Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

ank e normal sa faca mai ciudat caca dupa rotavirus sau gastroenterita va recomand enterolul, este exact ultralevura de care spunea dbunny... poate avea scaune rare si o luna ... dastefa fetele sunt frumoase foc, ca mayaione zic si eu ca sincer nu cred ca miruna sa aibe alta problema decat urmarea zilelor in spital eu te cred ca ai vazut ceva in neregula, dar prin cate ai trecut si tu, numai linistita nu ai cum sa fii mayaione ai facut faza cu mersul pe jos si cimitirul singura? eu cand nu e leo acasa dorm cu toate luminile aprinde din toata casa, bucatarie, sufragerie etc eu mai am de dat jos kg bune, tu maya zici de gimnastica, ala e idealul....eu zic merci sa ma incapa hainele de vara cele vechi, ca in rest ce.mi atarna acolo vor ramane :) aelita cum e cu burtica? roxana si [bb] silvana aroa (2.04.2010) [copil] ivan leonard(2.12.2006) [url="http://picasaweb.google.com/roxana1777"]POZE[/url] AMr...4kg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ank cu caca o sa tot aveti sperieturi (sa vezi cand am gasit eu fasiute de morcov razalit lungi de 2 cm in caca lu dani ce m-am speriat[:D]). Ceva iaurt facut in casa n-ai sa-i dai? ooooh ce mare s-a facut Miruna!! si ce scumpa!! ati recuperat kg pierdute in spital? ca eu asa rotunjoara o vad la fata[olala]. Dani niciodata n-a zambit de la el putere. Numai dupa 5 luni cand lumea se hlizea la el sau il faceam noi sa rada. Si Daria cum te ajuta la bucatarie mai mai, sunt invidioasa pe mamicile cu fetite, ca Dani n-o face d'astea nici la 20 de ani, fac pariu[alcool] maya si eu is de parere ca tre sa-ti infrunti fricile, dar sa umblu noaptea prin cimitir, veci![:D] auzi la ea, sa mai si piarda drumul spre casa inapoi...zi drept, ai luat o dusca inainte de-a pleca de-acasa?[:D] iulia sa va fie de bine plimbarea, o poza cu rochitele n-ai facut si pt ochisorii nostrii? Dani e foarte implicat in 'familie' de un timp incoace. toata lumea tre' sa aibe mama, tata, bunici, inclusiv furnicile din gradina, sau motocicletele. E foarte milos. Ieri a iesit un pumn de furnici prin gradina c-am dat cu spray(ieri dimineata am gasit o cucarracha dar asta-i alta poveste luuuunga[:D]) si i-am zis sa le omoare- furnicile. La care el: nuuuuu, ca o sa planga mama lor dupa ele. Pe gardul de langa scoala urca melcisori mici mici, iar copiii ii smulg de-acolo si-i baga cu ei la scoala. Dani le da drumul la toti inapoi sa ramana 'con su papi y con su mami'[:)] Numa de frati nu pomeneste, daca-l intreb daca vrea o surioara zice ca nu, ce-are el a face cu fetitele?? ditamai barbatocul, daca-l intreb daca vrea un fratior, cateodata zice da, cateodata nu, ca jucariile-s numai ale lui.Na. Ieri au fost 34 de grade, o sa innebunim de cald in vara asta. imi spunea mama ca ea mai face focul noaptea in teracota, iar Paco aseara a pus aerul conditionat ca nu puteam cina de cald ce era la ora 9[alcool] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea nocturna singurica am facut-o, altfel ce temeri mai infruntam, dusca nu luasem decat cola, eram prea tanara sa beau[:D]. Prin anul 2 de facultate am inceput si eu sa gust alcool, apoi incepuse sa-mi placa, bine nu am sarit prea rau calul, iar dupa facultate nu am mai pus pe limba nimic. Poate putina bere, dar dupa juma de pahar sunt turta. Dbunny pai cum slabesti tu cu cina la ora 9? Si oi fi punand pe masa si ceva carnati[:D]. Noi seara nu mancam daca depasim ora 7. De obicei pe la 6 luam cina si ceva usor. Ank sa ne zici cum ies analizele, la faza cu marul probabil nu si-a refacut flora intestinala si e normal. Mai erau niste pastile bune Jarro-Dophilus +FOS 100cps pt flora, poate ii cumperi. Dastefa, mie toti bebelusii mi se par ca zambesc aiurea pana pe la 6 luni, adik fara adresa. Ana de ex zambea numai la bec, tin minte ce ma speriasem, citeam atunci numai despre autism, mi-era f teama ce are ea fixatie cu becul ala si gangurea la el etc, parca facuse o obsesie. Incearca sa nu te mai gandesti la ceva rau o perioada si comportate ca si cum ar fi un copil absolut normal. Oricum orice terapie impune o varsta mai mare, nu de acum, asa ca mai bine fi optimista. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, Ank, abia acum citesc ce-ati patit voi cu spitalul... Saracele de voi... Ma gandesc cum sunt analizele acum... Si la Iulia dupa o faza de-asta de enterocolita, spitale, perfuzii, etc. cu analize proaste, de-abia la o saptamana dupa iesirea din spital au inceput sa arate analizele mai bune, insa imunograma arata ca avusese o problema de curand. [pup] Dastefa, ce fete frumoase ai... Pare foarte normala Miruna. Eu zic sa te linistesti un pic pana afli sigur daca are ceva sau nu. Starea pe care o ai acum nu-ti face bine nici tie, nici fetelor. Poate ca e prea devreme sa se dea un diagnostic acum si foarte posibil sa nu aiba nimic Miruna. Incearca sa te linistesti... Stiu ca teoria e teorie, dar macar incearca [pup] Si noi am avut de la un timp ceva probleme cu burtica, parea enterocolita, nu parea, erau dureri de burtica... Intr-un final, la al doilea examen coproparazitar au iesit oua de limbrici (ascarizi). Asa ca acum facem tratament pentru limbrici (care intamplator este acelasi cu cel de giardia [:D]). De cand am inceput tratamentul nu se mai plange de burtica deloc. Insa este tot timpul cu mainile in gura. Acum stau mai mult cu gura pe ea sa le scoata si parca nu le mai baga asa mult in gura. Asta seara sosesc din Canada verisorii Iuliei. Iulia isi dorea un fratior cam de 1 an (adica atat sa aiba fratiorul [:D]) Are ea in parculet pe fratiorul unei fetite si e innebunita sa se joace cu baietelul acela. Asa ca si-a exprimat dorinta de a avea un fratior, insa spune ca barza ei s-a ratacit pe un nor (asta e de la Dumbo). Ori verisorul cel mic care soseste din Canada are chiar un an. Si i-am spus ca doua saptamani cat sta David aici, va fi fratiorul ei si trebuie sa aiba grija de el si sa se joace cu el si sa imparta jucariile cu el. Este foarte bucuroasa sa il vada. In rest toate bune. Am mai pus cateva [url="http://picasaweb.google.com/angighita4/2010MaiIunie#"]poze cu Iulia[/url] pe net. Va pup [pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita4"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.iuliaghita.blogspot.com/"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrat si ieri dar n-am gasit "prieteni dintotdeauna"...[alcool] Ma gandeam ca ori nu vad bine, ori e vreo defectiune. [:D] Dimineata am intrat iarasi....aceiasi treaba[:D] Acum din greseala ca am dat pagina prea jos am vazut ca ne-a mutat. Nu-mi iese din cap faza cu plimbatul noaptea in cimintir[:D]....Maya sigur nu-ti pusese careva ceva in cola? [:D] Brrrrr... Sunt constienta ca nu poate iesi nimeni de-acolo....dar...totusi... n-as trece pe langa nici acum[:D] Apropo de asta: imi povestea cineva ca s-a dus ziua la mormantul unei cunostinte , era cam pustiu pe acolo, incepuse sa-i fie teama asa putin, cand a auzit voci dintr-un cavou apropiat[:D]. I se zbarlise paru-n cap[:D], incremenise ca nu mai avea putere nici sa fuga...si cand colo...erau niste aurolaci care se adaposteau acolo[:D] Am ras sa mor cand mi-a povestit, dar sa fii fost in locul ei....brrrrr....zau ca-mi pierea cheful de ras[:D] Iar despre bere...inseamna ca dintr-un pahar cu bere ne imbatam amandoua...[:D] Dastefa, am vazut si eu pozele...chiar nu vad nimic care sa-mi dea de gandit, vad ca Miruna se uita dupa Daria, zambeste...poate asa-i felul ei totusi...sunt copii care zambesc continuu, altii mai greu... tu stii mai bine si oricum nu strica nici sa mergi la control cu ea, macar ptr linistea ta. Daria a luat alura de domnisoara, fata de pozele care le-am mai vazut...a crescut mult, asa mi se pare cel putin. Dbunny, nu-l mai intreba pe Dani daca vrea sau nu surioara/fratior, pune-te pe treaba intai si apoi il pui in fata faptului implinit, daca va fi baiat il iei cu faza ca vor juca fotbal impreuna, iar daca va fi fetita ii spui ca el va fi cel care o va apara. Si sigur mai gasesti ce sa-i spui, asa ca ....lasa vorba, treci la fapte![:D] Despre ajutat la treaba...Calin ma ajuta, azi am facut curat , bagat aspiratorul ( impreuna), sters pe jos ( eu, iar el cum ma vedea in 4 labe imi sarea pe spate, eram "talul" lui[:D]), in urma cu ceva timp m-a vazut stergand praful si a luat si el buretele de spalat vase din chiuveta si ...m-a ajutat[:D], la bucatarie numai sa ma vada ca amestec in ceva ca imediat apare sa m-ajute, sa guste mai ales.... Ank[pup], cum sunt analizele? Angi, valabil si ptr tine ce am scris ptr Dbunny: verisorii sunt verisori, vin si pleaca apoi, asa ca implineste-i dorinta copilului...[:D] Maya, burtica ta ce mai face? Ai mai fost la eco, mai are prelungitor? [:D] Lacramioara, va pregatiti de serbarea de la gradi sau a avut-o deja? Noi....asteptam vacanta, scoala se va termina la sfarsitul saptamanii viitoare, deci pe vineri sau sambata serbarile si gata....[pk] Cu slabitul..nu mai mananc paine, cel mult 1-2 felii dimineata, pepsi deloc ...la pranz un fel de mancare, ori supa/ciorba, ori salata cu ceva langa, seara...salata doar, iar la salata nu prea pun nici ulei, rareori si f. putin. Am inceput de miercuri si pana sambata aveam cu 2 kg mai putin, apoi ...m-am cantarit si azi dimineata si....la fel ca sambata[bang][bang], acum...sunt 2 posibilitati: ori faptul ca trebuie sa-mi vina c.m. si atunci cam iau 1-2 kg care dispar dupa ce trece, ori faptul ca duminica am facut placinta cu iaurt si am balotat si eu 2 felii, iar ieri a fost si ziua colegei mele si-am mai bagat si o "ora 12", am rezistat eroic la sticla cu pepsi, dar la prajitura.....deja era prea mult ptr mine[:D] Vom vedea in continuare ce va mai fi. Luni am luat soc sa fac socata. Cum borcan d-ala de 10 l mi-e teama sa tin in casa de frica lui Calin[:D], am pus in 2 bidoane de 5l. Si ieri am uitat sa-l vantur, asa ca dimineata a fost primul lucru pe care l-am facut. Dar inainte sa va spun ca ambele bidoane le-am pus pe hol, langa masina de cusut ca sa nu vada Calin bidoanele( le taraste si se urca pe ele) . Unul din bidoane era cam umflat, asa ca am dat sa dau drumul putin la aer.....nu va spun ce-a bubuit si a zburat capacul ala cat colo, iar socul si socata mea s-a dus peste tot: usi, pereti...la un moment dat am alunecat si pe udatura aia , mai mai sa-mi rup noada[:D] Pana si Oana a aparut imediat in usa de la dormitor cand a auzit bubuitura de la sticla, cu toate ca ma chinuisem juma de ora s-o trezesc[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana pacat de munca ta, asa a facut tata cu o sticla de vin, a facut camera aia rosie[:D]. Fusese must uitat in sticla, a vazut el ca e cam tare sticla dar a zis ca usor usor merge desfacut si pur si simplu a bubuit si a umplut toti peretii si tavanul. Burtica mea e ok deocamdata, pana acum tot baietel e, mergem miercuri la a doua morfo fetala, desi am mai facut una si pe la 17 sapt, deci ar veni a treia, macar sa fie bb ok. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DASTEFA-
Citat:
pana acum nu am inteles cred la adevarata valoare zambetul unui copil.Ni se pare firesc sa vina "la pachet" impreuna cu copilul. Si acum ca pachetul meu e descompletat..... tot mai astept poate o sa-m vina si restul
cat de frumos si adevart ai scris !!!!!!!!!![flo][flo][flo]Sa dea dumnezeu sa fie bine !!![pup] MAYA-e si nu e buna metoda cu invinge frica prin curaj.se poate face cand esti mai mare,cum ai facut tu.dar la 3 ani,nu,nu e o metoda buna.poate da impresia de suprafata ca e invinsa frica,dar defapt e ascunsa in subconstient si mai tarziu se transforma in alta frica ,pe alt teren,de alta natura.cu forta nici o frica nu se vindeca cu adevarat,ci doar se muta dintr-un loc in altul in subconstient. e f riscantga metoda,chiar si metoda ta,-pt ca frica se infrunta afland originea.altfel lupti cu fantomele care oricum nu exista,iti da impresia ca ai invins,dar ai invins un teren oricum inventat de mintea ta,pt ca frica era ireala,insa teama ,angoasa din suflet ramane ferecata ,si candva va iesi luand alte forme. ia-o cu calm,deci,ca pana la urma,frica e naturala,e normala chiar daca intervine dupa un timp in care nu s-a manifestat,cum a fost la ea..e totusi normala la aceasta varsta cand imaginatia lor e vasta ! luand-o ca pe ceva normal,si ea o va elimina usor,tot ca pe ceva normal. altfel,vei scapa de ea,dar de suprafata,adica vei crede tu ca ai rezolvat problema,iar ei ii va aparea altadata,altceva,alta teama. e ceva ce va vedea cu timpul,ca e ireal..lasa-i timp sa digere si sa capete din nou incredere in ea si in ceea ce o inconjoara. sunt frici care prin tactica asta pe care ai aplicat-o la tine,se pot adanci-tine cont ca aia ti-ai facut-o tu cu mana ta,deci erai constienta ca poti opri oricand,controla.dar daca ti-o face altcineva,se poate transforma in fobie . [gravi] 28+ [baietel] [zana]Sofia (2ian2007) ,[copil]Andres(22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte obosita si in criza de timp, dar am trecut sa beau cu voi o [cafea] ..... Anka, multa sanatate printesei.... Si la Stefy cam tot asa a fost dupa.... Roxana, serbarea a fost de 1 iunie. Dbunny, serbarea a fost fara parinti... o vom primi pe DVD saptamana viitoare.... asa ca nici eu nu stiu cum a fost si de aceea nici nu am mai spus nimic.... Astept cu nerabdare DVD-ul... Asa a fost si la serbarea de Craciun... s-a decis ca e mai bine fara parinti, copiii nu mai au emotii, nu mai miorlaie ca vor la mama... la uniii vin sapte adulti la un copil si e o aglomeratie de.... mama-mama..... Asa ca a fost fara parinti. Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea. Noi am pierdut serbarea de 1 Iunie, asa ca dcvreau serbari ma uit pe DVD-ul de la Craciun[q]. Nici poezii sau cantecele nu am mai invatat... Doamne ce trece timpul. Aelita, Maya - poze cu burticile ca constat ca au multe saptamani. Maya pai ai cam aceeasi varsta cu mine. La noi in liceu era la moda cimitirul si vitejia afisata (ca inima era cat un purece)[:D] Roxana vezi ce se intampla dc nu mi-ai trimis si mie niste socata?[pofta] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dayanara pt burta luam biotycs baby. Dr a zis ca burtica a dat semne clare ca nu e pregatita, asa ca inca 7-10 zile fara cruditati, dulciuri, grasimi. Partea rea e ca analizele au iesit tot proaste[q], doar cele la ficat au fost ceva mai bune si da, are un pic de anemie asa ca incepem cu fierul, dar o sa-i dau dupa ce mai termin cate ceva din ce ia deja. In plus are niste secretii in gat (zice dr ca asta e motivul pt care zice ca-i vine sa vomite) si e si incarcat, drept pt care ne-a dat bonus ospen 5ml/8h si badijonari (da in versiunea noastra pus pe limba) cu solutie mandell si vineri hop din nou la control sa vedem dc merg astea ca dc nu trecem la penicilina. Partea proasta e ca nu reusesc sa o conving sa le ia nici cu cadouri sau cu frumosul, nici cu amenintari...asa ca prima tura a fost cu forta[q]. Sincer eu simt ca nu mai pot. Angi voi iar aveti viermisori? [pup] si sa scapati de ei cat mai repede. Dbunny eu am ajuns sa mananc numai noaptea si numai tampenii. Vreau si eu 34 de grade in loc de ploi. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...