Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti / 2010


Recommended Posts

Bonjurel dragi mamici [flo] si eu sunt o mamica care si-a adus minunea pe lume la Giulesti -17oct2010 cu Dr Cristescu. Mie dr mi s-a parut inainte de dr, om, profesionist si o pers care stie sa te scoata din emotiile momentului. Eu pot spune ca am avut ocazia sa am langa mine vro 4medici rezidenti, 3-4 asistente + 2 medici...asta pt ca m-am incapatanat sa nasc natural desi la 1.55 ai mei si la mijlocelul meu de vispe (de atunci..ca acum...) ei si pt k toti nu credeau ca voi ajunge sa nasc natura ci in final voi aj la cezariana am avut ocazia sa-i am alaturi. Pesonalul de la nasteri...niste oameni extraordinari si f f bine pregatiti. Eu m-am internat dim la 9 si seara la 7.15 am nascut in cond in care membranele mi s-au rupt la 17. Asta a fost la nastere, la salon....ziceai deja ca esti in alta lume....asistenta de pe tura n-a trecut toata noapte prin salon...dei puteai sa mori si sa invii de enspe ori. Personalul de la bb-ei...extrem de inuman. Eu una am avut si altercatii cu una d acolo...pt k au pretentia (sunt la primul copil) sa stii u tot ce trebuie facut...si mai mult decat atat se asteapta ca, copilul sa fie alaptat desi ei erau ghiftuiti cu lapte praf sau glucoza inainte...trist...abia asteptam sa plec de acolo...ba m mult pe mine m-au speriat ingrozitor cand mi-au spus ca am canalel infundate si nu voi putea niciodata s-mi alaptez copilul...ba chiar sa va dau un ex. pt k deja aveam lapte pt bb (el nu manca pt era indesat cu lapte praf inainte desi ajungeam intotdeauna inainte cu 10-15min fata d h de alaptare tocmai k sa nu le mai las sa ii dea sa manance ele sa incerc sa-l alaptez) le-am rugat sa-mi dea voie s fol pompa de san (sunt obligate sa te lase) dupa mutre si mutre m-au lasat insa mi-au spus de la bun inceput k ce iese din san nu va aj la copil...desi stiti cat de imp sunt si alea cateva picaturi....in fine...dupa ce am resuit sa scot ceva..le-am indesat in buzunar 10lei...si surpriza laptele a aj la copil. Concluzia o trageti voi :(...Oricum nu erau in stare sa arate nimc unei mamici novice. Neonatologul...f ok.. Dr Nanea..mi s-a parut un medic f bun si care statea si explica fiecarei in parte si pe intelesul fiecareia. Cam atat va pot spune despre Giulesti....concluzia mea: chiar daca nu va puteti alapta copii si plecati acasa cu ei asa (eu una asa am procedat) plecati. Eu habar n-aveam cum sa-mi tin copilul cand am plecat da pai sa-i dau sa manance si imediat ce am iesit din spital a inceput sa sughite, am parcat masina si am incercat disperata sa-i dau sa manance si am si reusit. Deci nu va speriati dk nu va ies toate acolo...acasa, in intimitatea vostra si confortul caminului vostru o sa va reuseasca toate, va asigur. Va doresc o sarcina usoara/nstere usoara si sa va bucurati de tot ce va oferii bebeii vostri. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 106
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi spuneti si mie, va rog, cum ati ajuns la medicul Ciprian Cristescu? Si in cat timp ati reusit sa va programati si unde? multumesc. ________________ Traiesc in [url="http://gabi-o.blogspot.com/2010/08/bun-venit.html"]Orasul Alandala[/url] [url="http://avocatbun.blogspot.com/"]Juridic@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc si vad ca parerile sunt impartite..Am nascut in octombrie 2010 la Giulesti-cezariana-iar asistentele de la bebei(altele decat cele de la cei nascuti natural),cat si as.sefa de la lehuze,au fost de nota 10+!!Celei din urma i-am varat 50ron in buzunar,la plecare..cu greu.Cele de la bebei nu au luat 1 leu..Am optat pt rezerva cu plata-50ron/noapte,2 paturi in rezerva,frigider si tv. Nastere usoara si rabdare si determinare pt experienta cu alaptarea.Asta depinde numai de voi.[flo][asia]
Cu doi pui in cuib!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
A mai nascut cineva natural la Giulesti in ultimul an? Cum arata etajul II ? Am inteles ca s-a mai renovat dupa tragedie. Care mai e atmosfera cu personalul? Eu am nascut natural in 2002 si 2005 si sper sa reusesc din nou natural in 2012. Intre 2002 si 2005 a fost o mare schimbare in bine in atitudinea personalului si in faptul ca in 2005 era o masa de nastere noua, am nascut intr-o pozitie semi-ridicata, a fost excelent. Din pacate nu mai am informatii mai noi. Va multumesc anticipat. Lav [gravi] 12s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...