Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tratament Sovata


Recommended Posts

maria..iti multumesc de gandurile tale bune..dar la sovata am venit ptr odihna...nu tratamnet..bebele nostru nil va trimite DD pe alte cai si nu natural...caci am o poveste in spate lunga si trista... sotul face ceva proceduri si eu ma balacesc in piscina cu apa sarata
viitoare mami de bebe surpriza...caci doamne doamne ne va ajuta si in curand vom fi si noi parinti
http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, te rog mult as dori si eu mai multe informatii legate de Sovata. La ce hotel te-ai cazat, cat te-a costat (daca te-a costat) micile ätentii". Cum sunt medicii, unde ai facut tratamentul? Sanatate multa si pupici!
Citat:
citat din mesajul lui nucea08
Buna fetelor,eu am fost la Sovata in perioada 22.08-29.08.2010,am fost cu sotul si am platit la oferta 1270 lei,cazare, masa si trei proceduri pe zi.Tratamentul meu a fost asa :tampon vaginal ,irigatii cu apa sarata,unde ultrascurte si bai in bazinul cu apa calda si sarata.Mie mi-a placut acum astept rezultate,o cunostinta care a fost in iulie este acum insarcinata,incerca de doi ani,daca mai vreti detalii va stau la dispozitie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, suntem la sovata... Suntem cazati la Danubius. Am luat pachet de 5 nopti in demipens cu 10 proceduri + consult medic la 990 ron/ pers. Din pacate nu putem sta mai mult. Timpul e urat.... Asa ca, relax. Si noi am fost la Dott. Pretorian Suzana, intr-adevar f draguta. Mai avem 3 zile, sper ca nu va ploua tot timpul... Am sa revin cu detalii. Daca vreti alte amanunte va sunt la dispozitie. O seara placuta va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!In primul rand va multumesc,datorita voua mi-am facut o idee despre Sovata.Noi incercam de 6 ani sa facem un copil,dar pana acum doar dezamagire...De un an suntem la o clinica din Iasi,am facut 4 inseminari nereusite cu toate ca ni s-a dat mari sanse avand in considerare ca eu nu am nici o problema de sanatate,iar sotul are o usoara deviatie,dezamagirea fiind mare atat pentru doctor cat si pentru noi(mai mare).Ni s-a dat sansa la inca o inseminare(a cincea)cu toate ca are sanse de reusita 50%[q].Pana la ultima inseminare vreau sa merg impreuna cu sotul,doua saptamani la tratament la Sovata,poate ne mai relaxam,ca sincer suntem amandoi la pamant.De aceea am citit toate experientele voastre si m-am bucurat ca am avut de unde invata cate ceva.Noi vrem sa mergem in luna noiembrie la Sovata-dupa data de 20.Mai incercam o inseminare dupa care ....strangem bani de vitro....Cele care ati fost la Sovata va rog dati-mi mai multe amanunte despre hotel Alunis,despre tratamente,despre ce poti vizita pentru ca nu am mai fost si am emotii.Multumesc si sanatate fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu cred ca vei rezolva ceva la Sovata, daca nu ai reusit la inseminari. Mai bine strange bani de FIV. la Sovata e foarte frumos, e relaxant, dar daca ai intr-adevar o problema nu te ajuta cu mare lucru. Eu am facut tratamrnt la Sovata, apoi 5 inseminari si tot degeaba, asa ca am ajuns tot la FIV. Cu banii cheltuiti la Sovata, plus alte inseminari ajungi la banii pt fertilizare, unde ai sanse mai mari.Asta e parerea mea acum. Unde ai facut inseminarile in Iasi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Adina!Inseminarile le-am facut la Ominiclinic.Multumesc pentru sfat,conteaza pentru ca si tu esti in aceeasi situatie.Eu ma gandeam ca daca tot mai am de facut o ultima inseminare,macar sa stiu ca am facut tot posibulul.Ma gandeam la Sovata nu neaparat ca la o ultima sansa ci ca sa ne linistim si noi un pic,ca din luna martie cand am inceput tratamentele pentru inseminare,o tot tinem intr-un stres,si dupa cum stii se cere RELAXARE la maxim.Sunt convinsa ca ajungem la Fiv din pacate...Mi-ar placea sa-mi scrii despre experienta ta,poate invat cate ceva.Multumesc si bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...