Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai (5)


Recommended Posts

Gata, am muncit destul, am luat pauza, am fost sa ne luam de mancare, am mancat, am vizionat albumul lui DanaMario si Aalina si m-am delectat cu Fabi cel vesel si fericit si decoratiunile lui Josh si am visat iar la Canada cu sau fara zmeura.

Cred ca despre concediu nu e nevoie sa mai povestesc ca am cam dat explicatiile necesare la poze. La noi concediul s-a cam terminat, eu mai am 8 zile dar le iau asa cand am nevoie si cateva de Craciun in functie de cum pica.

DanaMario asa as sta si eu acasa....parca nu reusesc sa ma regasesc de cand am inceput serviciul asta si mai rau e de cand ne-am mutat. Sunt intr-o continua alergatura si casa mea pare doar un loc de dormit si atat, aproape ca nu am rostul meu acolo, mai mult stau la serviciu si mai confortabil ma simt aici unde reusesc sa-mi trag si sufletul uneori.

Am mare nevoie de cateva zile de stat acasa, sa-mi mai pun si eu ordine in lucruri, sa mai fac o curatenie, sa mai fac o prajitura.. sa mai stau degeaba putin. Am cateva haine bune de care doar imi amintesc ca le aveam dar le caut de la inceputul verii si poate le-as gasi daca as avea timp sa rascolesc si uite asa a trecut vara si nu le-am purtat.

Vara asta am fost cam plimbareti, cam toate weekend-urile plecati la tara in afara de cele doua saptamani de concediu tot plecati.

Nu-mi vine sa cred ca vara se apropie de sfarsit si incepem iar gradinita, scoala...ploile, racoarea, frunzele ingalbenite, castanele prin parcuri si prin cartier... abia astept sa vina iarna[olala]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mamici, cind ma pregateam si eu sa scriu doua rinduri, am ajuns la josul paginii cu o reclama la niste chiloti roz si ma gindeam ca zau ca i-as lua, daca m-ar face sa arat ca manechinul ala...

 

Cu facutul de bagaje cred ca incep sa-mi pierd talentul, am fost o saptamina cu cortul si mai sa nu incapa toate in masina.. Cum naiba faceam pe vremuri de ne incapeau toate intr-un rucsac de-l purtam in spate?? (Ca n-aveam aragaz, saltele, etc..)

 

adita, superba familie ai, sa-ti traiasca! Tot la batalia pe laptele caprei m-a umflat si pe mine risul :)

 

Pe restul va trag de urechi si pe urma va bat, ca nu gasesc linkuri de uitat la poze...

 

Daiopri, daca o iei in serios pe DanaMario, o iau si eu, ne facem amindoua gazde de Cristian :) Pleata noua mi-am luat si eu in primavara, de fandoseala (si de frig, pe post de caciula) si mare succes am avut cu ea.. Cu concluzia si morala ca sa ma piaptan si eu mai des.. Cum mai e cu trascaul si restul? (Operatie?)

 

Noi din Septembrie ne mutam relativ aproape de DanaMario, speram sa reusim sa ne vedem mai des dupa aia. Acu ma lupt cu o tona de acte de schimbat adresa, si tot saptamina asta asteptam sa vedem daca aia care ne-au cumparat casa se razgindesc sau nu - c-asa-i p-aicea, au timp de-o saptamina sa iasa din oferta (sper sa nu). Asa ca dana d, nu stiu daca te consoleaza cu ceva, dar nu esti singura care nu-si gaseste hainele..

 

Aalina, daca nu esti cuminte, vezi ca vin sa-ti aplic tratamentul cu tigaia.. O tigaie-n cap si imediat o sa dormi! La diversificarea voastra, ati ajuns la cereale seara? Ca asa ar trebui sa doarma peste noapte..

 

Mama mea a facut un accident cerebral acum vreo 3 luni, nu s-au prea inteles doctorii ce sa-i faca, pina la urma mergea mai inspre bine, dar de doua zile iar e internata, de data asta se pare ca e ceva cu rinichii, nu e foarte clar, dar sper sa aflu mai multe azi.. Oricum, stress..

 

Va pupa mama si va astept cu linkurile la poze pe sub tejghea :)

 

Sanatate la bebei si mamici.

Poze pe webshots si Poze si filme

Nebunia cu pestii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina pozele mele sunt pe tejghea pt toata lumea, nu vand pe sub mana.

Multa sanatate mamei tale, asa e pana afli exact diagnosticul si se stabileste tratamentul, e mai greu cand nu stii cum stai. Ai incredere ca va fi bine, avem si noi medici buni si avem si aparate, nu e chiar asa cum se spune, totul rau.

Povesteste-ne si noua cum e cu mutarea, cum v-a venit ideea? Cum e unde va mutati?

 

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, sa zic pe scurt, adica rpd, ca parca vaz ca zbor de la calc[:D]

Am mai inviat si eu[:D] Ca dupa 5 ture au reusit sa ma puna nitel jos[:D]

Simtit rausor asa. Acu m-am ales si cu simptome specifice, ca tot ma dadeam breaza si tare[:D]

Sunt pe calea ascendenta deja, ca deh, nu ma las. Nu mai zic cat am tras de mine zilele astea macar sa ies la plimbare ca de gimnastica ciuciu. Ca in vorba fostai neica[:D] Da nu revin eu pe aparate?[:D]

Parpa ce bine e sa te mai aud:))

Mersic de oferte da ati vrea voi ditai baiatu cu adhd[:D][:D]

Prin octombrie termin si sper in noiembrie sa vin aoperatia, dupa care incetucu adolescenta (adeca cresterea in adancime[:D])

danad, sa va fie de bine vacanta. Eu nu am apucat sa vaz poze da incerc maine.

aalina, pai daca asa ne-a trebuit[:D][pup]fabi nazdravan si alintat.

Si sa va distrati la mare. Daca nu e cuminte lasa=l la plaja[:D][pup]

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri tot se ofera lumea sa il ia da io nu il pot da cu tzatzoanca cu tot asa ca ...il pastrez. Gata sa nu ne mai plangem ca poate o mai fi careva pe aici care se gandeste la bb2, 3, 6 [:D] si sa nu speriem lumea.

Multa a fost putin mai este. Si sper sa revii in forta. Eu tin aproape si nu slabesc un gram fara tine [:D]

 

Parpalak [pup][pup] in special pe Paul de care imi e tare dor. Hai ca ai motive serioase de absenta. Sper sa va iasa cu bine faza cu mutarea. Ceva job ok?

Si multa sanatate mamei tale. [flo] Stiu ca e greu pentru tine mai ales sa fii departe si sa vezi ca nu ai ce face personal.

 

Cat despre marea D i-am dat cereale la diverse ore inclusiv la prima trezire noaptea da al meu nu e din filmul asta. Acum numa bine avem o chestie pe piele despre care si-au dat diversi cu presupusul si eu am banuit din prima dermatita [bang] L-am tot uns cu diverse si sper sa ii dam de cap. Parca in noaptea asta a dormit mai bine. O fi asta, nu o fi, or fi dintii...habar nu am... Atata timp cat isi reduce numarul de treziri e ok. Ce vremuri cand manca de doua ori ... Daca am fost nemultumita asa imi trebuie [:D]

Cica la mare copii dorm bine. Sper macar aici sa se inacdreze si el. Daca nu il las cu tac'su si ma duc sa dorm pe plaja.

 

Aaa cat despre bagaj iti zic eu de ce ne incapeau in rucsac. Ca pe ala trebuia sa il caram in spate [:D] Si eu tin minte ca rupeam si ambalajul de la ciocolata, tigari...etc

Doamne ce as fuma o tigara [bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, pai cate cure mai ai? Hai ca abia acuma esti si tu in randul lumii ca chimio fara rau nu mai auzisem... nu ca as fi auzit de prea multe. Deci la operatie o sa-ti modeleze niste sani adolescentini? sau mai tarziu e prima treapta? Lasa ca iti trimit de la fie-mea niste sutiene cu muuult burete sau gel si te faci doamna de la inceput daca vrei. Mai am vazut la un post tv (E entertainment), e un serial cu chirurgie plastica si pe langa deja banalele mariri spectaculoase de sani sau abdominoplastie.. (sau cum ii spune si vreau si eu)[:D] acum o zi doua i-au construit unei tipe putza si bilute, mai si cica putza aia e si functionala (ceea ce nu vad cum e pozibil).

In concluzie vroiam sa spun ca chirurgia plastica a evoluat asa de mult cam ca tehnica de calcul sau constructia de masini, in fiecare zi reusesc ceva nou asa ca incep si eu sa gandesc ca nimic nu-i imposibil, daca la 50 de ani castig la loto si vreau, pot sa-mi trag un corp de fotomodel de 20 sau mai stii? poate ma fac barbat.

Ma distrat la emisiunea aia cum aia/ala avea o fata dolescenta (din aia cu cercei in buze si sprancene) si zicea aia ca i se pare ciudat ca mama ei sa fie mirele dar ca e fericita ca se simte bine in pielea ei/lui(deja transformata se insura cu o femeie urata... rau cu care facea si un sex foarte reusit)... Doamne mare ti-e gradina!!

 

Aalina, lasa tigara ca nu aduce nimic bun, ia o guma de mestecat.

Mai va doresc vreme buna la mare ca deja vad ca s-a racorit si mai ales va doresc sa nu aveti alge ca m-am speriat de ce am vazut la tv.

Unde anume va duceti?

Auzi si daca il lasi pe Fabi sa urle putin nu crezi ca incet incet o sa-i treaca cheful de sculat noaptea? Eu n-am patit dar am citit ca daca il obisnuiesti sa-l servesti cu ceva noaptea, chiar si putin ceai sau poate doar cu luat in brate, cu atat mai des si hotarat se scoala sa sa-si primeasca "premiul" si ca ar fi bine sa te tii tare si sa nu-l bagi in seama cand se scoala noaptea..... daca poti.

Sau in ultima instanta sa-l iei cu tine-n pat si sa pui imediat mana pe el si eventual tzatza in gura cand incepe sa scanceasca. Macar nu te mai scoli din pat si poate nici nu te trezesti de tot[:D].

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Eu sunt foarte suparata ca mi s-a blocat e-mailul de la yahoo. Pur si simplu aseara am incercat sa intru si nu vroia sa se logheze chiar daca scriam userul si parola corect. Le-am scris la "costomer care" si astept sa ma rezolve ca NU CONCEP sa raman fara adresa aia unde e toata viata mea din ultimii 7 ani.

Daiopri am apucat sa primesc albumul tau si sa vizionez pozele si filmele. Ce roscovan mic si simpatic ai, il pupa dana pe el de topait cantaret. Mi s-a facut un dooor de bebe si mi-am amintit si de Ilinca cum topaia in jumper si cu canta in carucior de se uita lumea dupa mine pe strada... oof ce mai trece timpul si cum sunt eu acum in pericol sa pierd o parte din amintiri cu mailul ala[bang].

Mi-am facut alta adresa de mail dar vad ca nici aia inca nu e functionala...ooof. Cand o sa mearga va dau adresa, si cred ca imi mai fac si la gmail ca astia de la yahoo chiar m-au suparat la faza asta... si eu care le eram fidela[q]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina vazut pozutze...super distractie pe capul lui Fabian dupa cat se vede...i place apa la nebunie...[:D]Distractie placuta la mare!

Daiopri, m-au dat gata gropitele lui Tudor...imi plac la nebunie, cred ca o sa zmulga ceva inimi cand o sa fie mare cu gropitele alea. Apropo si tu arati f bine...bravo, tine-o tot asa..[pup]

Dana_d mi-ai amintit de locurile colindate prin 2005...mi-a placut si mie la Targu Neamt, tin minte ca am luat pranzul la "Arcasul" era chiar la poalele cetatii...nu stiu daca l-ai remarcat.Si de cazat ne-am dus la Oglinzi...super frumos si linistit, acolo efectiv am avut impresia ca respir aer dupa multi si multi ani....Am vazut ca ati fost si la Sihla...pe drumul forestier ne-am avantat si noi pana sus, mi-a placut mult sa merg prin padurea aceea, peisaje mirifice rupte din basme, liniste si iar liniste...minunat de frumos.

In rest la noi toate bune si frumoase, e minunata viatza si la 40 de ani...doar cu ceva mai multa oboseala in oase...dar nu-i bai.

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Alycia, stiu Casa arcasului de la poalele cetatii, e de mult acolo, de pe vremea lui ceausescu.

La Oglinzi am fost si noi acum in trecere, e o tabara de copii si inca vreo doua hoteluri, destul de paraginita statiunea, noroc cu ministerul invatamantului ca altfel era moarta si asta.

De la Sihastrie se poate ajunge peste munte direct la Agapia pe drum forestier, am facut traseul asta aproape in fiecare an, de fapt in fiecare an vedem cam aceleasi locuri si facem eceleasi lucruri si tot nu ne plictisim. Vizitam aceleasi manastiri, cetatea, paduri, paraie si poieni si tot ne face placere sa le revedem in fiecare an, sa calcam mereu pe urmele noastre.

Sunt inca foarte suparata ca am ramas fara mail, mi-am facut altul dar vad ca inca nu pot sa intru in el.[q]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...