Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aniso, poti sa-mi spui daca la Terminus Rezidence au si loc de parcare? Ai si ceva poze? Cum e baia, are cabina de dus? Balcon, terasa? Acum in iulie am vazut ca e 77 euro/noapte si nu mi se pare scump, noi vrem sa mergem o saptamana si la Bibione/Jessolo si acolo preturile la apartamente sunt in jur de 90-100 euro/noapte. Acum sper sa nu fie drumul aglomerat intre Jessolo si Rimini sa nu pierdem mult timp pe drum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aniso, multumesc pt urari. Plecam duminica [pk] Acum cercetam si eu cum e cu parcurile din zona si sunt asa multe ca nu stiu daca ajungem sa le vedem pe toate. Am mai vazut ceva abonamente orange tickets care costa 11 euro si poti circula cu orice autobuz plus ai reducere de 2 euro la orice parc. Ce zici, merita? Acvariul e frumos? Noi am mai fost si la cel din Barcelona asa ca nu stiu daca merita sa mai mergem. La Aquafan ati fost? [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Aniso, mesajele private le activezi din contul tau [pup] Si acum,despre concediu. A fost frumos, dar scurt( ca toate lucrurile bune din viata [q]). Cazarea a fost foarte buna,curat,la 50 de metri de plaja, cu minibucatarie utilata,aer conditionat, baie mare si balcon. La banii care i-am dat pe apartament am fost mai mult decat multumiti. Mancare am cumparat din supermarketuri iar cina de obicei o luam la restaurant( m-am saturat si eu de scoici in sfarsit [:D]). Berea mi s-a parut exagerat de scumpa in baruri: 4 euro halba [V]. Inghetata era 1.7 euro dar era foarte mare si abia am putut manca una intreaga. Cum a mai zis si Aniso, de pe aeroport din Forli sunt taxiuri pana la gara, de acolo am luat un tren personal [tren]( 3.8 euro de pers iar copii sub 4 ani nu platesc). Sa aveti grija sa validati biletele dupa cumparare. Sunt pe peron niste cutii galbene in care trebuie introdus biletul pe care se va imprima ziua si ora. Iar din gara din Rimini am luat autobuzul pana la apartament. Din pacate doua zile ne-a plouat si acolo asa ca nexam plaja sau soare [bang] Am vizitat si San Marino de unde daca ajungeti puteti cumpara parfumuri ieftine( nu au TVA). Se poate ajunge si cu autobuzul, nu doar cu masina. E drept ca am schimbat doua autobuze dar a fost bine. E o cetate foarte frumoasa dar cum noi eram cu pitica dupa noi nu prea ne-am putut intinde la [shopi] Doua zile am fost la un parc de distractii la Fiabilandia unde a fost superb iar pitica noastra nu mai putea de incantare. E un parc foarte frumos mai ales pt copii mai mici. Am platit 20 de euro intrarea pt adulti, Stefi nu a platit,si am avut acces doua zile in parc. Iar doua zile jumate am reusit sa stau la plaja. Am facut si baie in mare desi nu era asa calda ca si in Turcia dar a fost ok. Pe plaja era extrem de curat, fara manele,mucuri de tigari sau seminte, si cu multe locuri de joaca pt copii. Daca vreti sa mergeti la mare e o destinatie minunata dar as sugera o luna mai calda, iulie sau august. In zilele cu soare a fost foarte cald dar cred ca marea e si mai calda in iulie si riscul de precipitatii mai scazut. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniso, imi pare rau ca ai probleme. Sper sa treaca cat mai repede supararea pt ca mie imi pari o persoana foarte optimista si plina de viata [pup] Un lucru bun cu acest concediu a fost ca ,desi scurt, ne-a deconectat un pic de la problemele societatii noastre actuale: nu am stiut de inundatii, de cresterea TVA, de nici o nenorocire. Macar de-aia merita sa mergem intr-un concediu, oriunde si oricat de scurt. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Buna. As dori informatii despre locurile unde pot manca pranz sau cina in Rimini. Am mai fost in aceasta locatie dar am stat la prieteni si masa o luam acasa la ei... nu s-a ous problema de " am manca in oras". Plecam pe 23.08.2010, cu un copil de 4 ani si avem doar cazare la hotel, nu si masa asigurata. Ma puteti induma, voi pe unde ati mancat...si cat a cam costat. Va multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...