Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Am fost plecata cu Diana sa-mi caut niste pantofi de Paste, am destule perechi, dar vreau noi. N-am gasit, dar merg la Mall maine la Leonardo, si-a luat cumnata doua perechi faine. Moni, ca mi-am amintit de suprarealism: nu pui poze sa vad ce a desenat? Eu ma feresc sa-i zic ei cu ce sa coloreze, pacat ca la gradinita se baga in treaba lor. Ar iesi asa niste chestii dragute.. Si zici ca Denisa o cheama pe papusica ei? [:D] Tare frumoasa e si mi-a cazut cu tronc Diana ta cand o tinea cu drag in brate...o sa-si iubeasca fratiorul de numa'.[olala] Ursu, am asteptat de dimineata o ora sa pot vedea pozele voastre, Raisa e o frumusete [olala], are o gurita splendida si forma ochilor seamana cu a Dianei mele. Ce a mai crescut... Am vazut ca si ea are talent la construit, bravo ei! Si mai face si poze reusite...e tare fetitza! [pk] Merge pe role? Anamaria, doar o spatamana stati in Romania? Si in Timisoara nu ajungeti? Imposibil sa nu ne vedem, macar 2 ore acolo...esti mai aproape de mine decat de Moni...[pk][:D]. Denisa, unde-s filmele? Cand am avut si io timp, atunci nu le pui. Hai, ca deseara iar am musafiri si dupa aia doar patul ma atrage, jur. Aici e rece, dar nu sa ingheti, doar nu ca e vreme de tricou. De aia am luat-o cu mine la cumparaturi, macar a mers pe jos si s-a aerisit putin. Nu-i mai place la soacra-mea cand face de mancare, sunt aburi si atunci tipa: miroase urat, imi vine sa vomit. Baai, da sensibila mai e fiica-mea...bine ca mancarea ii prieste.. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

INGRID degeaba e mai aproape de tine , ca prietena-sa sta peste drum de mine,asa ca daca vine la ea, tot o inhatz io,nu scapa [:D] Greu mai trece vremea cand n-ai chef de lucru [bang][:D] Am primit un ou de ciocolata din ala urias,o sa se bucure Diana mult de el.Au trimis pentru absolut toti din firma,nu doar la birouri,fain din partea lor.
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola, Numai sa nu va certati [:D], o sa vad eu cum o sa fac sa ajung la amandoua , daca nu veniti voi la vinga [:D]. In principiu o sa stam aproape 2 saptamani [:D]. O cam lungim [alcool] Ursulina super super beton areti [flo]. Si Raisa la fel , a crescuuuuuut [olala] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, nu ne certam, fii serioasa. O sa ne vedem cand poti tu.[pup] Moni, mai glasuieste ceva si de Deea, cum ii merge Dariei la gradinita? Mi-e dor de Deea, macar intri fato sa ne zici urarea de Paste? [pup] Daniela, tu ce invarti? Esti mai libera acum, de cand ai femeie sa-ti supravegheze copiii? Mergi la sala? Mai spune si tu de Rares si Ioana.[pup] Eu va anunt ca metoda Andei da rezultate, dar in sens invers. Adica am o carte in engleza pe care i-am tradus-o in romana, pana o stia pe de rost. Apoi am inceput direct in engleza si am intrebat-o de anumite cuvinte, a facut foarte bine deductiile. Merge, merge. Si o sa incep si in activitatea de zi cu zi sa-i vorbesc in engleza. Ea ii raspunde deja in maghiara mamei mele, am convins-o sa-i vb doar in ungureste cand e cu ea. Sper ca sa reusesc cat de cat sa o invatam ceva, eu si mama. Acum plec la croitoreasa, dupa aia am musafiri, maine poate am timp sa intru. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti, Ursu- si Emma face destul de bine poze,bravo pt Raisa. Ingrid-am pus poze aici: http://www.dropshots.com/andreeam si 3 din ele sunt facute de ea. Eu nu stiu ce sa le iau de iepuras-cred ca Emmei niste carti si lui A habar nu am-aseara le-am gasit adidasi faini si ieftini si din piele peste tot,dar le-am aratat ca am vrut sa fiu sigura ca li se potrivesc la amindoi. Simbata mergem la ziua nasicii mici,face 5 ani la un restaurant de kids f. fain, seara ne vin niste prieteni si in ziua de Paste mergem la nasi. Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID ba hai sa ne mai "certam" un pic,poate asa sta Anamaria o luna,ca uite a urcat deja de la o saptamana la aproape doua [pk][:D] Am pus si poze cu desenele alea,vad ca si azi a colorat o pagina [pk],dar chiar nu-s cine stie ce.Ea ca orice face si coloreaza in viteza,cel putin acasa asa face. DENISA ma uit imediat la poze,vad ca ai pus si ceva filme.iar ai chef in WE? Eu am mai prins o ora de somn langa Diana,asa ca ne-am trezit impreuna la 18.Are un stil,se ridica brusc in fund si zice: "MAMI VLEI SA NE TLEZIM? HAI CA AI DOLMIT DESTUL!" [bang] Azi a fost tare harnica,a venit in camera de zi si a zis ca face ordine si chiar a facut,a strans si pus la loc minimobilierul,cuburile si puzzle !!! Deci din proprie initiativa.Asa ca i-am zis si ca a venit si pe la mine pe la birou iepurasul,a fost incantata de oul de cioco,dar a mancat si aprope un cremvusti inainte,dupa care a cerut mar! Sa vedeti faza: m-am pus sa tai marul in 4 si sa scot semintele si cand ma vede ca le arunc la gunoi imi striga:"MAAAMI DA' TLEBE SA PUNEM SEMINTELE ACOLO IN PAMANT SA CLEASCA O FLOALE!!!' [olala][:D] Dupa aia a rezistat de chiar a mancat niste felii de mar inainte de a se baga la ciocolata [pofta] Mi-am oprit si eu o bucatica pe birou ,dar cred ca era cam mica pentru ca la un moment am intins mana ca mai voiam ... si nu mai era,asa ca am exclamat un "unde mi-i cicolata?" [:I] Iar Diana: " MAMI DA' AI MANCAT TU CIOCOLATA! NU MAI STII? NICI O PLOBLEMA!" Ba ar cam fi ... memoria de scurta durata [bang][alcool]
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA hai ca le vizonaram acum.Tare s-au mai distrat copiii,Dianei i-a placut cum alerga prin casa Alex si restul gastii ,iar in final a intrebat: "ATATEA CAMELE ALE?" [:D] Tare inalt e Alex!!! Si Emma e bronzata si ce par fain are!!! INGRID culmea-culmilor ca mi-a cerut Diana mea acum sa ne jucam de-a pompierii [:D][bang],i-am zis ca n-avem pompieri si mi-a adus inlocuitori de pompieri niste papusoi.Da' si "scarile" sunt pe la fratelo,mi-e leneeee ... Chiar nu credeam sa imi ceara asta [:D] Wow ... a sosit husbandu' de la socru si mi-a adus lacrimioare [olala][olala] Sunt primele pe anul asta,ca datile trecute a adus doar lalele,narcise si zambile.Si liliac vad ca a adus [pk] Atata imi plac florile de primavara!
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA ce-mi facusi,ai pus poze cu Clara,m-am uitat si le-a vazut si Diana.De-atunci nu mai tace,numai "VLEAU LA BUNICA LA CLALA!" aud! Ne-a auzit Ghita vorbind si a intrebat despre cine vorbim,iar Diana a sarit repede: "DE CLALA! NU-I PLETENA MEA? TU NU STII?" [:D] Faine si multe cadouri i-ati luat! Sa le foloseasca sanatoasa! Acum mi-a cerut Diana sa ii pun muzica si danseaza de zor i-au deschis apetitul filmele puse de Denisa ... A fost la cumparaturi cu taica-su.Cand s-au intors eu eram la bucatarie (fac mancare de varza dulce cu cabanos si rosii) si mi-a declarat ca mi-a cumparat budinca de ciocolata.Nu prea am bagat-o in seama,ca eu pe la aragaz,taica-su punea la loc cumparaturile,dar cand ne-am dus sa vedem ce face ... ea era in camera la masuta si terminase deja de mancat cutia de Danette,iar o cutie mi-o pusese mie pe birou cu lingurita cu tot langa ea [:D] Tocmai am papat-o ...
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mea nici la ora asta n-a adormit inca ... Ne-am cam intins cu baia,spalatul pe cap si uscatul, pe-urma cu povestile.Cand am vazut-o ca mai si vine la mine cu ditamai cartea aia groasa de povesti [bang] Si nu te poti pune cu ea,mai ales cand e obosita,ca se miorlaie si se ajunge la ditamai scandalul.Asa ca i-am citit de-acolo fix ce mi-a cerut Scufita Rosie si Printul Broscoi,ambele variante luungi. Scufita nu i-am mai citit-o deloc in varianta asta,de fapt nu i-am citit-o de luni de zile,ca e la buni cartea din care i-o citeam.M-a intrebat ca de ce nu se imbraca Scufita rosie si cu alte haine [:D] [alcool] A pocnit lupul din carte cu sete (era desenat unul asa mai original) ,iar in final cand cica a picat in iaz cu burta plina de pietroaie si s-a inecat,Diana a exclamat satisfacuta: "N-ALE DECAT SA STEIE ACOLO!" La a doua poveste am fost scutita de comentarii pentru ca si-a luat bibele de lapte sa mai termine ce-avea in el ... Acum i-am zis ca imi beau si eu laptele - si chiar il beau - sta taica-su langa ea.Inca nu a adormit nici acum.Energizata rau,dar a si dormit vreo 3 ore azi ... Eu sunt asa de obosita si fara energie,dar am vazut ca aveam la bioritm dubla zi critica fizic si emotional,mai o zi si trece starea asta.Nu mai zic ca a si fost inorat si chiar a picurat,clar nu-i o vreme pe gustul meu.A mai inceput si Tudor zbenguiala acum seara,cred ca l-a starnit "cutiuta muzicala" ascultata de Diana.Si ma cam doare burta,e cu picioarele in jos si imi tzapa la suturi in vezica ... iar capul e in dreapta sus,acolo ma apasa pe ficat cred,ca ma cam doare.Am uitat sa va zic ca are si circulara de cordon,sper sa se mai "desurubeze" ca nu fie musai cezariana.Ne-am programat si la oftalmologie,dar taman pe vineri la 15,30 ... dupa aia mi-am dat seama ca la ora aia Diana doarme,o sa sun sa anulez. INGRID intrebai de Deea chiar ca habar nu am,stii ca eu nu prea caut pe nimeni [:I] decat in cazuri speciale.Ea m-a cautat saptamana trecuta sa ma intrebe de Tudor si de-atunci n-am mai vorbit.De vineri incolo oi fi mai libera iar,poate incep si eu sa mai dau ceva telefoane macar,mai mare jena, ca tot cu minutele ramase nefolosite-s [batcap] Azi m-a cautat pe mess prietena din Italia,cea graviduta si m-am distrat ca era taaare incantata de ... casa voastra,mi-a zis ca vazut-o in poze.Si ei au o casa faina in Catolica,langa Rimmini,doar ca nu e cu etaj.Aaaa si i-am cam facut pofta cu gratarele alea [:D] M-am mirat, ca de obicei sora-sa e responsabila cu vizionatul pozelor,dar acum ca sta acasa [gravi] are si ea timp de net. Gata e liniste a adormit deci Dienuta,am fugit si eu in pat. Noapte buna!
MONI [gravi] [baietel] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si ar trebui sa dau o cafea, dar zau dc pot ca nu am voie decat una pe zi,asa zice homeopata. De cand maninc si eu mai sanatos-adica doar peste, legume,fructe,cereale,etc-am si slabit 2,5kg-acum trebuie sa am grija sa nu se mai duca in jos cantarul. Multumim mult de comentariile din drop-sunteti toate niste mamici dragutze si sufletiste-dar e drept ca avem aici un grup de oameni deosebiti(mamici si copiii si tatici[:D]). Am intrat sa scriu 2 randuri ca nu mai apuc azi si plus ca treb sa plec mai devreme cu 1h sa il duc pe Alex la vaccinul de hepatita A-tura 2 si ultima. Eu mereu ma culc la 11, si am cel putin o trezire pe noapte pina la 6.30(cand oricum treb sa ma trezesc si uneori cere si E laptele), ori sa ii verific, ori de la Alex, cu care sunt inca in proces sa il invat sa adoarma singur, dar tot 1h dureaza[bang]-acum stiu de ce e tot la 13kg copilul asta, doarme f. putin,degeaba maninca bine si sanatos ca el consuma energie la fel ca sora-sa, dc nu mai multa- il duc pe 25 aprilie la naturista, sa vad dc exsita ceva sa il ajut.Emma are innot azi cu gradi si am primit ieri hartie acasa ca pe 24 au o zi speciala de stiinta- dc vrem sa le dam lunch sau sa platim 5 cad-pelaca din afara gradinitei si de aceea- am decis sa platim, ca sa nu fie diferente si a pofteasca la ceva ce are majoritatea. Noroc ca vien azi femeia la curetenia, geamurile o sa vad dc merita sa le fac acuma ca timp nu am,dar e fain afara si cresc si la noi gradele la 17C- dar din pacate duminica cica va fi urat si doar 6C- sper sa se mai schimbe ca e tare ciudata primavara asta[bang] Deea, Anda si Daniela-please dati niste vesti[pup][flo] Pe restul doamnelor va pup si sa aveti spor in toate. Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...