Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inseminarea intrauterina


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Am fost diagnosticata cu anticorpi antispermatozoizi. Mi s-a recomandat sa fac inseminare intrauterina. Ma poate ajuta cineva, cam ce preturi sunt, la medicii de la spitalul giulesti cum se ajunge? Stie cineva un medic de la medicover care este si la spitalul giulesti?

Sunt total bulversata...nu credeam ca o sa fie asa de greu

 

Multumesc mult.

 

Multa bafta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ina, daca nu te superi, ne poti spune ce analiza se face pentru diagnosticul "anticorpi antispermatozoizi"? Si noi incercam de mai bine de 2 ani sa avem un bb, care se lasa asteptat.Referitor la intrebarea ta, urmeaza link-ul de mai jos, poate gasesti informatiile necesarehttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167530&nm=INSEMINARE-82Merci
Citat:
citat din mesajul lui Ina_Ina
Buna fetelor, Am fost diagnosticata cu anticorpi antispermatozoizi. Mi s-a recomandat sa fac inseminare intrauterina. Ma poate ajuta cineva, cam ce preturi sunt, la medicii de la spitalul giulesti cum se ajunge? Stie cineva un medic de la medicover care este si la spitalul giulesti? Sunt total bulversata...nu credeam ca o sa fie asa de greuMultumesc mult.Multa bafta tuturor!
align="right" id="quote2">Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off....fetelor,sunt atat de noua in domeniu,incat nici nu stiu de unde s-o apuc.incerc de 1 an sa raman insarcinata,eu eram ok in analize si acum 3 zile sotul meu si-a facut spermograma si am avut un soc, oligoastenoteratozoospermie severa :(( nu imi revin.....

as vrea sa fac inseminare intrauterina, nu stiu unde, la ce doc din buc...., e oare vreo fata de aici careia i-a reusit inseminarea...sunt asa de fara sperante......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, nu te descuraja! iti trimit link-ul de la aspirante, ca este mult mai activ si sigur obtii informatile de care ai nevoie,si pe cel de la inseminare, de fapt o parte dintre fete ai sa le gasesti pe ambele forum-uri!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=14&TOPIC_ID=168528#7140225

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168544#7139995

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bebe strumph

[foto]bobocel de 6 luni

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dyya, sunt in aceeasi situatie ca tine, dar nu de dracu asa negru cum pare.

Iti las id-ul de mess, daca vrei putem povesti multe de situatia noastra, macar sa nu mai pierzi vremea fara sa stii exact ce cauti cum am patit eu.

navarro_comp@yahoo.com e adresa si id-ul de mess tot asta.

pupici, si fii pozitiva :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Buna diminea#539;a fetelor,sunt noua dar m#259; bucur enorm ca am g#259;sit acest forum unde m#259; pot sfatui si eu cu cineva.incep prin a va spune ca si eu trebuie sa recurg la inseminare fiindc#259; in urma unui hcg am aflat cu oroare ca am ambele trompe ff infundate,dupa care a urmat laparoscopia pe 14 mai.in urma opera#539;iei am pierdut trompa stânga,nu au avut efectiv ce sa ii mai fac#259;,iar pe cea dreapta au desfundato 60% sunt in prima luna de încercare de dupa operatie.doctora m-a sf#259;tuit sa încerc o luna natural dupa care trecem la inseminare fiindc#259; am 6 luni la dispozi#539;ie dupa care se va infunda la loc trompa si trebuie trecut la fiv,sunt in a 9 zii de la ovulatie si a#537;tept cu toate ca sincer nu sunt prea optimista,precizez ca am facut monitorizari si iau progesteron 14 zile pt fixare in caz ca a prins cv[bang]Sunt cu nervii intinsi la maxim.am facut un test diminea#539;a si negativ,#537;tiu ca e cam devreme dar am vazut ca au fost fete care au aflat si mai dev,va pup si va doresc la toate bebei sanatosi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...