Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

comparatie intre soti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lara_c
Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ce ingrijire cosmetica, ca ne aburim direct de la vaporii de la oalele clocotinde. Si o masca naturala din mancarea copilului care aterizeaza accidental la noi pe fazta. Grishul e un bun gommage. :) Cumparaturile le facem in drum spre casa de la servici. Cu sexul, pai cum sa ii refuzi cand ii vezi cat sunt de relaxati si odihniti si te asteapta in pat gandindu-se la prima voastra seara cand iti sclipeau ochii si nu mai puteai de fericire. Asa trebuie sa fii si acum! Faci un dus sa nu mai mirosi a chiftele si treci la actiune si il dai pe spate de sa nu-i mai arda de natashe si anne. :) Si a doua zi o iei de la capat ! Nu uita sa ii trimiti si niste mesaje erotice a doua zi, sa ii amintesti ce grozav a fost aseara, ca altfel le trimit natashele in locul nostru :))
Mindy, ce trist...[q] Lara Erinn's mummy http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]My stars[tv][/url]
Sper ca mi-ai inteles tonul de gluma. Dar exista cazuri cand asa e. Si e intr'adevar trist. Iar barbatului nici nu-i trece prin cap ea nu mai poate, ca se simte mizerabil.. si i se pare absolut natural ca ea sa faca toate astea...si daca se poate mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Da J G si Conchita! (ca am citit abia ultima pagina). De la atata cocolosit si mamosit li se trage unora. I-au cococlosit mamucile acasa si apoi si nevestele ca doar asta e rolul 'nevestii'... sa tina casa curata si sa isi hraneasca sotul. [bang] si cand nu mai pot si cad late nu au ce face si le cer ajutorul. Eu la scurt timp dupa ce m-am maritat la absolut orice conversatie aveam cu soacra ma intreba 'ce i-ai facut de mancare?'...parca altceva nu stia sa discute. Bucuria ei cea mai mare e sa stie ca ii hranesc bine copilu'. Bine ca nu e aproape, ca daca m-ar vizita ar trebui sa bag mereu smotru si surluiala sa nu ma prinda cu casa cu fundu' in sus ca e obsedata de curatenie. Si pe foc sa clocoteasca de sa bubuie vreo trei oale imense cu mancare. Astea is baza domle': curatenie nonstop de sa rupem matura si facut mancare, pus pachet la sot, calcat camasi, eventual si sa le pregatim hainele pt a doua zi (in tot timpul asta copilul sa nu fie nici o clipa neglijat). Sa le ducem berea rece pe tava cand se uita la teveu latzi-lungiti si relaxati pe canapea. Si la culcare sa nu uitam sa le facem un masaj de noapte buna. Iar apoi sa adormim si noi zambind zicand: Ah ce zi minunata am avut azi! Asta e viata ce mi-am dorit-o cand am vrut sa ma marit cu el! Nu conteaza cum ma simt eu, bine ca e el fericit! [bang]
Ti-am citit si mesajul asta. [:-)))] [q] Acum, am priceput.[:D] Mindy ai un barbat mult prea rasfatat de mamicutza lui[bang]. Sfat pt tinerele fete bune de maritat : Cand intalnesti un asemenea exemplar si vezi ca este hotarat sa te ia de nevasta, incepi cu santajul : vrei sa ma ai de proaspata si pt totdeauna? treburile casei le facem impreuna, ca doara tu esti mai puternic decat mine si, fizic, ai mai multa rezistenta.[olala]De aia imi si place de tine...[:D] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk
Citat:
citat din mesajul lui J G
Eu tot citesc chestia asta cu "nu ma ajuta". Cum adica sa va ajute, dar ce e treaba voastra? Cand va exprimati asa (si ma gandesc ca asta le spuneti si lor) implicit afirmati ca treburile casnice sunt ale voastre, vi le asumati. Nu va suparati ca va subliniez asta! Desigur eu stiu de unde vine, cum s-a ajuns la insa nu e totul pierdut. Insa in primul rand trebuie sa va schimbati voi atitudinea... si al meu cand trebuia sa faca ceva intreba de 100 de ori "e bine? e facut? cat pun" pana i-am spus "mai frate cum ai trait pana acum, esti neajutorat? Faci ditamai proiectele si nu esti in stare sa prajesti cartofi? Nu stii cum trebuie sa arate cartofii prajiti?" A avut pretentia sa-i explic cum se prepara Milumilu.. i-am zis sa citeasca instructiunile ce panamea? J si Carla (05.02.2006)
esti destul de dura draga mea....cu topicul pe forum, cu sotul tau...tu ai impresia ca cineva s-a nascut invatat? si tu chiar crezi ca femeia trebuie sa fie sclava barbatului? normal ca trebuie sa ajute...parerea mea, parerea ta...in fine...dar nu trebuie sa sarim cu judecati de valoare ci sa invatam sa intelegem..fiecare familie pana la urma traieste in felul ei si are propriile reguli..[cheers] http://tanaramamica.wordpress.com/
Eu cred ca tu nu m-ai inteles. E ok sa zici "ma ajuta sotul sa termin un proiect" pentru proiectul fiind treaba mea exclusiv, atunci se cheama ajutor ce face el. Insa treburile casnice nu sunt treaba exclusiv a femeii, asa ca nu se foloseste termenul de "ajutor". Treaba e a amandurora, nu face domnul vreun favor ca pune mana pe aspirator. Iar cand o femeie spune "nu ma ajuti" transmite mesajul "treburile casnice sunt in atentia mea exclusiv" fara sa vrea, sper ca se vede logica? Nu sunt dura insa de foarte multi ani n-am muncit gratis, daca ma intelegi! J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG [flo]!!! Mare dreptate ai. Este greseala noastra exclusiv. Eu sunt inca in convalescenta dupa o mare panza pe ochii mintii. E chestie de mentalitate, de a lui si, din pacate, si de cea a femeii care alege involuntar sa il serveasca si sa-l slujeasca, pentru ca "asa trebuie". Exista o mentalitate stupida pe retina majoritatii (femei sau barbati) conform careia noi femeile suntem crescute sa fim doamne perfecte: domna in societate (indiferent ca esti la volan si pentru ca nu ai zorit cu mai mult de 60 la ora, iti iei claxon, in cel mai fericit caz, de la marlani... ca ei se grabesc in trafic), gospodina in casa si cur_a in pat. Suntem multe care ne conformam, in special ca avem soacre care se asigura ca pastram linia ierarhica in societate si nu ne dedam la acte de vandalism conceptual. De asemenea, sumtem multe care ne conformam, dar comentam pe la colturi cum e forumul, fara sa avem nici cea mai vaga idee ce am putea sa facem. Sunt multe revoltate, care vag, au ideea despre cum ar putea sa iasa din asemenea robie, si naiv, mai arunca cate o pastila si se mai iau in bete cu consoarta si obtin si niscaiva rezultate (cazul meu). Sunt putinele care au dat peste barbati cu bun simt si au realizat si ei ca nu se mai simt onorati de conceptii de 1800 si, din principiu, pun osul la treaba ori ca sunt invatati de acasa, ori ca sunt cu suflet bun si apreciaza ce au acasa, ori ca asta le e firea si nu suporta sa le puta pamantul sub picioare. Si sunt si mai putinele, care traiesc acum cu mintea din secolul viitor, gen JG, care probabil au avut norocul sa intalneasca barbati cu care sa le mearga asta si au avut inspiratia sa apese pe butoanele pe care trebuie sa apese ca sa isi tina barbatii in permanenta alerta, chiar si asa de control. Incheind enumerarea, cu mana pe inima va spun, ca acum 4 ani nu aveam curaj sa-i zic sotului meu, fara sa-mi fac probleme ca am prea mult tupeu ca l-am deranjat, nici: "du gunoiul". Nu mai zic de cum reactiona daca indrazneam o asemenea obraznicie!!!! De ce? Nu stiu de unde mi se trage si nici nu stau sa ma gandesc la asta acum, dar traiam cu impresia indiscutabila ca eu sunt unicul responsabil al tuturor treburilor care se fac in casa, unicul responsabil al cresterii, educarii si bunei dezvoltari a copiilor, ca trebuie sa muncesc si sa fiu femeie de cariera si dupa toate astea sa imi pastrez si o eticheta de invidiat in societate. Asta este cea mai mare greseala. Pentru ca nimeni, nicaieri in lumea asta nu mai poate sa-mi spuna mie astazi si sa ma convinga ca e de datoria femeii sa tina casa si barbatul langa ea. Ca din vina femeii pleaca barbatul de acasa sau ca numai ea e de vina pentru toate nenorocirile pe care le fac barbatii nevestelor si copiilor lor. Am descoperit cu stupoare, desi am niste studii si trebuia sa ma duca de mult capul, ca este responsabilitatea amandurora sa tina o familie cu tot ce implica ea ca si obligatii: casa, servici, copii, relatia cu rudele, sanatate etc. Omul are drepturi si obligatii. Iar acestea, in domeniul familiei sunt EGALE, nu exclusive si daca se face vreo exceptie de la ele, se face prin consens, nicidecum prin vointa unilaterala. Restul este abuz sau rea vointa sau inselatorie. Fraier este acela care cade in plasa si se lasa inselat si bravo barbatilor care stiu cum sa se menajeze, mani****ndu-ne. Nu degeaba se spune ca barbatii sunt mai destepti decat femeile. Si sunt asa de generatii!!!! Ca noi... femeile, a trebuit sa ajungem in 2009 sa descoperim roata. Restul este can can.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G
Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk
Citat:
citat din mesajul lui J G
Eu tot citesc chestia asta cu "nu ma ajuta". Cum adica sa va ajute, dar ce e treaba voastra? Cand va exprimati asa (si ma gandesc ca asta le spuneti si lor) implicit afirmati ca treburile casnice sunt ale voastre, vi le asumati. Nu va suparati ca va subliniez asta! Desigur eu stiu de unde vine, cum s-a ajuns la insa nu e totul pierdut. Insa in primul rand trebuie sa va schimbati voi atitudinea... si al meu cand trebuia sa faca ceva intreba de 100 de ori "e bine? e facut? cat pun" pana i-am spus "mai frate cum ai trait pana acum, esti neajutorat? Faci ditamai proiectele si nu esti in stare sa prajesti cartofi? Nu stii cum trebuie sa arate cartofii prajiti?" A avut pretentia sa-i explic cum se prepara Milumilu.. i-am zis sa citeasca instructiunile ce panamea? J si Carla (05.02.2006)
esti destul de dura draga mea....cu topicul pe forum, cu sotul tau...tu ai impresia ca cineva s-a nascut invatat? si tu chiar crezi ca femeia trebuie sa fie sclava barbatului? normal ca trebuie sa ajute...parerea mea, parerea ta...in fine...dar nu trebuie sa sarim cu judecati de valoare ci sa invatam sa intelegem..fiecare familie pana la urma traieste in felul ei si are propriile reguli..[cheers] http://tanaramamica.wordpress.com/
Eu cred ca tu nu m-ai inteles. E ok sa zici "ma ajuta sotul sa termin un proiect" pentru proiectul fiind treaba mea exclusiv, atunci se cheama ajutor ce face el. Insa treburile casnice nu sunt treaba exclusiv a femeii, asa ca nu se foloseste termenul de "ajutor". Treaba e a amandurora, nu face domnul vreun favor ca pune mana pe aspirator. Iar cand o femeie spune "nu ma ajuti" transmite mesajul "treburile casnice sunt in atentia mea exclusiv" fara sa vrea, sper ca se vede logica? Nu sunt dura insa de foarte multi ani n-am muncit gratis, daca ma intelegi! J si Carla (05.02.2006)
acum am inteles....multumesc de completari....credeam ca ai conceptia ca barbatii trebuie sa munceasca si femeile sa fie casnice...total dezacord...imi place cum gandesti dar trebuie sa fii mai clara..[pup][flo] http://tanaramamica.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noideea, restul fetelor nu va imaginati cine stie ce. M-am dat cu capul de prag pana am lesinat si m-am sculat sa mai dau de cateva ori pana am inteles niste lucruri simple. Singurul meu avantaj a fost poate ca nu mi-a fost frica sa divortez, sa raman singura etc. Niciodata. Din contra am stiut ca trebuie sa fiu un exemplu pentru fiica mea. Eu nu vreau sa cresc o sclava (in sensul nu de munci casnice, ci dependenta de relatia cu barbatul). In fine, am crescut intr-o casa in care taica-miu (intr-o epoca in care era somer) s-a trezit pe la 12 urland ca-s doua femei in casa si-s paturile nefacute. Eu i-am zis ca am avut de invatat, mama a gatit si singurul care a stat e el. In fine nu conteaza urmarea povestii... insa frati-miu pana de curand imi spunea senin "nu fac ca nu sunt femeie" si am facut scandal, rezultatul? Cand ma vede tace din gura si face dar nu si-a schimbat parerea. De aceea zic eu ca trebuie sa fim atente si la exemplul pe care il dam copiilor. Eu cel putin am avut mult de suferit de pe urma "modelului" de acasa. J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NELIACRIS, daca imi permiti, ai intrebat cum poti sa scoti din cap sotului ca responsabilitatea femeii este sa... Nu stiu in ca masura te pot ajuta, insa eu asa am facut: 1. Mi-am castigat intai respectul in fata lui, ca individ. M-am facut respetata. Nu ma intreba cum am facut ca nu stiu sa-ti explic. 2. Nu m-am mai certat cu el, ci am discutat cu el, in masura in care am vazut ca este dispus sa ma asculte, nu doar sa ma auda. Am cautat intodeauna momentul sa discut cu el si i-am cerut sa ma lase sa-i spun ce am de spus si sa asculte pana la capat. Discutiile au fost scurte si la obiect, prin explicatii cu privire la cum vad eu situatiile, la ce ma deranjeaza, si ce vreau de la el, evidentiind ca nu vorbesc doar ca sa il fac pe el sa se simta vinovat. Am evitat sa bazai sau sa fac pe victima, i-am spus ce mi se pare corect sau nu, ca-l inteleg ca..., dar ca..., si asta e situatia. I-am vorbit frumos, cu respect si consideratie, i-am aratat ca inteleg eforturile lui, chiar stangace si ca le aprob, dar ca vreau mai mult. I-am spus ca am obosit si ca pot si eu sa fac ca el, sa ma debarasez de responsabilitati, dar ca asta nu ne ajuta pe noi cu nimik. I-am spus ca suntem o familie doar ca vrem amandoi asta, in cazul in care nu se simte capabil sau nu-i convine, are de ales sa iasa din toata treaba asta, dar daca alege sa continuam EU NU MAI ACCEPT jumatati de masura, ca s-a terminat cu prefacatoria si cu joaca de-a familia. 3. Cand eu ma apucam de treaba il chemam sa participe, cot la cot. Nu vroia, nu faceam nici eu. Ma relaxam idem si la fel ca el. 4. Ii puneam in vedere ca daca nu face nu are. Daca nu facea si comenta ca nu are (mancare, haine spalate, curat), ii spuneam ca nu era obligatia mea sa ma ingrijesc ca el sa aiba mai bine decat el si ca si eu am nevoie sa mi se faca, daca eu nu am fost disponibila sa fac. De exemplu: ieri a fost la servici pana la ora 7. Eu mi-am luat fata si ne-am dus la o prietena sa se joace cu fetele ei si dimineata am rezolvat alte treburi si nu am apucat sa fac de mancare. La ora 9 seara eram in drum spre casa si ma suna, el venit de la 7.30 seara acasa sa ma intrebe ce mananca. L-am intrebat "si eu ce mananc cand ajung acasa?", tinand cont ca el era acasa de o ora jumatate. Cand am ajuns acasa se apucase sa faca de mancare si dupa ce am culcat fata l-am ajutat sa termine si sa puna masa si am mancat si la sfarsit i-am spus ca eu nu m-am nascut si nu m-a crescut mama sa traiesc si sa respir pentru el. Ceea ce pot eu sa fac poate si el, si inca cu cat succes!!! Si in plus, poate si el sa faca pentru mine ceea ce fac eu pentru el. 5. Dezobisnuieste-l ca i se cuvine. Daca intreaba de ce nu i-ai facut ce era de "datoria ta" ii poti spune ca de datoria ta era sa te ingrijesti de tine si ca asta ai facut din moment ce el nu a avut cum sa faca aceste treburi. Nu te spala el, nu te odihneste el, nu te menajeaza el si ca tu de asta ai avut nevoie. In momentul in care el va pricepe lucrurile astea te vei fi putut bucura ca i-ai scos mentalitatea gresita din cap. Si atunci iti zic din propria experienta ca vei face tot ce vei cobnsidera tu ca vrei s afaci pentru el din placere, sau pentru ca asa ai tu chef. Eu, pentru ca nu am mai facut mancare gatita de la inceputul lui martie, sau sa nu exagerez de la jumatatea lui martie, ca nu am avut cand , ci doar am intropit ceva repede, acum ii fac o ciorbita asa cum stiu ca-i palce lui pana cand vine de la servici s-o gaseasca firbinte. Dar nu pentru ca e de datoria mea de femeie, ci ca stiu ca si-o merita cu varf si indesat. In momentul in care vei fi libera sa alegi tu cand sa-i faci si va intelege ca ai nevoie de aceasta liibertate iti zic eu ca oricat de obosita fizic vei fi, intodeauna vei gasi resurse sa ii daruiesti o cat de mica favoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, barbatii astia zici ca sunt copiati la xerox. Da uneori la unii mai sunt dungi negre, dar in rest... Al meu sot daca s-ar putea nu ar face nimic, nimic,nimic... Si stiu de unde i se trage, de la inteligenta de soacramea care considera si sustine ca, casa si treburile casei sunt ale femeii. Numai ca dupa zece ani de casnicie, sincer nu imi mai pasa. Daca nu ma ajuta sa fac curat, mancare etc, chem femeia, sa faca ea. Asta nu ii prea convine, ca ne costa asa ca se misca. Nu cum as vrea eu dar...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S.T.O.P. In primul rand vreau sa va spun ca a-ti uitat cu desavarsire de Nelia si ati inceput galceava specifica...[:-@][:-@][:-@]. Nu vreau sa acuz pe nimeni dar vreau doar sa va atrag atentia ca faptul ca fata asta a fost sincera si a spus cateva cuvinte care le-a mai scapat sotul ei nu trebuie sa va dea dreptul sa o terfeliti pe jos. De ce spun asta???? Pentru ca nu este prima si nici ultima care aude de la sot un cuvant urat sau o "denumire" foarte urata si ea. ..OKKKKK soo...what?? Asta inseamna ca toate femeile ar trebui sa fie tarate in vorbe de genul...esti fraiera ca stai cu el...etc???? Poate NU AM MERITAT SINCERITATEA EI. Cate femei ascund astfel de adevaruri?? Cate au curajul sa spuna :uite asta e durerea mea??? HMMMM??? Dava puteti sa ajutati cu un sfat BINE daca nu tineti-va OPINIILE PRETIOASE. Ca nu se stie niciodata cand un sotz din ala model va v-a intampina cu valiza facuta sau cand din vre-o greseala il surpindeti cu vre-o "natasha" giugiulindu-se?? Mai viata asta e o loterie, o scena de teatru... sa nu uitati asta? Poate ca unii soti sunt asa cum sunt dar uite poate sotul neliei o iubeste si n-o va insela niciodata, este un om muncitor si asa crede el ca isi indeplineste indatoririle de sot. Poate nu realizeaza gravitatea vorbelor urate, este surmenat si putin in depresie din cauza rutinei zilnice. NU SUPORT BARBATII care vorbesc urat sotiilor lor, vreau sa stiti asta din start si sa nu ma "acuzati" ca as fi de acord cu comportamentul lor. Nuuu, ...dar vreau sa va maturizati, sa nu ganditi asemenea copilelor de 14 ani si sa vedeti totul in negru si roz. Nu toate casniciile sunt roz si de multe ori gasirea cauzei problemei este mai importanta decat divortul. Nelia, Acsor ti-a grait bine, si o respect mult. Gandeste-te tu in mintiuca ta impartial si vezi daca balanta inclina intr-adevar spre tine sau el. Rutina si munca va omoara sufletele...strainatatea nu-i usoara si eu ca si tine n-am pe nimeni sa ma ajute. Si ajung cateodata sa plang ca nu mai pot...il iubesc pe bebe de mor dar simti nevoia sa mai respiri...si asta duce la conflicte. Sotul meu nu este atat de ocupat si ma ajuta, mai poti vorbi cu Mihutza ca al ei lucreaza 8 zile/saptamana si ea le face mereu pe toate acasa. Nu renunta si LAS-O NAIBA DE SOACRA!!!! Ti-am mai spus sa nu iti faci casa acolo ca o sa regreti toata vietulica ta. Scrie-i si la Miha de la baia PM. Offf mai mai mai suparici tre sa fi tu[pup]. Eu cred ca e un om muncitor, ca munceste si uite ca vine acasa, nu-l aduni din baruri, de la baute... Dar dupa ani de zile munca, munca, munca....la un moment clachezi. orice om isi are limitele proprii si cateodata noi din pacate abuzam de propriul corp. Pe mine ma ajuta,iti spun adevarul si nu e un om pretentios, daca nu e mancare si vede ca sunt obosita se apuca el de facut mancare, daca-i cer ceva prin casa imi face. dar el nu este fff ocupat, are zile cand intr-adevar vine rupt si munceste si atunci nu am pretentii la nimic. Dar are si zile cand e mai liber si atunci trebaluim impreuna. Tu gandeste-te acum la situatia voastra, este cea care conteaza. in primul rand AB ti-a spus bine, daca ti-ai gasi un servici si l-ai lasa pe chris la gradi macat cateva ore pe saptamana te-ai mai relaxa si tu facand altceva. incercati sa va regasiti, nu va pierdeti, explica-i ca nu e bine ce face, discutati, pune-i notite Acum tre sa fug. il pupam pe Cris si pe tine si da-mi PM oricand [pup] [URL="http://b1.lilypie.com/O5bMm7.png"] Asa creste mare puiul[/URL] [URL="http://www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a"] Paginuta mea![/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris ...i-am spus ca a fost prost ca sa insurat si a plecat...acum jignirile sunt la ordinea zilei...
nelia, randunica iubita[pup], drumul pe care il alegi sa-l parcurgi nu este ivit brusc in fata ta. Fiecare cuvant pe care il spui, bun sau rau, tandrete sau jignire, te indreapta intr-o anumita directie. Acum important este unde vrei sa ajungi, unde vrei sa duca drumul tau. sunt abia la prima pagina, sunt poate pe alaturi de subiect, dar incerc sa pun gandurile cum vin... adevarat ca in general barbatul (ca si femeia) face ce a vazut in familie. tot acolo a invatat si respectul fata de sotie, de partenera. sigur ca sunt exceptii. este un comportament cristalizat, cimentat, greu o sa-l schimbi. cand vrem sa rezolvam o problema, trebuie sa ne concentram PE CE PUTEM NOI FACE. nu putem schimba o personalitate structurata, eventual, sa-i oferim contextul, mediul, sa se modeleze...in directia dorita de noi. ohhhhh, e tare greu pe forum[alcool] [flo] Mamica de berbecut-Luca 9 aprilie 2008 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128721"] Viata in 3 + [/url] [url="http://family.webshots.com/album/570900895aIxAxJ"] fix 365 de zile[/url] [url="http://b1.lilypie.com/HN0Jp3.png"]Luca creste[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wQ1utlO/weight.png "]Miha scade[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...