Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Salutare tuturor, Ma pregatesc de drum, si destinatia este Sudan - Khartoum. Stiu ca este putin probabil sa intalnesc acolo romani, insa incerc. Sunt o persoana sociabila. In Romania am destul de multi prieteni, si rar refuz o invtatie la cafea cu un bun prieten. Mi-ar face placere sa fac acelasi lucru, din cand in cand si in Khartoum. Poate este cineva acolo cu care pot schimba cateva vorbe in romana, mi-ar face mare placere. Sau poate stiti romani care traiesc acolo. Multumesc pentru toate raspunsurile. O zi excelenta!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eliaheri, nu-i o idee rea sa ceri informatii de la ambasada de acolo. Mai ales daca e o comunitate mica de romani, cum probabil este, sunt sanse mari ca personalul de la ambasada sa-i cunoasca pe majoritatea. Eu am procedat asa la un moment dat cand m-am aflat intr-o tara cu o comunitate mica de romani (nu Sudan), am sunat la ambasada si i-am intrebat daca ma pot ajuta sa cunosc alti romani. Si m-au ajutat [:D] Succes! Si poate ne povestesti de pe acolo cand ajungi. Cat timp vei sta? Ce vei face acolo? Cum ai ales locatia? Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lai, ce bine ca ai intrat tu, intrasem doar sa o incurajez, sa ii zic ca o sa fie bine, ca o sa gaseasca cu ajutorul consulatului sau al ambasadei si alti romani si sa o intreb cum de o trimite viata in Sudan? acu m-ai facut curioasa si am sa gugalesc Sudanul[flo] Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, Multumesc pentru raspunsuri. O sa am grija. Eu o sa stau in Khartoum, care este la 3'000 km de Darfur. M-am interesant si se are ca riscurile sunt scazute in capitala, ceea ce nu este cazul in Darfur. Insa in principiu nu o sa calatoresc si in Darfur, decat daca la un moment dat postul o sa mi-o ceara. Insa o sa stau in Khartoum. Sunt obligata sa fac multe vaccinuri, febra galbena si altele la fel de sexy :) Asta simt ca trebuie sa fac, cu toata fiinta mea. Altfel o sa regret pe la 50 de ani, pentru ca nu am indraznit sa imi traiesc visele. Lucrez de aproape 10 ani in umanitar, ma pasioneaza foarte mult. Stiu ca in Sudan o sa vad umanitarismul adevarat, si asta vreau sa experimentez. Mii de multumiri!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eliaheri, stiu ca vaccinurile trebuie facute cu o anumita perioada de timp inainte de plecare, ca altfel e jale (prietena mea canadianca merge des in Malawi, la familia sotului) Te rog, fii atenta, tocmai s-a intors o nurse luata prizonier in zona (canadianca) si se pare ca i-au cam taiat cheful de misiuni umanitare in zona. Fii atenta si ai grija de tine, mai intra din cand in cand sa ne dai de veste ca esti bine, ok? Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eliaheri si eu te rog sa fii atenta si sa te mai gandesti inca o data. Tara aia e pe un butoi de pulbere, tocmai ce l-au condamnat pe presedinte(sau ce o fi) Tribunalul international pentru crime de razboi. Si pentru po****tie orice alb e vinovat, pentru ca ei il spijina pe criminalul ala. Eu te-as dori sa regreti toata viata ca nu ai plecat, dar sa ramai in viata pana la 50 de ani( si mai mult). Toate marile organisme umanitare isi retrag personalul din zona pentru ca nu mai sunt acceptate si nu mai pot activa..... Sincer , nu am scris la inceput , pentru ca am crezut ca e o gluma. Dar se pare e o poveste adevarata. Poate organizatia umanitara care te trimite se va destepta in ultimul ceas si o sa opreasca asa o misiune periculoasa. Exista atatea locuri in lume unde se poate face acelasi job unde nu e asa de periculos..... Stiu ce vorbesc, pentru ca tocmai am facut o cercetare bibliografica pentru un cercetator pe tema asta si mi-am aruncat si eu ochii putin pe ce gaseam.... Multa bafta... Mihaela
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru mesaje, O sa plec cu cineva care a facut multe misiuni umanitare, in zonele de foc, Afganistan, Fasia Gaza, Uganda. Asa ca, nu mer de capul meu. O sa am un bun aparator. Este adevarat ca am fost de multe ori inconstienta in viata mea, insa, nu am regretat nici un moment. O sa imi fac probabil un blog, unde o sa scriu impresii cat de des posibil. O sa il pun la acest subiect ca sa stiti ca sunt ok. Si sigur o sa fiu ok. :):) Multumesc mult pentru ganduri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...