Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

Am revenit si eu sa declar alte misiuni indeplinite: am facut rost si de jucarii si am vopsit si ouale.La oua a participat si Diana care se miorlaia ca vrea sa le picteze,dar s-a multumit deocamdata sa lipeasca abtibilduri pe ele si sa ma ajute sa le ung cu slanina (noi asa le ungem de obicei,ca sa straluceasca).A fost foarte satisfacuta ca a participat si ea la asa treaba. Cand se trezeste ne apucam si de pictat ouale,tare-s curioasa daca chiar se pot picta cu trusa aia dubioasa de la Profi . Apoi s-a dus un pic pe-afara sa vada si iepurasii - ca a pus primaria prin locuri strategice custi cu iepurasi vii.Si ieri in parcul copiiilor a vazut altii,acum a vazut si la noi intre blocuri ,langa piata ... cartier mare,trebuia sa puna si in zona ,normal! Acum e la orizontala deja [nani]. Intre timp eu am fugit si am facut cumparaturile.Pana la urma am luat caruciorul ala,care nu stiu cat o sa tina dar efectul conteaza si la 35 de lei merge,ca totusi nu-i 200-400 de lei cum am vazut preturi pe net [bang] I-am mai luat o trusa "Sa tesem frumos" cu benzi din alea de hartie/carton ,stiu ca aveam si eu cand eram mica si un pachet de carti "Pacalici".Ca sa aiba si mami ce pune langa dulciuri, am mai cumparat o trusa medicala sa aiba cu ce-i chinui si pe ei cand doarme acolo (si sper sa nu uite ea sa completeze seringa cu scobitoarea [:D]) si niste perechi de sosete si basta ... Buget de criza [8D]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Io nu mai tin minte cand apar cadourile de la iepuras,maine seara,poimaine dimineata ?? Si unde le puneti? Daca aveam casa cu gradina ascundeam oua rosii si dulciuri in iarba si o trimiteam sa le caute [olala] Noi asa faceam cand eram mici, la tzara ... ce fain era! Dar asa ,la bloc,o sa o trimit cu taica-su sa culeaga niste iarba,o punem pe o tava si acolo voi "planta" ouale. INGRID voi puteti aplica chestia asta ca aveti unde,cred ca ar fi super incantata Diana ta. Merg si eu un pic in pat [nani]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiica-mea e la mama si o ajuta la vopsit de oua. Asa ca eu am cateva momente de liniste. Moni, o sa-i pun afara in iarba cadourile, ca si in anii precedenti. Mai am nevoie de iarba si pt cosuletul cu oua, naspa e ca sotul a tuns-o ieri. Gasim noi prin parc... Abia astept sa merg maine seara la Inviere. Ne adunam un grup si e mai fain asa. Trebuie sa-i dau de mancare, iar striga ca ii e foame. O sa-mi pape urechile. Macar de s-ar vedea pe ea... Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mea cred ca tine post azi [bang] in afara de lapte si iaurt n-a mancat mai nimic,o tot intreb si zice ca nu ii e foame. Nu demult ne-am trezit,acum ascult de musai muzica din cutiuta muzicala,asa mi-a cerut.A uitat momentan de pictat ouale,dar cand isi aduce aminte ne apucam si de asta.Deocamdata ba coloreaza,ba face pe educatoarea ... Sa vezi ce camila tricolora a colorat ... chiar ea zis pe-urma ca e ca un steag [:-)))]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Vreau sa va doresc un PASTE FERICIT CU LINSITE SUFLETEASCA! Iepurasul sa va aduc amulta cadouri si sa petreceti frumos! Eu azi merg sa le iau niste carti, pe linga ou de cioco si cate 1 jucarie, hainute mai mereu au primti cate ceva in ultimul timp,plus ca vor primii de la nasi si de la niste prieteni maine cand trec pe la noi. Emma a primit de la vecina grecoaica un ou care se pune in apa si in max 2 zile sparge un pui de acolo si apoi dc mai pui apa creste puiul-cred ca se va distra la amxim,aseara l-am bagat in apa intr-un borcan.Nu voi ave atimp sa intru din cauza de ziel de nastere maine,musafiri si vizita la nasi duminica, asta pe linga pregatiri, si ajutat tati sa pun pamin tnou in curte si sa puan si cev aseminte de iarba in locurile distruse de zapada- pt ca azi si maine avem si noi 17-19C, dar duminica va fi inorat si doar 10C[q] Daniela-mersi de oferta, deocamdata nu vreau nimic-deci uita de lista. Pup toti iepurasii mici si mamicile lor-spor la treburi[pup] Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA sigur se va bucura Emma de oul ala! Dar a cui zi de nastere e iar?? Distractie placuta si sarbatori fericite si voua [pup] Noi suntem in plina operatiune de pictat oua.Adica Diana: http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-04-17/17:09:43 Imi si imaginez cum o fi cand le-om desface sa le mancam,om fi toti cu acuarele pe maini [bang] Dar merita,ca se distreaza fata la maxim [pk] Le scoate si le pune ea singura in suport,chiar ma mir pentru ca nu e prea usor.Si culmea nu a spart inca niciunul! Inca mai e timp [:D]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni a mea a pictat o ora un ou. Era stratul de vopsea mai gros decat coaja oului[:D]. La noi a venit deja iepurasul sapt trecuta, dar asta nu l-a impiedicat pe David cum a deschis usa la apartament sa cauta in disperare alte cadouri ca doar, doar a mai venit odata si in Elvetia iepurasul[:D]. Eu vreau sa fac un cozonac maine si un tort cu capsuni.Asa au comandat piticii. Carnea de miel a gatit-o Heinz de ieri deja, binenteles ca am si mancat-o. Oricum duminica suntem la socrii ca maine se sarbatoreste socrela. [pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA ooooo chiar o ora? Nu stiu ce ar tine-o pe Diana mea in loc o ora!!! Ea si un castel d-ala sofisticat in maxim 5 minute l-a terminat!!! Totusi azi a mesterit aproape jumatate de ora pe mazgalit ouale alea.In final era moshcolita toata pe maini,pe bluza ... dar nu mai conta.Aaa si a scapat pe jos un ou chiar la sfarsit,numai bine am momit-o sa il pape dupa aia. Prajituri a cumparat mami cozonac si inca o prajitura foarte buna - am mancat azi ca spartele si eu si Diana din ea.Doar un fel a facut mami,ceva foi cu miere,si-aia imi place mult [pofta] La ora asta ea e cu bibele de lapte se uita la ceva DVD cu sirene,taica-su la meci si eu am venit incoa sa mai descarc niste poze - a facut o sedinta foto,mutre de mutre [bang].Am stat amandoua in dormitor o vreme,eu am citit niste reviste,iar ea a "coafat" papusile ... din pacate a inceput sa ploua de-a binelea dupa amiaza asa ca n-am mai scos-o afara,a fost in schimb la frate-meu in apartament sa se joace si pe-acolo vreo doua ore. Cred ca ii voi pune cadourile mai devreme maine dimineata probabil,ca maine seara vrea sa o ia mami la ei si sa i le dea si ea acolo. Merg sa o dusulesc si sa o pun la nani.
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Paste Fericit va dorim! Liniste si bucurie pentru toti. Poate zilele astea de sarbatoare sa mai stea cineva si cu piticii mei sa mai apuc sa deschid si eu PC-ul si sa apuc sa-mi crosetez un sal. Pe 2 mai suntem nasi si eu am o rochie de nasha gravida de vara, fara maneci. O sa fac frigul oricum, dar musai sa fac shalul ala. In rest noutati de la noi? Ai mei amandoi pitici bagara febra vreo 2 zile, fara alte simptome la Razvan, iar la Ana cu gat dureros. Deci viroza. Deja sunt ok ambii. Cu analizele lui Razvan ne-am nacajit ca sunt tot proaste. E anemic rau si nu stim exact de ce. Ca i-am dat fier in doze mari (30 picaturi/ zi)+ B-complex si acid folic sa fixeze Fe. Mai vedem peste 2 luni. Intre timp ii dam 40 pic de Fe/ zi+ vitaminele. Oricum el fizic e ok. O fi si o carenta de alimentatie, nu stiu ce sa mai cred. Dar Ana cum era ca nu manca nimic in afara de lapte si nu a avut probleme? De asta sunt cam confuza. Nu resusesc deloc sa-i dau carne, legume rarutz, etc. O sa mai vedem. Cu pregatirile? Cozonac, prajituri 2 feluri, salate, oua rosii, drob, friptura maine cand cred ca vor veni si socrii in vizita. Iepurashul? Copiilor le aduce oua kinder+ iepurasii de ciocolata. De imbracat Ana a primit niste bascheti+ gecuta de primavara, iar Razvan.........a primit un trening de la fini si o bluzita. Uneori ma mustra constiinta ca nu-i cumpar atatea lucruri lui Razvi. Abia astept sa merg diseara la Biserica si maine sa-i duc si pe copii. A pus sotul meu poze "noi" in drop. Unele sunt facute chiar in weekend-ul trecut, altele sunt si de acum un an. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa rezisti sa mergi la biserica? Eu abia am trecut drumul pana la mami [bang] De doua zile sunt cu niste dureri de burta nasoale, ca la ciclu.Din cand in cand mai am si ceva contractii,mai ales - culmea - cand sunt intinsa in pat.Am luat doua No-spa azi.Durerile provin de la gimnastica lu' flacau din cate imi dau eu seama.Loveste in toate directiile in ultimul hal si a cam avut program zi lumina,plus asa dupa miezul noptii pana pe la vreo doua noaptea [bang]. Chiar voiam sa va intreb pe cele ce au si fata si baiat,asa diferenta a fost si la voi? Ca Diana mai lovea ea, dar ceva mai finutz si mai mult dupa 7 luni incolo ... Diana azi n-a dormit decat o ora si iar n-a mancat mai nimic.A fost de-a cules iarba cu taica-su si cand s-a trezit la amiaza a fost foarte dezamagita ca nu a venit iepurasul ... Pe la 17 a luat-o mami si noroc ca venise acolo deja dumnealui iepurasul [:-@] Vad ca i-a mai cumparat si frate-meu din Ungaria niste plastelina si creioane colorate.Ne-am intors pe la 21 si desi era tare obosita a avut puterea sa rascoleasca si sa deschida toate cadourile,mai putin n-a vrut sa incerce costumul de blugi - asta e semn clar ca era franta de oboseala.Mi-a cerut chiar sa jucam Pacalici si a rezistat la trei partide.Sunt tare faine cartile de joc,cu toate personajele din Alba ca zapada! Cele ce le mai aveam si nu le mai gasesc [alcool], erau altfel. Din plasa adusa de iepurele [8D] de la socru-meu - Diana a scos si mi-a dat mie ouale,fructele,cosmeticele,chiar si cele doua ciocolati Milka ... iar ei si-a oprit doar banii [:D] Zicea ca aia ii trebuie ei pentru cand merge la "CUMPALATULI" [;)] La 23 a picat lata,a cerut laptele si a zis ca nu mai vrea nici sa ii citesc nimic.Dar cand am stins lumina, a inceput sa planga ca vrea sa ii citesc si da-i si plangeee ... de-a trebuit sa ma pun si pe citit [bang] In concluzie, nici nu-mi dau seama de ce s-a bucurat mai tare dintre cadouri,doar o treaba stiu , ca era obsedata de mister IEPURE: o tinea intruna cu "NU STIU CUM O LEUSIT SA INTLE" ... ca doar erau inchise usa si ferestrele [:D] Deja s-a trezit Tudor si a inceput cu [haibat] ... cine stie la ce ora reusesc sa adorm iar [q] Apropo Brandusa tu pe ce parte dormi? Stiam ca e bine pe stanga,dar cum ma pun pe stanga,cum hop contractii si ma doare burta.In plus, eu prefer pe dreapta sa dorm.Abia am intrat in luna a sasea si deja incepe distractia cu dormitul.Ce ma fac prin colo prin iunie-iulie? [bang] Merg totusi in pat,ca presupun ca numai eu mai bantui pe-aici azi la ora asta. Inca odata PASTE FERICIT LA TOATE [paste]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...