Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna fetelor dragelor![flo] Moro_K, eu stau in Nea Moudania, acolo unde incep sa se desparta bratele, si da, stau aici permanent. De nascut o sa nasc la Salonic la Clinica Agios Loukas in Panorama. Noi avem casa si in Salonic, insa ne place mai mult aici e mai multa liniste. Ertina, multumesc frumos de primire si pentru ca m-ai trecut deja pe prima pagina, care, scuze, acum am vazut ca mesajul primei pagini e postat de tine, deci nu avem cont comun[:I]. Intr-adevar, sunt tare fericita, abia il astept pe bebe, desi mi-e o frica de nastere de mor.[bang] Larisa, multumesc frumos si tie de primire, si de urari, sper sa nasc cat mai usor cu putinta ca gandul nasterii ma ingrozeste, oricum as da-o, sper sa ma ajute bebe mult ca a fost un copil tare bun in burtica pana acum, linistit si nu mi-a creat nici o problema in sarcina, am avut o sarcina ff usoara, ceea ce iti doresc si tie, ca vad ca esti insarcinata in 12+, sa-ti dea Dumnezeu sarcina usoara ca a mea si o nastere si mai usoara.[flo][pup] Va pup dragelor.[pup] Theodora 35+ [baietel] Stelios AMR 5 saptamani [url="http://lbdf.lilypie.com/zKnyp2.png"]BEBE STELIOS[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bunaaa[8D] Karmen te inteleg....ce sa zic....pt noi suna mai altfel....pt ca nu suntem obisnuiti cred....noi nu mai punem in Ro nume ca paraschiva,dumitru,saveta...dar se puneau si la noi...ei...aici uite ca asa e traditia s-a pastrat....poate in vreo 20 de ani traind aici n-o sa ne mai sune...altfel :)....si e ceva ca inseamna ceva "frumos" nu?[pup] Theo am vazut si eu dp ce am scris msg trecut ca esti in nea moudania...stiu unde e...noi baza in salonic o avem,casa masa rude :)...stiu si clinica unde e....la nunta s-au pierdut ai mei si acolo i-au gasit la agios loukas[:D] (au vrut sa fie cu motz sa nu urmeze pe nimeni cu masina pt ca aveau gps...si i-a scos gps-ul la cucuietii din deal dp hotelul panorama trebuiau sa ajunga cu cativa km mai jos[pk] looool ) Larisa merci....sa pui pozici cu burtica :) .....Theo mai are o leaca si pune cu bb hihi tare ma bucur pt voi[pup] [flo][pup][pup] fetele am o stare tare roz de cand am aflat de mutat :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bunaaaaa!cand pot mai scriu,va pupa mama,fetele mele dragi! karmen,mie imi plac numele care au zi onomastica,ca eu nu am( si tare mult as vrea sa am),dimitra este un nume care imi place,dar ma enerveaza gandul ca este numele lu soacramea,ca o iubesc tare mult[:D][:D] theo,vreau sa te incurajez draga mea,stai linistita,totul o sa fie bine,si in momentul nasteri,fa ce iti spune moasa,si gandestete ca fiecare durere esti cu un pas mai aproape de bebe,iar in momentul in care il ti in brate,nu te mai doare nimic,plutesti,si esti tare fericita!!!in momentul in care il vezi pe bebe,toata durerea ai uitat-o,asa ca cura mami,sa vezi ce flacau o sa aiba mami....[olala][olala] maro promit ca pun poze,daca o sa reusesc,daca nu vine cumnata mea la sf lu iunie,si o sa ma aute sa pun poze[:I] THEO si daca stiam,anul trecut am fost in vacanta in HALKIDIKI,la piciorul din mijloc,a fost super pup fetele[pup][pup],ma duc la [nani] la 23.30 pe alfa o sa fieun fel de documentar,culisele filmului ,,sex and the sity 2,, cred ca ma duc la film sambata,sa nu-l pierd hai cam [:-@][alcool]destul LARISA[mamica]de[zana]DIMITRA(2.02.2007) [gravi] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna si de la mine [flo], Moro, felicitari pentru reusita !!! Theo, are dreptate Larisa...o sa uiti de tot si toate cand iti vei tine puiul in brate. Cum o sa nasti ? Eu am nascut natural si-ti pot spune ca durerile sunt suportabile, mai ales cand te gandesti ca in curand iti vei vedea minunea care a stat ascunsa in burtica atata vreme...Ah !...m-au rascolit amintirile. Parca mai ieri eram cu sufletul la gura asteptandu-mi printesa. Eram grasa si fericita. Niciodata nu voi putea uita cele 2 zile pe care le-am petrecut in spital ( am nascut in romania la spitalul Filantropia..excelente conditii ! ). Fericire ca aceea n-am trait pana atunci. Cu toate ca eram obosita imi luceau ochii de fericire si radiam. Toata lumea mi se parea frumoasa si vesela...eram tare mandra ca sunt mamica [olala]..Bineinteles, inca sunt...dar alte sentimente ai in primele zile cand astepti ora de alaptare k sa-ti vezi comoara. Plangeam si radeam de fericire. In prima noapte nici n-am dormit prea mult, nu ma fura somnul, atat de fericita eram! Simteam adrenalina-n vene....[:D]. WOW, ce amintiri frumoase !!! Iar acum cand vad filmulete din zilele acelea plang ca fraiera cand o vad pe micutza mea athina plangand si cautandu-mi sanul cu guritza [q] sau numai auzindu-mi vocea si deschidea guritza si scotea limbutza afara...off, doamne ce trairi !!! Hai ca am intrat sa va salut si m-am luat cu alte alea [q] Larisa, tu cum te mai simti? Ce face bebe din burtica? [pup] De acum poate ti-e mai simplu sa adaugi poze pe mail. Am deschis un mail comun [url]mamicidingrecia@gmail.com[/url] . Parola mi-o cereti pe PM. [pup] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,v-ati inmultit....de cand nu am mai intrat pe site dar sunt super stresata,tensionata,nerabdatoare si cum mai vreti,ma pregatesc de nastere,de azi intr-o luna[q][q].am inceput sa pregatesc hainute,patut etc.sunt [panic] total.am citit pe site ca trebuie sa fac un test ce se numeste stafilococ de tip b si nu stiu cum se numeste in greceste pt ca doctorul la care am fost in spital m-a tot zapacit sa merg sa nasc la atena;pana acum aveam toate analizele bune(facute cu doctorul de la particular[:-@]) si complete iar acum deodata imi lipsesc unele analize,cum ar fi cea pt sindromul down care de fapt se face pe la doua luni dar de care niciunul din cei doi medici la care am fost nu au spus nimic(amandoi niste imbecili-niciunul nu mi-a facut nici macar o examinare vaginala si am deja 8 luni de sarcina[:-@]).in fine sistemul medical de aici din halkida lasa de dorit...daca vreuna stiti cum se cheama acel test pt stafilococul de tip b astept un raspuns,vreau sa merg la un laborator particular sa-l fac pt a fi mai sigura,ca pe baza medicilor din halkida[q].noapte buna si[pup] la toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor va citesc si ma ingrozesc _aici cind esti gravida nu se fac analize corespunzatoare ca habar nu au COLOSAL....! ce naiba toti si-au facut facultatea in UK sau RO ? Ambele tari au un sistem sanitar de stat LA PAMINT _ eu stiam ca de 2 ori /sapt treb sa va duceti cu viitorul tata la facut exercitide respiratie si altele ....deci iubitelor de ce frica ? NU SE FACE RAHIE ANESTEZIE aici? De cezariana stiu dai plicul gros si ti-o face Miha iubit-o mai bine faci BB mai tirliu cind ti-o reusii urmatoarea detasare(am pile excelente la EDITH CARVELT in BRUX)na si eu cu ideile balcanice chestii pile relatii etc In rest ma bucur ca BB-lusii vostri si voi sunteti ok ...sigur cum altfel ? sunteti atit de tinere Stiu ca sunteti ocupate foc cu BB-lusi si nu va mai multumesc pt merçi-uri in ceeace privesc melcutii[:)] Binenteles va urez o zi buna si LARISA eu vreau sa-mi defazez programul numai ca sa te cunosc ca dupa aia eu prin Atena cam rar hai o zi buna![flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor, serviti un frapedaki ?....[cafea]poftiti, va rog. Daniella, engleza nu stiu doctorii ? Cati ani ai ? Pt sindromul down se fac teste daca tu sau sotul sunteti peste 35 de ani sau daca ati avut antecedente in familie. Oricum, daca nu ti-au recomandat testul inseamna ca la ecografie n-au observat nimic suspect.. Cat despre stafilococ b s-ar traduce stafilococ - stafilokokkos ( cu accentul pe primul O ) in greaca si stafilococ - staphylococcus in engleza...Ar fi trebuit sa-si dea seama ca doar sunt asemanatoare fonetic. Nastere usoara !..te astept cu date pt listutza [pup] Carma, as vrea sa te contrazic un pic. Intr-adevar, sistemul sanitar din romania lasa f mult de dorit, insa ca pregatire profesionala doctorii sunt f buni. Bineinteles ca mai sunt si inconstienti, insa asta se intampla mai mult pe la sate, in afara bucurestiului. Iar cu plicul eu ii inteleg..si-au tocit ani si ani pe bancile scolilor, si-au parasit uneori familiile in noptile de garda si urgente, iar statul ii plateste cu nasturi. Nu le iau apararea, ca n-am pe nimeni cunoscut, insa ii inteleg [:)]. Cat despre melci, hmmm, pe mine nu ma pasioneaza insa iti multumesc pt reteta [pup]. O zi buna, fetelor ! mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor danyelaaa, nu ai facut triplul test? ala e pentru sindrom down, se face parca prin luna a patra, cred, si se recomanda la toata lumea, indiferent de varsta, parca asa stiu eu. Sau se mai face si un dublu test combinat cu o ecografie. Eu la al doilea bebe nu l-am mai facut pt ca am facut amniocenteza direct, asa ca nu avea rost (din cauza varstei[:I]) Nastere usoara si bebe sanatos iti doresc! Eu nu mai am timp aproape deloc pentru net, cum vine fii-miu de la gradi, vrea fara la copii, si-a facut o gasca si s-ar juca toata ziua cu ei. Asa ca luam bebe, trotineta, minge, alea alea si plecam. Daca ma vedeti ce car lesinati de ras, ziceti ca plec in vacanta. Dimineata mai apuc sa intru cand imi beau cafeaua si doarme Silvia. Pun si io o intrebare stupida, va rog sa ma scuzati. Mailu comun la ce foloseste? editez ca m-am lamurit, scrisese ertina mare un pic mai sus, da' io-s chioara si n-am vazut, sorry
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...