Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Crestinismul si evolutia spirituala 12


Recommended Posts

Buna fetelor ! Eu sunt pe fuga, cu treburi, Stefan e mofturos , ceilalti vor afara, dar ii mai tin macar pana la 4 in casa, ca-i prea cald. Am avut serbare la Alex ieri, a fost foarte frumos, copiii foarte dragalasi, doamna, asa cum o stiam iubitoare si calda, mi-a placut tare mult. Imi pare rau ca am uitat sa iau aparatul sa fac poze. Acum n-o sa-l iau nici maine la Ioan, ca dupa aia am serenada, ca "de ce numai lui i-ai facut poze si mie nu?"[:D] Va pup si va imbratisez pe toate![pup][pup][pup][pup][pup] PS: Iasin, frumoase minunile pe care le scrii; eu le-am tot citit, dar ma bucur asa de mult cand le revad[flo] . Cand am timp va povestesc si eu una[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mamabear, la noi e tare tare cald. Si vad ca asta mic e din ce in ce mai nervos, asa ca nu ma mai mir de Stefanel.. Sa stii ca si eu am uitat aparatul de fotografiat luni. Sper sa nu il uit maine din nou. Nu stiu ce am de o bucata de timp, am intrat si eu in regres cum se plangea Katya acum catava vreme in urma. Crinuta[pup], tu ce mai faci, mama, la voi cum e? Tot asa cald? Kari[pup] cred ca la tine e ceva mai racoare. Eh, mult a fost, putin mai este,iesim din post si ne delectam cu cafe frape sau cu inghetata.[pofta] Nikole[pup], ce-ti mai fac puii? Poate ne mai pui poze cu nepotica [olala]. Va pup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

zi buna [pup]

 

la noi s-a facut frig, sta copilul pe marginea piscinei si tremura imbracat [:D];

eu n-am mai prins cafeluta, ma desfat cu un amestec de fructe [pofta] (Doamne-iarta-ma, parca maninc mai bine in post decit in afara lui, si vara e placut postul)id="size1">

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit undeva o poezie (cam stiti voi pe unde), si m-am decis sa o postez si eu aici. Sper sa va placa. Nu stiu nici titlul si nici autorul. O, Doamne al tigailor si al oalelor, Tu stii mai preabine Ca n-am timp sa veghez pana tarziu, Cum sfintilorli se cuvine, Ori sa visez in zori de zi, Pana la ceruri sa razbesc: Ci fa-ma sfant cand spal tigai Si feluri de mancari gatesc. Desi ca Marta ma trudesc Ale Mariei am in gand; Atunci cand cizme lustruiesc, Imi pare ca te vad umbland; Iti vad sandalele pe drum, Si spal pe jos frecand de zor; Primeste cugetarea mea- mai mult nu pot, n-am timp, n-am spor. Caldura fa-mi cu dorul Tau Ma lumineze pacea Ta, Imi iarta grijile si-mi fa cartelile a inceta! Tu, cel ce oamenii hraneai In casa sau pe tarm mereu, Primeste toata truda mea; O fac numai de dragul Tau. [flo][flo][flo][flo][floare3] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slava lui Dumnezeu, suntem in clasa a IIa deacum.[:D]. Astazi am avut serbarea, si ne-am inghesuit cu totii intr=o clasa, atatia adulti si copii, curgeau apele de pe noi. Frumos ca am ajuns, am scos iute aparatul si cand colo nu aveam baterii in aparat..... In fine, suntem promovati cu media generala FB si mare bucurie pe noi deocamdata. Fetelor, o caldura ce e afara, a venit si parjoleste nu altceva.... Abia mai poate cineva gandi. Bine ca in casa e racoare, ca altfel... Am uitat haina de uniforma la scoala, oricum in toamna nu cred ca ne-ar mai fi venit. Am crescut, da, si acum savuram vacanta. Dar o vom savura si mai bine cand vom avea liber la inghetata[:D] AM probleme cu PC-ul tot imi cade brusc. Asa ca...mi-am luat unul nou[:D]. Din pacate abia sambata ii pun windows-ul pe el, ca acuma are linux. Sa vad cat ma mai lasa asta batran sa stau online. (are saracu atatia ani, a stat si afara in plaoie cand am renovat casa, a primit si var, si praf, ehe, prin cate a trecut veteranul). Va pup pe toate.[pup][pup][pup][pup][pup] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Diavolul e rau, recunosc, dar rau pentru el însusi, nu pentru noi, daca suntem cu bagare de seama. Aceasta-i firea rautatii, nu-i pericol decat acelora care si-o însusesc. Dumnezeu a îngaduit înadins ca cei rai sa fie amestecati cu cei buni. El n-a daruit un alt pamant celor rai, si a amestecat pe unii cu altii, savarsind astfel o lucrare de un mare folos. Cei buni îsi dovedesc vrednicia în mijlocul acelora care-i trag de la calea dreapta spre rau. Caci “trebuie” – este zis – “ca sa fie între voi rataciri, ca acei statornici sa se vadeasca printre voi”. Iata pentru ce Dumnezeu a îngaduit pe cei rai în lume: ca astfel cei buni sa capete o stralucire înca si mai vie. Vedeti de cata învrednicire se pot ei bucura? Iar aceasta nu le vine de la cei rai, ci de la propria vrednicie… Acelasi temei este cand e vorba despre diavol. Dumnezeu l-a îngaduit pentru a va face mai bagatori de seama, ca sa dea o mai mare stralucire luptatorului, o mai strasnica maretie luptei. Asa ca de vi se va spune: “Pentru ce Dumnezeu a îngaduit existenta diavolului?” raspundeti asa: “Departe de a fi stricator celor veghetori si bagatori de seama, diavolul le slujeste, nu prin voia lui însasi (care-i ticaloasa), ci ca urmare a vredniciei acestora, care scot din rautatea lui, ceea ce le trebuie”. Cand diavolul s-a oprit asupra lui Iov, n-a fost cu gandul de a-l face sa straluceasca înca si mai tare, ci ca sa-l doboare. Din pricina aceasta, a acestui gand si a acestei nazuinte, el era ticalos. Cu toate acestea nimic n-a stricat celui drept. Ba înca, acesta îsi dovedi si mai tare vrednicia, asa precum am aratat. Diavolul a dat dovada de ticalosie – cel drept de vrednicie…" (Sfantul Ioan Gura de Aur) Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...