Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai (5)


Recommended Posts

Buna fetelor, gata si noi de vacantza...am terminat cu "febra repartizarii la Liceu" Andrei a intrat la un Liceu al doilea ca renume in Tg Mures la Papiu, profil matematica informatica intensiva...[alcool]...nu stiu daca sa rad sau sa ma puna pe ganduri, e un Liceu foarte greu cu pretentii f mari cunoscut in oras, unde olimpicii de matematica iau note de 7 si 8...apoi dragutzul meu copil care invata doar asa din mers si nu prea pune osul la treaba nu stiu zau cum va face fatza. Ideea e ca a intrat la un Liceu bun si poate se va schimba in atitudinea lui fata de scoala si se va mobiliza sa invete macar sa se tina dupa ceilalti(as fi extrem de multumita).In fine desi sunt cu inima stransa, vom vedea ce va fi pana la urma...Marti plecam si noi la mare o saptamana, speram sa prindem vreme buna.

Mircea e in regula de cand e vacantza si nu umbla in colectivitate...la toamna o luam de la capat cu racelile..parca vad [bang]...tot traiesc cu sperantza ca va creste si cumva cumva nu o sa mai fie asa sensibil.

Dana_d cum e cu Liceul? Sunteti multumite?

Daiopri ma gandesc mereu la tine, ma bucur ca esti cu moralul ridicat, cand termini cura...?Ce iti fac copilasii?Ma rog pentru tine sa ai putere sa treci cu bine peste toate [pup]

Aalina,cum iti imparti timpul...ti-ai intrat de acuma in ritm, nu?De multe ori priveam si eu in urma si nici nu-mi mai puteam aduce aminte cum era doar cu un copil...pur si simplu parca tipul ala mi se stersese din memorie...Petreceti mult timp pe afara?

Adita, felicitari pt baietel...dar poate tousi se razgandeste si va fi fetitza ca sa fie si Elena multumita....important e sa fie sanatos.Tu cum te simti? Creste burtica?Banuiesc ca tot prin cezariana nasti...e totul in regula?

Dana Mario pupici lui Joshua cel nazdravan...e un copil pe cinste![pup]

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamici!

Dana ai mai rasucit putin cutitul cu Niagara-on-the-lake, poate pui si ceva poze ca-mi mai alini dorul. Eu asa de mult imi doresc sa vin pe acolo... si mai ales acum ca Simona e gravida si ar fi ocazia mea sa-mi vad surioara cu burtica, dar nu prea am curaj sa las orice plan deoparte si sa ma urc in avion pur si simplu. Ar fi o idee sa vin in Decembrie cand trebuie ea sa nasca dar atunci nu poate veni si Alexa cu mine ca e la scoala si mi-e cam frica s acalatoresc cu avionul iarna, am auzit ca sunt mult mai multe turbulente.. de fapt mie mi-e frica si vara[bang]. De data asta neaparat as lua-o si pe Ica desi stiu ca-mi aprind paie in cap daca le iau pe amandoua ca sigur ma vor face de rusine pe acolo, acum sunt prietene, acum se iau de par...

Si Alexa a intrat la liceul pe care l-am dorit si pe care l-am pus prima optiune. Tot mate-info dar inca nu ne-am hotarat la ce intensiv sa dea examen engleza sau informatica.

Eu as vrea sa dea la engleza ea la info...oricum nu stiu cum de tu Alicia stii deja la ce intensiv va fi ca la noi intai te inscrii la liceu incepand de azi pana pe 16, atunci spui ce optiune ai si apoi dai un examen la engleza sau informatica, in functie de optiune, si abia peste cine stie cat timp, dupa rezultate, afli daca ai fost admis la intensiv.

Adriana ma bucur ca nu o dai la scoala totusi, dar neaparat bag-o undeva la o gradinita sa o pregateasca pt scoala, eu in locul tau m-as duce cu scandal la minister, sunt obligati sa asigure locuri pt copiii la grupa pregatitoare macar pana la pranz. Parca ziceau ca grupa pregatitoare e obligatorie, eu i-as strange de gat pe astia, isi bat joc si noi stam ca fraierii si induram, auzi: unei prietene a mea i-au cerut 50 ron sa-i elibereze foaia matricola a fetei care a terminat clasa 8-a si sunt obligati sa i-o dea. Auzi ca le trebuie bani sa-si zugraveasca scoala [nervo][nervo] eu m-as opri direct la minister si apoi la toate televiziunile. Hai ca m-am enervat!!

Am pus si poze de la mare dar nu prea reusite ca mi s-a stricat camera si am imprumutat una, acum trebuie sa caut sa-mi cumpar o camera foto ca pe asta nu cred ca merita sa o mai repar. Apropo Adriana, mai ai Canon-ul ala?

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu gradinita nu m-am agitat prea tare, speram sa reusim pana in toamna sa ne mutam la casuta noastra si acolo as fi gasit cu siguranta locuri la gradinita pt toti copiii. din pacate, dupa cum stam cu banii, nu cred ca mai reusim anul asta sa terminam si sa ne mutam, asa ca iar am ramas pe din-afara

 

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_d la noi s-a dat pe data de 17 iunie examen de limba moderna...si cine a reusit sa i-a examenul e repartizat la profil bilingv(adica intensiv engleza)...cand s-a facut repartitia la licee s-a tinut cont daca copilul are sau nu examen la limba moderna trecut pe fisa de inscriere...Liceul unde a intrat Andrei are doua profile de matematica informatica dintre care unul e intensiv engleza si unul e intensiv informatica...repartitia a fost foarte clara cu codul profilului afisat.Credeam ca in toata tara s-a facut la fel...la noi asa a fost...in fine, sper sa paseasca cu dreptul in viatza de licean.

Maine noapte plecam si noi la mare, sper sa avem vreme buna caci cu asta ni se incheie si noua concediul...

Daiopri cum mai esti?

 

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alycia, si aici s-a dat examen pt bilingv dar Alexa nu s-a dus pt ca liceul pe care il vroiam noi nu are bilingv ci doar intensiv engleza, intensiv informatica si doua clase simple fara nici un intensiv, deci la inscriere trebuie sa spuna daca vrea la un intensiv sa se inscrie si la examenul respectiv. Acuma ea nu prea e optimista si nici nu prea vrea sa dea la intensiv ca zice ca altii sunt toba de engleza, ea nu a avut noroc de un profesor bun sau macar de unul care vine la toate orele si nici meditatii nu a facut. Totusi stie bunisor engleza si eu tin foarte mult sa se perfectioneze la engleza mai mult ca la orice.

Si eu le doresc lui Andrei si Alexandrei sa se incadreze bine in viata de licean si sa faca fata onorabil cerintelor. Noi acum avem de ales din multele optionale ca sa spunem si asta la inscriere. Deocamdata Alexa a ales web design, asta in cazul in care intra la intensiv engleza, daca nu as opta pt "Capcanele limbii engleze" [:D] fac ce fac si tot la engleza ajung...

La noi ploua cu clabuci si tuna si fulgera groaznic, nu mai avem nici semnal tv, ma mir ca mai am net. Tot asa a fost si saptamana trecuta cand eram la mare iar acolo abia a dat 3 picaturi. Iti doresc sa ai vreme frumoasa si sa va simtiti bine, acum si apa s-a incalzit... In ce statiune mergeti? Mare atentie la soare!!! protejati-va cu creme si umbrele si palarii, e pericol mare!!

 

Adriana, eu va doresc sa va realizati visul cu casa cat mai curand si sa ne invitati si pe noi sa stam la voi in gradina la umbra... dar stiu ca si pe voi va mananca in talpa, abia v-ati mutat acolo si iar va mutati. Cu sarcina cum esti? Sa nu uiti sa faci poze cu burtica sa ne arati si noua.

 

Daiopri, si eu ma gandesc mereu la tine, cum te mai simti? Cum stai cu tratamentul? ce mai fac pisoii?

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bine, bine. Multumesc de ganduri.

Am facut 3 ture, sapt viitoare e a 4, dupa care schimb beutura cu alte 4 ture[bang]

Da, e bine, ca sunt cam ametita vreo 2 zile dupa care sunt nou nouta[:D]

Au medicamente bune, numai ca imi fac o foame teribila[:D][:D]

Felicitari liceenilor.

Danad, sarcina usoara lui sora ta. Ar fi frumos sa mai vii.

aalina, te-ai suparat pe mine?[pup]Sorry ca te-am sarit cand am facut prezenta, da de cand tot vorbim si pe dincolo nu am realizat.[pup][pup][pup]

Noi suntem bine, ne-am plimbat zilele astea prin imprejurimi. Pisoiul creste de nici nu stiu cand a trecut timpul. Motanul e un scump si vorbeste frate de ma doare capul. Nu pot decat sa ma bucur ca nu a inceput mai repede.[:D]

Si nu a aratat pana acum nici un semn de gelozie. Sper sa tina. Abia asteapta sa vina acasa sa il mai zapaceasca nitel pe frate-sau care ii arata stirbii lui imediat. Nu mai zic ca rade in hohote daca se stramba Stefan in fata lui.

Mare distractie. Indata face 5 luni si eu nu am inceput nici o diversificare ca habar nu mai am cum si am o lene mare tare[:D]

Nu stiu cum sa va mai trimit poze ca acu nu le mai fac publice si in albumele pe care le trimit acasa sunt multe rau de si eu ma plictisesc sa ma uit[:D]

 

Hai aveti grija de voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri multa multa putere sa treci repede si peste umatoarea bautura

 

Aalina voi ce mai faceti nu ai mai dat un semn de mult timp.

 

Dana D poze nu am ca am uitat aparatu acasa

La ce liceu a intrat Alexa

Si eu tot mate-info am facut in Bucuresti

 

Alicya felicitari vazu ca Andrei a intrat si-ti faceai atita grija

 

Adita sarcina usoare in continuare

 

 

http://joshua-replici.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem bine. Eu sunt foarte obosita. Am un program intens cu cei doi pitici acasa. Si mai nou cel mic s-a gandit sa isi strice programul de noapte asa ca sunt zombi. L-am dus pe Dori la ai mei sa mai alerge un pic pe dealuri si sa isi consume energia si poate reusesc si eu sa ma mai adun.

I-am cumparat pantaloni de uniforma si cand l-am vazut imbracat m-a busit plansul. Nu imi vine sa cred ca am copil care va merge la scoala.

Cel mic e un copil foarte zambitor dar mult mai activ decat Dori desi nu credeam ca se poate [:D]. E adevarat ca l-am si invatat inconjurat tot timpul de lume si atentie. De cateva zile i-am mutat patutul si vreau sa il obisnuiesc sa adoarma singurel peste zi.

 

Daiopri ma gandesc mereu la tine si ma rog sa treci cat mai usor peste perioada asta. Cum sa ma supar pe tine? [pup] Ma bucur ca baietii tai se impaca bine. Nici eu nu ma asteptam ca Dori sa reactioneze atat de ok la frate'su.

Legat de diversificare eu o sa o las pana dupa 6 luni cand venim de la mare.

 

Dana_d si Alycia felicitari pentru reusita la liceele dorite. Voi deja intrati in alta etapa.

 

DanaMario cam lenevesti cu scrisul perlelor lui Josh. Sa stii ca eu le astept mereu.

 

Adita sarcina usoara si spor la construit!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Daiopri ma bucur ca suporti bine tratamentul si sper ca si cel nou sa fie cel putin la fel de usor de suportat. Sora ta e tot la voi? Ea locuieste in Romania? nu are serviciu? poate sta asa mult la tine? Cred ca iti e de mare folos ca ai si tu nevoie de odihna. Am citit despre mancare, ciudat dar se pare ce e un simptom obisnuit, eu stiu foarte bine cum e sa ai o pofta nebuna de mancare si fara sa fiu sub vreun tratament[bang], asa ca am putina experienta in abstinenta sau pacalit pofta cu fructe, seminte, alune si alte crontzanele, nu ca alunele n-ar ingrasha... dar nu poti sa bagi prea multe si tocmai am citit ca sunt chiar sanatoase. Poate ne trimiti si noua PM cu albumul tai sa va mai vedem, as vrea sa-l mai vad si pe pisoias cat de mare s-a facut.. dragutul de el, ce mi-ar place sa mai am bebe mic!! Alycia noi am fost ieri si ne-am inscris la liceu, abia acum am aflat ca daca dadea examenul ala pt bilingv era admisa din start pt intensiv, imi vine sa mor de ciuda mai ales pe doamna diriginta ca nu ne-a spus, foarte urat daca a stiut si nu ne-a spus, asta ii poate taia aripile unui copil, o informatie lipsa. Acum va trebui sa sustina un examen greu cu scris si oral, asta daca nu se vor ocupa locurile din start cu copiii care au trecut examenul din 17. Ne-am inscris si la testul de intensiv informatica desi pe mine nu ma incanta de loc informatica asta in exces [:-@]. Asteptam sa aflam cand vor fi programate testele. Dana, Alexa a intrat la Al. Ioan Cuza, fostul MF3, e si bun si aproape de casa asa ca l-am pus prima optiune. Alina, multumim pt felicitari, asa e, nu-mi vine sa cred ca am fata liceana, parca si eu insami mai sunt liceana.... cum sa fiu eu mama? [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina da ai motiv serios sa mai lipsesti de pe aici dar

mie tare mult mi-ar place oboseala ala de bb mic.

 

Dana_d da e bun liceul eu am facut MF1 parca acuma se numeste Petru Groza pe 1 Mai.A fost foarte bun liceul.

 

Alycia sper ca va distrati la mare

Noi cred ca nu plecam in vara nicaieri ne plimbam prin imprejurimi ca e destul de frumos vara aici.

La toamna sau iarna plecam la plaja.

 

http://joshua-replici.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...