in zona... cand toate in casa plangeau dupa mine..dar nu aveam ce face trebuia sa-l scot la aer, macar de i-ar fi folosit la ceva caci cu imunitatea tot la pamant suntem Dana_d sa aveti bafta si sa intrati la ce Liceu va doriti. Si Mircea are "Babugan" ma innebunit cu el, se joaca cu prostia aia macar ca eu nu inteleg nimik din ce se petrece acolo (partea proasta e cand ma pune sa ma joc cu el [:D]) Adita, tu cum te descurci cu patru copilasi??? Mai ai energie? Parpalak, succes la noul job si te asteptam cu povestiri despre Paul.Cum v-ati distrat de ziua lui? Dana Mario, cu ce indeletniciri va mai ocupati? Ce i place lui Josh cel mai mult sa faca? Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sintem bine eu intru zilnic pe DC sa vad ce mai face Daiopri dar nu prea am chef de scris. Daiopri sa dea domnu sa treci mai repede odata de perioada asta si sa-ti reintri in normal Aalina voi ce mai faceti? Alycia ma intrebai ce-i place lui Joshua cel mai mult "sa se joace" eu n-am vazut pina acum copil cu mai multa joaca in el. Dana_d da si Joshua a vrut acum vreo luna bakugan a primit si de ziua lui dar acuma vad ca nu le mai atinge.Aici nu au voie cu ele la gradinita. Noi abia asteptam weekendul sa mergem sa ne plimbam.Sint vreo 8 parculete pe linga casa abia asteapta sa mergem sa le revada acum ca-i cald ca i s-au facut dor de ele cica. Acuma isi face temele repede dam o fuga seara sa se joace cu o barcuta. http://entertainment.webshots.com/album/572384876xYMiZy http://joshua-replici.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prestat norma intreaba cu ambii copii acasa asa ca am stat tare rau cu timpul. Fabian cat a fost vremea aiurea a fost mai agitat, plus ca e cu ochii pe mine ca pe butelie.

 

Cu Dorian am inceput sa mai lucram una alta ca sa nu ne plictisim. Are diverse caiete de la camin unde scrie , face chestii matematice si am inceput sa si citim cate un pic pe zi. Eu nu stiu cum a reusit sa invete sa citeasca. Literele le-a facut la camin si am mai exersat acasa pe tabla magnetica dar citea numai cuvinte de 3 litere. Acum vad ca citeste mult mai bine. Nici nu vreau sa insist tare mult dar incerc sa il constientizez ca pe zi trebuie sa aiba o perioada pentru activitati de astea ca sa nu am surprize in toamna.

 

In rest se impaca bine astia doi si sunt topiti unul dupa celalalt.

Astazi vreau sa il duc pe Dori la ai mei pana luni sa iau si eu cu tati o pauza [:D]

 

DanaMario mi-a placut tare mult pe unde se joaca Josh. Cred ca si Dori ar fi incantat. El acum presteaza masinute si trenulete dar sunt sigura ca si o barcuta i-ar place.

Legat de replicile lui Josh cu care m-am amuzat ma uitam ieri cu Dori la o chestie unde se vorbea in latina. Si ma intreaba daca ii pot spune ceva.

-Nu stiu Dori ca e o limba de pe vremuri

-Pai si ce mami, tu nu esti de pe vremuri????

[bang][bang]

 

Alycia sper sa treceti cu bine si peste asta. Si bafta la liceu.

Dana si voi sper sa ajungeti la liceul la care va doriti.

 

Daiopri te citesc pe unde te prind. Pisoiul va fi bine. Ma gandesc mereu la tine si ma bucur ca vine sora ta si probabil te va ajuta mai mult. [pup]

 

Fetelor parca as merge si eu la mare dar nu stiu unde. Nu aveti ceva idei pe unde ati fost si v-a placut. Si mai ales ca fie mai accesibil ca preturi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina adica tu credeai ca nu esti de pe vremuri[:D].

Am vazut pozele noi cu Fabian foarte frumos in costum verde pe albastru

Ce mare s-a facut nu prea mai e bebelus

Din poze pare ca voi mai mult va jucati cu el ca si cu o jucarie.

 

Gata la mine e weekend plec acasa ma duc sa-l iau pe Joshua ca cica au la scoala "Fun Fair" un fel de party profesori, parinti copii.

 

Miine e soare, frumos o sa ne tot plimbam toata ziua.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata a venit si sora, si trag niste somnici[:D] Sunt tare multumita[:D] Motanul nu a mai recunoscut-o de acu 2 ani, dar in schimb s-a adaptat repede, si ne jucam nu gluma. Eu sunt bine, as putea spune f bine. Am cateva zile imediat dupa cand sunt mai obosita si ma simt nitel ciudat, dar dupa sunt f. bine. Mai ales de cand si dorm mai multisor ma simt nou nouta[:D] Pisoiul e un dulcel si cumincior. Ce mai trai nineaca[:D] Daca nu as avea noua freza as zice ca nimic nu se intampla. Pupam toti copilasii nostri dulci si aveti grija de voi. Adita ceva noutati?[:D] Alycia cum mai e Mircea? Danad, nu trebuie sa fii stresata. Viata e cum e, si trebuie sa le luam pe toate cum vin. Cum mi-au zis astia fiecare zi una dupa alta. Cand mai vii in Ca?[:D] Parpa, pai ai zis doar nitel si ai fugit iara? DanaMario[pup]Al meu nu pune frate intrebari prea complicate. Pupici lui Josh cel nazdravan. Nu mai plecati in vacanta? Mie ce mi-e ciuda, cica nu mai am voie la plaja si eu care eram fun de mers in vacante[bang]Da tot mergem chit ca eu stau la umbra[:D]Da ma arunc in beuturi[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, lasa mai ca mergi la anul, tu sa fii sanatoasa, si ai grija in ce beuturi te ineci[:D]. Fa ca mine anul trecut la bulgari la mare. Am avut ultra all inclusive la hotel Kaliacra (cadou de la sot de ziua mea) si era hotelul (superb hotel, camere imense, lux) chiar pe plaja, avea plaja privata si un baaar...chiar pe plaja, si cu ocazia asta am zis sa incerc si eu toate coctailurile posibile si imposibile ca fiecare barman avea alta reteta si daca ii ceream a doua oara ceva nu mai stia ce amestecase acolo, asa ca am bagat la carcalete in mine... dar toate ff bune si non alcoholice. Am incercat o data si ceva alcolic dar pt ca nu prea se simtea alcolul l-am baut ca pe apa si apoi ma cam luase o abureala asa.... era o ceatza in capul meu si ma simteam tare bine[alcool][:D] in rest totul normal, mergeam drept, gandeam corect, doar articulam putin mai greu[:D]

Aalina si eu caut de zor un sejur la mare si as vrea de data asta la Eforie N ca in Mamaia mi s-a acrit anul trecut sa ma cert cu aia care administreaza plajele ca nu te lasa sa-ti pui cearceaful, si cum anul asta am auzit ca tot asa, 80% din plaja e concesionata....

Problema la noi e ca nu putem pleca oricand ca ne limiteaza programul asta cu inscrierea la liceu. Am gasit noi o fereastra intre 28 iun si 4-5 iul, dar aici e alta problema ca eu la sf de luna am de incheiat actele si .... apoi dupa 16 iulie s epare ca inscrierea la liceu ar fi gata dar deja sar preturile...[bang]

Fetelor eu ma chinui sa o inscriu pe Ilinca la o gradinita particulara pe timpul verii dar problema e ca va lipsi macar cat plecam in concediu si astia nu vor sa scada din taxa zilele de absenta. Si nu mi se pare corect, daca lipseste legat o saptamana nu e normal sa platesc acolo luna intreaga. Deocamdata astept sa se hotarasca unii de la o gradinita care mi-ar fi foarte bine in drum spre serviciu, daca nu o sa caut alta.

Va pup ca am de facut o invoice [pup]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost astazi sa vad lista cu admisii la gradinita, nici anul asta nu am prins locuri. Elena era pe lista de rezerve pe la numarul 189, Nectarie nu aparea deloc. in conditiile in care scria mare pe toate zidurile ca au prioritate copiii de 5-6 ani, pt grupa pregatitoare, ca sa poata merge la scoala si am avut la inscriere numarul 18. asta e, spaga nu am vrut cu niciun chip sa dau, prea s-au invatat nesimtiti.probabil o inscriu la scoala, om vedea noi cum face fata

 

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...