Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna, dragelor![hopsieu] Iata ca am aparut si noi, in sfarsit, desi v-am tot citit,numai ca mai greu cu scrisul.[:I] Si pentru ca si noi implinim o lunita astazi va invitam pe toate la o felie maaareeee de [url="http://thepublicinterest.freedomblogging.com/files/2009/08/fresh-fruit-tort.jpg"]tort[/url]. Despre noi: suntem f bine si noi (eu si tati in noua formula cu bebe) dar mai ales bebe. Acum vreo zece zile a avut bebe un puseu de crestere cred, ca vreo cateva zile a fost cam marait in timpul zilei si a inceput sa manace muuuuuulllllttt!!! Saptamana viitoare mergem si noi la control la pediatru sa vedem cat am crescut si ce trebuie sa mai facem in continuare (vaccinuri, etc.), mie mi se pare ca a crescut super mult si in inaltime si in greutate, deja am schimbat pampersii ca ne-au ramas mici si niste body-uri la fel. Intre timp l-am mutat in camera lui noaptea, ca pana pe la vreo 3 saptamani am avut un alt patut pliant la noi in camera si dormea acolo cu noi in camera, acum cu interfonul doarme super bine la el in camera, eu il aud, si totul e ok, dorm si eu mai fara grija. Asta noaptea. Ziua de vreo cateva zile copilul meu doarme NUMAI pe burta, desi astia aici interzic, mi-a zis pediatra in mod deosebit sa nu-l las sa doarma pe burta, de cateva zile nu mai vroia sa doarma nicicum ziua. Asa ca am luat patutul pliant de care va ziceam de la noi din dormitor, l-am pus in sufragerie, ca aici imi fac eu treburile, calc, gatesc (ca bucataria e din aia deschisa), aici am pc-ul, tv-ul etc. si deci il pot vedea si doarme cate 4-5 ore legate asa, se scoala, mananca si iar somn. Si trai neneaca pe mine in felul asta!!![pk] L-am urmarit in primele zile si isi intoarce capul singur de pe o parte pe alta fara dificultate, el a inceput sa-si intoarca capul de pe o parte pe alta de la o saptamana (dar tinut in brate) si a inceput sa si-l ridice cate putin pe la vreo 2 saptamani, asa ca nu am nici o teama (desi am avut la inceput oho!!!) ca as putea sa-l gasesc cu fata in jos, desi repet, e tot timpul sub ochii mei. In rest, isi pastreaza obiceiul de copil cuminte, nu are colici, nu pierd noptile cu el, a avut si el vreo 2 nopti pana acum in care m-a tinut treaza vreo 2 ore. Asa ca de-acum daca isi pastreaza bebe obiceiul sper sa fiu mai activa. Cate o [flo] pentru voi toate. Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut voios, grecoaicelor ! va servesc cu o cafea cu gheatza...m-am uitat pe net la meteo si m-am ingrozit de ce temperaturi am vazut [q] Noi ne-am intors ieri de la munte...vai, ce frumos a fost ! Si mare si munte [:)]...mandra mea s-a speriat de mare pt k era rece, cred eu.....dar am luat-o usor, usor si am bagat-o cu piciorusele. S-a dus si dieta mea [q] cu atatea bunataturi... Ne vom reintoarce sapt viitoare si vom sta o luna. Voi cum sunteti ? Vad ca slaba activitate pe aici pe la grecia, ma asteptam sa schimb deja capitolul [:)] Larisa, cum te simti? Ai aceleasi simptome ca la dimitra sau crezi ca e o sarcina diferita ? Cum a fost cu cumnata in vizita? Ce-ti face mica printesa? Theo, felicitari pt un bebe asa cuminte ! [olala] Si a mea a fost si inca mai este cuminte....mi-a dormit toate noptile, n-am avut probleme. Vad ca acum ne cam chinuie un dintisor. Mi-a facut si temperatura, ea care pana acum nu mi-a racit niciodata. Sa speram ca iese repede incisivul asta central de sus si nu ne vom chinui prea mult. Moro, multa bafta la impachetat !. Imi imaginez cum e [alcool], dar macar vei merge in locul la care visezi [:)] Celelalte fete : carma, aldebaran, viky ?? Pe unde sunteti ? Mai scrieti si voi un rand, ceva... [pup] Va urez o zi racoroasa ! [flo] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bunaaaaaaa! se vede ca sunteti in vacanta [8D] fretelor eu sunt bine,burtica cresti,am o sarcina super fata de prima,nu am nimic,ma sint minunat,un pic mai greu cu caldura,plec doar dim si seara de acasa astept sa aflu ce este de astazi intr-o saptamana,si va dau de veste! acum astept o fata care vine acasa sa faca unghile,ca nu mai ajung la picioare,offffffff ERTINA ma bucur ca va simtiti super![pup] pe printesa! fetita mea a plecat cu bunica ei la mare ,si este tare bucuroasa ca mai face mami un bebe,tot timpul ma pupa pe burtica[olala],sper sa tina si dupa nastere dragostea sa nu o apuce gelozia[:)] va pup pe toate fetele[pup][pup][pup] LARISA[mamica]de[zana]DIMITRA(2.02.2007)[gravi]19+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...sunt si eu p-aici[hop]...am ajuns in salonic,maine ne vin si restul lucrurilor...sa vedem unde le bagam...ca-s 2 case-ntr-una de fapt...in rest ne-am apucat de renovari si sper...speeeer pana de Sf Marie sa terminam...am treaba acum...la greu ceea ce e super [:D] numai ca intru mai rarutz... [pup][pup][pup] P.S imi fac insa timp sa va citesc[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARO felicitari!ma bucur ca esti acolo unde iti place,succes la despachetat...iar acum poate sa vina bebe [flo][pup] fetelor eu mor de cald,burtica creste,si merg ca o rata[:)] o zi buna sa aveti!eu in casa cu aer conditionat[q] LARISA[mamica]de[zana]DIMITRA(2.02.2007)[gravi]20+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele mele dragi!!!!![pup][pup][pup] [iartama][iartama][iartama][iartama][iartama][iartama] ca nu am intrat de vreo 100 de ani!!!! dar pana ajunsi innapoi,pana ne-am acomodat,pana ne-am acomodat cu acomodatia [:D]!!!! dar chiar nu stiu ce am patit,tot tin sa scriu si nu mai ajung (MORO stii aia de acolo trebuie sa interzica jocurile alea pe FB)[:D] ca cam multa vreme pierd eu inzadar!!!! vreau sa urez bun venit fetelor nibi niki, asteropipan,cristinass!! cam cu intarziere [flo][flo][flo] da voi pe unde sunteti? mai intrati si pe aici!!!!! si inca nu am felicitat-o pe THEO cu venirea ingerasului ei pe pamant!!! sa-ti creasca mare ,sanatos si voios!!!! si tu mai intra mai zi cum creste baiatul mamei??? [pup][pup][pup] [flo][flo][flo] aldebaran ce mai faceti??? cum baiatul,ce mai face magulita???? ertina [pup] mama si printese ei!!! [asia]ca ai intrebat de noi!!! Mihaela felicitari cu mutarea,ce mult iti doreai sa scapi de insula[pup] si cum a scris Larisa,acum si bebe poate veni [flo][flo][flo][flo] Larisa [pup] ma bucur ca esti bine si ca sarcina decurge fara probleme!!! si eu am avut o sarcina usoara (adica nu am vomat nu am stat non stop la pat etc)dar cu mici probleme si plus ca am avut colestaza de sarcina din cauza careia ultimile saptamani erau ca din iad!!! ce face printesa ta???? e cald e foarte cald si tie cu burtic tre sa-ti fie si mai cald!!! si noi iesim la plimbare numai dupa 6-7 seara!!!! deci noi cand iesim la o cafea demult promisa aici [:D] rusinea mea ca nu am mai intrat sa scriu[:I]!! si nici de BBQ de care am vorbit nu am uitat!!! [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem bine,vacanta in Chisinau a fost o greseala nu a fost necesar sa plec pe asa mult timp,dar inschimb relatia cu sotul s-a imbunatatit enorm!! ca noi din certuri nu am mai iesit de cand bebe a aparut!!!! si dupa asa o despartire lunga suntem ca doi iubitei ce doar s-au cunoscut!!!!! dar de ce spun ca a fost prea mult,este p-u ca bebe s-a imbolnavit foarte tare acolo de 2 ori!!! si sa stau atata timp cu taica-miu intr-o casa e de [bang][help] no more!!! bebe acum e bine sanatos,avem deja 5 lunite,7kg si 68 cm!!! am inceput sa mancam fructe,pana cand doar mar si banana,pe care papa tare greu si chiar cu mofturi offf ce bine era cand numai cu lapte!!!![:D][:D][:D] deja singur se intoarce de pe burta pe spate si innapoi!!![pk] e tare marait si nu stiu de ce!! nu stiu ce sa-i mai fac,nimic nu-l mai multumeste!!!![alcool] vrea atentie non stop!!!! [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mdaaaaaaa e liniste aici!!!! unde sunteti??? am aparut si eu si chiar nimeni???? si eu am asa o pofta de o vorba!!!! si noi mergem in vacanta in august la tara unde socrii au casa printre maslini [olala] si marea e 5 min. cu masina!! e un sat aproape de Pirgo Ilias!!!! v-om lipsi mult timp,plecam pe 2 august si ne intoarcem pe 10 septembrie si acolo nu am net [q]!!! merg sa-mi fac o supa de aia kotopoulo avgolemoni!!! asa pofta mi-a venit[pofta][pofta][pofta][pofta] va astept si pe voi,poate mai apareti pe aici!!!! [pup][pup][pup][pup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele Si eu imi cer scuze ca n-am mai intrat de atata timp, efectiv, nu-mi ajunge timpul, fir-ar sa fie... Azi am reusit pt ca stam acasa, nu mai iesim ca fii-miu e iar behait. De unde o lua dom'ne virozele astea acu' vara, ca m-a innebunit?.. In general iesim si noi pe la ore tarzii din cauza caldurii, Fii-mea e bine, creste si incepe sa aiba pretentii[:D], protesteaza vehement cand trebuie sa plec de langa ea. Azi face 5 luni[:)], e o lungana, poarta haine de 9 luni[alcool]. Diversificare n-am inceput, si nu ma grabesc, o las sa faca 6 luni. Ati mai pus poze? vreau sa intru pe cont sa va mai vad, si poate reusesc si eu sa pun cate ceva. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor, Va invit la o cafea si la [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154344"]un nou capitol[/url] Avand in vedere ca maine plecam iar in vacanta, am schimbat de acum capitolul, ca cine stie ce logoree va apuca [:D] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...