Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

[hopsieu] sorry ca nu am mai intrat!!!! da cand spuneam ca am bebe bolnavicios habar nu aveam ca e bolnav de-a binelea!!!![q][q][q] joi am avut o zi stresanta,3 medici dupa ce mi-au consultat bebele mi-au zis ca a facut pneumonie!!!![bang][bang][bang] eu speriata si bocita am mai sunat la un medic privat sa vina sa ne vada!!!!! si ea ne-a calmat,ca nu se depisteaza asa usor pneumonia dar sigur are bronsita nu stiu de care si acum facem tratament + injectii intramusculare si sunt dureroase a naibii si plang impreuna cu bebe [q][q][q] deci dupa 2 zile parca e mai bine si sper pana la sfarsitul tratamentului sa se faca definitiv bine!!!! deci acum din ce am citit!!!!! [asia] de cafea eu abia acum o servesc!!!!![alcool] Moro mersi p-u complimente si da bebe intradevar seamana cu tati mai mult!!!! toti spun ca eu nu eram prezenta la concepere [:D] de la mine a luat doar urechile caplauge si buzele ata tot!!!!! si restul cand zic restul sunt a lu tatasu pana si degetele de la picioare!!!!![alcool] Larisa [pup][pup] mama!!!! numele mamei mele e tot Larisa!!!![flo] si abia astept sa ma intorc acasa ca sa ne putem intalni la o cafeluta undeva prin Ag.Paraskevi!!!! sa-ti vad burtica si pe printesa Dimitra!!! sa stii ca ma bucur enorm ca ai venit cu invitatia,ca eu de cand ma stiu in Grecia nu prea am cu cine iesi la o cafea!!!! adica nu am prieteni.....[bang] trimit si mai revin [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Theo curaj,ai sa vezi ca treci de nastere atat de repede si tot atat de repede uiti de dureri,cred eu [:D],ca eu am facut cezeriana si tot a durut doar ca dupa!!!! atat de repede ca te trezesti cu bebe de aproape de 4luni care incearca sa-ti atinga fata si cand reuseste pai e in culmea fericirii si tu pe langa el!!!!![olala] [pup][pup][pup] danyelaaa nu-ti fa griji mama ca ai bebe sanatos!!!! desi stiu ca dublu test aici il fac practic toate gravidutele!!!! dar asa cum au mai spus fetele daca era ceva se vedea!!!! nici pe mine nu m-a pus pe masa p-u examinare vaginala si nici p-u stafilococ nu mi-au cerut sa fac!!!! dar daca nasti natural trebuie sa-l faci!!!!![pup][pup] totul va fi bine!!!!!!! te asteapta zile frumoase si fericite!!!! am vazut ca discutati de soacra!!!! noi parca ne intelegem bine da nu au incotro ca na le-am dat ceva la ce doar visau,un nepotel si de atunci ma poarta in brate!!!! desi de la inceput cat traiam impreuna si in timpul sarcinii numai eu stiu cat am plans din cauza socrilor!!! acum ca traim separat desi in aceesi polikatikie ne intelegem inca si mai bine!!!! dar si vreau sa avem relatii bune ca in octombrie as vrea sa ma aranjez undeva la lucru si vreau ca soacra mea sa stea cu bebe!!! desi cateodata simt ca nu mai pot si vreau sa dau divort de ei!!!!![bang][bang][bang] dar cred ca e de inteles ei au pe 65 de ani si eu doar 22!!!![alcool][alcool][alcool] [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand ma intorc innapoi!!! si daca merge bine aici treaba intre noi!!!!! poate facem un barbeque la mine adica la socri acasa,ca au un balcon enorm si destul loc p-u copii sa se joace si un view frumos si plus stau 2 minute de la statia de metrou si tren Doukisis Plakentias!!! ei oricum sunt toata vara la tara!!!![pk][pk][pk] hmmm eu cred ca m-am aprins tare ca legatul prieteniei intre noi!!!!! asa repede cu asa propuneri....[:I][:I][:I] dar eu zic ca e de bine ca daca ne tine mult e un plus p-u copilasii nostri ca vor avea cu cine practica limba romana [pk][pk][pk][pk] dati cu ooo!!!! daca credeti ca sunt prea naiva si ma ma uit prea innainte!!! dar stiti mam saturat sa stau fara prieteni cu care sa pot impartasi bucurii si tristeti!!!! si daca nu fac eu ceva p-u asta cum naiba sa am eu prieteni!!!![bang] gata vad ca monologhez eu aici! merg eu la bebe sa ne iubim!!!![bibe] [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha bebe a adormit!!!! deci mai stau pe capul vostru!!!!![:D] nu stiu da am mai scris dar eu ma numesc Victoria!!!!! la bebe am pus numele socrului si al 2-lea nume mi-a placut mie tare,inseamna in greaca antica "filozof" si in prescurtare e Ion,ca numele tatalui meu!!!![:D] deci am impuscat 2 iepuri deodata!!!! aldebaran cati ani are baiatul tau???? si ce haioasa tre sa fii tu cand cari toate cele dupa tine p-u fericirea puiului tau!!!! si cate ore petreceti voi in parc???? da la cati ani l-ai dat la gradinita??? si cum lucreaza aici sistema asta??? la noi in Chisinau duci copilu de la 2 anisori adica de cand nu mai are nevoie de pampers dar in Grecia am inteles ca e atfel si nu e toata ziua!!! e la stat sau la privat????? [pup][pup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vi4i, o idee f buna pt barbeque si nu numai.[flo] Si eu simt nevoia de prieteni, de aceea am deschis acest topic cu " mamici din grecia ", simteam ca trebuie sa fac ceva, ca altfel nu aveam cum sa cunosc pe cineva aici...Ma bucur tare mult ca ne-am strans cateva mamici si abia astept sa ne vedem [olala] Sanatate multa micutului [pup] Pe-al meu sotz il cheama tot ionas [:D] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ertina m-ai facut sa rad!!! ce parola!! ai nimerit numai bine!!!! [pup][pup][pup] ma bucur ca esti de aceeasi parere cu mine!!! deci o intalneala la sigur tragem cand vin eu innapoi!!!![flo][flo][flo][flo] [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde sunteti fetitele????? stiti de ce imi pare rau ca nu sunt acum in Greece,mie imi place cum pupa ei pe toti in fund si barfesc la televizor si cum astazi e eurovisionul tre sa fie galagie mare pe canalele de barfe....[:D][:D][:D][:D] nu de alta dar cred ca e haios cum cred ei ca sunt cei mai buni si restul sunt niste fakekuri!!!! [:D][:D][:D][:D] voi ce credeti cine castiga anul acesta??? mie imi place Danemarca,sunt draguti si cantecul frumos si memorabil!!!! hai la cafeluta de seara....[cafea] va astept.... [url="http://community.webshots.com/user/vi4i_87"] pozici [/url] [mamica] de [bebic] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor Azi a fost caald, si vai ce ne mai asteapta... Am fost de dimineata sa-i iau sandale fiului, am gasit ceva dragut la zara, cu 23 eur, mi s-au parut ieftine si de calitate ok. L-am tarat saracutul dupa mine ca nu prea e zdravan, aseara si azi dimineata a vomitat, toata ziua a stat pleostit. Banuiesc o gastroenterita culeasa de pe la gradi, ca mi-a zis de un alt copilas de acolo ca a vomitat, in fine... Ertina, multam pt parola, am sa-mi fac timp sa trimit si eu ceva poze. Pt listuta datele de nastere ale plozilor mei, Aris:12.08.2005, Silvia:18.02.2010 Vi4i, Aris face 5 ani in august, a inceput gradi la 3 ani fix, am preferat la stat. daca se accepta cu scutec sau nu, daca e program pana la 4 sau pana la pranz, depinde de fiecare gradi. Aris la 3 ani nu mai purta scutec, dar tin minte ca era un baietel pe care il schimbau, cel putin eu am picat de vreo 2-3 ori acolo in plin "proces". programul lor e pana la 4, dar nimeni nu vine dupa copil asa tarziu, asa ca daca se intampla sa treaca ora 3 pana-l iei ti se arunca niste priviri pline de repros, vezi domnule, trebuie sa stea ele TOT programul pentru kupilul tau.... De iesit afara, nu stam prea mult , vreo 2 ore jumate-3 ca sunt limitata de bebelina care vrea sa pape, o alaptez si pe cuvant ca nu pot sa o fac in public, n-am vazut pe nimeni aici facand asa ceva, si n-am chef sa atrag priviri. Am vazut ca avem bebeii de aceeasi varsta[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, Vi4i, eu as dori sa castige tipa din Armenia...melodia ei are niste cuvinte tare frumoase, am vazut traducerea cantecului pe un site si-am inceput sa plang citind [q]...(cand era mik mama ei i-a daruit niste pietre de caise ? din mother land, deci d epe taramul natal " apricot stones " se numeste mel )[olala]. Noi nu avem nico sansa si cred ca nici grecii [:D] Aldebaran, o sa-i trec pe puii tai in listutza, numai s-o adorm pe mandra mea mai intai [:)]. In legatura cu alaptatul, am vazut f multe femei si in romania dar si aici in grecia care alaptau in public. Chiar ieri am vazut o araboaica alaptand intr-un parculet din Pangrati. Eu am venit in grecia cand athina avea 3 saptamani si o alaptam si eu in parc, dar pe ascuns..iar eu sunt foarte pudica [:I]...Mergeam sus inspre likavitos si era un parc mic exameni parca se numeste, este langa o scoala...si nu prea era lume, adica mai deloc la ora cand mergeam noi, insa am alaptat-o si in parcul national, tot la ore cand nu prea vedeam picior de om..ma refer la ora pranzului sa nu-ti inchipui ca mergeam in parc noaptea [:D]. Si acum o mai alaptez, insa doar noaptea si bineinteles nu in parc [:)]. Silvia cu Aris in ce limba vorbesc, ei intre ei ? ( am si eu un fix cu limba [:D] ). Si Silvia vorbeste romaneste sau doar intelege?..cred ca nu vorbeste prea multe la 2 ani [:)]. Revin ca maraie maimutza mea [flo] mamica fericita de fetitza cuminte [url="http://www.flickr.com/photos/42333902@N04/sets/"]Athina - Eugenia[/url] din 08/june/2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...