Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (35)


Recommended Posts

Buna ziua Moni te servesc eu cu o salopeta [:D] Ne-am cumparat role dar nu cele pe care le-am aratat ... fara probat nu se poate sa cumperi ... eu de exemplu port 41,5 si a trebuit sa imi cumpar 42,5, iar la alte firme am probat chiar 44 si parca tot nu imi veneau calumea. Asa ca pt piticii nostri putem cumpara cu incredere 29-30. Eu Raisei am luat reglabile 30-34 si ii sunt mari cu 1 deget, sunt un pic cam grele pt ea dar se invata cu ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau gagici si eu prin zona un pic,beau o cafea si pe urma drumul ... ca vrem sa mergem pana la targul de Paste ,sa mai vad ce si cum,in plus au si tobogane gonflabile. La birou n-am avut timp de nimic,am si plecat mai devreme. Am facut si o partida de shoping la en grosul din oras.Asa m-am ales cu cate ceva,printre care cu un tricouas cu bretele si doua rochii dragute foc, tot cu bretele (late la toate bretelele). Niciuna nu-i model pentru gravide,dar au asa model baby doll ca-s numai bune [pk] La caldura care e, am trecut direct la cumparat din astea de vara.Si m-am incadrat la mai putin de 100 de lei ,cu o camasa de noapte de vara cu tot ... una cu niscaiva nasturei in fata,va mai amintiti [:D][balcon][gravi]? Tot pe rand imi mai aduc aminte cam ce ar mai trebui ... cand cu Diana erau liste de necesitati la spital si alte alea [alcool] Deci URSULINO mersi de oferta,dar salopete de blugi am [:D] Deci i-ai luat role deja.Sa ne ti la curent in cat timp se invata cu ele.A noastre-s ascunse bine [:I] dar poate saptamana viitoare cand au vacanta de la gradinita poate ne induram sa iesim si cu ele ... Io numai chef de-asa ceva n-am,in stadiul asta [bang] INGRID tot asa cu culoarea alba e inca Diana ta? Nu mai stiu ce vreau sa-ti zic,dar ... tinem aproape [;)] Hai ca trimit o tura si revin dupa aia.
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda mai voiam sa zic de Diana.ca azi au avut iesirea aia ,dar nu prea are chef de povestit.A primit ceva ou rosu deja pus intr-un suport-iepuras de hartie ,plus a adus si o felicitare cu un pui iesit din ou,semnata de ea cu ... amprenta degetului [:D] De popa am aflat doar ca au fost trei - mi-a aratat pe degete ,cate despre ce-au facut ... "O ZIS MILUIESTE" [popa] Aaa si le-au dat "PITUTZA". Despre centrul cu copii cu dizabilitati ,iar nu am aflat prea multe,decat ca cei de la grupa mare le-au dus ciocolati ,iar ei le-au dus mere (??) si iepurasi - probabil cosuletele-iepurasi alea din hartie.A venit si un iepuras mare [:D] si le-a dat cadouri.Si mi-a mai zis ca nu toti copiii erau bolnavi - acum habar nu am ce intelege ea prin bolnavi ... Mi-au zis ca erau in carucioare unii,ca erau mai mari, si ca n-au vorbit cu ei.Nu stiu pe unde i-au mai carat ca blugii ii sunt toti murdari de pamant ... Deci mai maine si e in vacanta fata.Si eu mai merg doar de marti la birou [pk] Ieri se spala la bideu pe maini si nu mai termina,am intrebat-o ce tot face si mi-a raspuns "STAI SA MA LIMPEZESC !" Noi vorbim numai cu "ma clatesc" ,asa ca am intrebat-o si am aflat ca de la Giorgi stie de limpezit.Chiar e educativa gradinita ,fie si prin faptul ca invata multe cuvinte,multe sinonime ... poate fiecare cu care vine in contact are alte expresii uzuale - educatoarele, ingrijitoarele, copiii mai mari. Vai ce lene mi-e ,dar trebuie sa merg,trebuie sa caut ceva si pentru taica-meu ,ca azi e ziua lui,la en gros n-am gasit nimic.Asa as dormi ... dar se pare ca mi se arata un WE incarcat [8D]
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut curat in baie si bucatarie. Si a cumparat sotul un Cif crema, ce zic eu, hai sa-l incerc in baie. Mai ales ca scria pe el: curatenie fara efort!, iu-huu, mi-am spus, asta e motto pentru mine, clar. Da, fara efort am curatat. Dar sa nu va zic cat am clatit dupa el. Un miros de clor...am zis ca daca face Diana baie in cada, ramane fara piele. Eu ma astept sa-mi cada unghiile, parca e Cernobal la mine in baie. Asa ca am clatit la greu, efortul fu dublu. Dracu sa-l ia de Cif, il arunc. Moni, poate Diana vroia sa spuna ca nu toti copiii erau in carucioare, mai stii? Oricum, mi-a placut gestul lor, mai ales ca s-a implicat gradinita. [flo] La multi ani pentru tatal tau![flo] Bine ca ti-ai gasit rochite de vara, eu am primit cateva zilele trecute, asa ca stau linistita. Pe Diana au apucat-o mucii, sper sa nu fi racit. Nu are febra, papa bine...asta ca sa nu va razganditi cumva, intelegi mataluta? [:D] Abia astept sa ne vedem maine.[pk] Ursu, sa poarte sanatoasa Raisa rolele![pup] Pune si tu niste poze cu frumusetea mica, n-am vazut-o demult. Fug sa sterg praful, poate intru mai tarziu. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] Noi tocmai am sosit ... sunt franta,dar ma sparg de ras, ca Diana si-a luat un bibe cu suc si a cerut fix asa,dar tot pe rand,fiindca nu intelegeam neam ce vrea [bang] : "VLEAU FELMA! ... LA TV ! ... CU PULCELEAUA! [:D] ... LECLAMA CU BALBIE! " Desperados [help] l-am intrebat pe taica-su si asa am aflat ca fata vrea filmul " BABE " (ala cu purcelul) ... film care incepe cu o reclama la ceva filme cu papusile Barbie ... [alcool]
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID mersi.CIF-crema e foarte bun la scos pete,e ca un fel de fost TIX,doar ca e crema. Eu il folosesc la spalat vase cand e cazul - gen ibrice patate cu cafea,ceai.Sau la vase de portelan,plastic mai patate ... Uneori chiar si la baie il folosesc,cand am de scos ceva pete de obicei la chiuveta.Nu il arunca ca ti-o fi bun [:D]. Hai ca revin sa va zic si de targ ... merg sa imi iau un suc de legume,am depistat unul suuuper fain la Real si am facut stoc.
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa,deci a meritat sa ies,ca in primul rand Diana a fost super - hiper- extra - happy [olala] ,iar eu m-am intors cu sacosa plina si buzunarele goale [bang] Asta desi a fost targ micut,o singura hala fiind plina cu tarabe,iar in cea de-a doua, tronau doar ... doua imense tobogane gonflabile si o trambulina tot gonflabila evident.Copii destui,dar nu mai mult de cca 25 odata la un tobogan,deci Diana si-a facut efectiv de cap,desi era ochiometric cea mai mica din trupa. Intai a bagat fara oprire vreo 30 de ture de de urcat-viteza / coborat-saltat ,de am obosit eu numai privind-o [bang] A venit sa bea suc si fuga iar,numai bine ca atunci s-a intors taica-su si am plecat eu sa inspectez agale marfa.Ei i-am luat o rochita de vara si niste pantaloni de trening subtiri,mie un set camasa de noapte + halat speciale pentru alaptat,tare fain setul dar cam scump,asta e ... asta o fi bun la spital.Mi-am mai luat si niste saboti de piele foarte comozi bej si ceva maruntisuri.Bluze si rochii pentru mine erau muult mai scumpe decat la en gros si deloc mai faine.In concluzie m-am intolit si io de Paste [:-@] Iar Diana si-a facut plinul vreo doua ore la tobogane . Nu mai apuca ea in graba asa ceva,ca vine caldura si om umbla pe la cele de exterior de pe-acum. Merg ca Diana nu vrea sa isi stranga boarfele de pe jos,numai daca o ajut si eu [mariaj] Merg,dar ce adun eu, nu le mai vede ea in graba [toanerele[drac]
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... am o pauza in creier... Moni ...sa utilizezi hainele cu mult drag si spor ... am zis ca am pauza in creier... Asa o amenint si eu pe Raisa ca nu le mai vede (jucariile) ca le arunc la gunoi, odata m-am facut ca arunc cuburile de lemn de construit 3 zile a plans dupa ele cu jale ... pana am cumparat altele (cica)[asia] Ingrid mersi, nu am unde sa pun poze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata ,a adormit si Diana.Azi am citit din enciclopedia cea simplificata,diverse ... URSULINA deci si Raisei ii plac cuburile de lemn [pk] Ce construieste din ele?
MONI [gravi] 22s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor........am ajuns si noi la apartament. Singurei[:D]. Teroristii au ramas cu totii la casa. Dar sunt franta.Azi am fost la coafor si in rest nimic. Bagat de seama la 5 teroristi mici care pana seara aratau ca niste purcei[:D]. aseara am pus cateva poze....dar merge cam incet. Restul cred ca abia de acasa. V/am pupat http://picasaweb.google.com/miraklucker/PrimavaraAcasa# Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...