Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tratament Sovata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Camerele renovate sunt la etajul 2 si 3 din cate am vazut,arata foarte bine,bazinul mic are apa calda si sarata si este din lacul Ursu din cate vorbeau unii este schimbata o data pe saptamana,este foarte sarata eu nu puteam sta mai mult de 30 de min desi imi doream dar ma lua cu ameteli,vezi ca intotdeauna lunea este aglomerat la medicul lor,eu am fost pe la 8 dimineata si am luat bon de ordine 79-80 urma sa intru pe la 1-2,dar poate acum nu mai este asa aglomerat,oricum a doua zi nu mai era nimeni la consult dar daca ratezi ziua de luni e posibil sa ratezi si procedurile pentru ca nu le faci fara avizul lui,cand pleci? danaiulia felicitari pentru comori,la cat timp ai ramas insarcinata?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Eu stiu ca nu ai voie sa faci deloc bai, nici piscina cu apa dulce si nici sarata, pentru ca tratamentul sa isi faca efectul maxim; adica daca nu ai voie sa intri in Lacul Ursu, de ce in piscina cu apa din lac ai avea voie sa intri? Eu am facut tratament la Sovata (trebuie minim 10 zile de tratament, in weekend nu se fac) timp de 9 zile, la baza de tratament de la Lacul Ursu (sau Baza Veche) si a fost totul bine, chiar daca baza nu e moderna: impachetari cu parafina, irigatii vaginale, baie clorurosodica si tampoane vaginale cu namol; asistentele sunt f dragute si totul e curat; am fost la dr de la etajul 2 din hotelul Faget, Parschiva nu mai stiu cum, se zice ca ar fi cea mai buna din statiune; am inteles ca trompele se pot desfunda prin tratamente; eu nu stiu sigur asta, stiu insa cert ca dr mi-a spus ca se pot largi trompele (eu le am filiforme). Am avut procedurile incluse in pretul biletului de la agentie, insa daca m-as fi dus pe cont propriu, as fi platit 66 lei pe aceste 4 p[roceduri (posibil ca la bazele de la Alunis sau Sovata sa fie mai maricele pteturile). Nu am ramas insarcinata, deocamdata sunt in a 3-a luna dupa Sovata. Bafta tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

abia astept sa mergem la sovata...aj pe la inceputul lui oct...la alunis vrem..dar nu vom face tratament noi..nu i cazul la noi....deci sa inteleg ca sunt 2 piscine la alunis unul cu apa sarata din lac ursu---si calda unul cu apa dulce--dar asta e calda???? eu sunt innebunita dupa piscine... noi mergem doar ca relaxare la sovata anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adipink2000 mie mi-a recomandat sa fac 10 bai in bazinul cu apa calda si sarata ,de piscina cu apa normala sa nu ma ating,e chiar buna pentru afectiuni ginecologice apa din lac,dar nu cea propriu zisa pentru ca este mai rece de aceea nu ai voie,dupa tratament ce reactii ai avut?ma refer la menstruatie,ai sa vezi ca vei fii graviduta cand nu te astepti... pogonici noi am avut niste cartele de la hotel prin care aveam acces nelimitat la piscina,fitness,wellenes sper ca am scris bine...la subsol cum zic ei este o piscina mare cu apa dulce si doua bazine cu apa sarata,acum nu stiu e posibil ca fiind cazata acolo sa ai aceleasi facilitati,spor la balacit,eu cred ca te vei relaxa pentru ca e aer curat,te poti plimba si face excursii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...