Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandinavii... se intoarce (8)


Recommended Posts

Rayou, copilasul deocamdata a avut foarte putine accidente de caca si pishu in interiorul locuintei, asta in principal datorita faptului ca stam toti cu ochii pe el ca pe butelie, si in momentul cand incepe sa miroase pe jos ca sa-si caute loc, il insfacam si tuleo cu el afara :-) Cand faca afara il laudam si ne bucuram de zici ca am castigat o Dacie la loterie, bine ca se petrece chestia asta in spatele casei si nu ne vede nimeni ca daca ne-ar vedea cunoscutii in ce hal am ajuns ar rade de noi Cand doarme il tinem intr-o cusca mica, pentru ca asa e recomandat. Ei sunt animale de turma (pack animals) si descendenti din lupi, care lupi din maimutza, dupa cum ne-a invatat nenea Darwin. Ca atare ei, cainii, ca si stramosii lor lupii, se adapostesc in vizuini, unde se feresc de animalele de prada. Cat sunt in vizuina (in cazul nostru mica cusca cumparata de la 'pet store', ca vizuina adevarata nu avem in planul locuintei), nu fac nici pipi nici caca, din instinct transmis de la strabunicul lupu'. Chestie care ne usureaza noua viata enorm de mult :-) Asa ca dumnealui sta cam 16-18 ore in cusca, cat doarme (si nu se pisha), si in rest in bratele noastre, de obicei. Are niste jucarele pe care le rontaie, mai mananca, mai un pipi/caca, mai un somn, si uite asta e viata lui. Si a noastra :-) Adela, ti-a scapat stirea, vezi ca ti-am dat PM. Happy belated b-day to Tata lu' Toma, si happy communion to copila lui Niels. Speed, si tie pescuit placut si sportiv, si multe multe aniversari fericite si sa fiti sanatosi si sa va iubiti, la pescuit sau nu. sper ca n-am omis nici o sarbatoare din poienitza. narancea, care va sa zica v-ati pus pe sarmale 'a la crudite'! cum faceti, luati o foaie de varza si o umpleti cu un carnacior afumat ca sa obtineti sarmala 'raw' ? Io glumesc, dar felicitari de initiativa. Cred ca ai facut un ten ca un popou de bebe mic de la dieta asta...let us know! [:)][:)][pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

trec si io in viteza sa salut lumea scandinava, fii ratacitori reintorsi din stepa, noii veniti, vechii cititori si proaspetele patrupede scandinave (cum il cheama bre pe catel??) mentiune speciala pt liris mamica*2: felicitari! si bun venit fetitoiului! Nu pot sa zic multe ca sunt la birou si trebe sa plec sa o recuperez pe primata de la scoala. Iar acasa nu mai avem internet fiindca s-a farâmat cutia care-l producea [:D] Asa ca suntem ca in anii 90, cu 7 canale de tv si niste carti. ceea ce, constat io acu, nu e chiar rau:) Vrusei insa sa va anunt ca maine incepe cannes, ma gandii la filmu noir ("marron"?) a lu itsme, merita poate o vizionare acilea la juriu [:D] vere nn, vaz ca te apucasi de mancat ierburi, asta e bine da' sa nu-mi spui ca te lasasi si de [alcool]? Altfel nu am nimic interesant de povestit, doar ca fuseram cateva zile la o "cousinade" (="verisoriada" pentru ne-francofoni) in Tara Bascilor. sunt la mare moda cousinadele astea p'aci, un fel de arbore genealogic pe viu. Se intampla cand ii trazneste unuia ideea sa adune intr-un loc toata suflarea descendentei provenita de la unii dintre strabunicii lui, asa ca de obicei se aduna acolo vreo 5 generatii, pe putin 100 de persoane. Printre astia se nimeri de data asta sa fie si conjointu. A fost interesant si instructiv, plus ca descoperiram o regiune pitoreasca, cam cum o sa fie maramuresu peste vreo 200 de ani. iete [url="http://s13.photobucket.com/albums/a270/xzocco2/45%20Alexandra%20mai%202009%20Pays%20Basque/?start=all"]poze [/url]pentru cine are chef sa se plimbe p'acolo mai viu io
[url="http://alexandra1305.blogspot.com"]"Asta e ceva asa, nemaipomenit" [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe, doruletz, cine stie ce valori ascunse zac nedescoperite in veceul din subsol, poate o prezentare la Cannes ar fi in regula :-) sunt sigura ca filmuletul meu 'noir' sau 'maron' ar fi demn de "un certain regard' [8D] pe catelus il cheama Iggy (ai PM) narancea, sper ca atunci cand zici ca nu mai bei te referi doar la tuica fiarta, ca altfel bauturile de orice fel (inclusiv vinul) se inscriu la capitolul cruditati, cel putin 'in my books' :-) drum bun la Romania, saruta pamantul patriei si pentru noi![pk] rayou, te-au doborat lucrarile din constructii? ia ma povesteste-ne ce mai face d-ra Bubu ca mie mi-e dor de ispravile ei... arborica, bine ai revenit! [pup] v-am salutat,[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la popor scandinav! Nici nu mai stiku de cand n-am scris , rusinica, daca n-am facut-o, mai urez odata pe LIl si tata de Toma, va pup si mi-e f dor de voi:) Faza tare e ca acuma de ne-am intalni la munte am avea si unde sa facem grataru cela[:D] Eu am fost in Dobrogea de sud...sunt inca acolo sufleteste. cateva poze: http://www.flickr.com/photos/degetica/sets/72157618096141388/ mai am, da nu m-am uitat bine pe ele. fantastica lume e acolo.... catdespre dieta Raw, daca n-as alapta m-ar tenta f f tare macar pt cateva luni. Chestia e ca e bine sa urmeze unei asa zise dezintoxicari (din aia cu Oshawa, orez cu grau), ori asta dauneaza la bebe., Care BTW, e ditai flacaul, ieri a cantat perfect iepuras dragalas! fara cuvinte, ca nu stie vorbi:D, da am ramas pilaf, sor'sa nu putea la varsta aia asa ceva. ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...