Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

comparatie intre soti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui abramburika
Citat:
citat din mesajul lui gabitzam
La noi sotul meu spala vasele [:)] Da cu aspiratorul, spala geamurile, in general treburile mai "fizice". Curatenie facem impreuna, daca el face in baie, eu fac in bucatarie, de exemplu. Eu pun la spalat, intind rufele, calc, fac de mancare, ordine dupa copii. In general impartim cam toate treburile in casa. Mergem impreuna la cumparaturi. El a fost educat sa faca treaba in casa, chiar daca e barbat. A stat si singur destul si a trebuit sa gospodareasca si e obisnuit, nu i se pare nimic injositor in a face asa zisele treburi "de femeie". Le facem baie impreuna la copii. Schimba si pampers daca e nevoie. Pai daca eu nu plec niciodata fara copil de acasa,inseamna ca el nu poate schimba pampersul ca bebe e cu mine[:D]...deci nu e nevoie sa il schimbe...l-a schimbat 1 data fr recent cand ma simteam fr rau la ciclu si de dimi a luat el copilul in alta camera si ma lasat sa dorm....a schimbat pampers haine si a plecat si cu el dupa paine ,si cand m-am trezit m-am speriat ca nu ii mai gaseam si nu stiam ce s-a intamplat...
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
[url="http://picasaweb.google.com/gabriela.marin/"]Poze noi cu puiul mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)[/url]
Idem! Trebuie sa ne consideram norocoase atunci. ___________________________________________ Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???
14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in privinta casei, am mare noroc....ma ajuta la spalat, la batut covoarele, la dat cu var si etc(lucreaza in constructii si face tot in casa: instalatii electrice, varuiala, niciodata nu e nevoie de altcineva ca sa ne ajute in casa) in schimb nu stie ce e aia sa aduca o floare acasa..se scuza ca mai bine imi da 5 lei sa-mi iau ceva decat sa-mi aduca o floare care in 3 zile se ofileste..[bang] am incetat sa mai sper ca se va schimba ceva vreodata..[q] si cu bebe ma ajuta:ii schimba pampersul, ii face baie, il scoate la plimbare si tot ce necesita cresterea unui copil. Nu e romantic...asta e...nu e superman...mai are si defecte..[flo] http://tanaramamica.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk
in privinta casei, am mare noroc....ma ajuta la spalat, la batut covoarele, la dat cu var si etc(lucreaza in constructii si face tot in casa: instalatii electrice, varuiala, niciodata nu e nevoie de altcineva ca sa ne ajute in casa) in schimb nu stie ce e aia sa aduca o floare acasa..se scuza ca mai bine imi da 5 lei sa-mi iau ceva decat sa-mi aduca o floare care in 3 zile se ofileste..[bang] am incetat sa mai sper ca se va schimba ceva vreodata..[q] si cu bebe ma ajuta:ii schimba pampersul, ii face baie, il scoate la plimbare si tot ce necesita cresterea unui copil. Nu e romantic...asta e...nu e superman...mai are si defecte..[flo] http://tanaramamica.wordpress.com/
[:D] Mie vrea sa-mi ia flori cand suntem impreuna la cumparaturi...pai asta n'are nici un farmec...si in plus eu sunt chitra...asa ca flori care se ofilesc repede...bani aruncati..pas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey fetelor... Si la ce foloseste cuiva sa i se spuna ca sotul alteia e luna de pe cer, sa nu zic soarele? Si sa facem comparatia intre mediile in care se invartesc sotii vostri ca sa fie asa mai simplu. Sa vedem daca-n mediile lor exista femei care sunt respectate sau nu. Greu pe santier sa-ti faci impresia ca o femeie e egalul tau. Daca n-ai vazut-o in casa la ai tai, apai nu cred ca o inveti pe santier. nelia uite cum vad eu lucrurile. Al tau sot e obisnuit sa fie servit si nevasta sa fie si amanta si mama si bucatareasa si spalatoreasa perfecta. Fiind singura e nu stiu unde si cu copil mic probabil punctul tau forte e sa fii mama. Asta pe el il lasa rece. Parerea mea e ca esti intr-o relatie nu prea grozava pe care nu ai nici un atuu sa o schimbi acum. Puteai sa o schimbi la inceputul casniciei cand c-o vorba dulce si facut ochi si mai dulci il puteai obisnui sa participe la treaba in casa. Sau puteai sa faci un copil cand iti promitea sa te ajute. Acum insa e prea tarziu sa zici ce se putea. La momentul actual ai un copil mic, slujba n-ai si nici nu stiu ce sansa ai sa-ti cresti copilul de una singura din ce ai castiga tu acum. Daca tu crezi ca-ti poti gasi o sluba duce copilul la cresa si trai din asta, fa-o. Daca nu, ai rabdare si vorba dulce. La ce serveste cearta si acumularea de ura cand stii ca asta nu rezolva nimic? Doar strica atmosfera si tot copilul sufera din tensiunea dintre voi. Copilul va creste si de aici in doi ani va putea merge la gradinita. Iti vei putea recapata cate ceva din feminitate si cauta si o slujba. Cu mai putin de lucru in casa i-ai putea da mai multa atentie barbatului si vedea daca refermecandu-l mai poti schimba ceva. Cu o slujba ai putea incerca sa vezi ce poti face pe picioarele tale. Si vei decide de vrei cu sau fara el. Dar oricare varianta ai alege fi impacata cu ea si lasa cearta pe lucruri pe care cu vorba si ochii dulci nu le poti schimba. Ori le accepti si taci, ori nu si atunci iti iei bocceluta si copilul si p-aci ti-i drumul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AB
mey fetelor... Si la ce foloseste cuiva sa i se spuna ca sotul alteia e luna de pe cer, sa nu zic soarele?
AB, dar nelia asta a vrut, comparatie intre soti...ca la ea e asa si cum e la noi! Nu? parca asa zice in primul ei mesaj.... [quote]buna mamici si sotii!!! Am si eu o curiozitate....vreau sa stiu cum reactioneaza ai vostrii soti in comparatie cu al meu...daca as putea sa indrept ceva la sotul meu sau sa inteleg daca el a gresit sau sunt eu prea rea... Stiu ca fiecare barbat e unic dar vreau sa stiu cum va ajuta ei pe voi cu copiii,cu casa...asrlfel intelegand si eu daca mai trebuie lucrat la al meu... /quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris
buna fetelor...la mine chestia e mai delicata... sotul meu munceste in constructii...dar nu cea mai grea munca...unele zile doar vopseste,altele freaca pereti..deci nu e munca fr fizica decat de fr putine ori...deci a putea sa faca..de 4 ziel ma trezesc cu el la 6 pt ca imi scotea ochii ca el se trezeste de dimineatza si munceste si eu ma trezesc la 9 si stau cu copilul...atat vede el ca fac...de cand ma trezesc la 6 desi ma culc la 23 30 pt ca cris nu vrea mai repede vrea joaca si povesti si pupat....si e lse culca in alta camera in pat matrimonial la ora22 jumate si asta pt ca vrea el ,mai sta la tv si se uita la discovery...a stat cu bb cand era mic vreo 2 luni..adica stat...dat un biberon saptamanal, si schimbat pampers de 4 ori in viatza...apoi sa plicitisit...saracul....ieri i-am trimis mes ca alta data sa isi stranga patul cand se trezeste pt ca are timp si mi-a trimis mes inapoi ca da..azi de dimi cand sa trezit mi-a spus sa ii fac patul....cata nesimtire...m-a pus sa ii calc pantaloni de munca plini de vopsele si nebuni dar spalati inainte si i-am spus ca nu..era 22 ceasul...a zis ca sotiile asta fac..ca altfel nu se mai insura ....i-am spus ca a fost prost ca sa insurat si a plecat...acum jignirile sunt la ordinea zilei...acum mai nou vb si urat ,bb mai are un pic si intelege cuvintele si imi va fii tare greu sa ii explic d ece eu ii spun lui bb ca il iubesc si e comoara mea si tati imi spune mie inputito,ca nu esti buna de nimic..KUM AS PUTEA SCHIMBA TOATE ASTEA...EU VB zi de zi..de 2 ani el face 1 la suta si apoi uita ... 14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor
Off topic - nu pot sa cred ca dupa posturile de la acest subiect tu mai declari in alte subiecte ca te pregatesti de bb2 cu acest barbat... Sorry, rar mi-e greu sa ma abtin, insa de data asta chiar ca trebuie sa-ti spun asta!!! Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
Nici al meu nu face prea multe... daca ar fi dupa el, am trai in cea mai mare dezordine, nu-l deranjeaza absolut deloc [bang] Dupa 12 ani de casatorie pot sa spun ca am obosit sa tot stau cu gura pe el. Face piata in week-end, iese cu copilul in parc, il mai pun sa bata un covor, sa mature in curte..... ce sa spun, sant multi care nici atat nu fac (ce vad in jurul meu !) Ingrid si Cristi 6 ani
Astia doi soti sunt frati.[:D] Da' al meu nu bate covoarele, le spala. Totusi, el repara totul prin casa, zugraveste...presteaza binisor, tinand cont ca taica-sau nu ridica un pai in casa. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neliaCris Eu zic sa nu lasi lucrurile asa si sa astepti sa va intoarceti in tara, sperand ca va avea alt comportament. Am trecut si eu prin asta, am lasat de la mine, asa ca am trecut la urmatoarea etapa, acum nu numai ca ingrijirea copilului si treburile casnice sunt exclusiv datoria mea, dar le considera si ''frecat de menta''. [:(] Teodora Ana [mamica] de [bonjovi] Mihail Vladimir(15.05.2007)
Bazar pentru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132176"]Sonia[/url][flo], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132176"]Andrei[/url][flo], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134443"]Mihaita[/url][flo]
[URL="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e"]Capsunele minunate de mai-iunie 2007[/url] [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...