Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

Sa nu uit: Daniela, noi am avut trenulet Thomas, dar fara sine. Insa, daca i-ai cumparat sinele impreuna cu trenul si nu se potrivesc, du-le inapoi si ia altele. Nu stiu de ce sunt doua tipuri, nu e acelasi fel de tren? Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingrid, Ana mea nu doarme dupa masa de ceva vreme. RAzvi doarme si dimineata si dupa amiaza, dar el se scoala foarte devreme, undeva intre 6 si 7. Oricum, cel tarziu la 9 seara amandoi cad secerati. EU stau pe veranda si ma folosesc de wireless. Ce tare e toata treaba. Fii-miu umbla dupa RAdu, iar Ana a descoperit desenele de pe PC-ul din casa (nefunctional jumate de an pana a binevoit sotul sa-l repare). Sa se bucure piticii vostri de ce-au primit de la Iepurash! Ciudata situatie pe capul nostru. Oameni nascuti si crescuti la orash ne-am mutat la tzara. Auzim ciocarlia, vedem fazani, iepuri si potarnichi, copiii cresc gramada cu cainii. Daca l-ati vedea pe RAzvi cum e cu cateaua noastra "mica" (mica doar fiindca e pui, ca are 6 luni si vreo 25 de kg). II ia mancarea din mana, il linge, se joaca impreuna. SI mie mi se face rau ca e o problema mai nou si la noi cu capusele. Am descoperit vreo 3 pe catelusa, in conditiile in care o dau cu solutie antiparaziti externi. [bang] GAta cu vorba, ma duc sa-mi ajut sotul care deja a dus copiii sus. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Au primit si copii mei ceva cadouri, nu prea multe, Rares a primit 2 locomotive cu cate doua vagoane Thomas&Friends(am luat 2 ca sa nu se certe cu Ioana, pe Thomas si pe Emily) din pacate eram odata in Sell si mi se puse pata sa iau si sine fara sa ma gandesc ca sunt 2 firme care fac aceste trenulete respectiv cele produse de Tomy si altele de Learning curve. Concluzia este ca am aruncat vreo 80 de ron pe geam[bang]. Ioana a primit doua papusele Bratz, au primit amandoi vreo 10 carti plus o multime de iepurasi, oua si alte cele de ciocolata. Am fost azi la socrele, am stat in curte unde am murit efectiv de cald, copii s-au simtit bine ca aveau un hectar de curte la dispozitie pentru alergari, mai nasol a fost de mine ca a trebuit si eu sa alerg dupa ei. A, si a mai primit ioana o pereche de sandalute si Rares o sapca si un puzzle. Acum ma pregatesc sa-i spal si sa-i culc. Adorm amandoi in jur de 10 si de cand cu iesitul asta afara adorm astia mici imediat. Nu mai spun ca amandoi dorm si la pranz cate 2-3 ore. In sfarsit au acelasi program. Am vazut-o si eu pe Dia vopsind oua, tare misto trusa aia, eu n-am gasit pe unde m-am perindat eu asa ca intr-o zi m-a pus stiu eu cine sa le dau acuarele si tot tacamul sa picteze oua vopsite in prealabil de mine. Nu va povestesc ce mare amestecatura de culori a bagat pe ioana pe ou. macar ea era curata, Rares a fost dezastru, oul turtit el, masa si eu plini de vopseluri. Nici macar poze n-am putut face ca incercam sa scap macar cu covoarele si perdelele nepictate ca in rest...nu va povestesc ce era in chiuveta mea de la baie si pe gresie. Gravidutelor, multa sanatate si o sarcina dusa cu bine pana la capat va urez. mai aveti un trimestru. Ana cred ca abia astepti sa vii la Clara. Am citit ca nu-i mai trebuie nimic mititici doar mama si tata. Ingrid, la munca??? Cu cine ramane Diana? Sta fara tine acum?? va pup pe toate daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Noi numai ce ne-am intors ca am fost plecati la plimbare pe strand,pe malul Muresului si prin Parcul Copiilor.Acum seara am urcat si pana la unchiul meu vreo jumatate de ora.Super vremea,un pic inorat dar foarte placut.Am fost cu parintii mei cu tot. Diana iar a scos o perla acum seara.Intrebata de matusa-mea cum o cheama a zis pe langa nume si prenume : "SI MAI AM UN NUME,MA MAI CHEAMA SI ... SOLA LUI BOBO" [:-)))] ne-am spart de ras si am intrebat-o de unde si pana unde?? A zis ca numai de azi incepand o cheama si asa [:D] Pe strand a fost superb,liniste si verdeata,lume mai putina,in schimb in Parcul Copiiilor si pe mal (peste Mures de strand,malul dinspre oras) era ceva de groaza,full de lume si chiar mizerie,erau cosurile de gunoi cu varf,n-am mai vazut parcul ala sa arate in asa hal de cand sunt!!! In plus vreo 10 colorati cu vata pe batz de vanzare [bang] Au cautat tati si Ghita unul ceva mai decolorat,de i-au luat si Dianei ca nu se putea altfel ... BRANDUSA chestia e ca si eu am placenta anterioara! Dar eu il simt lovind ba jos de tot spre vezica,ba spre ficat in dreapta sus,ba spre stanga jos,ce-o mai fi si pe-acolo ... nu fix in fata,unde presupun ca o fi placenta.Deci placenta aia anterioara nu prea atenueaza mare lucru.Azi am fost mai ok,nu am mai avut contractii,poate si din cauza ca nu m-am stresat sa fac nimic [:D] Plimbare de voie doar si am mai zacut pe banci la aer curat [olala] Ziceai de mutat la tara,mie mi se pare superb ca ati reusit asta! De-as avea cu cine si eu m-as muta,dar al meu e om de asfalt si betoane [bang] Asta desi in cartierul unde-i casa lui socru-meu e ca la tara,inca se mai cresc oratanii,dar e in oras ,ba chiar foarte aproape de centru.Am si uitat sa anunt marele eveniment[:D],cu cateva zile inainte de Paste,au reusit de au asfaltat si prin fata casei socrului,ca pana acum era asfaltul doar pana la coltzul strazii,la vreo 5 case distanta. INGRID bine ca te-ai mai odihnit ceva,se si vedea ca erai somnoroasa ca l-ai botezat pe pagina anterioara pe Razvan a lui Bee,Alex [:D] Deci Dianei i-au placut cadourile! Abia astept poze! Mai bine fa-i tu o sedinta foto zanei tale in rochitele alea multe primite sa ne clatim si noi ochii,ce conteaza ca-s un pic mai mari? Pana in septembrie se mai inalta ea. Io-s fara strumfa ca a ramas sa doarma la ai mei,ca maine-s inca liberi.Vor sa o mai scoata pe undeva,dar sa vedem daca au cum,ca s-a anuntat ploaie la noapte si maine.
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA vai ce mare pacat ca n-ai putut sa ii fotografiezi,as fi vrut mai ales sa il vad pe Rares in actiune ! Mi-l si imaginez [:D] Pacat ca ai ratat faza cu sinele,lasa ca le iei si un tren potrivit cu ele data viitoare [8D] daca tot le place atat Thomas. Ma si gandesc cate maruntisuri interesante luam eu pe banii aia ... dar si asa am cheltuit destul,ca s-a adunat.Pana acum doar de trusa aia de tesut sunt cam dezamagita,as fi vrut sa poata fi utilizata mai usor de ea,ca de interesat o interesa. ANAMARIA am studiat carutul Clarei [8D],nu-s chiar la fel ca al nostru n-are si geanta,in schimb are roti duble [:D] In rest seamana ca model,plus ca-s tot roz amandoua. INGRID la ce post e filmul ala si la ce ora? Apropo de trenuletul Thomas si Dianei ii plac desenele alea,se uita cand sunt la TV,am auzit si eu si mi se par dragute,mai bine zis ideea cu trenurile personificate.
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar am uitat ceva. INGRID care enciclopedie i-ai luat-o Dianei? Sa pui poze si cu ea. DANIELA tu ce carti ai luat?
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de pictat,mi-a fost mie lene sa sun pe nepoata-mea din Oradea,ca sa o intreb cu ce desena ea ouale,parca un bat de chibrit folosea si cu ceva ceara ... nu-mi amintesc exact,ca nu ma prea interesa.Dar pentru la anul ar fi mai simplu asa.Sau cu carioca,decat cu acuarelele alea [bang] DENISA vad ca ai pus ceva poze.Numai atat? ANDAAA!!! Pe unde sunteti? Am vrut sa te sun azi sa vad ce faceti. De fapt pe mai multa lume (mai ales de la cine am primit sms [pup]),dar am motzait de amiaza si pe-urma a sunat mami sa ne echipam repede ca plecam,deci am ratat telefoanele iar [batcap][:I].
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, Christos a inviat! Sa va aduca iepurasul numai fericire, sanatate si tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca! [pup] MONI, prezent, aci sunt, cam ingropata in multe dar suntem super ok. Azi si ieri am reusit si eu sa mai citesc ce ati mai scris si promit ca revin maine ca azi mai am ceva de terminat. Acum am intrat doar sa va urez un Paste fericit cu multe bucurii! Iar gravidutelor le urez o sarcina usoara in continuare, o nastere usoara si un bebe sanatos si papacios! [pup], o seara buna, fetele. [roker]Avem pui [loveyou] de trei ani [comoara][bonjovi][olala][batetoba][cool]si mai vrem inca un [copil] [testoasa] [majoreta] www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA ma bucur ca sunteti ok.Ceva poze,filme? Sa vedeti cu ce ma ocupai eu [alcool]: http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-04-19/22:36:18 Am ochit asa ceva la Silvi intr-un drop si mi s-a facut pofta [pofta] asa ca ... m-am apucat urgent de treaba.Mai greu a fost pana am spalat ouale de acuarele [:D]
MONI [gravi] [baietel] 23s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Diana a plecat la Lipova cu sotul, eu am ramas acasa, imi fac o baie, ma spal pe cap, poate dorm, poate nu. Moni, filmul ala l-am tras de pe dc++, nu e la tv din pacate. L-am vazut cred prin 1995 la Protv si mi-a ramas inima la el. Un serial de Stephen King. Da, ieri eram al naibii de adormita, acu' a trecut Pastele ca ii dadeam un miel lui Bee. [:D] Am vazut ce cadouri frumoase a primit Diana, setul ala de vase e tare fain. Si landoul. Si costumul de blugi.[pk] O sa pun maine poze si filme, enciclopedia e pentru copii, dar n-am studiat-o. Bee, Diana are perioade cand doarme dupa-masa alternate cu zile in care nu vrea si pace. Atunci se culca totusi mai repede, cam pe la 9 seara doarme. Ti-am vazut si tie pozele, sa-ti traiasca amandoi copii, ca sunt frumosi tare![olala] Razvan are o culoare minunata la par, foarte luminoasa, Anutza o avea mai inchisa putin. Dar seamana cu tine, ca doua picaturi de apa. [pup] Anamaria, bicicleta Clarei mi-a sarit in ochi, e fain tare verdele ala. Diana o are roz, ca asa o vrut domnisoara, eu as fi preferat alta culoare. Se plimba cu ea? Se vede ca a pus carnita, e mai strong acuma, are culoare in obrajori, e ca o papusica cu parul blond si mai lung [olala]. Sa nu i-l tunzi cand vii. Denisa, sunt interesante si frumoase cartile Emmei, ar trebui sa caut si eu povestile cu Dora si Diego. Eu am ras cand am auzit-o pe Emma ce dulce vorbeste, cand in engleza, cand in romana. Si numara bine fetitza. Iepurasul ala de la capul patului era al ei sau al lui Alex?[pup] Anda, ma bucur ca mai dai un semn de viata. Poze sau filme nu mai pui? Hai, ca de la tine m-am inspirat cum sa procedez cu engleza..[pk] Ma duc la baie, dupa aia pap ceva si cred ca trag un pui de somn. Cred.. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...