Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

V-ati spovedit ?


CameliaBianca

Recommended Posts

De mare exceptie site-ul.Am un singur comentariu: [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] 160. M-am lãcomit la muncã. Am muncit peste puteri, încât poate chiar m-am si îmbolnãvit. [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Unbelievable Din pacate,mama prostilor e mereu gravida...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ira
Io continui sa cred ca site-ul e o satira de 3 lei facuta la misto.
Ira tu esti acum in faza de negatie. Da' las ca trece. sa stii ca si eu am "marcat" la aproape toate punctele [:D] Poruncile sint cat se poate de ortodoxe. Daca mai vrei inca o sursa (daca vrei 3 ca CNN'ul trebuie sa mai rascolesti cu google) poti incerca www.sfaturiortodoxe.ro Uite ca nu ma gasesc pasaju' ala in care se spune despre koroo lui Beyonce ca e lucrarea Satanei *segmentation fault*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s in nici o faza de negatie....cum sa am incredere in anumite fete asa zis bisericesti cand sistemul ortodox made in ro e corupt pana la faza in care daca termini teologia si vrei parohie la oras tre' sa dai 10 mii de coco spaga sau sa fii baiat de popa...nu pe criteriu de competenta...exact ca si cu avocatii din Ro, nu ajungi avocat decat cu spagi peste spagi. Ce legatura are dumnezeu cu ipocritii respectivi ? Io nu vad nici una. [url="http://photobucket.com/albums/a371/scufitarosie4/My%20treasures/"]Mon pays c'est l'hiver[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by yank
De mare exceptie site-ul.Am un singur comentariu: [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] 160. M-am lãcomit la muncã. Am muncit peste puteri, încât poate chiar m-am si îmbolnãvit. [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Unbelievable Din pacate,mama prostilor e mereu gravida...
Ideea este sa fii cumpatat in tot ceea ce faci. Iti dau un alt exemplu: este bine sa faci milostenii, dar daca iei de la gura propriilor tai copii, atunci este pacat fiindca ii smintesti. La fel daca tii post in mod nesocotit si te imbolnavesti. Mandrie... Acum la modul general: spovedania on-line este clar o aiureala, dar avand in vedere ca nu trece macar o singura zi, un singur ceas fara sa pacatuim, eu as spune ca interpretarile se fac si in functie de ceea ce cauta fiecare. Un limbaj de lemn poate contine un adevar mare, un limbaj super elevat poate sa sune a gol. Desigur ca si invers. Asta dincolo sau dincoace de site-ul respectiv. Ati citit Pelerinul roman? Numai bine! anto ...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Buna , am si eu o intrebare in legatura cu spovedania . Te poti spovedi pe tot parcursul anului ,sau numai pe perioada posturilor ?Si o alta intrebare :am citit undeva ,ca pentru a te spovedi ai nevoie de un duhovnic ,si este interzis sa-l schimbi .Cu alte cuvinte ,acel duhovnic ,daca nu este, trebuie cautat si pastrat .Voi aveti duhovnic ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La catolici se recomanda sa te spovedesti de cate ori este nevoie, de cate ori cazi in pacat, si hai sa fim onesti, trece macar o singura zi in care sa nu gandim macar rau despre cineva sau in care sa nu judecam pe cineva? In ceea ce priveste Duhovnicul, nu este o regula. Este bine sa iti alegi un Duhovnic in care ai incredere, cu care sa poti discuta cam tot ce te framanta, dar daca nu ai gasit inca nu face nimic. Te poti spovedi la cine vrei. Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...