Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

COPILUL sau SOTUL ?


Recommended Posts

Si nu cuantific iubirea in lucruri materiale. Dar daca barbatul meu stie ca ma face sa sufar si nu numai ca e dispus sa ne contiuam 'fericita' viata conjugala cu tot cu suferinta mea, ba in plus cand vreau sa remediez problema el imi spune 'divortam' ATUNCI NU MA IUBESTE. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Serios? Ma iubeste atat de mult incat prefera sa ma vada suferind sau sa nu ma mai vada deloc? O fi sadic, mai stii? Eu nu pot fi fericita daca el nu e. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
Si nu cuantific iubirea in lucruri materiale. Dar daca barbatul meu stie ca ma face sa sufar si nu numai ca e dispus sa ne contiuam 'fericita' viata conjugala cu tot cu suferinta mea, ba in plus cand vreau sa remediez problema el imi spune 'divortam' ATUNCI NU MA IUBESTE. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Spui ca nu cuntifici iubirea in lucruri materiale dar pui conditi. Sau faci cum vreau eu sau risti sa ma pierzi!!! El nu ii cere nimic in plus decat au convenit amandoi la inceput de drum. Dar nu asta este important. Asta este motivul pentru care ii este greu sa decida "Prietena lui Goldi" ce sa faca. Il iubeste si de asta nu vrea sa impuna conditi. De asta i-a fost rusine ca a vrut sa triseze, de asta nu poate sa ia o hotarare. Si se simte iubita. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellej , nu cred ca varsta are vreo legatura. Ideea de baza aici este ca Goldi a acceptat atunci sa fie cu el lasand la o parte ocazia de a mai avea copil. Ca dupa s-a razgandit , sau ca s-a casatorit gandindu-se ca ii schimba parerea sotului nu conteaza. Si spun astea pt. ca judecati un om pe care nu il cunoasteti , despre care sotia(adica cea care sufera) spune numai cuvinte de lauda , care a spus de la inceput cum sta treaba. Ca Goldi s-a razgandit nu e nici o problema , e dreptul ei, dar ce aveti voi cu sotul? Poate nu are chef omul cand merge cu coppilul la scoala sa-l intrebe lumea cati ani are "bunicul", stiu eu? iar de iubit, e cam aiurea sa spuneti ca nu o iubeste dupa 12 ani impreuna si cuvinte frumoase despre ei 2 ca si cuplu.[:D] Si ca un ps: la mine nimic nu e doar alb/ negru , dimpotriva e color[:D] http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO, are legatura cu varsta, pentru ca tu cea de azi nu vei mai fi peste 10 ani. Va fi alta XIO, te asigur. si acea alta persoana va avea poate alte dorinte si asteptari. Crezi tu ca meriti sa fii toata viata frustrata pentru ca la 20 de ani i-ai promis iubitului ca nu veti avea copii? eu zic ca nu. Reiki, el e cel care zice ori fara copii, ori divort, nu ea. Ea nu vrea divortul. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am intrat in polemica si eu nu am neuroni suficienti ptr asta. E simplu, sotul ei nu vrea sa schimbe nimic. Sotia vrea o schimbare. Deci, dupa tine e cam asa... daca nu face ce vreau eu inseamna ca nu ma mai iubeste si este sadic? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Cred ca am intrat in polemica si eu nu am neuroni suficienti ptr asta. E simplu, sotul ei nu vrea sa schimbe nimic. Sotia vrea o schimbare. Deci, dupa tine e cam asa... daca nu face ce vreau eu inseamna ca nu ma mai iubeste si este sadic? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Da, pentru ca desi o vede suferind poate trai linistit. El are un copil, stie ce inseamna iubirea unui parinte pentru copilul sau. Ea isi doreste sa simta acelasi lucru, dar el o impiedica. Da, e egoist din comoditate, si daca e capabil sa mai traiasca 30 de ani alaturi dea ea si s-o vada suferind, atunci e si sadic. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
quote:
Originally posted by reiki
Cred ca am intrat in polemica si eu nu am neuroni suficienti ptr asta. E simplu, sotul ei nu vrea sa schimbe nimic. Sotia vrea o schimbare. Deci, dupa tine e cam asa... daca nu face ce vreau eu inseamna ca nu ma mai iubeste si este sadic? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Da, pentru ca desi o vede suferind poate trai linistit. El are un copil, stie ce inseamna iubirea unui parinte pentru copilul sau. Ea isi doreste sa simta acelasi lucru, dar el o impiedica. Da, e egoist din comoditate, si daca e capabil sa mai traiasca 30 de ani alaturi dea ea si s-o vada suferind, atunci e si sadic. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Din pacate cred ca esti "pe langa" imaginea descrisa de cea implicata in discutie. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
quote:
Originally posted by ellej
quote:
Originally posted by reiki
Cred ca am intrat in polemica si eu nu am neuroni suficienti ptr asta. E simplu, sotul ei nu vrea sa schimbe nimic. Sotia vrea o schimbare. Deci, dupa tine e cam asa... daca nu face ce vreau eu inseamna ca nu ma mai iubeste si este sadic? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Da, pentru ca desi o vede suferind poate trai linistit. El are un copil, stie ce inseamna iubirea unui parinte pentru copilul sau. Ea isi doreste sa simta acelasi lucru, dar el o impiedica. Da, e egoist din comoditate, si daca e capabil sa mai traiasca 30 de ani alaturi dea ea si s-o vada suferind, atunci e si sadic. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Din pacate cred ca esti "pe langa" imaginea descrisa de cea implicata in discutie. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Ce-ar fi sa-i cerem si parerea ei? Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...