Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ba ma simt obosita, dar daca nu are cine sa le faca, sau sa le faca pe placul meu....prefer sa le fac si eu. de la o vreme am inceput sa accept si cum le face sotu. de exemplu: curatenie...nu il mai cicalesc ca nu a dat colo, il intreb daca ii place...si daca zice nu...sa refaca, daca zice da, ii spun ca mie nu imi place si sa refaca. si cate si mai cate...dar multe le fac EU caci el parca ar avea 2 maini stangi [bang] [url="http://community.webshots.com/user/Delphinash?vhost=community"]poze[/url], [url="http://Delphinashu.hi5.com "]Just Me[/url] [url="http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/"]Infertilitatea este o boala[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133428"]Bazar pt Mihaita[/url] [sofer] ambitioasa [url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]Emma INVINGE cancerul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphinas sunt perfect deacord cu tine ...singura diferenta e ca nici sotul nu are timp sa le faca asa ca am adoptat solutia nr.2 ....am o doamna care vine 1 data pe saptamana si face curatenie generala(ma refer la aspirat ,curatat covoare sters praful si binenteles frecat faianta si gresia) si crede-ma ca merita investitia,am timp si de mine in weekend Vrem si noi un bebe http://tt.lilypie.com/z0OAp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una am OBOSIT. Sotul castiga mult mai mult decat mine, salariul meu e mizerabil si din acest motiv nu ma ajuta la treburile casnice. Considera ca el aduce banul si... punct. Amandoi venim obositi de la serviciu, dar de fiecare data e numai randul LUI sa se odihneasca, sa stea in pat, la tv etc, iar eu trebuie sa scot copilul afara, sa fac mancare, sa calc camasi, sa fac smotru etc. La fel si in week-end-uri. Simt ca o iau razna si de oboseala si de frustrare, iar in ultimul timp ne certam ca chiorii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ipearina
Eu una am OBOSIT. Sotul castiga mult mai mult decat mine, salariul meu e mizerabil si din acest motiv nu ma ajuta la treburile casnice. Considera ca el aduce banul si... punct. Amandoi venim obositi de la serviciu, dar de fiecare data e numai randul LUI sa se odihneasca, sa stea in pat, la tv etc, iar eu trebuie sa scot copilul afara, sa fac mancare, sa calc camasi, sa fac smotru etc. La fel si in week-end-uri. Simt ca o iau razna si de oboseala si de frustrare, iar in ultimul timp ne certam ca chiorii.
Pai eu nu lucrez deloc, nu aduc nici un banut in casa... si cu toate astea, sotul meu cand i-am spus ca NU mai pot (dupa 10 luni de stat cu Victoria) a scos-o el la plimbare 2 ore sa fac eu ce vreau eu, el gateste cand nu lucreaza (si azi, de ex.), cand vine de la servici (5pm) si pana o culc pe Victoria (7:30-8pm) e numai cu el, mai putin la baita, ca el are probleme cu spatele si nu ii poate face baita. Plus ca daca vreau sa ies la restaurant cu prietenele, nu a zis Niciodata ca nu sta cu Victoria... ba chiar ma incurajeaza sa ies, ca eu imi tot fac griji ca Victoria o sa maraie, planga, etc... Nici nu e de mirare ca va certati. Mesajul de mai sus e mai mult ptr. sotul tau, decat ptr. tine... imi oare tare rau ca nu te ajuta, asa cum ar trebui, ca doar sunteti o familie, nu esti singura. Of! [bang] _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt o obosita. Ma mai ajuta si sotul cu fetita. O scoate la parc sau merge si cateva ore bune cu ea fara mine sa am o pauza de relax. Sau ii dau lista de cumparaturi. Cu toate astea tot e greu. Oboseala e pe noi. Nici un ajutor de cand s-a nascut, doar noi doi. E greu cu timpul nostru impreuna. Nu prea il mai avem. In rest, le mai lasam uneori naibii de curatenii sau treburi casnice si mai stam si cu casa cu fundul in sus, si evitam sa avem musafiri o perioada, pana ne mai revenim din oboseala. Inainte sa am copil mai mergeam pe la oameni acasa care aveau copii si ma intrebam: "oamenii stia nu mai fac odata ordine?", acuma nu mai indraznesc sa zic nimic, in veci:) Dar sa cada totul pe femeie. Hmmmm, e prea mare presiunea. Si unde sa mai ai chef de sex si sa fii seara o tigresa in pat?! Nu suport! adica el sa se tranteasca pe canapea sau sa te astepte in pat in timp ce tu pui pachetele pt a doua zi la servici, aduni tot de prin bucatarie ca sa ai casa in ordie a doua zi (dupa ce ai imbaiat copilul, spus povestea, imbracat si pus in pat). Pai iti vine sa mergi in alt dormitor, tot injurand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

super interesant subiectul...am deschis si eu unul ca sa putem face comparatii intre soti...cine vrea sa dea cu parerea e bine venit... Copilul meu are 1 an i si 1 luna aproape...acu mreusesc sa fac totul in casa,sotul vede si nu ma mai ajuta cu nimic..mai ales ca are 2 veriori care nu fac NIMIC in casa si e lacum imi spune ca face prea multe.. Ipearina...dca sotul tau aduce multi bani in casa,mama e bine...chiama pe cineva fara sa stie sa te ajute cu treburile casnice....eu asa avea de gand sa fac numai ca am tot amanat si acum nu mai am nevoie...sunt sigura ca poti ascunde si tu 10 lei sa ii dai unei persoane sarace si muncitoare care in 2 ore sa stranga macar marele de prin casa.... 14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ipearina
Eu una am OBOSIT. Sotul castiga mult mai mult decat mine, salariul meu e mizerabil si din acest motiv nu ma ajuta la treburile casnice. Considera ca el aduce banul si... punct. Amandoi venim obositi de la serviciu, dar de fiecare data e numai randul LUI sa se odihneasca, sa stea in pat, la tv etc, iar eu trebuie sa scot copilul afara, sa fac mancare, sa calc camasi, sa fac smotru etc. La fel si in week-end-uri. Simt ca o iau razna si de oboseala si de frustrare, iar in ultimul timp ne certam ca chiorii.
Asta este EXPLOATARE !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...