Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

Pofta buna Ingrid.Eu am pe foc supa de pui,ca m-a intrebat Diana azi de supa si in frigider batea vantul,noroc ca mi-a trimis mami cateva sarmale.Ma gandeam acum la ce buna a fost ciorba de miel facuta de mama ta [pofta],neaparat trebuie sa cumparam si noi carne de miel sa fac si eu saptamana viitoare. Si la tara la Bihor se face,doar ca ei o fac mai speciala - doar din carnea fiarta si acrita cu otet,fara legume (cum o facem noi)! Dar e atat de buuuna si-aia [pofta]!!! Fix asa se face si iarna la taierea porcului,numai ca din carne de porc evident. Ce fain ca i-a luat trotineta! saptamana asta a vazut Diana mea una in reclama Selgros si a zis ca vrea si ea,dar eu ma gandesc ca n-o sa prea o foloseasca si o iau de pomana.Acum s avad ce i-o fi luat nasa ... Eu nu i-am mai luat nimic.Trebuie urgent sa ii iau adidasi ca-s beliti rau in varf cei pe care ii are,dar la targ erau pentru ea doar la pret de peste 100 de lei [bang] Despre alergie nu stiu ce sa zic ... tot ce-i posibil. Tu esti alergica la polen? Ca eu nu.
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vai ce bate vantul pe forum.Mai e si atmosfera de doliu [:(] Eu asa as mai fi dormit,din pacate nu mi se arata,ca s-a schimbat programul.Neamurile pleaca la ora 16 deja si deci imediat o sa fug doar eu (Diana doarme) sa ma intalnesc cu ei.Pana acum am rascolit dulapurile si debaraua,sa vad cum oi cara pana peste sosea la mami cele doua sacose una cu haine alta cu incaltaminte si posete pentru nepoata cea "firava" ca mine. Eu momentan nu chiar asa de firava [:-@] ... I-am facut nitica garderoba de vara,sper sa treaca pana vara vitoare criza asta,ca sa imi pot completa la loc dulapurile [olala].
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Eu sunt acasa, a venit femeia la curatenie asa ca pot bantui linistita pe forum. Monica, nu stiu sa dau un verdict sigur, dar Diana e si acum cu nasul infundat, nu-i curge nimic si stranuta des, prea e evident, si asta de cand au inflorit copacii...cand merge afara si se joaca langa gutuiul care e plin de flori (ce frumos arata [olala]) mereu stranuta. Noi nu suntem alergici, dar nu pot baga mana in foc pentru ea, desi pana acum nu s-a manifestat niciodata. Dupa-masa suntem invitati la niste colegi de servici, au Pastele si mergem sa mancam la ei. E un drum lung, macar va dormi Diana in masina. Ma apuc sa calc asternutul de pat, daca o las pe femeia de serviciu trec si 2 ore pana il termina..[bang] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti si de la mine. Eu nu stiam de ce ma simt asa fara de aer si cand ma uit la termometru arata ... 25-26 de grade!!! Am deschis usa de la balcon,chiar de-i galagie,ce sa fac? In dormitor si bucatarie nu e chiar asa de cald ca au stat mai mult deschise ferestrele.Nu stiu cum de s-a incalzit asa de brusc,ca bate soarele doar dimineata pe ferestre,dar se vede treaba ca nu au apucat sa se raceasca peretii iarna asta. Diana a adormit deja,a mancat inainte supica ... vad ca respecta programul de gradi,chiar daca e in vacanta.Ieri a dormit peste 3 ore dupa amiaza! Si-aseara a dormit la mami,deci azi dimineata am mai dormit si eu pana aproape de 10 cand s-a intors. A aranjat iar casuta si mini-mobilierul aferent,dupa care minune mare ... s-a apucat de colorat!!! Clar program de gradinita si-a facut [:D] INGRID acum m-am convins ca e cum credeam eu,adica le spun educatoarele in ce culori sa coloreze - chiar daca nu toti respecta indicatiile,sau poate nu cunosc bine culorile . Diana am observat ca le cam respecta.In schimb acum a colorat asa,genul tau, suprarealist [:D]: -un nor jumate albastru-jumate rosu [alcool] -soarele galben,razele negre -bradul mov -lamaia albastra -inima neagra [q] -banana mov -rosia maro (dar frunzulita verde) -ciupercile negre -trei pere rosii,una neagra -ardeii mov -vanata roz -un morcov verde,unul orange si unul albastru - ... doar broasca a facut-o realista - verde si niste mere portocalii si roz ... si frunzulitele de la legume si fructe macar le-a facut verzi [:-@] Dar macar a colorat acasa si din proprie initiativa,asta inseamna ca totusi ii place sa coloreze,nu o face doar la comanda educatoarei.
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sa pap ceva si sa imi mai aduc o cafea,ca tare lesinata-s ,nu prea am energie de muncit azi.Doar la acte am mai lucrat cate ceva,dar m-a cam stresat Diana incontinuu.A scos Atlasul Lumii,volumul cu animale si plante,a tot rasfoit pe el si comenta neincetat.Initial a zis ca ei nu-i plac gazele,numai albina.Dupa ce le-am facut un pic de lobby, a zis ca ba da ii place si mamaruta si furnicuta si greierul,iar in final a zis ca ii plac toate.Vezi sa nu,ca si la Timisoara a vazut o gaza pe fereastra si a tipat cat o tinea gura "E O GOANGAAAA ACOLO!!!!" S-a cam ofuscat ea ca nu a gasit in atlas ... pisici [:D] Am remarcat iar ca a folosit cuvantul GAZE pe care nu il folosim,noi aici le zicem GONGI,sau ii mai zic eu de insecte,sa invete sa vorbeasca si literar cat de cat [:D] Eu as vrea sa vorbeasca asa elevat ca Diana de Ingrid,dar nu prea are modele prin jurul ei,noi majoritatea vorbim mai asa in dialectul local.Totusi educatoarea a laudat-o la mami ca vorbeste foarte frumos,cu fraze compexe etc.Probabil comparativ cu alti copii din grupa sta bine.Mai lipseste R-ul - pe care INGRID zice ca l-a auzit pronuntat la un moment dat de Diana intr-un cuvant.Eu pana acum am remarcat la ea cel mult un fel de surogat de R,ceva mai frantuzesc asa ... Si educatoarea a zis ca pana la 4 ani o sa il zica.Daca nu reuseste pana la iarna,la logoped cu ea. Acum stau si ma gandesc daca sa strang sau ba ce-a insirat pe masa ... daca le strang,face gura cand se trezeste.A vazut niste pahare unifolosibile si mi le-a cerut ca sa le imparta la copii.Le-a impartit si langa ele ... a pus si servetele,dar cum avea doar unul,l-a rupt in bucatele sa aiba fiecare copil.S-a milogit ea sa ii dau si farfurii,dar am dus bucataria si accesoriile dincolo,ca ma saturasem sa le tot vad pe jos prin casa.Sa se multumeasca sa bea suc copiii aia "ai ei" .
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID am uitat sa iti zic cu mucii.Iar se cam aude haraind nasul Dianei,dar chiar nu ma mir ca a batut un vant ieri de te lua efectiv pe sus si ea a fost pe-afara.De cald a fost tare cald,dar vantul ala numai bine nu ii pica.De stranutat nu stranuta si nici nu ii curge nasul,decat daca plange.In schimb mai stranut eu cand si cand [:D] Sper sa va simtiti bine unde mergeti! ANAMARIA s-a bucurat Clara de cadouri? Sau i le dati doar saptamana viitoare?
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tot benoclai acum pe hartia de la eco morfofetala si ma intreb cat de normal e sa fie bebe la masuratori de 21-23 saptamani la majoritatea,iar la unele de 24 (circumferinta abdominala) sau chiar 28 (humerus) saptamani ??? Varsta compusa cica era 22+6 zile,iar dupa calendar ar fi avut 21+4 saptamani. M-am uitat de curioasa pe eco Dianei si la ea era mai echilibrata treaba 22-24 saptamani.E-adevarat si ca nu era chiar atat de detaliata ca asta. Alta mare ciudatenie la Diana la 23 saptamani avea 567 g,iar Tudor la 22,5 saptamani scrie doar 355 g +/- 86 g ,daca aduni ies doar 441 g! Asta in conditiile in care a zis ca e TZAPANUTZ.M-am cam ratacit [alcool] Ce e bine ca mi-a dat DPN 8 august, iar la Diana aveam DPN 8 ianuarie. 8 e nr.meu norocos. Mai am o hiba acum,am placenta anterioara,trebuie sa ma feresc de lovituri,cam grea chestia asta cu Diana cea zbenguita primprejur [bang] Hai ca v-am plictisit destul cu astea. Ce nasol merge iar forumul.
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Florinini si cine mai este-LMA cu intarziere pt ieri, sa aveti un an bun si sa fiti sanatoase! Anam-sper ca ai avut un Paste frumos! Ursulina-bafta cu casa visurilor. Moni-felicitari pt Tudor,daca asa va ramane si lasa masuratorile- dar din experienta, al meu baiat a fost mai mic ca sora-sa,asa ca e ok[:D] Ingrid-sanatate multa Dianei,sper ca nu e nimic grav! Deea si Daniela-ce faceti,ce fac copiii[pup][flo] Revin cu vesti de la cabana! Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenii[:D]-noi am fost la cabana,unde vremea a fost ok 6-7C cu soare si fara vant si asa copii au puttu sta si dimineata si dupa amiaza cate 1,5h pe afara- au avut companie cum va spuneam pe Rachel cu 2 luni mai mare ca Emma si pe fratele ei de 9 luni insa dar Alex se juca cand cu ele cand alerga si facea ture singur-pacat ca nu am apucat sa il filmez pe Dragos cum i-a plimbat cu roaba[:D]-maine insa pun ceva filme si bvreo 2 filmulete ca au fost haiosi- parca incepe si fii-miu sa mai asculte ce ii spunem,nu il laud ca apoi il deochi-ca si azi noapte a vut insomnii sau o fi fost luna plina ca de la 3-5 numai pe mine m-a vrut ca sa doarma, lucru care nu i se intampal si culmea ca nu plingea sa il deranjeze ceva iar de la 5-6.30 l- a frecat pe tasu, care nu a putut sa il culce[bang]-sper sa isi revina diseara. Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica70 ...Hai ca v-am plictisit destul cu astea. ...
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Nuuu , deloc ... deci asa o sa il cheme Tudor? Sigur este baiat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...