Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

LA MULTI ANI ANDREI!!!![s][s][s] Nora,sa-ti traiasca baiatu' ,sa aiba noroc cit cuprinde si sa va bucure sufletele pina la adanci batraneti![pup]Mah,te cred si io cit de mandra si fericita poti fi cu asa frumusete de baiat!Daca era si fi-mea un pic mai mare faceam coada la usa ta...[:D] Scumpi,cum mai e Sebastian?A reusit vre-un dintisor sa iasa? Oanaaaa....tu ce mai faci??? Madi,voi ati ajuns acasa?Mah,nu am reusit sa-ti raspund la mesajul anterior....dar pe cuvant ca te-am sunat inainte de pasti,vineri,si aveai telefonul inchis!Am sunat doar pe mobil...Va pup si poate ne vedem saptamana asta...ce zici? Va imbratisez pe toate si va doresc o saptamana frumoasa! Mami de Alex(22.12.2002)si de Reina(18.08.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

restante la urari: La multi ani, baiatu' lui Carmen:) si La multi ani, Andrei! s-a incheiat petrecerea de ieri, dar iti dorim sa petreci o viata, fara griji, cu fruntea senina! si un pupic special pentru wondermama Nora, care are toate motivele din lume si inca ceva pe deasupra sa fie mandra din cale-afara!:) domnul sot merita pe buna dreptate sa fie numit cel mai fericit dintre pamanteni cu asa o familie frumoasa! bon... am trait o noaptea de cosmar. ma rog un episod. la 10 s-a trezit sacha si urlma ca nu putea sa respire. literalmente. ii ieseau ochii din cap, se inrosise, avea deja spasmuri de voma de la efort..; am reactionat repede, i-am facut aerosol, in doua minute era moale si pufos la noi in brate. vesel, cotocodacea pe limba lui cu masc ape nas... de dimineata ne-am dus cu sacha la analize. l-au intepat in ambele manute (vene ca ale lu' ma-sa, imprastiate), facut si analiza de secretie pulmonara. mai facem si un test cutanat in mai. pana una alta, dedimineata era vesel, pus pe sotii, dupa aerosol am fi zis chiar ca poa sa si zboare la cata energie avea. suntem deci pe drumul cel bun. sa speram ca am scapat usor si ca nu mai avem parte de un chin ca asta. pumpizam si uram succes noului scolar Eric de beatrix care de ieri a trecut pragul de la bebe la kleuter:))) miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url] http://m3.lilypie.com/qNubp1.png http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si Hristos a Inviat! Am si eu o mare rugaminte la voi...daca ma puteti ajuta cu un sfat! Este foarte posibil, ca in cateva luni, sa ne mutam la Bruxelles. Sotul meu tocmai a fost la un interviu final pentru un job acolo si asteptam raspunsul... Daca ar fi sa fie asa...sotul meu ar lucra undeva in zona Saint-Josse-ten-Noode (inteleg ca este aproape de Rue Neuve si Gara). Am si eu o mare rugaminte...ca sa nu vin acolo in necunostinta de cauza atunci cand va trebui sa caut locuinta! Am nevoie de sfaturile asi ajutorul vostru...ce zona este mai buna in apropierea zonei in care v-am zis ca va lucra sotul meu? (Noi vom aduce si masina cu noi, dar el ar vrea sa mearga pe jos, in plimbare pana la birou si sa ne lase noua masina.) Ce zona este mai linistita, mai aproape de magazine, piata, supermarket si mai aproape de parcuri...??? Pentru inceput, eu voi sta cu fata..asa ca de bona nu voi avea nevoie, dar as vrea sa aleg o zona similara cu cea cu care este ea obinuita aici in Romania (adica multa verdeata si parcuri!). Pe noi ne-ar interesa sa inchiriem un apartament de 3 camere cu living foarte mare (in care sa mai putem eventual pune o canapea extensibila pentru musafiri - care vor fi multi[:D]) sau unul de 4 camere...ce sfaturi imi puteti da in acest sens.... Va multumesc mult Nu vreau sa monopolizeze discutia voastra aici pe forum...asa ca daca nu va deranjeaza imi puteti raspunde pe PM sau pe mail. Oana si[zana]Cati mica (1 an si 7 luni) [url="http://ro.fotoalbum.eu/oananicolau/a213059"]CATI POZE NOI[/url] "Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Am incarcat pozele pe contul nostru. Sunt multe si tare haioase, se vede cat de tare ne-am distrat. Oana, imi pare rau dar eu nu iti pot da un raspuns pt apartament pt ca eu locuiesc aproape de Liege. Pupici. "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nora, un calduros LA MULTI ANI pentru Andrei !!! [s][s][s] Sa va traiasca, sa creasca mare, frumos si norocos si va bucure pana la adanci batrineti. Am vazut si eu pozele de la bbq, sunt asa de frumoase si masa aia era plina cu bunatati, mama, mama ce pofta mi-au facut !! Se vede ca v-ati simtit bine. Sper ca data viitoare cand se mai organizeaza asa ceva sa pot fi si eu prezenta. Oanamada, bine ai venit pe forumul pralinelor, stai linistita ca nu deranjezi si nici nu acaparezi discutia. Intrebarile tale sunt obisnuite celor care vor sa se mute in Belgia, majoritatea dintre noi am avut cam aceleasi intrebari la inceput, sper sa ai noroc in gasirea casei ideale pt familia ta si dupa ce va stabiliti sa ne si intalnim. Din pacate eu nu cunosc zona Brusselului ca sa te sfatuiesc, abia ma descurc in centru ....Dar sigur vei primi sfaturi de la alte praline. Fete va pup pe toate, ma intorc la treaba mea care nu se termina odata [bang] Pupici apasati [pup][pup] Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei de Nora La multi ani! [s]. Sa fi sanatos si sa-i bucuri in continuare pe ai tai parinti! Oanamada nu te pot ajuta cu detalii precise pt. ca nu locuiesc in Bruxel, dar uite un site cu locuinte: www.immoweb.be Miri multa sanatate lui Sacha! Saracutul, ce episod nasol, te cred si eu ca te-ai speriat. Pup pralinutele [url="http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png"]Sebastian, minune mica [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult tuturor celor care mi-ati raspuns...imi astept norocul cu fetele care stau la Bru.[:D] Scumpi...site-ul il stiu...da pana sa ajung sa caut acolo trebuie sa stiu unde sa caut adica sa ma hotarasc la zona. Oricum, multumesc mult! Oana si[zana]Cati mica (1 an si 7 luni) [url="http://ro.fotoalbum.eu/oananicolau/a213059"]CATI POZE NOI[/url] "Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cucuietele mele dragi, va citesc din cnad in cand si ma bucur ca sunteti la fel de zglobii pe cum va stiu. Iesirea mea la Barcelona a fost un vis frumos, cald, luminos si datator de energie. Am vizitat tot ce mi-a permis timpul si spatiul : Sagrada Familia (biserica netermnata conceputa de Gaudi), parcul Guell (cu o parte din capodopere lui Gaudi si ale discipolilor), muzeul Picasoo, muzeul Dali (in orasul natal, Fingueres), de Ramblas (piata centrala a Barcelonei, cu mimi, acrobati si deferite tonete), stadionul FC Barcelona, manastirea Monserat (pe muntele cu acelasi nume, din lantul Sierra), ne-am plimbat cu barca cu fund de sticla pt admiraraea faunei si florei marine, am jucat beacht volleyball la 23°C, ne-am catarat pe stanci, ne-am plimbat, ne-am bagat nasul in sangria si l-am mai scos dupa ce era rosu bine de tot … Ce mai, a meritat Promit ca pun si ceva poze, numai sa le scot ca e treaba cu dichis … La urmatorul kara vreau sa o aduc si pe Nele (prietena mea de suferinta), insa as vrea sa stiu daca este vineri (0805) sau sambata 09/05) !!! Pot ramane in casa cam inca o luna de acum incolo, sa vedem ce maia duce ceasul Pupici dulci la toata trupa, [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morgane ne bucuram sa mai avem vesti de la tine [pup] ; deci, ati avut o vacanta superba, pe care o meritati din plin, bravo; despre casa eu zic sa nu-ti faci probleme, sunt convinsa ca voi doua veti ramane, cel putin asa mi se pare logic; Legat de kara, mie imi este indiferent daca pe 08.05 sau 09.05; poate ar fi mai bine vineri pe 08.05? Ce zici Simonette dai de baut ? [;)] Oanamada nici eu nu stiu prea multe espre cartierele din BRU, caci stau la tara la 25 kg; dar ve doresc bafta cu job-ul si cu mutarea; Scumpilici nu ne-ai mai spus nik despre Sebastian: cum este cu dintisorii? Mai este marait? asteptam noutati [pup] Nina si Danyelana multumim pt. poze [pup] ; cele de la sfori sunt super haioase; eu sa stiti ca am facut si febra musculara, la cat ma declar eu de sportiva, cu alergat 7 km prin sat si bicicleta de asemenea [:-@] stiu ...stiu...nu se vede... [:(] pupilici [pup] [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrei de Nora si la multi ani baiatul de Carmitababy.. tot ce va doriti si ce-i mai bun pe lumea asta! [:I]pt intarziere.. am fost super-ocupata cu ale mele probleme [bang] si cu cristi care azi s-a reintors in romanika[q] super, ultra multumiri pt ziua de PAsti.. ne-am simtit cu totii extraordinar. corzile/coardele a fost moment super ha ha .. inca-mi oblojesc ranile ![:D] intalnirea cu voi ne-a uns la inima.. ca de obicei .. ne-a placut locatia! mai vrem .. [olala] Ninukule : am mancat cu multa pofta pasca ceia de-am fabricat-o noi.. ca si cozonacul.. au fost delicioase dupa parerea mea.. fara modestie.. [:D] Morgane: super ca te-ai distrat.. ma bucur mult pt tine! Robertina: bine-ai revenit! ca va? miri: tin pumnii la super bebelu sacha sa se faca bine simonette : [pup] ma gandesc la tine tuturor o imbratisare stransa si pupici dulci Oanamada : bine-ai venit printre ciocolatele.. despre preturi nu-ti pot spune decat ca un apartament la bruxelles costa mult..mai ales cu mai multe camere cum doriti ..iti pot recomanda un agent imobiliar cu care poti vorbi romaneste.. ea cunoaste preturile bine.. http://www.bureau-immo.be.cx/ se numeste nadia zona st josse este si foarte frumoasa.. insa si periculoasa..depinde unde anume vreti.. cred ca jumate de cartier e po****t de arabi ... de cea mai joasa speta.. o mizerie de nedescris pe acolo.. despre ce gara e vorba ? ca sunt 4 la bruxelles avantajul este ca gasesti magazine de legume si in general alimente ff ieftine cu gust de romania as zice.. ca are romanul un sindrom de a cauta toate alimentele romanesti cand aterizeaza pe teritoriu strain .. ca mine [:I] .. mare atentie la semnarea contractului de casa .. nu-i de joaca! parc de joaca pt copkii este chiar langa biserica st josse.. foarte frumos.. apai mai astept intrebari.. s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...