Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

COPILUL sau SOTUL ?


Recommended Posts

Prietena lui Goldi, trebuie sa recunosti ca sotul tau e consecvent cu el insusi; n-a stat nici langa primul copil, nu vrea sa fie parinte, dar vrea sa fie tata(ai deja tiparul comportamental). Nu e nici o contradictie. Eu nu sunt detasata, sunt stapana pe deciziile care ma privesc. Daca am dubii simplific, cum a facut ellej, si-mi asum indiferent cat de greu imi vine. Asta nu ma tine la adapost de regrete(cred...ca inca nu am) dar ma face sa fiu impacata cu mine insami. Descrierea initiala a situatiei mele este doar un scenariu posibil, nu un sfat. Hotararea de a avea un copil ar trebui sa implice doi oameni, ca si cresterea lui. Dar daca devine o problema individuala, ea trebuie rezolvata individual. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Goldi nu a pus bine intrebarea, dilema mea este intre un sot pe care il iubesc si care stiu ca ma iubeste (chiar daca poate parea un paradox) si un copil pe care mi-l doresc cu disperare.
eu as renunta la sotul pe care il iubesc si ma iubeste atit de mult incit il deranjeaza ca nu accept tacit sa fiu nefericita in continuare. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o problema cu afirmatile legate de implinirea unei femei doar cind are un copil. Dupa ce am avut copilul am declarat ca stii ce pierzi neavind un copil doar dupa ce il ai.Dar asta nu inseamna ca cineva care nu are copil e neimplinit sau nefericit.Eu eram foarte fericita si inainte de a-l avea.Nu as putea spune ca am devenit mai fericita dupa ci am alta perspectiva asupra vietii. Despre femeile care isi inseala sotul si nu copilul...cred ca de fapt isi inseala in primul rind copilul pentru ca ranindu-si sotul si tatal copilului automat isi ranesc copilul. Iar despre cuplul in cauza-e simplu-daca ea vrea copil sa-l faca iar daca el o iubeste cu adevarat va accepta copilul si dupa nasterea lui va spune vai ce dobitoc am fost ca nu l-am vrut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nume
Prietena lui Goldi, trebuie sa recunosti ca sotul tau e consecvent cu el insusi; n-a stat nici langa primul copil, nu vrea sa fie parinte, dar vrea sa fie tata(ai deja tiparul comportamental). Nu e nici o contradictie. Eu nu sunt detasata, sunt stapana pe deciziile care ma privesc. Daca am dubii simplific, cum a facut ellej, si-mi asum indiferent cat de greu imi vine. Asta nu ma tine la adapost de regrete(cred...ca inca nu am) dar ma face sa fiu impacata cu mine insami. Descrierea initiala a situatiei mele este doar un scenariu posibil, nu un sfat. Hotararea de a avea un copil ar trebui sa implice doi oameni, ca si cresterea lui. Dar daca devine o problema individuala, ea trebuie rezolvata individual. nume
[asia] Ai atins esenta. Prietena lui Goldi, Sotul tau va ramane consecvent, si in cazul in care vei decide singura sa ai un copil, atunci probabil ca vei deveni "a doua fosta" mai repede decat te astepti. DAR va fi un tata bun. Esti pregatita sa iti schimbi total viata? Sa ramai singura in asteptarea copilului? Cat de mult iti doresti acest copil? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reiki, tu ai ramane cu sotul tau daca ai sti ca prefera sa se desparta de tine decat sa aveti un copil? Te rog, raspunde-mi. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
Reiki, tu ai ramane cu sotul tau daca ai sti ca prefera sa se desparta de tine decat sa aveti un copil? Te rog, raspunde-mi. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Sunt barbat si in cazul meu lucrurile ar sta cu totul altfel. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea ramane valabila: daca tu vrei un copil si sotia ta are unul si nu mai vrea (nu e vorba ca nu mai poate), fiind dispusa sa se desparta de tine mai degraba decat sa aiba copilul tau, atunci ai considera ca te iubeste? Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
Intrebarea ramane valabila: daca tu vrei un copil si sotia ta are unul si nu mai vrea (nu e vorba ca nu mai poate), fiind dispusa sa se desparta de tine mai degraba decat sa aiba copilul tau, atunci ai considera ca te iubeste? Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
REIKI, VANDAL, nu ma bombardati cu atatea raspunsuri ca nu mai fac fata cu lectura! [:D] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
Intrebarea ramane valabila: daca tu vrei un copil si sotia ta are unul si nu mai vrea (nu e vorba ca nu mai poate), fiind dispusa sa se desparta de tine mai degraba decat sa aiba copilul tau, atunci ai considera ca te iubeste? Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Tu cum cuantifici iubitea? Dupa numarul de copii? Dupa cati bani primesti pentru bijuteri? Dupa numarul de barbati pe care ii ai? Ce trebuie sa primesti in schimb ca sa poti spune ca te iubeste? Si uiti esentialul, EU O IUBESC![:D] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...