Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (65)


Recommended Posts

Asa... a adormit si strumfulica, intr-o secunda, asa cum ma asteptam. Azi n-a dormit de amiaza, ca ba venea Nelu (doctorul), va a venit Viorel... Mie mi-a convenit, fiindca stiam ca mai stau la noapte pe aici. Fiindca am incheiat inca un capitol (al chirurgiei pe 2010), sa vorbesc cu voi acum, ca parca mi s-au mai limpezit putin creierii si mie, si numai despre noi am tot vorbit, ceea ce nu-i foarte politicos [:I]. Mira, ai avut aventuri pe cinste. Inainte de Razvan eram si eu o curajoasa. Acum? Am chiar si rau de inaltime, claustrofobie... si alte "rauri". Astept si restul de poze si felicitarile mele pentru asa curaj! Bee, tare frumos vorbesti despre BIO. Eu am o teorie proprie despre bio: tot nu-i BIO pur. Ce facem cu ploile acide si nu numai, cu poluarea excesiva, plantele/legumele/fructele cum cresc, daca nu udate cu ploi poluate? Teoria mea, nah. dar recunosc, nu-mi este deloc indiferent ce bag in gura si stomac, evident. Oricum, ceva interesant am citit undeva, ca legumele romanesti, de la taraba, sunt cele mai nocive. Fiindca taranul roman agricultor toarna chimicale in nestire, sa faca marfa frumoasa si vandabila. care taran nici nu mai este chiar taran, ci poate un simplu producator, de la oras, dar la fel de lipsit de scrupule. Hmmmm. Mult de discutat. Deea, m-am gandit la tine in ultima perioada, si te "vad" in al 9-lea cer, fericita de nu-ti incapi! Este? Esti o graviduta fericita. sa stii ca oricare dintre noi "trecea" la fel printro situatie ca a mea. Eu incerc sa acord importanta cu masura lucrurilor, astfel fac economie de energie. Ce simplu. Mai vreau poze cu frumusetea de Daria, pe cand mai pui? Denisa, mie mi se pare ca Alex seamana tare bine cu tatal tau, ma insel? Tare fericit sunt copiii pe langa voi, iar Dragos... un adevarat pescar. Ce figura e cu Emma pe jetski, mi-a placut poza aceea. Mai revin.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://www.dropshots.com/asteryaro6"](7)[/url][url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Legat de fructele si legumele bio sau nebio,ce va pot spune e ca totusi cele produse in Romania AU GUST,deci sunt totusi mai naturale zic eu.Si asta va zic nu neaparat din ce am constatat personal gustand din cele importate in extrasezon,ci mai ales ca stand la masa 7 ani cu italieni (la serviciu) ,am discutat si pe tema asta de multe ori.Si erau de aceeasi parere,fructele/legumele romanesti sunt deosebit de gustoase,probabil cum ei in Italia doar in copilarie/tinerete mai apcasera (erau persoane de cca 55-65 de ani) la fel de incantati erau de branzeturile romanesti (telemea,cas,branza burduf etc.)
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ma documentez, si iti zic [;)] Of, Ingrid, asta mai lipsea [:(] [Pup]Pupam dulce sa treaca repede si fara urme [grup] De Daria .. ce sa zic? Chiar de curand ma gandeam ca eu nu i-am facut ROR-ul (sincer nici nu mai stiu pentru ce era) si nici vaccin de varicela, sau nu mai stiu ce se facea pe vremea noastra la 7 luni, pentru care nu am fost eu de acord. Si .. noh .. asteptam ca Daria sa culeaga bolile copilariei .. si sa se imunizeze natural..dar... nimic. Cu gradi, suntem la fel de in pana. La cea de anul trecut nu mai vreau sa o dau pentru ca este cu program o saptamana dimineata, una dupamasa .. si .. e tare aiurea asa ceva... I-am cautat gradi noua, am fost sa o inscriu la alta ... si m-a ofticat directoarea, ca o incadra la o grupa la gramada cu copii de 3-4 ani, si a fost atat de tafnosa, ca nu s-a lasat convinsa ca totusi fata mea va avea aproape 5 ani, si ca ar trebui totusi sa fie incadrata la o grupa mai mare [alcool] Asa ca .. m-am enervat si am stat o perioada ofticata pe tot sistemul lor de cacao, mi-am bagat picioarele in ele gradinite. Cand ... mergand la piata, am intrat din nimereala la o alta gradi, despre care stiam ca nu are program normal dar .. am zis ca ... noh .. sa ma uit.. cine stie ? Si are o grupa de copii peste 5 ani, deci ... ar fi perfecta pentru Daria. Am depus cerere de inscriere la ei, dar asta dupa perioada de inscriere, si cu directoarea in concediu. Stau acum si ma rog sa mi-o primeasca, ca la gradi asta ar fi chiar fain si aproape de noi. In plus au grupa mare, ca altfel la Nivelul I (asa i se zice acum la amestecatura de copii de la 3 la 5 ani) va face zbenguiala de voie, si asta poate face si in parc, nu trebuie sa o duc la gradi.[alcool] Despre parc .... Daria s-a cam invatat sa iasa singura, si ma cam dispera, dar are un stil de a ma manipula ... vai de mine [alcool] Atat ma vrajeste, si ma abureste, ca pana la urma ma convinge si ... tusti pe usa afara inainte sa pot sa zic ceva [alcool] Parcul e chiar langa usa noastra, e ca si cum l-am avea in curte, dar totusi ... e loc public .. poate intra oricine, nu e gradina din spatele casei... Are ca de obicei o gramada de fete care roiesc pe langa ea si ii fac toate poftele. Nu stiu cum reuseste. Stau astea mai mari drepti in fata ei, o imbraca, o incalta, o dau pe leagan... tot [:D] Nici nu are nevoie de mama [:D] Doar cele mai mici nu ii prea respecta "autoritatea" si se cam oftica ca nu o asculta [:D] Dar nu pot sa ma plang, caci a invatat ca nu are voie sa iasa din parc, am fost foarte stricta in aceasta privinta, si sta lipita toata ziua de topogane, si leagane, isi cara jucariile afara, si pentru ea si pentru toti copiii cu care "se-mpriteneste". Are aceeasi pasine pentru animale. Am o casa PLINA cu oratanii. Nu o intereseaza altceva. Chiar si la desene, abia daca remarca ce fac personajele oameni. Ea remarca si retine orice gest si sunet scot animalele lor [alcool] Se joaca apoi singura cu animalele ei repetand schemele din desene. ------------------------------------------- Deea, mamica de Daria si gravi in saptamana 11, cu buburuza de 8+ poze: http://www.dropshots.com/oitabarsana1 [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA vaccinul de varicela e optional,noi nu l-am facut.Am facut doar obligatoriile.Bafta cu gradinita ! Cred ca e ok cu iesirea singurica,doar stati la parter ,cred ca o poti supraveghea usor,in plus e cu fetele.Nici mami nu o mai supravegheaza non-stop pe Diana la bloc in curte,nici n-ar putea,ca alearga Diana cu copiii de la un capat la altul al blocului (cu 4 scari) si in jurul zonei verzi din fata lui,de multe ori abia o mai vezi pe unde haladuieste [bang] Ce draguta e Daria cu pasiunea ei pentru animale! Io tot nu vad la Diana mea vreo mare pasiune anume - exceptand compania copiilor [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, daaaaa, de acord cu gustul romanesc al fructelor si legumelor. Mai completez si spun ca in urma cu 25-30 ani erau parca si mai gustoase, nu? Mai, dar aveti ceva curaj sa lasti copilele singure pe afara, ma rog aproximativ, nu chiar... mie cel mai teama imi e de pedofili [bang]. Haha, Deea, m-ai facut sa rad in surdina cu fetele mai mari supuse Dariei [pk].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://www.dropshots.com/asteryaro6"](7)[/url][url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu iti spun cu ce frica stau in san toata ziua. Ies afara la fiecare 10 min. Dar.. ce sa fac ? Nu o pot tine legata in casa, si nici eu nu pot sta non-stop afara. Mi-ar trebui si mie o bunica de stat pe banca in parc si de pazit nepoata ... dar n-am soiul asta de parinti [:)] Ei abia asteapta sa stea cu Daria, dar .. la ei in casa, sa ii distreze Daria pe ei, nu sa aiba ei grija de Daria. [alcool] ------------------------------------------- Deea, mamica de Daria si gravi in saptamana 11, cu buburuza de 8+ poze: http://www.dropshots.com/oitabarsana1 [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Moni, sanatate ca-i mai buna decat toate![pup] M-am uitat peste linkurile date, i-am dat instrutiuni sotului sa intrebe pe la servici sarbii din dotare. Insa regim, indiferent ce ar fi, e nevoie sa urmezi. Fara zahar, lactate, faina alba, carne rarutz si de peste. Din pacate, cumnatica mea a mai avut o criza. A lesinat la servici. Intr-un final s-a hotarat sa mearga la neurochirurg. Marti o sa-ti zic ce si cum. Saracuta![q] Eu m-am programat la ecografie mamara luni. Am ceva. Ce, nu stiu, dar e ceva acolo. Nu uitati fetelor, verificat-va sanii de fiecare data. Eu stiam de un nodul de mai bine de 8 ani, dar sa continui cu investigatiile? Neee. Ei, acum ma cam doare...mi-a ajuns cutitul la os (sper sa nu fie realitate)[:)]. Denisa, LA MULTI ANI PENTRU FRUMOSUL ALEX! SANATATE, FERICIRE SI NOROC, DRAGUTUL DE EL![flo][flo] De unde sa stiu mama ca e ziua lui, stiam ca e leut. Memoria nene. Joaca feste. Sanatate si voua.[pup] Astery, apoi ati trecut cu brio prin operatie[pk]. Am citit si ieri si alaltaieri ca sa vad cum decurge. Ai fost de coma cu Viorel, dar nici cu dansul nu mi-e rusine, auzi ca el nu are ce face. Vai de mine, il tocam la foc cu ceapa. Uf, barbatii. Bine ca ati scapat. Saracutul, il doare acolo jos, pana se cicatrizeaza o sa faca mai greu pipi. Un pusi mare pentru curajos [pup]. Deea, fata mare si frumoasa ai. Ma uitam prin poze saptamana trecuta, mi-a placut tunsoarea. Ca sa nu mai zic de peisaje, aer curat, munte, paraiase. Hm. Te-ai apucat de naturiste? Multa munca. Sapunurile alea sunt faine. Bravo. De creme, eu ma dau cu ce nimeresc. Acum caut o crema cu factor mare de protectie, 85%, n-a gasit nici prietena mea din Germania. Am avut una luata din SUA, dar e pe final. Pentru petele de pe fata, sa nu se accentueze. Greu. Am clinica langa mine, dar mi-au spus ca sunt sanse sa se faca mai vizibile in urma operatiei cu laser. Asa ca stau cuminte. Bafta la vanzari. O sa mai intru pe blogul tau, poate comand ceva bijuuri sau tablouri. Mai faci tablouri? Anamaria, ce naiba de muste aveti acolo? Tot citesc despre reactii, parca sunt serpi cu clopotei.[:D] Sa stii ca si aici avem niste tantari marfa. Iti pot trimite daca vrei in completare[:D]. Sunt imensi, cred ca au scapat dintr-o baza secreta. Cum se mai simte Clara? Cu atata soare si mare e super fericita, nu? Mira, tu si aventurile. Hahaha. Te-am si vazut disperata pe un ditamai peretele. Lasa, o sa ai ce povesti mai incolo. Momentele astea sunt faine. Nu atunci pe loc, dar...[8D] La voi cum e vremea? Aici ne omoara cu zile. Acum iar e rece. Iulie. [bang] Diana e bine, nu mai tuseste decat ziua. Noaptea e ok. Dar bubele...banuiesc ca e varicela, acum incepe sa se scarpine. Inca nu sunt pustule, dar se vede ceva albicios in mijloc. Cele care au iesit ieri deja sunt mari. Om trece si peste asta. Va pup.[pup] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele[pup], Si eu prin zona, de dimineata.[:D] Voiam sa vad ce face Razvanel de mami CRISTINA, ma bucur ca e bine si in forma, mi-a placut faza cu 'te reclamez la politie'. Cristina, ma bucur din suflet ca ati trecut cu bine peste operatii. INGRID, sanatate multa Dianei, stiu cat de neplacuta e varicela, puiul meu a facut-o la un an si trei luni iar noi amandoi am luat-o de la el. DEEA, super produsele tale bio, arata foarte bine. Abia astept sa mai pui poze. MONI, si eu tot Yves Rocher folosesc, mai putin crema de fata care e Vichy si sampon pe care il iau direct de la coafor. Mark schimba scoala pentru ca a facut 4 ani si trebuie sa mearga la scoala, pana acum era la gradi. El o sa aiba deja aproape 5 ani pana va merge pentru ca regula este ca trebuie sa mearga la scoala in anul in care implinesc 4 ani, dar cum anul trecut nu avea inca 4 ani, a trebuit sa ramana la gradi in continuare. Deci te uiti la Lost, banuiesc ca e ultimul sezon. Si la noi l-au dat la TV, de curand s-a terminat, stii ca sezonul 6 e si ultimul sezon. Eu am ramas cam surprinsa de final dar nu iti zic mai multe, trebuie sa vezi tu.[:)] Gata, fug, [pup] si sa aveti o zi frumoasa. Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.M-am trezit si eu,cam tarziu azi [:I] ca azi-noapte nu ma mai dezlipeam de carte.Noroc ca a dormit Tudor bine azi-noapte si nu ne-a trezit. INGRID of au inecput mancarimile la Diana [bang] Sper sa treaca usor peste.Ce veste nasoala cu cumnata [bang] Dar era de asteptat din pacate.Totusi bine macar ca nu-s tumori maligne,sau cel putin prima scoasa la operatie nu era.Bine ca te programasi si tu la ecografia aia.Oricum colo pe toamna musai sa-ti scoti chistul ala sau ce-o fi ,nu conteaza ca-i ok.Ti-am zis de vara-mea ca initial a avut si ea unul benign.Ce-i sigur e sigur.Si la pap sa mergeti regulat.Si eu vreau sa merg,poate saptamana viitoare reusesc.Voiam mai devreme dar mi-a zis ginecologul ca se face numai la 9 luni dupa nastere (se pare ca inainte de-asta nu-i concludent rezultatul) si cum am fost plecata n-am apucat inca sa merg.Nu de alta dar m-am prins ca ginecologul meu are program si la policlinica intr-o zi si daca am trimitere pot merge gratuit la el , platesc doar pap-ul ,ca ala se plateste si la stat.Macar sa economisesc 70 lei consultatia la el la cabinet plus statul 1-2 ore la coada,ca asta ma omoara mai mult decat banii [bang] Am fost la controlul de 6 saptamani asa la policlinica si am stat 10-15 minute la usa plus ca a fost gratis [pk] E drept si ca fusese Ghita plecat matinal sa imi ia numar,sper ca il aburesc iar sa mearga [8D].Si pentru bilet de trimitere sau consultatie la medicul de familie trebuie acum programare telefonica,asa ma enerveaza complicatiile astea [bang] Oricum nu prea calc pe-acolo,ca trimit de obicei pe Ghita sau pe mami sa le ia.Acum mi-e groaza si sa merg si sa ii zic doctoritei ce am,ca habar nu are inca,asta e o d-aia panicarda si speriata de bombe [:D] de nu-i adevarat.Plus ca e total habarnista,cred ca v-am mai zis ce medicamente aiuritoare prescrie (de multe ori mi-a prescris medicamente interzise in sarcina/alaptare,sau chestii depasite,gen tetraciclina [alcool]) A fost recent si Ghita la ea ca are pietricele la ambii rinichi (initial avea doar nisip) si cand am vazut pe prospecte ce i-a dat ... no coment.Atat ca e dotata bine financiar,are cel mai performant eco 4D din oras,acum nu stiu cat se pricepe ea,dar daca va amintiti destul de devreme la ea am vazut ca Tudor e baiat.Deci tot mai bine decat la medicamente [:D] Si avantaj major are cabinet peste drum,la 5 minute de mers pe jos. ANDA aha am priceput oarecum acum cu "scoala",dar parca tineam minte ca si asta tot scoala se chema.Ce vor face acolo,ceva gen cum fac ai nostri la pregatitoare ? Adica chiar scris/citit litere si matematica? Bine la Diana matematica simpla (adunari/scaderi pana la 5 ) au facut deja si in grupa mijlocie,ca ele-s de principiu ca daca vad ca pot copiii fac cu ei mai multe decat le cere programa. Vichy aia cred ca e f.buna,am probat de cateva ori mostre de prin reviste si mi-a placut,dar nu m-am bagat la cumparat fiindca stiu ca-i scumpa si probabil tot de expirata as fi aruncat-o la cat imi amintesc eu sa ma dau cu crema pe fata [:I] Sampoanele cele mai bune sunt cele profesionale de la coafor,ai dreptate.Dar evident sunt mai scumpe.Am gasit ceva "profesional" cica la Kaufland si mi-am luat si eu sampon si balsam.Nu-s rele deloc,desi or fi ceva profesionale mai ieftinaturi presupun [:-@]. CRISTINA cum mai e Razvan? DEEA e normal sa fi ingrijorata,eventual de fiecare data daca poti sa o "dai in grija" cumva uneia dintre fetele mai mari.La noi ca norocul ca in fata blocului e plin de bunici/mamici/tatici in majoritate la scara A si B si fiecare ii cam supravegheaza din ochi pe toti copiii.Ba s-a intamplat ca sa o lase cateva minute pe Diana in grija unei vecine pana a fugit sus cand era nevoie.La fel fac si altii. Na ca m-am lungit cat o zi de post [alcool] Mai revin,sper desi trebuie sa apara o matusa in vizita,plus ca fug si la cumparaturi ca merge fratelo in Selgros dupa marfa azi,ieri n-a mai mers.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si un ceai verde,fara cofeina insa[:D] Ingrid-multumesc si multa santate,sa ii treaca repede Dianei. Bafta cu mamografia si eu treb sa ma programez iarasi,aici se recomanda la 2 ani sa le faci si eu cum am history in familie,asa merg si eu am avut ceva nodul inainte de sarcini,s-a mai resorbit. Moni- eu subscriu la alimentatia recomandata de Ingrid, eu cam asa fac cu Alex, de 1 sapt, papa saracul lactate de capra, faina alba scoasa si zahar doar brun-oricum numai din asta folosim. Anda- bafta, va fi bine si Emma merge juam de zi cum se spuen la scoala dar anul asta o mai las in cadrul gradinitei,apoi de la anul amindoi la scoala,aici de la 4-6 ani e half day school. MA uit la ea ca stie mate acum de cand e tata, mai bine ca cititul-face adunari si scaderi pina la 20 le fluiera[alcool], am lasat-o moale cu reading, o pun sa scrie cuvinte ca fiidn stingage nu ies asa rotunde din prima.A si cu innotul mai are 10 zile,apoi urmeaza ceva dans. CRIS-ce faceti, ati pelcat spre casa? Deea- ce bine ca e parcul in fata ferestrei,te simti bine cu sarcina[flo] Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...