Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tratament Sovata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E posibil ca aceasta sa fie explicatia - temperatura apei (ma refer la facutul baie in piscina cu apa sarata versus lacul Ursu); intr-adevar, in Lacul Ursu mi s-a parut rece apa (la jumatatea lui iulie). Ca si efecte in urma tratamentului: doctora mi-a spus ca mi se va scurta cm-ul, ceea ce e posibil sa fie adevarat - il aveam neregulat, ultimele mele 16 menstruatii au fost intre 31 si 38 zile, mai putin 3 dintre ele care au fost total aiurea - doua de 45 si una de 20 de zile; in luna cu tratamentele am ovulat mai devreme cu cateva zile, iar urmatoarea menstruatie a fost de 32 de zile, deci e posibil sa mi se fi mai scurtat cm-ul, om vedea pe mai departe; in rest, nu am observat alte modificari, nici la simptomele premenstruale si nici la altceva. Pentru mine Sovata a fost un stres in plus, am mers la sigur ca voi reusi acolo si am fost foarte dezamagita. Ce-i drept, procedurile de aoclo se zice ca ar avea efect 6 luni, mai vedem... Bafta tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea si tratamnete..dar de unde frate atatia bani...cai mare criza la noi ne multumim si piscina de apa sarata de la alunis... oricum bebe noi nu putem face ca avem anumite probl amandoi...povestea noastra am spuso candva pe un alt forum... noi mergem la sovata la alunis..ca nu permite bugetul in alta parte si ne place acolo ca am mai fost...dar nu ptr tratamnete speciale anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adipink iti inteleg dezamagirea ,si eu in disperare ca nu raman insarcinata am facut direct fiv am zis ca sigur raman,habar nu aveam ce vorbesc,bineinteles ca nu am ramas, daca stiam de forumul acesta atunci acum sigur aveam bebe,pe urma am facut laparo mi s-a spus ca sigur raman in 6 luni,nu a fost asa,asta apropo de dezamagiri,eu tot sper sa raman natural desi am doi poli,la mine dupa tratament mi-a venit menstruatia la 15 zile si m-a tinut o saptamana desi ma tinea doua zile,bine mie la ultimul control mi-a gasit un chist folicular la control in Sovata nu mi-a gasit nimic,sper ca nu te-am plictisit,ai incredere ca intr-o zi iti vei tine bebelusul in brate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Sunt noua pe-aici... mare confuzie. nici nu stiu care, cum, ce.. Ma rog, am citit cate ceva despre tratamentele la Sovata. Vrem sa mergem si noi dupa 10 oct. insa nu am hotarat unde: la Alunis sau la Danubius. Trebuie facut rezervare inainte? Nu atat pt cazare cat pt tratament... Daca imi puteti da ceva informatii si sfaturi, sunt bine primite. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna danetta,iti pot spune despre Alunis eu acolo am stat si am facut tratament,am luat legatura cu ei pe mail,daca vrei ti-l pot da sau intri pe site-ul lor si il iei de acolo,am facut rezervare inainte pentru ca aveau oferte speciale, noi am platit pentru cazare masa si tratament 1270 lei,pentru tratament ai nevoie de bilet de trimitere de la medicul de familie,adeverinta de salarizare,cupon somaj altele,adeverinta iti trebuie pentru a nu plati consultatia la medicul de acolo si pentru reducere la tratament,daca nu ai se plateste consultatia 50lei si diferenta la tratament e mica nu platesti mult in plus,in perioada in care am fost eu era destul de aglomerat chiar m-am mirat,erau multi tineri...la Danubius nu stiu ce conditii sunt dar din informatiile mele era destul de scump,tu alegi,daca mai vrei lamuriri ti le pot da
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Tocmai m-am intors de la Sovata, si cum impresiile sunt proaspete m-am gandit sa vi le impartasesc.Am stat 2 saptamani pentru a face un tratament ginecologic de 10 zile.Am locuit la Hotel Danubius, si pot sa spun ca am fost multumita de toate serviciile oferite, de la curatenia in camere si pana la mancare.Am avut ca tratament 30 de proceduri, adica 3 proceduri/zi respectiv,irigatii cu apa sarata, tampon vaginal si impachetare cu namol, dupa care ma balaceam in piscina cu apa din Lacul Ursu. Pot sa spun ca m-am intors odihnita si relaxata...si sper eu..cu rezultate bune cat mai curand. In prima saptamana am fost insotita de aceea am luat 2 pachete a cate 990ron/5nopti (intrare duminica si iesire vineri)care contin:demipensiune , 10proceduri +consultatia medicala). De toate procedurile m-am folosit eu. Pentru a doua saptamana acelasi pachet m-a costat:990+200. pentru ca am platit si suplimetul sa stau singura in camera. De mentionat , aici nu se plateste parcarea pentru masina. din cate stiu la Alunis platesti 12 ron/zi. Relaxare placuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...