Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

O sa iti dau treptat toate detalile ,stai linistita.Sotul a facut 3-4 luni o adevarata munca de cercetare,drept care ne-a costat in total 1000 de euro - 6 persoane.Incredibil,nu ?Din care intrarile la parcuri au fost:acvariu Catolica(super oras)17 euro adulti,14 euro copii peste 1 metru.Sub e gratis peste tot .Fain.Un alt parc,in Rimini Italia in miniatura 20 euro adulti,15 euro copii peste 1 met. Si la Mirabilandia 31 euro adulti, 25 euro copii,peste 1 metru.Am uitat sa iti spun ca la hotel ne-a costat 43 euo pe zi,adica 215 euro 5 zile.De pe 27 mai pana pe 1 iunie.Acum fiind sezonul estival o sa fie putin mai scump.Dar tot ieftin fata de alte hoteluri.Camera are o canapea extensilila.pat de mijloc,televizor,frigider,aragaz,cuptor cu microunde,aer conditionat,multe dulapuri.Si o priveliste minunata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De la Forli am luat un taxi ,sunt multe in aeroport si tariful e fix,nu se negociaza,de 11 euro de masina indiferent de nr. de pers., pana la gara din Forli.Sau 3 euro de pers.Forli - Rimini tren 3,8 euro de pers.,copii pana la 4 ani nu platesc.Din Rimini gara cu autobuzul pana in Rimini Viserba 1 euro,bilet de 90 min.,nu altul pt. ca te incadrezi in timp,ajungi mai repede.De la Rimini gara la Mirabilandia tren,3,1euro pers.,statia Lido di Clase(Servio).Catolica ,acvariu 1,7 tren,1,5 euro autobuz.De preferat cu autobuzul, daca nu vreti sa mergeti 3-4 km. pe picioare,desi aveti ocazia sa vedeti orasul ,si la capatul strazii perpendiculare pe gara din Catolica e un indicator catre acvariu pe care trebuie sa-l urmati.Mai intreaba-ma daca ai nedumeriri.Pare complicat,dar nu e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniso, m-ai salvat [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]. Esti o adevarata comoara de informatii [pup] Si acum intrebarile: - lenjerie de pat este acolo sau ati dus voi? - sunt sezlonguri pe plaja?( gratis sau contracost?) - sunt in zona ceva locuri de joaca pt copii? - ati facut baie in mare? - mancare ati luat de la supermarket? - baia e ok?( mergem cu pitica asa ca avem pretentii [:D] dar la pret cat mai mic) [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai,stai ca informatia nu e gratis...normal.Ce vreau la schimb e sa fii prietena mea.Bine...daca esti de acord.Iti multumesc.Sa nu uiti sa te inscri.[pup].Scrie urgent email la hotel si rezerva.Se plateste la plecare.Poti sa spui ca fam.Balan si Burtea din Rm. Valcea au recomandat hotelul.Cred ca o sa conteze,ca sotul i-a dat 10-20euro,la fata de la receptie.Sa ceri camera monolocala.Noua nea dat ambele camere pa partea cu marea.Lenjerie foarte faina,bine dezinfectata,mirosea o otet(acid acetic).Prosoape,multe.Vesela de buc.,cratiti,tigaie,castron microunde(am facut spaghete cu branza).S-ar putea sa platesti(e ceva general in Italia)noi am avut gratis,curatenia finala 20-25 euro.Nu am inteles care e treaba.Noi oricum am fi lasat luna.Noi nu prea suntem genul de stat la plaja ,suntem mai agitati,mai ales tata.In fata hotelului e o plaja bine ingrijita,baiatul e din Bucuresti ,e tare de treaba,neaparat sa ii spui ca il salutam (fata cu sotul prof. de mate. si cu rate la banca[:D]).Plaja costa 5 euro pe zi am inteles,cu niste super sezlonguri si umbrela.Plus ca e un super parculet pt. copii,de nu ai vazut nicaieri.Si e gratis.Sa saluti si" casuta mov" a lui Tavi,care e de fapt castelul Disney in miniatura.Sa vezi ce tobogane...Voi puteti lua o umbrela,chiar langa parculet.Hai ca poate iti descarc poze maine.E un supermarchet COOP la cateva strazi de hotel,cu preturi bune.O sa iti dau detalii.Tot o sa povestim pana pleci.Apropo noi am plecat de la Cluj,de la Buc. era mai scump(taxe de aerop. banuiesc).[inec]Apropo,nu ai nici o sansa ,marea e mica 60 cm.pe o distanta mare,cred ca peste 10m de la mal.E ideal pt. copii.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca esti din Cluj.Noi cand am fost la Disney in ian. am lasat masina la verisoara mea,si ne-a dus si ne-a luat ea de la aeroport.Acum a fost de garda si am lasat masina la aeroport unde ne-a costat 160 ron.Nu am avut de ales.E bine sa faci o lista cu traseul pe liniute de ex. Cluj-Forli 11.45-13.30 ; Forli aeroport- Forli gara 11 euro.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniso, vrem sa stam 7 zile iar fiica-mea are vreo 90 de cm. Gata,am rezervat de pe booking la Espero Residence. Are un rating foarte bun si pare ok. Cu detalii voi reveni dupa concediu. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca are 90cm puteti merge la cele mai multe atractii din Mirabilandia,si nu patiti pt. ea.Eu nu as putea sta pe plaja nici 2 zile ,in 7 as inebuni efectiv.Daca e Varsator cea mica,e destul de aventuroasa,sigur i-ar place.Daca o sa castig la loto,asta e visul meu sa luam parcurile de distractii la rand,cate o saptamana in fiecare din lume...in functie de bani,ce depaseste 1 mil de euro.[:D]Sa pastram ceva pentru zile negre si mai am niste planuri.Noi am rezervat tot prin Booking,la Paris,cu niste poze...si rating...si a fost ...si noi nu suntem pretentiosi.Sotul a dormit pe jos...In Rimini dadeam prin booking cu 100euro,poate mai mult pt.cele 5 zile,si daca ar fi sa mai mergem "vorbim" cu fata de la receptie si iesim mai bine.Oriunde am merge nu as lua ceva fara frigider.La supermarket totul era mai mult decat dublu:banane,kiwi,mere,lamai,branza,paine.Am mai cumparat si de acolo,dar oricum pe Wizz poti lua cate un bagaj de mana 50/50/40 de pers.Fructe am luat pt. toata perioada de aici.Si am avut o sticla de 2l cu iaurt de la tara pt.cei mici si le dadeam seara cu fulgi de ovaz.Ai mei mananca de rup,vreau sa zic,sunt ca bebelusi,la 2 ore,trebuie sa rontie.Foarte scumpa carnea proaspata mi sa parut.Am luat niste pulpe cu 3,6 euro cu reducere de la 5,6euro le-am facut ciorba(am avut zarzavat de acasa)si din carne am folosit si la sandwichuri,nu se compara cu porcariile care le cumperi si alea au carnea prajita.Nu iti spun ca am avut si salata...tocmai o adusese mama de la tara si mi-a parut rau ...dar a prins bine.Dimineata imi cam lua o jum. de ora sa pregatesc,dar pt. mine conteaza ce mananca.Soru-mea a zis ca nici in ruptul capului....ca doar e vacanta...sa mearga la restaurant.Pai cu banii aia mai mergem undeva.Am o verisoara care cheltuie cam 1200 de euro 2 pers intr-o vacanta,doar plaja si restaurante.Poti vedea cu cateva zile inainte cum e vremea sa sti ce sa iei la tine.Inca ceva,noi am avut carutul sport...super,cel mic a dormit ...E gratuit la Wizz.Mai vorbim.[pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...