Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La multi ani Flavia!!!![flo] Adriana sa-ti traisca printzesa[pup] blakpanteroooo daaaa am reusit!!!!![pk]multumim te pupam!!! va pupam pe toateeee[pup][pup][pup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/lianadimi"][cool][/url][url="http://www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822"] oltencutza mea iubita [/url][copil] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93283"]"Stelele care cad, nu pier Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!! [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138392"][ruga] Sebi are nevoie de voi!!![ruga][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]"Port in suflet povestea licuriciului Emma"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana,La multi ani!pt Lara.Ce mai fac,fetele?te-am sunat sapt asta,dar nu ai raspuns.Am vazut pozele de la mare ,superbe micutele[olala][olala]! Flavia,La multi ani!un concediu fantastic![pup] Liana,e minunata mica oltencutza[olala][olala],sa va traiasca !va doresc drum bun si sa mai dai pe la noi,(chiar daca pleci din Austria) sa ne dai noutati despre mica printzesa ,[pup] pupici [pup][pup] Gina si Thomas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liana, multumim! drum bun spre casa si o printesa cumintica! Gina, sa stii ca am vazut apelul tau, dar m-am luat cu altele si am uitat sa-ti dau mesaj. Noi suntem bine, nimic deosebit, gradi, iesit prin parc ... ne pregatim de o noua mini vacanta la mare. Sper sa fim bine, ca Lara stranuta de zor de dim. o saptamana frumoasa Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare tuturor, cui mai citeste pe aici Gabriela (Babee), Adinag, Violeta ce mai faceti? serviciu, copii? planuri de vacanta? noutati ceva ... Flavia, cum a fost in vacanta in Turcia? Noi ne-am intors luni de la mare, insa de data asta n-am mai fost asa incantata ca acum o luna: mult mai cald, galagie, erau f multi copilasi care tropaiau pe scari, tipau, se jucau - f. fain pt Lara, insa nu mai putea Annika sa doarma. De caini nu mai zic - haite intregi latratoare - desi astia m-au deranjat si acum o luna. Insa apa a fost f. calda si buna pt copii, Annika m-a uimit cat de curajoasa a fost, intra fara frica, nici nu se uita daca e cineva langa ea. Fetelor le-a prins tare bine - s-au balacit, s-au jucat in nisip - f. frumos Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, David Constantin![s][s] Sa cresti mare, sanatos si voios! Adriana, asa este in sezon, s-a dus cu linistea..... De aceea am mers si noi inainte de a se termina scoala, in ultimele zile am vazut ca au venit o gramada de familii cu copii de scoala si era intr-adevar mult mai multa galagie. Mai vrem sa tragem o fuga undeva in septembrie, inca nu stim unde... La noi a fost foarte bine, Bianca a fost incintata, si-a mai pierdut din frica de apa, in ultima zi chiar a fost foarte curajoasa. Va pun si o poza cu ea: [url="http://i146.photobucket.com/albums/r252/flaflobia/Turcia175.jpg"]La mare[/url]. Restul fetelor, ce mai ziceti, vad ca e cam liniste pe aici.... Adinag, cum e cu inundatiile pe la voi ca ma ingrozesc cind citesc ziarul. Sper ca nu ati fost si voi afectati! Pupici[pup] "As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes Flavia si Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

savarina uite [url="www.wien.ro"]aici[/url] un site care te poate ajuta. Flavia este f frumoasa poza, dar mai vrem [olala]. Adriana ma bucur tare mult pt fetitze ca le-a fost bine la mare, un pup mare pentru ele, si rabdare multa pt tine.(si pt mine :)) Sa aveti un week-end cu soare si liniste [pup][flo] silvia mamy de Mihaita (07.02.2004) si Mariuta (03.04.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Uite ca ma intorc la voi... S-ar putea ca din toamna sa venim tot familionul in Viena, sa stam un an (sotul - detasat de la serviciu). Si fara a fi sigura ca vom veni, am deja niste dileme... Stefan, baiatul meu cel mare (6 ani si 6 luni), este aici inscris deja la scoala, in toamna ar incepe clasa 1. Sotul meu il va inscrie saptamana viitoare la o gradinita in germana, just in case, (au la serviciu gradi), insa o profa univ din Canada ne-a intrebat de ce nu-l dam direct la scoala?? Am mai cerut parerea unei profe univ din Bv si ne-a zis ca ea nu ar face asta cu copiii ei (ca ar fi prea stresant), dar ca mai intreaba si pe altii si-mi spune... Sunt in dilema... Voi ce ati face? Nu stie nicio boaba de germana, eu am avut demult o tentativa de a invata... sotul stie, dar el va fi foarte ocupat... Multumesc. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, trec cam rar pe aici, ca sunt mereu in stres. Flavia, minunata poza! Noi stam bine, nu am avut probleme cu inundatiile, insa peste tot in jurul nostru au fost :( SI s-a resimtit oricum, zilnic ploaie, dar ploaie, nu gluma! Moralul meu e pe masura... Nicoleta, eu in locul tau l-as da la scoala. In primul rand, nu este asa stresanta clasa I aici, se ia totul incetisor. Apoi, toti copiii care au 6 ani impliniti pana in septembrie merg la scoala. Nu merg la 7 ani decat cei care au unele probleme. AI putea intreba daca este o Vorschulklasse in incinta scolii, este ca un fel de clasa pregatitoare. Insa as discuta si cu directoarea scolii, s-ar putea sa fie acolo aproape numai copii care nu intra inca in clasa I avand intr-adevar ceva probleme, fiind mai lenti, sa zic asa. La gradinita va fi cu siguranta mult mai mare decat majoritatea. Grupele aici nu sunt dupa varsta, in general, ci sunt copii de la ca. 2-3 ani pana la maxim 6. Nu stiu, ganditi-va bine. Pe de alta parte, daca este sigur doar un an poate e mai bine totusi la gradi! Off, e greu, si cred ca mai mult te-am derutat, dar ia in consideratie si ora tarzie, te rog [pup] Va pup pe toate si sper sa mai intru curand, dar nu stiu cand, ca plecam si in concediu (mini, dar na...) Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...