Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata afurisita !


Recommended Posts

Sunt tot mai suparata pe viata asta ! Parca de o vreme incoace numai de femei inselate aud...[bang] . Cu cateva zile in urma kores imi scrie pe PM despre problema ei si efectiv m-a durut inima cand am citit ce-mi scria. Azi, o sun pe o prietena sa o intreb ce mai face dupa ce cu cateva zile in urma imi zicea sotul meu ca a fost la ea acasa si se vedea pe fata ei ca plansese, era tare suparata. Dupa voce mi-am dat seama ca nu e ceva in regula cu ea... Ma roaga insistent sa ma duc la ea sa ne povestim. Si ce credeti ca vrea sa-mi zica ?! Ca cel cu care sta de aproape 13 ani o insala...Auzisem eu ca au ceva probleme dar nu le-am dat crezare mai ales ca ea sustinea ca se inteleg foarte bine si ca nu-i pare rau ca s-a cuplat cu el ( intre ei fiind o diferenta de 22 ani ). Pe scurt, povestea lor. Ea, fetita naiva, avea 18 ani, cred, atunci cand l-a cunoscut, el barbat matur cu 3 copii la activ si inca insurat pt. ca fosta, si in acelasi timp actuala nevasta nu vrea sa divorteze ca sa-l tina incurcat, dupa cum marturisise ea insasi. Ea pleaca de acasa ( mai bine zis fuge fara sa-i spuna maica-sii care-i treaba, provine dintr-o familie de oameni simpli, maica-sa e la a doua casatorie, nu avea prietena mea viata prea buna acolo si probabil asta a impins-o sa faca gestul asta atat de precipitat ...). Se muta cu el si stau impreuna cum v-am zis de aproape 13 ani, timp in care el are cateva tentative de divort fara succes insa, desi exa locuieste in alt oras, la cateva sute de km...Ea, adik prietena mea isi doreste foarte mult un copil. El, nu si nu, ca ce zice lumea. O convinge sa faca doua avorturi. Ea e de-o harnicie iesita din comun, are o gradina ( locuiesc la casa )care arata impecabil, nu vezi fir de buruiana in ea, sparge lemne, gateste, ce mai, femeie de casa ! De mentionat ca unul dintre fiii lui ( are la vreo 30 de ani ) locuieste cu ei. Ea ii face de mancare si ii gateste si ii spala si aluia. O vreme n-au avut nici unul din ei serviciu si s-au inteles la fel de bine. Dar, iacata ca domnul nostru isi gaseste un serviciu bine platit ( cam 1800 RON /luna ) desi foarte solicitant, de dimineata pana seara, inclusiv sambata si uneori si diminica si hop se schimba radical. O insala. Cu una cu 3 copii, fugita de la husbandul ei legal... Si biata mea prietena sufera ingrozitor... Cum as putea eu s-o consolez, ce-as putea sa-i spun in conditiile in care 1.acasa la maica-sa stiu ca nu s-ar mai intoarce in veci, si de rusine si pt. ca acolo nu e de trait, 2. are un salariu mizerabil ( si-a gasit si ea serviciu )daca pleaca de la el, unde sa mearga, din ce sa traiasca ?! Cum e posibil sa-i faci unui om asa ceva ? Sa te lepezi de el ca de o carpa atunci cand tie ti-a venit chef de zburdat pe campii ? Cum ? Mamica de nazdravan Rares [bonjovi] si [bb] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of...ca tare multe se mai intampla in ziua de azi.Si cand se intampla incepi sa te intrebi : De ce mie ??? Acelasi lucru l-am facut si eu cand am ajuns in casa lui.Am facut curatenie bec.Era dezastru ! Harnica rau a mai fost fosta lui prietena.A maturat gunoiul si l-a ascuns dupa usa,cum e vorba ! Nici nu-mi venea sa cred ca exista asa femei mizerabile,care sa-si tina casa in dezastrul ala. Si uite ca a venit fraiera de mine si a inceput sa puna la rand un apartament de 5 camere,cu bai,balcoane ! L-am facut luna si am inceput sa ma ocup de "domn".De cand ma stie a trait ca un rege.Mancat,spalat,calcat. Patul-pat ! Nu cred sa-i fi lipsit ceva.Poate raul de dinainte,dezordinea din casa,mancarea proasta,sau deloc..etc... Si pan` la urma,aia care e iubita mai putin sunt tot eu.Aia care cred ca este insealata sunt tot eu. Am ajuns la concluzia ca : Cu cat faci mai putine pt un barbat,cu atat face mai multe pt tine ! Barbatul se obisnuieste repede cu binele si uita in doua zile sa-l mai aprecieze. Iar noi,uitam de propria noastra viata si ne axam pe ei. Nu fac aia ca nu-i convine lui,nu merg acolo ca se supara el ..etc Dar la noi,cand ne mai gandim ???? Chinuindu-ne zilnic sa fim femeia perfecta,uitam ca,nu avem langa noi un barbat perfect,deci ...nu avem de ce sa ne rupem oasele pt el ! Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casa curata, macarea buna etc.....este pt amandoi....nu doar pt el. Ceea ce faceti sa fie pt binele comun, bine pt care trebuie sa munceasca si sa lupte atat ea ca si el. Anca ai dreptate nu trebuie sa iti axezi viata pe EL...el sa pape bine, sa fie calcat si spalat, rasfatat...impreuna trebuie sa va doriti un NOI pt care sa munciti cot la cot ca sa va fie bine!!! Andreea si BB Andrea (26.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

faci curatenie, mincare, spalat, gatit etc ca garantie ca dl. o duce bine si nu te inseala?! Si daca le faci pe astea, ce motiv ar putea sa aiba, nu? La asta se reduce valoarea unei femei?!!! Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-i acuz pe ei! cine te obliga sa fi menajera lui, cine te obliga sa uiti de tine ca sa-l "slugaresti" pe el?? cine te obliga sa n-ai o viata personala, sa n-ai o independenta, o siguranta a zilei de maine?? promisiunile lui?? traim intr-o lume haotica, ce ai azi maine poate dispare, cel mai bun prieten te loveste pe la spate si tu, TU cum poti sa-ti irosesti viata incercand sa multumesti pe cineva??? eu recunosc; nu sunt o gospodina, nu sunt bucatareasa; dar muncesc si platesc/platim pe cineva sa ne ajute la toate astea (mai putin gatitul unde-i sotul expert; si cand n-are chef, e f buna o iesire la restaurant ca doar dupa munca prinde bine o relaxare); sotul ma admira pt ce fac, pt ambitia mea nu pt sarmalele facute la sarbatori si sunt si pisaloaga insa tot nu mi-e teama ca al meu sot da iama in targ mai ales ca toata sapt e singurel acasa; si e sarmant, destept, canta minunat si lucreaza cu oameni, are posibilitati garla dar... nu o face chiar daca stie ca n-are mancare calda si el face cafeaua dimineata in weekend; insa stie ca are o sotie cool, desteapta si modesta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de prietena ta sincer, dar din povestea ta pe mine ma si mira cum au stat 13 ani impreuna.Era de asteptat ca tipul daca se satura isi i-a talpasitza , asta este genul stie e o vorba... bine faci bine gasesti, prietena nu prea a facut deci roata se intoarce. Acum eu ma intreb problema ei care este ca nu are din ce sa traiasca si atunci tot inghite mizeriile pe care le face domnul cu care nici macar nu e casatorita. Eu daca as fi prietena adevarata primul sfat l-as da sa fuga cat poate de repede sa incerce sa-si refaca viatza pt ca in situatia in care este acum nu prea are viitor . ps daca ti casa curata si mancarea pe aragaz nu ai nici o garantie ca sotul nu te inseala,curatenia si mancarea sunt activitati de familie asa ca trebuiesc facute impreuna. Daca sotul vrea menajera trebuie sa plateasca pt una! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca un barbat sta linga o femeie pentru felul cum gateste sau cum sterge praful, daca ar fi asa i-ar iesii mai ieftin o menajera,care ar face lucrurile fara drept de replica,asa cum vrea domnul. ca multe femei care credeau ca trebuie sa-si astepte sotul cu mincarica calda pina avea el degind sa vina de la vre-o bauta ,au ajuns sa regrete ,este f adevarat . a face , sau a nu face ,mincare sau curatenie nu cred ca trebuie sa fie un plus sau un minus intr-o relatie. i-mi place sa gatesc dar prefer sa fie un hoby nu o obligatie,la fel de bine se poate minca afara ,fara sa se oboseasca nimeni,si chiar nu mi-ar place sa stiu ca sotul meu apreciaza mai mult bucataria mea decit pe mine. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
oana,marele tau merit este ca ai dat peste cineva ca el. Nu conteaza cum esti tu,daca el nu te intelege. Daca dadeai peste unu care nu te aprecia pt ceea ce faci,atunci care mai era fericirea? Never say never !
Nu "dai" peste cineva, iti alegi cu cine stai. Si nu trebuie sa te aprecieze "pentru ceea ce faci" (pentru el) ci sa te iubeasca pentru ceea ce esti - e o mare diferentza. Asa 99% dintre femei sint capabile sa spele si sa calce, de ce ar sta tocmai cu tine? Din "recunostintza"? Daca doar asta ar simti pt. mine, n-as sta eu cu el in cazul asta.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...