Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21


Recommended Posts

Fetelor, multumesc pt aprecieri, dar situatia nu este asa, si oricum nu mai am ce face. Nici cand as mai fi vrut sa fac, nu se mai putea face nimic. Eram prinsa intre a fi cu copiii (si mai ales cu Luana pe care inca o alaptam) si zilele la Szeged. daca puteam sa o iau pe Luana cu mine de la inceput, nu as fi renuntat la alaptare. Dar pe langa ca in starea mea ma gandeam cat de bun mai e laptele pt Luana, riscam sa am si eu probleme cu sani (pt ca nu o mai alaptam la program si mi se umflasera) si de aceea si doctorita mi-a dat sa iau dostinex. Remuscarile le-am avut ulterior, pt ca in final am reusit sa o iau pe Luana cu mine si as fi putut continua sa o alaptez, iar in primele nopti impreuna, desi nu mai aveam nimic, ea inca sugea pe sanul gol (deci psihic nu era inca pregatita de despartirea de titi).

A fost bine ca a fost decizia mea, si nu cred ca am facut-o pt sotul meu, si astfel niciodata nu am avut mustrari ca am ales intre el si copilul meu. Cel mai mare regret l-am avut pt ca stiu cat m-am straduit sa o fac sa suga la san, cand inclusiv dr neonatolog a zis ca nu va suge niciodata, am avut atata ambitie sa invat sa o alaptez. Pt ca sa o port in burtica n-am fost in stare, macar sa o alaptez mi-am dorit.

Dar acum nu mai are prea mare importanta, pt ca oricum nu mai pot schimba lucrurile, iar Luana a acceptat destul de usor biberonul (puteam macar sa ma mulg si sa-i las la mama sa-i dea, dar chiar eram terminata psihic, de asta spun ca nu am avut dstula putere, si nici timp sau energie nu as mai fi avut si pt muls, dar acum vad si alte solutii) si n-a fost foarte afectata de lipsa mea sau a sanului. De fapt cred ca Luana este o fire foarte independenta (asa se zice ca sunt varsatorii).

 

____________________________________

Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare

Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua Sorilea id="blue">condoleante[q],iar despre intalnire asa cum ai zis si tu "pe alta data" ti-am admirat iar cretulinul ce scumpic este imi vine sa-l pap nu alta[olala][olala][olala][olala].

Monica id="blue">eu am nascut prin cezariana(stiam de cand am ramas gravida ca asa voi naste)cand mi sa rupt apa la 8 dimineata aveam deja dilatatie 7 dar tot la cutit am ajuns caci bataile inimii lui o luasere razna[bang],de zazut aveam acces la el la 3 ore cand ii duceam cei 5-10 mil de lapte,nu aveam voie sa-l ating nu mai zic de luat in brate abia la 2 saptamani cand l-au scos de la reanimare am avut acces la el,a fost greu dar a trecut acea perioada si nu vreu sa imi mai amintesc de ea[bang][q].Admirat si eu poze cu mica pictorita si cu ratusca la balaceala [olala][pup][pup][olala].

Joid="blue"> mai aveti putin si va apropiati de petrecere,ce mai trece timpul of ma apuca melancolia[:D],vad ca la capitolul greutate stagnati(ca noi toti de alfel) dar in schimb sunteti avansate la capitolul discutie,noi suntem cu mult in urma voastra dar inaintam noi incet,incet dar sigur[:D]

Apropo ce greutate,inaltime mai au copii vostri?

Noi avem 10.500kg si inaltime...nu stiu chiar o sa-l masor azi de nu ma iau cu alceva.id="red">

 

poze Luca Danielid="red">

/"] varsta noastraid="blue">

nascut pe 22.10.2008id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca ne-ati chemat...am venit[:)]

Am pus poze proaspete,Doamne ce repede mai cresc copilasii nostrii.Am fost in week-end la micuta mea,s-a facut mare,avem 5dintisori,ne-a mai crescut un pic parul,spunem si noi:Ana,da,nu,apa,cand vorbim la telefon spunem:aoo,stim unde ne e buricutul,intelegem tot si vorbim si cu cei mari,doar ca nu prea ne inteleg ei[:D]

Am vazut si eu poze cu micutii vostri,sa va creasca si mai mari,am vazut cat s-au schimbat.Va pup pe toti si mai revin cu poze cand mai ajung pe acasa........

 

http://s564.photobucket.com/albums/ss87/camelia_cgm/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...