Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc foarte mult fetelor si va [pup] pe toate, pe toate, pe toate ! Beta de azi e de control, ca cine stie ce minune ne-o fi rezervat Dumnezeu [:D] Dar nu voi fi trista daca este un rezultat negativ. Am primit ieri rezultatul spermogramei sotului care este incredibil de bun, asa ca am mari sperante ca vom fi parinti in viitoarul apropiat! Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA multumesc mult pt sfaturi o sa tin cont de ele [flo] Imi puteti spune mai mult despre FIV la Dr.Kovacs? - ma refer la ce analize sunt necesare, daca sunt valabile cele facute in Romania, daca trebuie mers intai la o consultatie? cum imi pot face programare telefonic sau mail? mersi si scuze ca va "bombardez" cu atatea intrebari[flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari, fetelor! Dar sa nu vorbim de nastere momentan[:D], mai trebuie sa stam vreo cateva sapt la caldurica...Obligatoriu! Sufletel 80, da am luat metformin din prima zi de stimulare, primele 5 zile cate 1 pastila/zi, apoi am continuat cu 2 pastile/zi. am mers asa pana in sapt 8 de sarcina cand am redus la 1/zi si in sapt 9 am oprit. Am facut inainte testul de rezistenta la glucoza...A iesit bine, de aceea mi-a dat metformin doar cand am inceput stimularea. Am vazut ca ati vorbit de estrofem. Si eu am luat dupa Et pana prin sapt 5-6 de sarcina, nu mai stiu exact. La multi ani Elenelor si COnstantinilor![flo] zapp [gravi] 30+[baietel] si [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sufletel 80, diagnosticul meu a fost initial "ovare micropolichistice", dar ulterior medicii din Ungaria l-au schimbat in PCOS. Nu mi s-a cerut testarea testosteronului in Ungaria, dar l-am testat in Romania in perioada de inseminari. Initial a fost usor peste limita, dar l-am adus la limita cu AC (desi nu era cea mai buna solutie, avand in vedere ca am mutatia fact 5 leiden pozitiv heterozigot si mutatiile genei MTHFR pozitiv heterozigot). Nu stiu daca a fost chiar preventiv metforminul pe care mi l-a dat Kovacs, cert e ca raspunsul la stimulare a fost excelent cu doze de hormoni destul de mici. Este destul de greu sa se faca diferenta intre ovare micropolichistice si PCOS... La celelalte fiv-uri nu am luat metformin....La cel "castigator" nu am facut hiperstimulare (desi la PCOS asta e cel mai mare risc), n-am avut nici cea mai vaga durere de burta cu o recolta de 14 ovocite. Daca vrei sa ma mai intrebi ceva, eu sint aici...Nu plec din pat toata ziua :) zapp [gravi] 30+[baietel] si [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...