Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV 274


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maria08
Tare mult mi-as dori sa ai dreptate, dar stiu ca sansele sunt destul de mici....stii cum e ....te gandesti ca daca nu a fost cu cei "perfecti" cum va fi cu cei decongelati...Tu la cte luni distanta de FIV ai facut FET? Crezi ca se poate si in luna imediat urmatoare?
align="right" id="quote2">

Draga mea, eu am un baietel de 7 luni obtinut prin FET. Embrionii congelati i-am obtinut la un FIV care a fost necastigator.La 4 luni de la FIV (facut in oct.08) am facut Criotransfer(feb.09) si s-a lasat cu bebe. Trebuie sa crezi in sansa ta.
Bafta

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

anda82id="red"> nu s-au transformat in chisturi acei foliculi restanti. Daca dr. ti-a zis ca e ok, stie ce spune, nu te mai gandi la asta. Multa bafta iubita![pup]

Bytziid="purple"> si eu mi-am pus aceleasi intrebari, daca nu ar fi bine sa mai astept, insa din cate am tot citit niciodata nu se stie cand e cel mai bun moment. Eu cred ca mai ales pentru ca avem rezerva ovariana mica, trebuie incercat acum, nu mai tarziu. Eu mi-am propus cel putin 3 luni de FIV pe natural si daca tot nu gasim un ovocit de buna calitate, atunci sa vedem ce mai facem. Dr. mea zicea ca ar vrea sa-mi dea si o stimulare usoara, Clomifen combinat cu o fiola de Menopur pe zi, insa eu deocamdata refuz orice tratament atata timp cat am ovulatie. Si eu astept sa-mi vina CM si pe urma sa ma programez pentru eco in z10 si punctie. Multa bafta si nu lasa timpul sa treaca, iubita![pup]

pup si eu pe mami de unguroaica![:D]

speranta2 si eu cred ca e mai bine la frigider. Bafta multa![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria08, eu am avut un esec luna trecuta ( punctie oarba, adica nici un ovucit nu a fost extras din cei vreo 4 foliculi maturi).

Imediat CM urmator am decis sa mai fac o incercare...nu stiu de ce...asa am simtit eu, desi fetele pe forum zic ca trebuie pauza..ect.

Medicul meu a zis ca e ok daca eu ma simt in stare.

Doar mi-a cerut sa continui cu tratamentul de sustinere ( progesteron) 12 zile chiar daca nu era cazul...pentru a nu-mi deregla CM.

Acum sunt in plina desfasurare a acestui proces si asteptam rezultatul saptamana viitoare...

Asa ca voi putea sa-ti dau sfaturi concrete doar atunci...

Oricum cunasc fete chiar aici pe forum care au facut consecutiv si acum sunt cu bebe la purtator.

Pe scurt, parerea me este ca daca TOTUL E OK CU ANALIZELE SI CHU ECO, si daca te simti in stare....da-i bataie...fa ce-ti dicteaza inima....e important.

Orice vei decide este cea mai buna decizie...[:D]

Pupi si bafta

 

Mona

[:)]

zuza [buburuza]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona - eu dupa FIV-ul esuat din pricina de punctie oarba am stat 3 luni, asa mi-a recomandat doctora. Si bine am facut ca am avut 10 ovocite. Organismul trebuie sa-si revina putin dupa stimularile astea puternice. Imi aduc aminte ca am si luat ceva naturist alea 3 luni ...

 

Menopurul, dipherelinul si pregnylul eu le-am tinut toate in frigider, chiar acum 2 ani pe vremea asta eu eram in plina stimulare ... [olala]

 

Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009

[foto] http://community.webshots.com/user/amzulica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui amzulica
Pai in primele 3 luni vei mai avea dureri de ovare de la stimulare ... si-n paralel cu asta durerile de la ligamentele care incep sa se intinda. In trimestrul 2 te vei simti grozav (sper) si in 3 ... vei merge din ce in ce mai greutz. Iti doresc succes. [:D]Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009[foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
align="right" id="quote2">pupicei sa dea DD sa fie asa[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui speranta2
Fetelor, Menopur se tine la frigider? Farmacista mi-a zis ca se tina la temperatura camerei si nu sunt convinsa. Nu mi-a dat nici prospectul ca cica trebuie sa il pastreze...
align="right" id="quote2">eu l am tinut in frigider[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...