Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Anul acesta, dupa indelungi dezbateri am hotarat sa mergem in concediu in Italia la Rimini. Aseara am cumparat si biletele la Wizz deci in 20 iunie decolam. Daca a mai fost cineva in zona mi-ar prinde bine niste informatii: - cu ce ajungem din Forli in Rimini - ce se poate vizita in zona - preturi la masini de inchiriat - recomandari de hoteluri sau apartamente - cat de scumpa e mancarea - cum e vremea(daca a fost cineva in iunie, se poate face baie in mare?) - orice alte informatii [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
Anul acesta, dupa indelungi dezbateri am hotarat sa mergem in concediu in Italia la Rimini. Aseara am cumparat si biletele la Wizz deci in 20 iunie decolam. Daca a mai fost cineva in zona mi-ar prinde bine niste informatii: - cu ce ajungem din Forli in Rimini - ce se poate vizita in zona - preturi la masini de inchiriat - recomandari de hoteluri sau apartamente - cat de scumpa e mancarea - cum e vremea(daca a fost cineva in iunie, se poate face baie in mare?) - orice alte informatii [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
sper sa -ti prieasca concediulsi sa ai grija ca am auzit ca-s f multi titari si viespi numai bine! cm[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, in zina ai de vizitat San Marino si Aqualand.ul Mirabilandia. Aici merita sa itzi iei bilete pe 2 zile, ca e absolut super si pt adultzi si pt copii. Neaparat sa ai la tine, pe linga costumele de baie, si haine de schimb si prosoape. De la aeroport stiu ca e un RE care ajunge in Rimini (din ce am citit eu ar fi la 7 km aeroportul de oras). Daca nu gasesti tu, dind o cautare pe net, ma uit eu mai pe seara sau maine. Eu personal am dormit o singura noapte acolo, dar in trecere am fost de 2 ori. Mincare gasesti la orice terasa. Plaja e buna si nisipul fin. Mie mi-a lasat o impresie frumoasa si si gindim si noi sa ajungem acolo iar. Despre inchirieri de masina nu-tzi pot spune nimic, noi am fost cu niste prieteni cu masina. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helbi, multumesc mult de informatii. Sigur exista si tren pt ca ne-au spus de la unul din hotelurile contactate. Daca inchiriem masina pe o saptamana avem unde merge cu ea? Gratiela, pt toti trei au fost 867 RON. Ieri a fost ceva reducere de 20% dar care nu se aplica si la taxe [bang] asa ca mult nu am economisit. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisor, pai la San Marino si Mirabilandia cu masina ajungi. Altfel,nu prea stiu. San Marino are un castel frumos si e "paradis fiscal", te potzi alege cu chestii de piele dragute si cica la pret mai mic......acum sincer sa-tzi spun,eu am luat de acolo un porfofel pe care am dat mai mult decat era in Lido di Jesolo (ca noi acolo am fost cazati si am venit expre pt San Marino si Mirabilandia peste 600 km dus-intors[:D], dar a meritat). In schimb, mi-am luat 2 genti, f frumoase si f bine ca prt, dat fiind ca erau de piele (pe la vreo 20 Euro, ceea ce nu prea gasesti). Prea multe detalii nu prea stiu sa itzi mai dau, pt ca n-am fiost decat "in trecere" ca sa zic asa. Dar sigur avetzi pe unde va plimba. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am stat in Rimini Viserba la Terminus Residence ,intra pe www.riminiresidence.com ,e-mail:info@riminiresidence.com, tel.o541.39.73.19.Hotelul e chiar pe plaja,foarte curat,camere spatioase si punctul forte: au bucatarie.Noi nu mancam porcarii,asa ca ...era necesara.Plus ca am fost 6 persoane,daca luam fiecare cate 5 portii de mancare pe zi,sau sandwisuri cu 3-4 euro ne ducea ....peste 100 de euro minim,dublu daca luam ceva cu 10 euro portia (pizza).Fata de la receptie e romanca,un alt avantaj,pt. ca cu engleza ,italieni nu prea.Noi am zburat tot cu Wizz la incredibilul pret de 450 lei 6 pers.cu bagaj de cala(80 ron,dus intors),deci o pers.60 ron dus-intors.Nu e nevoie sa inchiriezi masina ar fi chiar...o prostie e mai ceva trafic in unele zone decat in Buc.Au un sistem fantastic,o retea de trenuri si autobuze...de vis.Am mers cu un tren, cica clasa 2,de nici in filme nu am vazut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...