Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (65)


Recommended Posts

Hola, Of ce veste proasta Deea imi pare rau [q]. Stai pana maine daca maine e dr tau ca tot aia e acum . Moni cum ti-au iesit sardinele la gratar ? Eu tot vad la barurile de pe plaja ca comercializeaza asa ceva dar nu am apucat sa fac niciodata . Somonul e singurul care il fac la gratar . Acum nu prea e anotimpul de somon , probabil de aia nu gasesti acum . Cel mai mult si cand e ieftin e primavara , in martie-aprilie . Ma rog aici , ca in Ro nu cred ca ii scad pretul , desi tot din Norvegia il aduc si aici si acolo . Ingrid e ciudat cu bubitele , o fii vreu tip de dermatita , poate ceva de alergie ?. nu ai fost la dermato ? Astery voi cum mai sunteti ? Mira drum bun , cu tot cu ocolisurile de rigoare [:D] si vacanta faina sa aveti . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ANAMARIA nici eu n-am mancat pana acum sardine decat in conserve.Dar a iesit bunicel,mai ales uns cu un pic de ulei de masline si stropit cu suc de lamaie.Somon trebuie sa fie el pe undeva macar congelat.Noi mancam mai frecvent pastrav,dar acum inhatai sardinele alea fiindca mi-am amintit ca si-astea contin mult omega 3.Chiar citeam acum ca doar somonul roz ,heringul si inca unul cu denumire ciudata de care n-am mai auzit,ar contine mai mult sau aceeasi cantitate de omega 3.Dar cica sardinele fiind mici,sunt foarte putine sanse sa fie contaminate cu toxine precum alti pesti. A fost placut la padure,ma rog nu eram chiar in mijlocul padurii ca am trecut de ea si ne-am oprit pe malul Muresului la o umbra.Eu am citit,Diana s-a jucat cu doi baietei si o fetita (cu mingea,de-a ascunsa etc.),iar ai mei cu Tudor.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata. Deea, draga mea... regret din suflet [q]. Imi imaginez cat suferi... O imbratisare stransa de la mine, sper sa fii tare, sa depasesti cumva momentul... Of, Doamne [q] Noi suntem bine. Aseara ne-a vizitat Nelu cu sotia Rodica (medicul de la Cluj) si Razvan a fost in culmea fericirii. De fapt, era in mare verva fiindca nu dormise de amiaza. Am uitat sa va spun o mica noutate: Razvan poate sa se incalte cu sosete, adica degetelele lui IL ASCULTA cuminti, e adevarat, mai greut... dar merge. Cam atat de la noi. Aici au venit caldurile, se pare. Deja la ora asta este sufocant de cald pe balcon, unde bate soarele. Moni, cum iti este, ce mai faci? Sper sa-ti revina in forta cheful de scris [pup].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://www.dropshots.com/asteryaro6"](7)[/url][url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi pare rau ca v-am dat o veste asa proasta [:(] Va imbratisez cu drag si va multumesc pentru gandurile bune [pup] Eu inca nu am patit nimic semnificativ nu am fost la maternitate... inca sangerez foarte foarte usor, fara dureri. De dimineata am fost la medicul meu la control, si el a putut sa vada embrion (acum 2 zile doctorita la care am fost mi-a zis ca nu s-a format nimic [bang] ). Problema este ca este foarte mic, nu s-a vazut activitate cardiaca, si sacul gestational este de 6 saptamani, cand el ar fi trebuit sa fie de 9 [:(] Mi-a dat sa fac analize BHCG sa vedem daca totusi sarcina este sau nu oprita din evolutie. Maine am rezultatul... Nu stiu daca sa imi fac sperante sau nu [:(] Medicul ar fi inclinat sa zica ca ar fi oprita din evolutie, dar a zis ca el este un om cu credinta in Dumnezeu, si vrea sa vada mai intai nivelul de BHCG ca sa poata sa dea un asemenea diagnostic [:(] ------------------------------------------- Deea, mamica de Daria http://www.dropshots.com/oitabarsana1 [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, e bine ca totusi se retrag bubitele, sper ca in curand sa scapati de tot de ele. Daria a avut si ea ceva "ciudat" niste bubite foarte mici cu varf ca un cos "copt" care au aparut doar pe pielea capului, si nu le-am vazut din timp, deci nu stiu cum au evoluat. Am vazut doar unele mai "proaspete" si altele deja cu o mica crusta care cadea jos (cat un bob de mac). Au trecut singure ... Solutia mentolata ajuta la uscarea bubitelor... daca o suporta Dia [pup] E racoritoare si calmanta. Se gaseste la farmacii. E ceva laptos si mentolat, dar sigur-sigur nu mai stiu cum ii zice. Monika, e super ca ai gasit lapte de vaca direct de la sursa. Care e problema daca nu bea Diana ? Daria nu mai bea lapte de nici nu mai stiu cand ... doar cereale cu lapte mai serveste ocazional, dar atunci ... cantitatea pe care o bea efectiv .. se reduce la cateva linguri. Eu nu imi fac probleme nici ca nu mananca. La fel si Daria .. nu mananca toata ziua decat firmituri. Cateva gurite din cate ceva, si atat. E fitzoasa, dar eu o las in pace. Daca nu imi cere inseamna ca nu ii trebuie. Nu cred ca o fi copil care sa rabde de foame si sa nu vrea sa manance. Daca ii trebuie .. cere. Ia sa vezi daca mergem la munte la zbenguiala si aer curat, cum baga cate un pastrav intreg .. pe nerasuflate! Sau la mare ... manaca la pizza cot la cot cu mine. Deci .. daca ii trebuie .. mananca...daca nu, nu. Astery ... cum trece "buba" lui Razvanel ? Ai mai facut vizite pe la Politie ? [:D] .. sau te-a iertat ? [:D] Pupici [pup] ------------------------------------------- Deea, mamica de Daria http://www.dropshots.com/oitabarsana1 [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,eu sunt ok,mi-a scos si firele azi.Astept saptamana asta "sentinta" ,deocamdata a zis tipa aia din Cluj ca vineri nu aparuse nimic in calculator,azi nu e la lucru si sa o mai sunam miercuri. DEEA ce sa zic,sper sa fie totul ok [pup] legat de ce mananca fetele si eu as fi la fel ca tine si chiar sunt oarecum,doar ca uita-te la Daria ta cum arata [olala] si uita-te la a mea ... care tot la fix 15 kile a ramas blocata [bang] Aseara a mancat fix un mic [alcool] la padure.Dar a mai rontait dulciuri.Iar acasa a mancat o farfurioara de ciorba.Si o portie mare de inghetata - ca de-aia a si mancat ciorba,ca altfel nu primea inghetata [:-@] Deci numai cu ceva santaj mai merge [bang] CRISTINA ma bucur de realizarea cu sosetele! Si la noi e canicula,pe toata saptamana arata ca vor fi 37-38 de grade.In casa e ok ca merge aerul conditionat.Inca trag din greu cu actele / lecturatul ca din fericire aproape toata ziua se ocupa ai mei de copii.La ei in fata blocului e umbra si mai stau acolo,dupa care e mai usor sa urce la ei.Am in plan daca va fi tot asa canicula si daca are chef husbandu' dupa munca, sa mai iesim saptamana asta si cea viitoare dupa ora 17-18 incolo la strand,sa se balaceasca Diana.Io as sta cu Tudor la umbra ,e asa fain acolo,verdeata multa [olala] Si lume multa,ceea ce lui Tudor ii place,imi si vine sa rad ca e fix ca Diana,lesinat sa fie bagat in seama ,mereu e cu gura pana la urechi la oricine vorbeste cu el [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, daca mananca dulciuri .. inseamna ca aici este baiul. Dulciurile alea o pacalesc, si nu mai simte fata foamea, sa manance cat ii trebuie. Eu i-am explicat Dariei care sunt lucrurile sanatoase de mancat, care nu ... de ce mancam fructe, ca au vitamine, care ne cresc mari si sanatosi .. etc. Si acum merge relativ usor sa ii interzic prea multe dulciuri. Daria nu mananca la capitolul dulce decat ciocolata. Daca imi cere sa ii cumpar alte prostii dulci de prin magazin, o refuz, si ii explic ca nu sunt sanatoase, si .. intelege. Cateodata o mai las sa mai guste cate ceva, dar foarte ocazional. Daca imi cere ceva "de muscat" o servesc cu alune sau fructe, si daca nu a depasit masura, si cu ciocolata. Mai mananca cereale din alea dulci pe post de dulciuri. Incearca sa o pacalesti pe Diana cu ceva dulce cat mai putin daunator, si daca se poate si hranitor (cum ar fi cereale, fructe, alune, etc...), evita sa ii dai liber la bomboane, inghetata, ciocolata, prajituri .. etc. Tin pumnii pentru rezultat bun [pup] PS: am citit ca si uleiul de samburi de struguri contine mult Omega3. Are foarte multe proprietati terapeutice, si intern, si extern. ------------------------------------------- Deea, mamica de Daria http://www.dropshots.com/oitabarsana1 [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA pai si noi incercam sa ii dam dulciuri mai sanatoase pe cat se poate.Dar ieri la padure au servit-o copiii aia cu ceva,nici nu stiu exact ce era - si cam asa se intampla si la bloc la mami de exemplu [bang].Dar macar au servit-o si cu corcoduse [:D].Si a mai mancat de la noi piersici.Ca "dulce" mami a pus cu noi ceva bombonele de ciocolata umplute cu stafide,sau ma rog stafide in ciocolata ar fi expresia corecta.Ii mai cumparam Doots sau cum ii zice,aia e crema de branza in ciocolata.Dar acum ca s-a deschis sezonul de inghetata toata ziua numai de-aia cere [bang] Avem insa regula ca daca mananca ziua,primeste inghetata seara.Bomboane nu cumparam deloc,se mai scapa doar taica-su uneori cu de-alea pe batz [mariaj] Iar prajituri crede-ma ca as fi bucuroasa sa manance macar din alea - ca macar alea ingrasa,dar nu se omoara deloc dupa asa ceva ! Drept e ca vara nici nu prea avem mai deloc asa ceva in meniu.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Deea, o imbratisare si de la noi. Cand e vorba de un sufletel mic e si cum vrea Dumnezeu. Eu cu Tavi am sangerat pana in trimestrul doi. Cum am aflat ca sunt insarcinata, desi "nu se putea" sa fiu insarcinata (dupa toate calculele, grijile, etc), am inceput cu sangerarea. La doctor am ajuns tarziu, pe la 10 saptamani, acolo alte verdicte, sentinte, etc. Si acum am un baietel. Moni, sper sa ti se mai risipeasca din termeni. Stiu ca intrebai dincolo de soare. Evita-l cu totul. Adica adio plaja for ever. Banuiesc ca poti merge la mare, la o balaceala ca-i pacat sa ratezi, dar nu te mai gandi la soare. Considera-l inamicul nr 1. Umbra cat mai deasa (umbrele pe plaja, haine largi, deschise cu tesatura usoara si deasa). Cu factorul UV, nu stiu ce sa zic. EU am folosit mere maxim. Insa am facut o alergie la soare in 2001 si foarte greu am mai gasit o crema care sa mearga. De unde am dedus ca fuse o alergie combinata: soare+ minunile din creme. Asa ca anul asta am avut crema home-made, fara factor UV: unt cacao+ulei cocos. Cam aiurea se intinde pana se topeste dar a avut succes: m-am bronzat, nu ne-am ars, nici urma de alergii (evident ca am evitat soarele, dar tot ne vedea cam 3 ore dimineata si 3 ore seara). Cu Diana, te-am mai intrebat eu: inainte manca multumitor si mama ta a insistat sa-i dai vitamine ca e slaba? Ingrid, sper sa scapi si tu de nelinisti legate de sanatatea ta. Cu bubitele Dianei, ce sa zic, sa treaca iute. Ceva ganglioni pe undeva latero cervical? La Razvi intai am zis ca-i caldura de vina, apoi dermatita si in final m-a lovit realitatea: rubeola. Aratau bubitele ca la acnee. Astery, super reusitele lui Razvan. Iti creste inima. Numeri zilele pana la mare, nu? [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA Diana n-a mancat niciodata multumitor,adica doar pe la 6-7 luni [:D] , pe urma basta.Da, mami e cea care a insistat sa ii dam multivitamine gen Pikovit,ba chiar le-a cumparat ea.Prima oara cand a luat din alea parca a mancat un pic mai bine o vreme. Legat de soare,mie imi place tare mult soarele,dar numai cel de pana la ora 9-9,30 si de dupa ora 18 [olala] asta vara.Nu stiu daca am sa rezist sa renunt definitiv si la ala [:I] Legat de haine,m-am si distrat azi ca am fost obligata sa ies la ora nepotrivita si m-am echipat cu fusta lunga/larga gen gipsy culoare verde-praz + un pic de alb,un tricou verzui si palarie de soare alba [:D] Plus sandalute cu toc bej si poseta bej.Rasul curcii [bang][:D] Ca o cucoana stilata,ce mai [:-@] Vreau sa imi cumpar si ceva bluzite subtiri gen ie,cu un pic de manecuta sa nu se vada cicatricile de la subsoara.Plus inca o fusta de-asta gipsy alba,sau crem si eventual ceva rochii de in tot lungi [alcool] Nu de alta dar pe canicula purtam de-alea pana in fund si cu bretelute plus spatele gol [:I] Sau short si maieu cu spatele gol. Asa ca nici macar nu am garderoba adecvata de mers la mare acum [bang] .
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...