Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu intarziere La multi ani, David Constantin! Violeta, ai baietel mare! multa sanatate si bucurii! Nicoleta, si eu l-as da tot la scoala. E prea mare pt. gradinita. Copiii prind repede limba, clar o sa fie mai greu la inceput, insa si la gradi o sa fie aceasi prob. cu limba Flavia, mai tu ne pui mereu numai o poza!! Frumos ca v-ati distrat - poate mergeti in Canare in sept. - acolo mi-ar placea mie[:)] Silvia, plecati si voi in concediu? Distractie placuta! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Imi puteti spune, pe scurt, ce fac in clasa 1 copiii? Ce invata? Ca daca nu este prea stresant, noi l-am da la scoala, ca la intoarcere sa poata merge direct in clasa a doua... sper si sa mai gasim locuri la scoala in Viena! Evident, inca nu ne-am hotarat... dar merita sa aflam cat mai multe inainte de a o face! Marti sotul meu va merge si la o scoala din apropierea serviciului lui, sa intrebe daca mai sunt locuri, daca au mai fost cazuri, cum s-au descurcat copiii... Ma gendesc si la varianta cu o scoala particulara in engleza... Desi engleza o poate invata si in alt context, se zice ca se invata mai usor [:-@]... Daca reuseste sa invete germana de la native speakers ar fi mai castigat, cred... V-am ametit? Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia si Adriana,multumim pt urari!Si noi va dorim numai bine si sanatate! Noi suntem bine,ne cam chinuie caldura dar in rest bine! va pupam si sper sa reusesc sa scriu mai des! Violeta mamica de DAVID(9.7.2008), ALESSANDRA(26.7.2006),MAIRA (14.10.2004)si STEFAN(3.5.1998) Dragostea este indelung rabdatoare,este plina de bunatate,dragostea nu se lauda,nu se umfla de mandrie,nu se poarta necuviincios,nu cauta folosul sau,nu se manie,nu se gandeste la rau,nu se bucura de nelegiuire,ci se bucura de adevar,acopera totul,crede totul,nadajduieste totul,sufere totul. 1Corinteni 13:4-7
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hallo! indraznesc la voi cu o rugaminte. avem aici o campanie http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932. dorinta mea este sa ne ajutati, daca doriti , sa facem cunoscuta campania. va multumesc anticipat![asia][asia] [batetoba][batetoba][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133428"]Bazar pt Mihaita[/url][comoara] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Am revenit si noi aseara din concediu, si simtim deja ca parca s-a dus prea repede. Am fost in prima tura o saptamana in Croatia si apoi vreo 5 zile in Tirol sa ne racorim. Raducu a fost foarte fericit ca in Croatia a avut companie de joaca un alt baietel putin mai mare al unor prieteni din Bucuresti, iar in Tirol am incercat sa ii umplem timpul si am vazut intr-adevar atit de multe lucuri frumoase si interesante. Tare mult iubim tara asta [olala] Si ne indragostim si mai si in fiecare an [:)] Violeta nu am fost pe faza dar iti transmit si eu, cu intarziere, LA MULTI ANI pentru David, cu multa sanatate si noroc! [pup] Sper ca sunteti bine cu toate si poate mai dati o tura pe aici, din cand in cand [pup] [url="http://s299.photobucket.com/albums/mm296/danateu/Iunie%202009/?action=view¤t=IMG_0527.jpg"]Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan [/url] [url="http://s596.photobucket.com/albums/tt48/tudors-painting/Acryl%20paint/"]Hobby[/url] ************************************** [url="http://www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU"] "If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and make a Change"[/url] "Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ma bucur ca v-ati relaxat in concediu! Si noi abia asteptam abia asteptam vacanta in Grecia - abia in sept. insa. Aici in Buc. e o caldura mama-mama 38-40 grade[bang] - un motiv in plus sa visez la briza marii Azi am facut un tur lung lung al Herastraului. Era asa cald afara, insa a fost draguta plimbare - am ajuns la Balonul Copiilor, afara instalat si chiar a fost frumos, am mers pe malul lacului - daca n-ar fi caldura asta ... am fi mers mai sprinten Gina, scuze, am vazut prea tarziu apelul tau. eram cu Annika in pat. voi ce mai faceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta
Salut. Imi puteti spune, pe scurt, ce fac in clasa 1 copiii? Ce invata? Ca daca nu este prea stresant, noi l-am da la scoala, ca la intoarcere sa poata merge direct in clasa a doua... sper si sa mai gasim locuri la scoala in Viena! Evident, inca nu ne-am hotarat... dar merita sa aflam cat mai multe inainte de a o face! Marti sotul meu va merge si la o scoala din apropierea serviciului lui, sa intrebe daca mai sunt locuri, daca au mai fost cazuri, cum s-au descurcat copiii... Ma gendesc si la varianta cu o scoala particulara in engleza... Desi engleza o poate invata si in alt context, se zice ca se invata mai usor [:-@]... Daca reuseste sa invete germana de la native speakers ar fi mai castigat, cred... V-am ametit? Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Nicoleta, fetita mea anul asta incepe scoala, deci nu pot sa-ti zic asa exact. DIn ce am vazut, este chiar un ritm tare lent si placut in primele clase. In clasa I ce sa invete, bastonase, liniute, candva incep cu litere, dar incet de tot, cred ca dureaza cam tot anul procesul. Literele parca tin minte ca se invata foarte lent. Invata cifrele, adunare, scadere. Am o amica invatatoare, dar e plecata in concediu, tine-ne la curent ce faci si daca iti mai trebuie amanunte o pot intreba, nu stiu exact inca la ce data se intoarce. Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Allessa - sa cresti mare sanatoasa si sa-ti dea Doamne Doamne mult noroc si multe impliniri alaturi de fratiori si de parinti. Violeta sa-ti traiasca fetitele si baietii, multa liniste si tot ce va doriti [pup][flo]. [s]Rebecca(pt maine) - tot binele din lume, multa dragoste si sanatate. Gabi sa-ti traiasca copilasii, multa liniste si impliniri sa va dea DD.[pup][flo] silvia mamy de Mihaita (07.02.2004) si Mariuta (03.04.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...