Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

DENISA o sa caut si iti pun si linkul ala! Si eu am lucrat azi en gros cu o mica pauza: chiar dupa ce am scris mesajul am primit sms de la o fosta colega de birou de la penultimul loc de munca prin care eram anuntata ca la 10,30 s-a nascut Viviana [olala] ... Asa ca m-am gandit ca daca s-a pus pe trimis sms asa devreme dupa nastere (fix ca mine [:D]) e in forma si are chef de parlit.Fix asa a fost,asa ca am sunat-o si dai-i cu palavre ... a fost rapid si usor si la ea,doar ca a fost ajutata si de epidurala. Acasa am dormit de la 18 la 20 ,acum inca sunt buimaca.Imediat urca si Diana,ca a fost la mami - a avut ora de gimnastica medicala plus iesitul pe la hinte. Mi-a povestit mami ca azi si-a facut o prietena la hinte si nu mai voia sa plece de-acolo ca Nicoleta e prietena ei chipurile.Tare au mai ras impreuna . In plus s-a apucat Diana sa spuna poezii si o catanea pe-aia sa zica dupa ea: "LEPETA DUPA MINE!" iar aia se executa ... au ras si mamele pe rupte! Culmea ca fetita aia are 4 ani si ceva ... nu stiu cum de asculta asa de Diana [alcool] INGRID ce meniu vegetarian facurati? Eu am tras unul rapid chiar vegetarian azi cand am ajuns: supa de cartofi si salata de ardei copti [pofta] [:D] Dar sunt strict vegetarieni? Adica fara oua,lactate si peste? E mai nasol asa ...
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA eu de aici am comandat http://www.librarie.net/carti/72791/Enciclopedia-copiilor Asta e una din ele Enciclopedia copiilor,dar e cea mai simplutza,eu ti-o recomand pe cealalta,Prima mea enciclopedie de Leonid Galperstein (2005) ,dar acum vad ca nu o mai au aici pe stoc . Uite-o : http://www.librariatuturor.ro/ProductDetail.aspx?ProductId=2252 Sunt f.f.f. multe enciclopedii, dar majoritatea sunt pentru copii de peste 8 ani,in schimb astea doua sunt pentru "+ 3 ani".
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha : a intrat Diana acum in camera si a inceput tirada: "CINE-O FACUT ASA? CE-I CU MIZELIA ASTA??" [:D] Pai a curatat Ghita azi covorul si erau trase in laterale fotoliul,masuta ... nu mai era nimic la locul lui ,bai maaare! [:-@]
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere Denisa. Diana mea de cum si-a dat jos hainele de strada,s-a echipat in rochie,ciorapi,papuci cu tocuri,cordeluta pe cap ... plus agrafele aferente si acum bantuie asa prin zona. M-am pus sa o intreb de engleza ca stiu ca au avut azi si am vrut sa o invat de inchis usa [:D].Surpriza ca stia deja cum se zice cel putin la usa ... Si a inceput sa ma preseze ea cu intrebari,cum se zice la papuci,ochelari,televizor,balcon,perdea,carte,urat,oameni etc.etc. Nu mai apucam sa caut in dictionar pe cum ma intreba [bang] [help] DENISA la urat cum se zice uzual in engleza - ugly??? Dar la perdea? Asta nu le stiam si-s o multime de variante in dictionar [bang] E aiurea ca tot nu poate tine minte atatea deodata,dar ea toot intreba si iar intreba ... ce sa fac cu ea? Am scapat acum ca i-a adus husbandu' laptele si i-a pus desene.Numa' bine beau si eu o cana de lapte si dupa aia merg sa ii citesc povesti.Deja e aproape ora 22 !!!
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-da. la urat se zice ugly.Asat e cel mai simplu pt copiii. La perdea-cel ma uzual este:curtain. Bafta la altele:)) Dc ai mai laut carti bune si faine, mai zi-mi te rog.Sau jocuri faine-gen "nu te supara frate".[pup] Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut unele in drop cum isi prinde singura parul in coada ,ei bine acum mi-a prins si mie parul si ma mai si umple de agrafe [bang] A baut laptele deja si a si venit chiar cu enciclopedia aia groasa zicand : "HAI SA VEDEM TOATE IMAGINILE" ... De unde stie ea de "imagini" oare? Ca nu tin minte sa ii fi pomenit eu ... Eu ii zisesem sa aduca o carte groasa de povesti,dar daca asta vrea ea ,asta citim ... Bine ca nu a adus aia cu sobolul,ca aseara cand am vazut-o cu ea,imi venea sa i-o arunc pe fereastra [:D][bang] Am plecat,dar revin. DENISA caut mai incolo dupa ce adoarme si iti pun link [pup]
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am intors si am multe de povestit [:D] Intai mi-a dat prin cap o idee.Stiti poate ca va ziceam mai demult ca in familie cam functioneaza telepatia,adica daca eu ma gandesc ca as manca ceva papa,ma trezesc ca Ghita cumpara chestia aia,daca ma gandesc la o chestie ,incepe el discutia fix despre aia etc. Si acum m-am trezit ca imi aduce Diana fix enciclopedia,dupa ce nu i-am mai citit din ele de catva saptamani bune! Parca i-am transmis eu telepatic asta scriindu-i Denisei in seara asta despre enciclopedii! INGRID tu i-ai mai citit Dianei tale din enciclopedia nepotului? Ce domenii o atrag pe Diana ta? Ca eu am o mica problema cu enciclopediile astea ... La aia simplista mai merge cum merge,am mai parcurs din ea,dar la asta mai complexa nu prea reusesc nicium sa abordez mai pe larg cu ea domenii usurele gen plantele,animalele,etc. deoarece cum o apuca in mana,o deschide invariabil la PAGINILE DESPRE ... UNIVERS SI PAMANT!!! [bang] Ea vrea sa ii citesc musai despre stele,planete ... si hai ca macar in cealalta enciclopedie e totul mai simplist.Dar azi a luat-o pe-asta si am pus-o cu ea,ca am ajuns sa ii citesc despre rachete,calatorii spatiale,sateliti,roboti ... [bang] Cum incercam sa dau pagina considerand ca-s scrise pe-acolo chestii care o depasesc,cum dadea pagina inapoi si imi indica hotarata sa ii citesc ACOLO! Capoasaaaa cat cuprinde! Ca doar erau si fotografii cu chestii d-astea incitante [help] Pana la urma m-am si distrat cu ea si mi-am dat seama ca totusi a inteles multe lucruri.A trebuit sa ii mai explic si eu pe langa explicatiile din carte,de exemplu am prins-o de nas si i-am acoperit gura ca sa vada cum e fara aer - asa fiind si in spatiu [8D].Si i-am povestit despre planete pe care nu pot locui oamenii din cauza ca nu exista aer si apa (NICI GONGI ... a precizat ea [:D]) ,in schimb sau e doar foc,sau doar gheatza,sau gaz (SAU VANT SI FULTUNI ... incepe sa invete fata [:-@]) A vazut un cosmonaut in fotografii,m-a intrebat cine-i ala,i-am zis ca e Iuri Gagarin primul om care a zburat in cosmos,iar cand i-am zis si de Neil Armstrong primul om care a ajuns pe luna ,a exclamat incantata: "A PLIMIT PLEMIU!" [:-)))] Se pare ca ajunsul pe luna e ceva mai suuper dupa parerea ei [:-@] M-am chinuit sa sar de vreo 3 ori peste paginile cu satelitii artificiali,dar n-am avut cu cine [bang],asa ca pune-te nene si explica-i ce-i cu aia,cum au ajuns acolo in jurul pamantului si la ce folosesc [alcool] Au pus si astia puhoi de poze in carte cu asa ceva,normal ca era curioasa fata ... Pe urma am ajuns la pagina cu robotii ... aici a fost draguta cand a zis ca "DIN ASTIA AU BAIETII!" [:D] In concluzie Denisa ... sa vezi ce te asteapta de-i cumperi asa ceva.Dar poate pe Emma o va pasiona alt domeniu mai putin complicat si scapi. Ati vazut ce-i in Italia dupa cutremurul ala? [bang] De dimineata de cum am citit presa am si luat legatura cu prietenele mele,bine ca-s ok,ele-s ceva mai spre nord,dar probabil s-a simtit si la ele cat de cat.
MONI [gravi] 21s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Eu am scris un mesaj lung, cum imi sade bine si se stinge compul, fir-ar el al dracului de comp, il setase dragutzul meu sotz pentru somn. Uite asa mi-a disparut inspiratia de asta seara.[bang] Denisa, eu n-am comandat nici o enciclopedie de pe net, am una de la nepotul meu, cum bine a retinut Moni. Nu mai stiu la ce varste se incadreaza, ca sunt de toate acolo, pana si anatomie, ceea ce nu stiu cat e de bine pentru Diana, ma rog, detalii picante. Eu am sarit peste ele. Dar poti sa comanzi de pe internet o gramada, ca sunt slava Domnului, plin de ele. Si sunt interesante, sigur i-ar placea Emmei. Moni, a mea copila nu s-a aratat asa de curioasa de stele, cat de animale si plante. Mai are si o emisiune pe care o vizioneaza cu placere, How it's made (cum se fabrica), sigur o stii, pe Science. Deci, ceva mai terestru. Bine, eu nici n-am insistat cu corpurile ceresti, i-am explicat mai demult despre ele, insa nu mi-a cerut sa-i repet...ceea ce in limbajul ei s-ar traduce ca nu-i convine. Tu continua cu explicatiile la Diana, daca o intereseaza e perfect. Io am o nedumerire insa: esti asa sigura ca au fost astronautii pe Luna? Nu de alta, dar de ce dracu nu mai merg? [:D] Stai sa vezi insa la fata mea, faza frumoasa, s-a apucat de facut castele. Da. Fara sa-i arat pe ale Dianei tale, de doua zile e foarte preocupata. Inca n-am pozat nimic, ca astept sa faca oul de aur. [:-@] Daca il face. Azi au fost la noi prietenii, Diana dupa un timp s-a retras la calculator si apoi a venit sa se planga la mine, ca e camera ocupata. Auzi la ea! de fapt, erau copiii prietenei mele si ea nu vroia sa o deranjeze din joaca la comp...m-am suparat urat la faza asta. Ei sunt ovo-lacto-vegetarieni, dar la copii le lasa libertatea de a manca divers, ca urmare azi au papat si carne cei doi mai mici. Ea din politete a gustat, sotul ei in schimb, a scos toate bucatele de carne din sos. De parca sosul nu cu carne fusese facut. [:D] In fine..e alegerea lor, eu nu ma bag. Ma duc la culcare, maine iar ma scoala cucul. O noapte buna sa aveti![pup] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Dau o cafea de la servici, cine doreste? Am plecat linistita, Diana a ramas cu soacra-mea, mi-a promis ca va fi cuminte si o va asculta. Altfel..i-am spus ca o duc la gradinita. Sa vedem cum va decurge ziua. Aici m-au tampit toti cu povestile lor, de cand n-am mai fost s-au intamplat destule si pana acum a trebuit sa ii ascult. Mai greu cu integratul in sotzietate, carevasa zica. [:D] Moni, am uitat ieri seara sa te intreb, fiica-ta face curatenie? Adica, aduna lucrurile imprastiate? Asta pt ca a sarit asa de tare in sus cand a vazut "mizelie"[:D]. A mea isi strange seara jucariile, coopereaza de minune. Si ieri vroia sa-si stranga parul in codita singura, fara sa-i zic eu, dar n-a reusit, mi-am amintit de Diana ta, ce experta a devenit, imediat te si coafeaza. [olala] A primit copilul meu un cub Rubik, nu stiu daca am mai scris, e mic cat palma ei, o bijuterie. Toata ziua invarte la el, inca nu stie cum sa-l faca, iar eu nu intervin deloc. Daca poate singura bine, daca nu, ghinion. Eu stiu doar vreo 2-3 fatete sa fac... Ma pun sa-i mai scot foi de colorat, mi-a cerut inainte de a pleca la servici. Va las, ca nu mai pot sa scriu acum, poate mai incolo. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...