Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitatea Giulesti / 2010


Recommended Posts

Buna dimineata mihaela1984 si burticilor[flo]! Nu,nu mai amerg, ultima vizita a fost pe 20 iulie, urmand ca in per asta ma sune sa-mi spuna exact ce si cum, unde voi merge si la cine. Am 27 saptamani si 2 zile. Atentii...habar n-am, dar stiu sig ca le-am notat pe un post-it pe cele gasite aici in forum. Daca e naturala va fi in jur de 1500lei dar e cezariana prob va aj pe la 2000lei in funct de cum vor evolua luc. Oricum, pt ca esti mai "mare" ca mine te astept aici, cu fapte concrete, daca vei putea. Cum a fost la doppler? O zi buna tuturor![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Niki, Am vazut din mesajele tale ca esti sau erai inscrisa la dr. Celus Tarpan pentru a naste. Vad ca spui ca il vizitai pe dr. la cabinetul SECS. Acolo poate merge oricine, adica nu e un cabinet destinat doar adolescentelor sau studentelor/elevelor? Ca daca poate merge oricine, as merge si eu, ca vad ca o consultatie de gravide este 50 lei, iar la cabinetul de la Gara de Nord, langa IBIS platesc 100 lei. Pe de alta parte, eu voi naste la sfarsitul lui noiembrie. Celus nu mi-a zis ca ma transfera la alt doctor, probabil ca in noiembrie va fi deja intors in tara. Tu spui ca la nastere normala se dau la Giulesti 1500 lei??? La dr Tarpan?? Mi se pare enorm...Noi mamele producem nasterea, dr. e acolo sa asiste. Ai vorbit cu el de epidurala ? Eu nu, dar as dori sa nasc cu epidurala, nu simplu, este de acord cu epidurala ? Mersi de detalii. o zi buna, july [gravired]mami de Alex [bonjovi] si 21+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata July, eu am zis ca merg la SECS, unde este f ok - exista si ecograf. consultul total cu ecografie era cam 70-80 ron. eu din cate am citit mai in urma cu ceva pagini am dedus ca o nastere normala te duce cam pe la max 1500 ron dar in astia 1500 intra atentia medicului, epidurala, moasa , neonatologul si alte mici atentii pe la asistente. cred ca vivela povestea cam ce a dat mai acum 2 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

july, acesta este linkul catre cabinet. Celus este miercurea acolo. dar eu in ultima vreme nu m-am mai dus nici acolo. m-am dus la |Obregia unde este el alocat ca si medic, si nu este cabinet particular... mie mi-a convenit mult mai mult. nu este deloc aglomerat plus ca poti sa stai de vb cat vrei ca nu trebuie sa intre urmatoarea programare. Niki la ecorafie a fost ok eu mi-am facut-o la sanador decebal si adurat cam 40 min. rezultatul ok :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut cu dr Tarpan in 2007. Nu avea tarif si nu-ti cerea nimic. O prietena a nascut in 2009. Idem. Nu cred ca s-a schimbat in vreun fel, dai cat vrei, daca vrei adra_bell si [zana]Eva-Elena (14 nov 2007) [url="http://myeva.wordpress.com/"]about Eva[/url] [url="http://secolulxx.blogspot.com/"]secolul XX la subiectiv[/url] Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

niki, esti foarte darnica [:D]. eu am zis "atentiile" colaterale - adica moasa, asistente, etc...n-am zis de atentia doctorului. am dat eu ca am vrut, nu mi-a cerut nimeni, nu mi s-a sugerat ca ar trebui sa dau... am vrut sa mentionez eu asta ca sa nu se inteleaga altfel, dr. Tarpan e chiar un medic ok - iar eu sunt cusurgioaca de felul meu [:I]. medicii de familie - pt mine si pt copii - i-am schimbat pe banda rulanta cand mi se parea mie ceva in neregula; ginecologul il am de 10 ani, deci chiar e ok. sarcini usoare in continuare [flo]. _________________________________________________ Mami de pui nazdravani, David (2/9/07)[sofer] & Damian(7/6/10)[9cer] Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela, Stiu ca pot sa merg la clinica spitalului Obregia pentru dr. Tarpan, dar e foarte departe de casa mea, eu stau prin Dr. Taberei, iar serviciul e la Piata Unirii, deci nu ma ajuta. Referitor la daca si cat trebuie sa dam la nastere, am mai citit din mesajele fetelor care au nascut cu Celus si toate au zis ca nu pretinde nimic. Eu vroiam sa stiu orientativ daca e cazul sa dau ceva, ca sa am timp sa ma pregatesc, desi sincer, la ce vremuri traim mi-e foarte greu sa ma pregatesc pentru cadouri, atata timp cat nu stiu ce-mi rezerva ziua de maine. Ma voi pregati pentru taxa de dat la anstezist pentru epidurala in caz ca ajung s-o fac, atentii catre asistente si daca e cazul pentru neonatolog. Pentru doctor, dau oricum 100 lei/luna la cabinetul particular, plus ca ma trimite mereu la clinica Alcosan pentru ecografiile mai speciale, unde preturile sunt foarte piperate. Multumesc mult pentru mesajele voastre! july [gravired]mami de Alex [bonjovi] si 21+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut prin cezariana, prietena mea a nascut natural. La nastere depinde, prefera sa se declanseze natural, dar sunt si cazuri in care le provoaca. Cand eram gravida, il puteam suna la orice ora din zi/noapte, ba chiar, o data, pe o caldura infioratoare aveam programare la cabinet, si m-a sunat el sa ma intrebe daca pot sa vin, daca nu ma simt rau pe caldura aia. Stiu ca imi spunea ca, daca eu cred ca mi s-a declansat nasterea sau am orice fel de urma de dureri sa-l sun si la 3 noaptea, deci trebuie sa-l suni tu, sa nu lasi pe cei de la spital. Cu prietena mea a stat aproape tot timpul travaliului, iar la mine a venit in fiecare zi, dupa cezariana, sa vada cum ma simt. Este de acord cu epidurala, dar trebuie vorbit dinainte. Bani i-am dat, multicei e drept, dar am fost foarte multumita, am avut o sarcina cu probleme si as fi putut avea o nastere de cosmar, dar s-a comportat ireprosabil. adra_bell si [zana]Eva-Elena (14 nov 2007) [url="http://myeva.wordpress.com/"]about Eva[/url] [url="http://secolulxx.blogspot.com/"]secolul XX la subiectiv[/url] Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...