Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta *114*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!!!! Dana, sigur te anunt la urmatoarea iesire acolo. E super aproape de tine, mi-e imi place tare mult[pup]. Cat despre gratarit nu mai spun. Iuby al meu iubeste frigaruile[:D], si mie nu prea imi place sa le confectionez[:D]. dar pentru ca nu am fost multi m-am riscat la un rand. Am facut si de porc si de pui. Sper sa-i ajunga pe o perioada lunga de timp. E mai usor o fleica sau piept pe gratar[:D]. Iar vara noi mancam seara aici in parc, asa ca o sa tot ai ocazii. Noi am petrecut 1 iunie, ca porumbeii. Trebuia sa fiu de noapte, dar inainte de a pleca spre servici ma suna Iuby si ma intreaba "ce mai vrea cupilul meu inafara de sampanie diseara?", asa ca am mers pana la servici am facut prezenta si apoi absenta[flo]. Am venit repede repede acasica am mancat bine si am baut sampanie[olala], la lumina lumanarelelor[olala]. Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002) http://community.webshots.com/user/Madamsadamy http://community.webshots.com/user/Madamsadamy100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, dragi mamici! Stiu ca am chiulit cam mult de pe forum [:I], dar am o mare dilema, si stiu ca voi ma puteti ajuta. Intre timp, noi am crescut, bineinteles, adica avem 6 ani jumate, si vroiam sa stiu pe la ce virsta ati dat copiii la scoala, . Adica, nu stiu , daca e mai bine sa o dau din toamna, sau sa asteptam sa implinim 7 ani.Si , de fapt, dilema mea consta in alegerea scolii. Care scoli sunt mai bune, sau ce invatatoare? Stie cineva ceva despre invatatoarele de la Scoala Spectrum? Multumesc mult! Si o zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!! happtmumy - daca promiti ca scrii mai des iti raspundem [pup]...scoala spectrum e particulara -din cate stiu, deci probabilitatea de a avea angajati invatatori de succes este mare, ca si in cazul gradinitelor particulare nu se discuta despre educatori mai buni decat cei din gradi de stat, ci despre disponibilitatea acestora in raport cu numarul de scolari/prescolari... punem in discutie si opinia personala a fiecarui parinte de a interpreta valoarea educatorului/invatatorului, generic dascal, pentru ca fiecare il pliaza pe acesta nevoilor sale si gradului/nivelului de educatie pe care copilul/elevul acestui dascal il otine in timp... refritor la varsta de intrare in institutia scolara, depinde cand implineste 7 ani, in jurul acestei varste este recomandabil sa inceapa perioada de scolarizare (motiv principal: pentru a avea varsta comuna cu ceilalti colegi), plus ca aici se adauga si diferentierea copiilor dpdv intelectual, educational, emotional, posibilitatea de a putea participa activ la cursuri, chestiuni pe care numai tu ca parinte si educatorii de la gradinita le stiti, mai simplu spus...cat de bine se poate acomoda cu cerintele scolare copilul tau? toate cele bune...[flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam slaba activitatea pe aici, slaba rau...unde sunteti? Eu intreb, desii e cam tarziu...vine cineva la Petron Far dupa ora 17.30? Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007) POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07 www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/ "Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspuns, dana. Si eu as fi vrut sa merg la film in seara aceasta, insa am fost pe 1 iunie cu fetita la film, si a fost ingrozitor... nu merge aerul conditionat in Tomis si faci sauna gratuit... Ayla implineste 7 ani in ianuarie, la anul, insa aud multe mamici cu copii in clasa a 3-a - a4-a, ca majoritatea copiilor sunt dati dupa ce implinesc 7 ani(aproape de 8), ca nu "se mai poarta" sa-l dai la 7 ani neimpliniti. Nu cunosc nici una din doamnele invatattoare de la Spectrum, si speram ca poate e o mamica care are copilul acolo si ma poate ajuta si pe mine cu informatii. Am fost zilele trecute si am vizitat-o, si mi-a placut, insa vroiam niste informatii despre doamnele invatatoare. Uff, nu credeam ca o sa fie asa greu sa alegem scoala si invatatoarea in clasaI. Pe de o parte, ma gindesc si ca , un copil care vrea sa invete va invata oriunde si cu orice invatatoare, insa... nu pot sa nu-mi fac griji si sa nu ma agit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...