Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

comparatie intre soti


Recommended Posts

Eu tot citesc chestia asta cu "nu ma ajuta". Cum adica sa va ajute, dar ce e treaba voastra? Cand va exprimati asa (si ma gandesc ca asta le spuneti si lor) implicit afirmati ca treburile casnice sunt ale voastre, vi le asumati. Nu va suparati ca va subliniez asta! Desigur eu stiu de unde vine, cum s-a ajuns la insa nu e totul pierdut. Insa in primul rand trebuie sa va schimbati voi atitudinea... si al meu cand trebuia sa faca ceva intreba de 100 de ori "e bine? e facut? cat pun" pana i-am spus "mai frate cum ai trait pana acum, esti neajutorat? Faci ditamai proiectele si nu esti in stare sa prajesti cartofi? Nu stii cum trebuie sa arate cartofii prajiti?" A avut pretentia sa-i explic cum se prepara Milumilu.. i-am zis sa citeasca instructiunile ce panamea? J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui J G
Eu tot citesc chestia asta cu "nu ma ajuta". Cum adica sa va ajute, dar ce e treaba voastra? Cand va exprimati asa (si ma gandesc ca asta le spuneti si lor) implicit afirmati ca treburile casnice sunt ale voastre, vi le asumati. Nu va suparati ca va subliniez asta! Desigur eu stiu de unde vine, cum s-a ajuns la insa nu e totul pierdut. Insa in primul rand trebuie sa va schimbati voi atitudinea... si al meu cand trebuia sa faca ceva intreba de 100 de ori "e bine? e facut? cat pun" pana i-am spus "mai frate cum ai trait pana acum, esti neajutorat? Faci ditamai proiectele si nu esti in stare sa prajesti cartofi? Nu stii cum trebuie sa arate cartofii prajiti?" A avut pretentia sa-i explic cum se prepara Milumilu.. i-am zis sa citeasca instructiunile ce panamea? J si Carla (05.02.2006)
asta cu "ma ajuta" ma mancau degetele de la inceput s-o zic, da' am zis sa nu mai pun si io sare pe rana acuma. insa asta este adevarul, este datorie egala in cuplu, nu e vorba de ajutat aici, ci de facut jumatea ta de treburi in casa, nu e nimeni servitoarea nimanui. mi-a placut al doilea paragraf, sa cad cu scaunul de ras, ai super dreptate. [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da J G si Conchita! (ca am citit abia ultima pagina). De la atata cocolosit si mamosit li se trage unora. I-au cococlosit mamucile acasa si apoi si nevestele ca doar asta e rolul 'nevestii'... sa tina casa curata si sa isi hraneasca sotul. [bang] si cand nu mai pot si cad late nu au ce face si le cer ajutorul. Eu la scurt timp dupa ce m-am maritat la absolut orice conversatie aveam cu soacra ma intreba 'ce i-ai facut de mancare?'...parca altceva nu stia sa discute. Bucuria ei cea mai mare e sa stie ca ii hranesc bine copilu'. Bine ca nu e aproape, ca daca m-ar vizita ar trebui sa bag mereu smotru si surluiala sa nu ma prinda cu casa cu fundu' in sus ca e obsedata de curatenie. Si pe foc sa clocoteasca de sa bubuie vreo trei oale imense cu mancare. Astea is baza domle': curatenie nonstop de sa rupem matura si facut mancare, pus pachet la sot, calcat camasi, eventual si sa le pregatim hainele pt a doua zi (in tot timpul asta copilul sa nu fie nici o clipa neglijat). Sa le ducem berea rece pe tava cand se uita la teveu latzi-lungiti si relaxati pe canapea. Si la culcare sa nu uitam sa le facem un masaj de noapte buna. Iar apoi sa adormim si noi zambind zicand: Ah ce zi minunata am avut azi! Asta e viata ce mi-am dorit-o cand am vrut sa ma marit cu el! Nu conteaza cum ma simt eu, bine ca e el fericit! [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Da J G si Conchita! (ca am citit abia ultima pagina). De la atata cocolosit si mamosit li se trage unora. I-au cococlosit mamucile acasa si apoi si nevestele ca doar asta e rolul 'nevestii'... sa tina casa curata si sa isi hraneasca sotul. [bang] si cand nu mai pot si cad late nu au ce face si le cer ajutorul. Eu la scurt timp dupa ce m-am maritat la absolut orice conversatie aveam cu soacra ma intreba 'ce i-ai facut de mancare?'...parca altceva nu stia sa discute. Bucuria ei cea mai mare e sa stie ca ii hranesc bine copilu'. Bine ca nu e aproape, ca daca m-ar vizita ar trebui sa bag mereu smotru si surluiala sa nu ma prinda cu casa cu fundu' in sus ca e obsedata de curatenie. Si pe foc sa clocoteasca de sa bubuie vreo trei oale imense cu mancare. Astea is baza domle': curatenie nonstop de sa rupem matura si facut mancare, pus pachet la sot, calcat camasi, eventual si sa le pregatim hainele pt a doua zi (in tot timpul asta copilul sa nu fie nici o clipa neglijat). Sa le ducem berea rece pe tava cand se uita la teveu latzi-lungiti si relaxati pe canapea. Si la culcare sa nu uitam sa le facem un masaj de noapte buna. Iar apoi sa adormim si noi zambind zicand: Ah ce zi minunata am avut azi! Asta e viata ce mi-am dorit-o cand am vrut sa ma marit cu el! Nu conteaza cum ma simt eu, bine ca e el fericit! [bang]
Hei, ai uitat de alte indatoriri: - 8 ore de munca la servici, nevasta e partener egal, trebuie sa aduca si ea bani in casa - gratificatia sexuala oferita sotului sa nu zburde pe la natashe si anne23, plus ca suntem datoare sa avem orgasm, macar unul mic, sa se simta barbatul bine - cumparaturi - ingrijirea cosmetica mai sunt, dar nu-mi trec acum prin minte ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
Corect!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
Mindy, ce trist...[q] Lara Erinn's mummy http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]My stars[tv][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G
Eu tot citesc chestia asta cu "nu ma ajuta". Cum adica sa va ajute, dar ce e treaba voastra? Cand va exprimati asa (si ma gandesc ca asta le spuneti si lor) implicit afirmati ca treburile casnice sunt ale voastre, vi le asumati. Nu va suparati ca va subliniez asta! Desigur eu stiu de unde vine, cum s-a ajuns la insa nu e totul pierdut. Insa in primul rand trebuie sa va schimbati voi atitudinea... si al meu cand trebuia sa faca ceva intreba de 100 de ori "e bine? e facut? cat pun" pana i-am spus "mai frate cum ai trait pana acum, esti neajutorat? Faci ditamai proiectele si nu esti in stare sa prajesti cartofi? Nu stii cum trebuie sa arate cartofii prajiti?" A avut pretentia sa-i explic cum se prepara Milumilu.. i-am zis sa citeasca instructiunile ce panamea? J si Carla (05.02.2006)
esti destul de dura draga mea....cu topicul pe forum, cu sotul tau...tu ai impresia ca cineva s-a nascut invatat? si tu chiar crezi ca femeia trebuie sa fie sclava barbatului? normal ca trebuie sa ajute...parerea mea, parerea ta...in fine...dar nu trebuie sa sarim cu judecati de valoare ci sa invatam sa intelegem..fiecare familie pana la urma traieste in felul ei si are propriile reguli..[cheers] http://tanaramamica.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
cata dreptate ai....tot noi trebuie sa-i tinem "acasa", sa tinem casa si copiii, sa ne mai gasim si de lucru si ei sa nu ajute cu nimic...nu vb din experienta pt ca al meu e obsedat de curatenie si-n week-end le rastoarna pe toate cu susul in jos...dar am vazut multe experiente personale pe forum care m-au lasat rece...ce-i drept daca asa a trait acasa si asa crede ca e bine nu-l mai schimbi..pacat..[pofta] http://tanaramamica.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
[:-)))] Mindy, eu rad. Da' e o gluma ?! lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...